najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Agnieszka Światkowska
2013-03-11 15:39 90%

Jak to jest z tym przydziałem mieszkań?

rozpoczęty ponad rok temu przez Agnieszka Światkowska

I znów gorąco na linii Jerzy Wilk, a włodarze Elbląga. W porządku obrad sesji, w punkcie wnioski i interpelacje, przewodniczący PiS, wystąpił z zapytaniem dotyczącym kryterium przyznania bezdzietnemu małżeństwu 120 metrowego mieszkania przy ul. Traugutta w Elblągu. Fakt ten wydał się radnemu co najmniej dziwny, tym bardziej, że małżeństwo nie jest nawet zameldowane w naszym mieście, po drugie że osoby te są spokrewnione z wiceprezydentem Tomaszem Lewandowskim.

Komisja Mieszkaniowa rozpatruje wnioski elblążan o przyznanie lokali komunalnych. Na liście czeka ponad 300 osób. Dlatego z ogromnym zaskoczeniem przyjąłem informację, jakoby młodemu, bezdzietnemu małżeństwu przyznano 120 metrowe mieszkanie przy u. Traugutta – tłumaczył radny.

W odpowiedzi na przedstawione zapytanie wiceprezydent wyjaśnił, że najemcą lokalu rzeczywiście jest osoba z nim spokrewniona, ale komisja mieszkaniowa się tym nie zajmowała. - To mieszkanie zostało zamienione poprzez biuro zamiany mieszkań - dodał. Moja krewna znalazła ogłoszenie w biurze i dobrowolnie zamieniła swój lokal z ul .1 Maja na to przy ul. Traugutta. Za pośrednictwem mediów zachęcam wszystkie osoby, aby korzystały z takiej możliwości, gdyż to są korzyści dla obu stron: dla jednej podniesienie standardu, a dla drugiej obniżenie kosztów utrzymania – wyjaśniał. Dziwię się , że Pan Wilk o tym nie wspomina, skoro sam w 2003 roku zamienił swoje mieszkanie spółdzielcze na dwa komunalne – skwitował wiceprezydent Lewandowski.

Na tym jednak nie koniec dyskusji
- Nie wiem, skąd tyle emocji w wypowiedzi pana wiceprezydenta. Zwrócono się do mnie z tą sprawą podczas spotkania z mieszkańcami, dlatego grzecznie pytam – odparł Jerzy Wilk. Ja nikomu niczego nie insynuowałem, grzecznie zapytałem i liczyłem na grzeczną odpowiedź, a pana emocje poniosły, widzę, że niepotrzebnie – argumentował radny. - Według mojej oceny, to było jedno z atrakcyjniejszych mieszkań w Elblągu i dziwnym trafem biuro szybko załatwiło sprawę zamiany tego lokalu dla krewnej wiceprezydenta. A to samo biuro zamiany mieszkań nie potrafiło przez pół roku znaleźć mniejszego lokalu lub o gorszym standardzie dla niepełnosprawnej osoby, która duży lokal chciała zamienić na mniejszy. Przyszedł styczeń 2013 roku i podwyżki czynszów, której ta kobieta nie była w stanie udźwignąć, w konsekwencji wypowiedziano jej umowę najmu. Gdyby nie moja interwencja, ta pani na pewno nie poradziłaby sobie.
 

oceń wątek 9 1 zgłoś do moderacji
2013-03-11 16:45 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zombi
Przekręty, przekręty, przekręty, kto to posprząta
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-03-11 17:13 57%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez urzednikzpokojuobok
Cwaniaczek Wilk! W końcu ktoś mówi prawde o nim. Jak był w komitywie ze Słoniną to sobie załatwił z ZBK aż dwa mieszkania!!! A żonka na emeryturze i jeszcze kaske bierze z urzędu. A taki niby spolecznik i dobry dla ludzi, a sam ... Dziwię się, że jej jeszcze Nowaczyk nie pogonił z urzędu.
odpowiedz oceń post 8 6 zgłoś do moderacji
2013-03-11 19:02 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez obserwator
Szybko odwrocili kota ogonem.Aby tylko odwrocic uwage od siebie
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-03-11 19:09 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez xxxxxx
obserwator szybko odwrocili kota ogonem!
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-03-11 19:55 57%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez prokurator
sprawa powinna zainteresowac sie prokuratura
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-03-11 20:16 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez tomek78
dlaczego w Elblągu wychodzi tak mało afer ? bo Ci co mieliby je ogłosić - sami mają coś na sumieniu! Ludzie młodzi, naiwni w swojej dobroci i uczciwości nie są w stanie dojść do prawdy. A starzy wyjadacze sami mają nieczyste ręce - stąd siedzą cicho i czasem tylko takie perełki jak ta - wypływają! Prawda jest też taka, że inaczej przy zamianie chodzi osoba, której zależy i robi wszystko, niż taka, która tylko pójdzie i zgłosi - nie dając nawet żadnego ogłoszenia na portelu czy nawet na elblag.net.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-03-12 08:31 50%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez miaszkania dla rodziny
Rozdawnictwo mieszkań rodzinie, nieładnie panie Lewandowski, nieładnie
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-03-12 12:59 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez fan tańczacy z wilkami
Wilk to kompromitacja i lanie wody bez jakichkolwiek umiejętności i merytoryki-porażka demokracji!
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.