najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2014-04-19 07:19 61%

Hit czy kit? Film o Elblągu na 777-lecie powstania miasta

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Można już obejrzeć filmik promujący jubileusz 777-lecia naszego miasta. Trwający ponad 4 minuty materiał właściwie równie dobrze mógłby nie powstać. Nic by się nie stało. Ponadto niestety nie wiadomo, do kogo ten materiał ma być skierowany. Ile kosztowała taka produkcja?

Miasto na ten temat milczy. Jeden z lokalnych portali podaje, że nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli to prawda, trzeba zastanowić się czy było warto wydać tak duże środki i uzyskać taki efekt. Jaki? Mizerny. Film to zlepek grafik i zdjęć archiwalnych i krótkie migawki miasta dnia obecnego. Pokazano miasto dynamiczne, rozbawione, szczęśliwe, kolorowe. I dobrze, jak się reklamować, to pozytywnie.

Jednak zastanawia mnie jedno, do kogo ten film jest kierowany? Jeśli do Elblążan – zabrakło zdecydowanie większych elementów związanych ze wspaniałą historią naszego miasta. Miałby choć ten obraz jakiś walor edukacyjny. Jeśli zaś do osób spoza naszego miasta, przydałyby się napisy wyjaśniające, co właściwie widzimy na przewijających się planszach. Ktoś spoza Elbląga nie będzie miał kompletnie pojęcia co właściwie ogląda.

Ponadto filmik bez konkretnej koncepcji. Ot tak, aby był. Jeśli taki cel postawiono agencji reklamowej, która go wykonała, to nie ma problemu. Film jest. Aczkolwiek niedosyt pozostaje.

oceń wątek 14 9 zgłoś do moderacji
2014-04-19 09:15 23%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Jan
Tak trudno ustalić ile kosztował ten zlepek, pociętych kawałków, bez składu i ładu jak nie umiecie, to może internatów poproście o pomoc?
odpowiedz oceń post 6 20 zgłoś do moderacji
2014-04-19 09:37 76%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez ola76
Mi się podoba bardzo. Moim znajomym w UK również.
odpowiedz oceń post 19 6 zgłoś do moderacji
2014-04-19 10:05 83%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Digital
Fajny ten film. Sporo starych zdjęć, można je gdzieś dostać w lepszej jakości?
odpowiedz oceń post 15 3 zgłoś do moderacji
2014-04-19 13:45 50%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez tomcioromcio
klikając w "trybik" możesz zmienić jakość filmu na 720p
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2014-04-19 10:20 17%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez niutryk-emeryt
A te pole golfowe to gdzie jest? Na modrzewinie? Dla mnie tandeta.
odpowiedz oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
Gifas
2014-04-19 10:32 50%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
chyba chodzi o sand valley w pasleku
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2014-04-19 11:38 25%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez czytelnik
Tto pole golfowe jest do bani, pomysł w filmie nietrafiony. Skoro Elbląg, to nie powinno tu być miejsca dla Pasłęka!
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-04-19 11:08 82%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez zakmakkraken
Mnie się bardzo podoba. Szkoda że nie uwzględniono zdjęć z lat 80-tych, ale może autorzy nie mieli do nich dostępu. Montaż bardzo fajny,muza daje klimat.
Hitem na pewno nie jest ale kitem też nie.Nie ma się czego wstydzić. Autor artykułu nie widzi chyba różnicy "film promujący" od "informującego". To dość spora różnica.
odpowiedz oceń post 14 3 zgłoś do moderacji
2014-04-19 11:28 55%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez wk...,ny
jak zwykle tenPOwski Portal do wszystkiego sie czepia,fimik jest super super!!! a nie jak symbol sraczki[slimaka]Nowaczyka za 130 tys,+kupe pieniędzy na flagi [sraczki]które sie nadają do wyrzucenia do kibla!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2014-04-19 11:38 54%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
film jest super nie to co kupa ludzkich odchodów albo ślimak jak niektórzy mówią autorstwa Popaprańców nowaczyka
odpowiedz oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
2014-04-19 13:30 62%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Hit
Wg rankingu YouTube oraz Facebooka to jest HIT! Trochę faktów Panie "bezstronny" redaktorze. Film w ciągu 3 dni ma ponad 4000 wyświetleń na kanale Miasto Elbląg na YoTube. Przeważa łapką w górę, więc wg rankingu google to jest HIT. Na profilu miastaelbląg na facebooku dawno nie było takiego ruchu! Film udostępniono ponad 160 razy oraz polubiło go ponad 70 osób. Na profilach innych osób, które go udostępniły jest też bardzo dużo polubień. W komentarzach przeważają pozytywy. Wg rankingu Facebooka jest to więc HIT. Dziwi mnie fakt, że Pan tego nie sprawdził przed publikacją Pana stronniczej wypowiedzi, bo artykułem tego nazwać nie można. Jako redakcja powinniście napisać, ze taki film jest, pokazać gdzie się znajduje i dopiero w swoim komentarzu Panie Pszczółkowski może Pan sobie pisać Pana zdanie.
odpowiedz oceń post 13 8 zgłoś do moderacji
Marcin Pszczółkowski
2014-04-19 13:39 38%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski
Nie jest to tekst informacyjny. Nagłówek "hit czy kit" oraz pisanie w pierwszej osobie wskazuje, że wyrażam swoją ocenę . Przede wszystkim nie oceniam filmiku w kategorii sukcesu promocyjnego. Nie oceniam filmiku przez pryzmat agencji, która zrealizowała. Nie podoba mi się, dostrzegam pewne niedociągnięcia i o tym pisze. Jeśli zaś ktoś ma inne zdanie, zapraszam do wyrażenia swojej opinii w komentarzach lub poprzez e-mail: redakcja@elblag.net. Pozdrawiam i Wesołych Świąt!
oceń post 8 13 zgłoś do moderacji
2014-04-19 13:30 44%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Maciej Radzicz
Zamysł niezły, ale montaż do dupy. Druga część filmu optymistyczna i za to należy się ukłon. W brew rzeczywistości miasto na nim żyje, ale jeżeli wstawia się timelapse do muzyki to warto aby były zsynchronizowane z nią. W pewnym miejscu muzyka zrywa się i jest drastyczne przejście na inną. Ja bym się takiego materiału nie wstydził, ale jeżeli chodzi o monatż jestem amatorem z jakimś tam małym doświadczeniem. Taka moja subiektywna opinia.
odpowiedz oceń post 8 10 zgłoś do moderacji
2014-04-19 13:51 79%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Kobi
Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził.Filmik jest bardzo dobry,łezka się w oku kręci patrząc na niego mimo,że nie wszystko jest idealne,jestem dumny z tego,że jestem rodowitym elblążaninem.Wesołych Świąt wszystkim życzę:)
odpowiedz oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2014-04-19 19:52 62%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez pil
żal wam dupe ściska że wy jako agencja reklamowa nie kręciliście tego i do was kasa nie wpadła!!!!!!
odpowiedz oceń post 13 8 zgłoś do moderacji
2014-04-19 21:51 24%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez no sorry
Redaktor trafnie zauważył, że nie wiadomo kto ma być odbiorcą tego filmu. Pała z marketingu :P
1. Jeśli elblążanie to co robi ten budynek na Modrzewinie?? Jeśli do firm to dlaczego ujęto imprezy, a jest brak przekazu potencjału przemysłowego
2. Moi znajomi z UK po obejrzeniu filmu byli zdziwieni widokiem tak wielu elblążan w mieście i takich szczęśliwych, bawiących się.
Rzeczywistość jest okrutna.
odpowiedz oceń post 4 13 zgłoś do moderacji
2014-04-20 15:39 67%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez Piotr
no sorry daję pałę z marketingu zarówno Tobie jak i Redaktorowi Naczelnemu. Jest to film jubileuszowy, a nie stricte promocyjny. Bardziej kwalifikuje się pod marketing miejsc. Zadawanie pytania o grupę docelową odbiorców jest po prostu śmieszne, bo takiej w przypadku owych produkcji nie określa się bezpośrednio lecz pośrednio. To tak jakby zadać pytanie... kto jest odbiorcą Internetu? :)
oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2014-04-21 08:19 47%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Kasztelan
Niestety, ale z przykrością trzeba stwierdzić, że za co by się nie wzięli ludzie Pana Wilka wszystko jest zrobione: tandetnie, byle jak, mało profesjonalnie i wzbudza odrazę. Film przygotowany dla samych Elblążan, którzy dobrze znają nasze miasto, a nie dla turystów, firm, inwestorów. Niestety Pan Nowaczyk także popełniał błędy, ale zachował trochę profesjonalizmu w tematach promocji miasta, być może dlatego, że pracował kiedyś w marketingu, poza Elblągiem, a nie tak jak to robi Pan Wilk, który promuje Elbląg w Elblągu. Żal patrzeć jak to miasto idzie na dno z każdym rokiem!
odpowiedz oceń post 7 8 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.