najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2017-12-21 12:19 100%

Jaka jest prawdziwa historia nawiedzonego domu w Turzy Wielkiej?

rozpoczęty 11 miesięcy temu przez Redakcja elblag.net

Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej. to temat, którym zajmują się już nie tylko media lokalne. Nic w tym dziwnego. Tego typu informacje przyciągają uwagę wielu osób, a co za tym idzie - zwiększają oglądalność i poczytność. Może po prostu lubimy się bać? Turza Wielka to wieś oddalona od Elbląga o okolo 120 km. Z uwagi jednak na fakt, że jest położona w tym samym województwie my również postanowiliśmy poinformować naszych czytelników o wydarzeniach, które w ostatnim czasie zyskały duży rozgłos medialny. 

Rzekomo nawiedzony dom w Turzy Wielkiej, w którym mieszka rodzina Pokropskich, już dziś uznawany jest przez wielu za polskie Amytiville. Czy słusznie? Czy historie wydarzeń kreowanych przez p. Krystynę i jej rodzinę oraz podsycanych przez media są prawdziwe? Grupa Mystery Hunters 10 grudnia postanowiła pojawić się na miejscu i przeprowadzić śledztwo, żeby zbadać sprawę nawiedzonego domu.

Odkryć tajemnicę

Turza Wielka to mała miejscowość położona na terenach gminy Działdowo w woj. warmińsko-mazurskim. Co sprawiło, że stała się znana w całej Polsce? Stało się tak za sprawą wydarzeń, które rzekomo miały miejsce w domu państwa Pokropskich. Rodzina twierdzi, że doszło w ich mieszkaniu do wielu niewyjaśnionych zjawisk. Lewitujące przedmioty, dziwne odgłosy nieznanego pochodzenia, ataki na domowników, znak krzyża ułożony z kuchennych noży. Wszystko miało zacząć się w momencie, w którym Pani Krystyna przyniosła do domu starą wersalkę. Od tamtej pory, jak twierdzą, wielokrotnie uciekali ze swojego mieszkania, ponieważ nieznana siła nie dawała im spokoju. Rzekomo nie potrafił pomóc nawet ksiądz.

To wszystko zaczęło się od koleżanki. Kupiłam wersalkę, przynieśliśmy ją i to licho, podejrzewam, że to przyszło od tego. To coś rzuca kłódką, rzuca łyżkami. Cały czas jest stres. Opisać się tego nie da, tylko to trzeba przeżyć.

– relacjonuje Pani Krystyna.

Czy w domu rodziny Pokropskich faktycznie straszy? Chciała się o tym przekonać trzy osobowa grupa badaczy zjawisk niewyjaśnionych – Mystery Hunters, którzy sprawdzają takie miejsca pod kątem aktywności paranormalnych.

W sieci zaobserwować można wiele relacji z rzekomo nawiedzonego domu w Turzy Wielkiej. Nikt jednak do tej pory nie uchwycił na kamerze jakiegokolwiek zjawiska, a media pokazują tylko relacje ze strony rodziny Pokropskich. Chcieliśmy poznać drugie dno wydarzeń, które miały tam miejsce oraz dowiedzieć się, czy w domu mieszka ktoś jeszcze 

– tłumaczy Radek, jeden z liderów zespołu Mystery Hunters.

Półprawda

Jak wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez grupę Łowców Tajemnic, w mediach przekazywana jest tylko jedna strona medalu, związana z wydarzeniami w Turzy Wielkiej. Jak się okazuje jest też druga strona, której relacje różnią się od tych, jakie opisuje rodzina Pokropskich. W budynku pod numerem 24 mieszka jeszcze trójka lokatorów, którzy – jak twierdzą – nie doświadczyli żadnych niepokojących zjawisk, a normalne życie zakłócają im tylko licznie pojawiający się reporterzy i poszukiwacze wrażeń. Zapytani o swoją wersję wydarzeń, odpowiadają:

My żyjemy tutaj tak samo, jak 15 lat temu, nic się nie zmieniło. Przed chwilą wyszedłem z piwnicy, a kilka godzin temu byłem na strychu, żeby zabrać stamtąd kilka rzeczy. Rodzina mieszka zaraz obok, a ja nie doświadczyłem żadnych dziwnych zjawisk. Nikt nas o niczym nie informuje, a o wszystkim dowiadujemy się z gazet, czy telewizji

 – relacjonuje mieszkaniec rzekomo nawiedzonego domu.

Pani Krystyna nie zdecydowała się na wpuszczenie ekipy Mystery Hunters ze sprzętem do domu, chociaż ci oferowali swoją pomoc w zbadaniu mieszkania pod kątem zjawisk paranormalnych. Podczas rozmowy dała jasno do zrozumienia, że nie życzy sobie więcej nachodzenia, ponieważ jak to określiła: „dziennikarze tylko przyjeżdżają, nagrywają materiały, zarabiają, a my z tego nic nie mamy”.

Powyższe zdanie mogłoby wskazywać na fakt, że Pani Krystyna pomocą w zebraniu dowodów potwierdzających nawiedzenie jej mieszkania, nie była w ogóle zainteresowana, oczekując jedynie innej formy pomocy. Tę tezę potwierdzają słowa okolicznych mieszkańców, którzy twierdzą, że pozyskanie nowego mieszkania, to główny cel działań podjętych przez rodzinę Pokropskich. Wg zeznań świadków to nie pierwsze tego typu działanie, w które zamieszana jest wyżej wymieniona rodzina. Mówi się o samopodpaleniach mieszkania, które również miały być przejawem działania nieczystej siły.

Relacji w internecie na temat domu w Turzy Wielkiej jest wiele, a może być i jeszcze więcej. Nie było jednak żadnej, która pokazałaby te wydarzenia z innej perspektywy. My chcieliśmy pokazać, jak do tego wszystkiego podchodzą sąsiedzi. Ich relacje różnią się znacznie od tego, co w mediach wygłasza rodzina Pokropskich i jak jednostronnie relacjonują te wydarzenia media. Naszym celem było obiektywne podejście do sprawy i pokazanie prawdy na temat owych wydarzeń. Uważamy, że nam się to udało

– mówi Piotrek, jeden z liderów grupy Mystery Hunters.

Czy dom w Turzy Wielkiej faktycznie nawiedza jakaś nieznana siła? Z relacji świadków wywnioskować można, że w mieszkaniu państwa Pokropskich nic się nie dzieje. W pełni można to potwierdzić jedynie przeprowadzając tam badania na aktywność zjawisk paranormalnych, na które grupa Mystery Hunters nie dostała jednak pozwolenia. Być może przyjdzie jeszcze i na to czas.

Pełen materiał ze śledztwa w rzekomo nawiedzonym domu w Turzy Wielkiej znajduje się na oficjalnym kanale YouTube grupy Mystery Hunters, badającej zjawiska niewyjaśnione 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2017-12-21 16:22 40%
1

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez Markk
A liderzy grupy zapewne mają pryszcze i po 16. Wyobraźnia działa i nakręca. Lepiej pomóżcie wyremontować tą chałupe.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2017-12-21 18:20 25%
2

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez Damiano
Nie lekceważyłbym tego typu historii. Coś może być na rzeczy. Może ci ludzie nie chcą rozgłosu, ale jeśli nie chcą to skąd ten rozgłos? Może puścili info do mediów, a teraz mają już dosyć, bo paparazzi żyć im nie dają.
odpowiedz oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2017-12-21 18:24 0%
3

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez bojan62
https://www.facebook.com/jan.borodziuk/videos/1633993539956841/
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-12-21 20:16 38%
4

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez Vera
Rzekomo, rzekomo, rzekomego, rzekomych, rzekomo... Więcej tego słowa w artykule się nie zmieściło? Kto to reagował w ogóle?
odpowiedz oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2017-12-21 22:25 80%
5
odpowiedziano 11 miesięcy temu przez reDAGował
redagował
oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2017-12-22 05:58 100%
6

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez Ghost!
Kupcie babie nową wersalkę i flaszkę.Niech się dobrze wyśpi!
odpowiedz oceń post 7 0 zgłoś do moderacji
2017-12-22 07:41 100%
7

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez kalina
Obrotna kobitna chodzi o kasę,a starą wersalkę po prostu wyrzucic,skoro od niej się niby zaczęło.
odpowiedz oceń post 7 0 zgłoś do moderacji
2017-12-22 20:52 75%
8

odpowiedziano 11 miesięcy temu przez EuPi
Ja bym to powiazał ze Smoleńskiem i powołał komisje Jakiego! Sprawa podejrzana, ni i na wszelki wypadek w poblizu p[owinien być psychiatra!
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.