najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2014-10-01 14:48 75%

Historyczne pojednanie PiS i PO w Sejmie. Czy podobnie będzie w Elblągu?

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Dziś w Sejmie premier Ewa Kopacz wezwała polityków PiS i PO do zakończenia konfliktu. Na te słowa zareagował Jarosław Kaczyński, który podszedł do Donalda Tuska i uścisnął lidera PO. Czy podobna zgoda obejmie też polityków tych formacji w naszym mieście?

Pojednanie dwóch wielkich liderów dwóch największych partii politycznych w Sejmie. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński w uścisku, mówią do siebie miłe rzeczy. Niemożliwe? A jednak to dziś wydarzyło się w Sejmie. Premier Ewa Kopacz zaapelowała do Jarosława Kaczyńskiego, aby w końcu zdjąć z Polski tę klątwę nienawiści.

Po expose premier Kopacz, Jarosław Kaczyński podszedł do Donalda Tuska i uścisnął mu dłoń.

- Powiedziałem Donaldowi Tuskowi, żeby nie wierzył, że ja go nienawidzę, to po pierwsze. A po drugie, że życzę mu powodzenia. To wszystko, co mu powiedziałem. On w pewnym momencie jakby nie rozumiał, czy ja mówię, że go nienawidzę, czy żeby nie wierzył, że nienawidzę. Ale jak mu wyjaśniłem, to można powiedzieć, że w tej sprawie rozstaliśmy się w zgodzie - powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości. - Chciałem w ten sposób zareagować na wezwanie (Ewy Kopacz – red.), które opierało się na tezie całkowicie kontrfaktycznej, że my jesteśmy winni mowie nienawiści. Nie jest rzeczą dobrą, żeby w przemówieniu, w którym wzywa się do współpracy, stawiać sprawę w ten sposób.

– Nikomu nie udało się tego osiągnąć przez tyle lat. A wystarczyło jedno słowo nowej pani premier i Jarosław Kaczyński wstał i podszedł, z ludzkim uśmiechem na twarzy. Powiedział: trzymaj się życzę ci wszystkiego najlepszego z taką serdecznością – relacjonował Donald Tusk.

Mało kto dziś pamięta, że obie zantagonizowane partie wywodzą się z tego samego środowiska – koalicji AWS i Unii Wolności, która rządziła Polską w latach 1997-2001. Po rozpadzie AWS powstało wiele mniejszych partii, m.in. Prawo i Sprawiedliwość. Część polityków dawnej Akcji Wyborczej Solidarność zasiliło także Platformę Obywatelską – formację powstałą na gruzach Unii Wolności.

W początkowej fazie obie centroprawicowe partie współpracowały razem. W wyborach samorządowych w Elblągu, w 2002 r. PO i PiS tworzyły nawet wspólny komitet wyborczy „Czas na Elbląg”. Tuż przed wyborami parlamentarnymi w roku 2005 Polacy oczekiwali rządów koalicji PO-PiS (popularny POPiS). Niestety, w wyniku zwycięstwa wyborczego PiS oraz niemożności porozumienia w sprawie sformowania rządu koalicyjnego, Platforma Obywatelska przeszła do opozycji, a PiS – nie mogąc rządzić samodzielnie, weszło w koalicję z LPR i Samoobroną Andrzeja Leppera.

Warto też pamiętać, że w początkowym okresie istnienia Prawo i Sprawiedliwość nie lokowało się wśród partii o charakterze narodowo-katolickim. Partia braci Kaczyńskich miała charakter neutralny światopoglądowo i propaństwowy. Wtedy elektorat katolicko-narodowy skupiała Liga Polskich Rodzin.

Czy dziś w Elblągu możliwe jest porozumienie pomiędzy Jerzym Wilkiem (PiS) i Jerzym Wcisłą (PO)? Czy obaj panowie mogę podać sobie dłonie i zakopać topory wojenne? Jak sądzicie?

źródło: TVP

oceń wątek 6 2 zgłoś do moderacji
NoName
2014-10-01 15:03 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Banda czworga zawsze trzyma się razem. Te pojednanie to tylko element ich fałszywego spektaklu.
odpowiedz oceń post 6 6 zgłoś do moderacji
2014-10-01 15:08 57%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez OMG
czytam, oglądam i nie wierzę...
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2014-10-01 15:19 62%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez kat na idiotów
No to Wilk z Kuchejdą i Kraśniańskim powinni przeprosić Nowaczyka, Wcisłe, Lewandowskiego! PO co było referendum?
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2014-10-01 23:30 33%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
referendum bylo potrzebne ale potrzeba mobilizacji aby odsunac te spasle zaklamane mordy ktore teraz beda kandydowac na prezydenta miasta. mowa tu o wilku,wroblewskim,nowaku. ja juz mam ich dosc. wroblewski juz byl i sie nie sprawdzil. wilk tez sie nie sprawdza, nowak to czerwona zaraza a tego trzeba sie raz na zawsze pozbyc z kraju
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2014-10-01 16:15 46%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez gizmo
i co pisowscy hejterzy? Nie macie co pisać ;)
odpowiedz oceń post 6 7 zgłoś do moderacji
2014-10-01 17:23 57%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez klasa I gimnazjum
Coś Mariusz zwany Lewandowskim nic się nie udziela. Czyżby pojechał na wczasy do Fromborka ? Nie przeczytanie nowego komentarza tego elbląskiego pajaca na lekcji informatyki to tak jakby tej lekcji nie było. Pisz Mariuszku, pisz. Obojętnie co ale pisz bo nie ma beki na lekcji i jakoś tak smutno jest bez Twoich dyrdymał. :-D
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2014-10-01 17:26 8%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez rejtan
głupia Kopacz sieje dalej nienawiść jak wczesniej
tusk a Elblagu z Kosecką ,Turlejem i Wróblewskim oraz Nowakiem nikt nie dojdzie do porozumienia bo to mendy są!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2014-10-01 18:34 24%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Kobi
To jest przyklad prawdziwej klasy Jarosława Kaczyńskiego jako polityk i jako czlowiek bo byl tyle razy niesprawiedliwie atakowany i wysmiewany przez tych ludzi a i tak podal dlon jak prawdziwy Katolik
odpowiedz oceń post 4 13 zgłoś do moderacji
2022-05-06 20:09 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez hihihi
Żeby tak jeszcze kurdupla świat docenił . Jak myślicie dlaczego tego nie robi .
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.