najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-06-25 19:39 62%

Janusz Palikot: Wolny Elbląg był naszym błędem

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Na swoim oficjalnym blogu w serwisie Onet, Janusz Palikot przyznaje, że wynik jego partii w Elblągu to porażka. Jako jej przyczyny wskazuje…pozwolenie na powstanie KWW Wolny Elbląg. A więc, według Palikota, ten komitet powstał na polityczne zamówienie Ruchu Palikota. Kolejnym błędem jest wystawienie Ewy Białkowskiej w wyborach na prezydenta miasta.

Popełniliśmy dwa podstawowe błędy – pisze na swoim blogu Janusz Palikot. - Wystawiliśmy dwa komitety w nadziei, że w ten sposób zdobędziemy dwa różne elektoraty. I rzeczywiście oba komitety, wolny Elbląg i Ruch Palikota Elbląg+ dostały po 5%. Jednak w efekcie nie mamy żadnego radnego i musimy się tłumaczyć z tego, że RP ma zaledwie 5,5%. W przeciwnym razie mielibyśmy 10 % ale co z tego? Podjęliśmy ten eksperyment przekonani, że sprawdzamy potencjał bardzo szeroko, a to był błąd. Podzieliliśmy elektoraty i mamy efekt przeciwny do synergii. Jednak bez tej próby łudzilibyśmy się, że dwa komitety dałaby nam 15%. Tej lekcji nie możemy zmarnować!

Drugi błąd to wystawienie na prezydenta świetnej kobiety, sportsmenki, ale osoby spoza polityki. Mieszkańcy uznali, że sytuacja miasta jest tak trudna, że nie mogą tak ryzykować i o zgrozo, poparli starych politycznych wyjadaczy. Ludzie wczoraj odwołani zostali powołani ponownie. Dziwne to i wiele mówiące, ale tak jest i już! Musimy wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia i po wakacjach zaproponować nowy kurs. Jednak wbrew wielu maruderom te wyniki nie są złe.

Pokazują, że mamy realny potencjał w granicach 10 % jako RP i nie wiele tu zmienia Europa +. Trzeba więc na nowo zdefiniować projekt centrolewicy. To wymaga głębokich przemyśleń. Wciąż uważam, że jest możliwe uruchomić Europę + na poziomie 20%, ale formuła musi być bardziej stanowcza.

Janusz Palikot

oceń wątek 18 11 zgłoś do moderacji
2013-06-25 20:16 56%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
Panie pośle nasuwa się jeden wniosek, należy przeprowadzić następne referendum, z tym że teraz więcej jawności. Kto jest organizatorem, kogo mamy wybrać na radnego i na prezydenta. Grać w otwarte.
odpowiedz oceń post 14 11 zgłoś do moderacji
2013-06-26 20:00 50%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez POL
HAHAHA --DUREŃ
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-06-25 20:19 59%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez far cry
No i wyszło szydło z wora. Elblążanie zostali oszukani przez Kraśniańskiego i Falkiewicza oraz Mariusza Lewandowskiego. Wmówiono nam, że referendum robią elblążanie, a to cały czas stał za tym i kontrolował to Ruch Palikota. I jeszcze jedno - PiS bez sprawdzenia poparł tą inicjatywę, Wilk się zbłaźnił na maxa. To nie zryw społeczeństwa ale polityczny zamach stanu na demokratycznie wybraną władzę w puczyści to Ruch Palikota i PiS!
odpowiedz oceń post 16 11 zgłoś do moderacji
2013-06-25 21:15 11%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Far Cry widzę że nie wiesz co piszesz i piszesz bzdury. Wolny Elbląg to nie grupa ale idea która nie ma jeszcze formy organizacyjnej. Nikt tu nikogo nie kontrolował tym bardziej Ruch Palikota . To jest właśnie to czego nie rozumiesz - wsparcie i współpraca to jedno a kontrola to drugie. Kontrolować to mnie może Policja a nie Palikot ... Opinie" Januszka" tyle są dla mnie warte co zeszłoroczny śnieg co nie znaczy że czasem nie ma racji tyle że jak ma racje to mu to oddaje a jak nie ma to nie...
oceń post 2 16 zgłoś do moderacji
2013-06-25 21:24 71%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Kundziela
Lewandowski ty oszuście! Jednak Palikot czasem mówi prawdę, dobrze że się przyznał, bo w najbliższych wyborach czy WE i RP wystartują razem czy osobno razem nie uzyskają więcej niż 2%. Buhahahaha żegnajcie Falkiewicze, Lewandowskie i Kraśniańskie - reformatorzy za dychę :)))))))
oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2013-06-25 21:58 19%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Kundziela co mam co powiedzieć - że kobiecie w pysk dać nie wypada ? Nie wypada to się ciesz. Mnie procenty nie martwią bo to o czym mówiliśmy w trakcie referendum jest w programie PIS SLD a nawet PO. To nasz sukces bo i tak znów będzie basen i nie będzie bandytyzmu w ZBK. MY KOLEŻANKO WYGRALIŚMY i nie jest ważne kto nasze postulaty zrealizuje. Ważne że będą zrealizowane - gdyby zrobił to Nowaczyk to sam bym cofnął wniosek o referendum ale nie cofnął . Jego strata nie moja.
oceń post 3 13 zgłoś do moderacji
2013-06-26 01:26 57%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez paw_EL
czyli wsparcie i współpraca jednak były?... oj, zaczynamy się plątać w zeznaniach...
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-06-26 07:05 22%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Zawsze współpracowałem z każdym kto grał fer i popierał odwołanie Nowaczyka - nawet jak rozmawiałem z nim samym powiedziałem mu że lepiej żebyśmy rozmawiali w Ratuszu niż na ulicy - teraz możemy pogadać i w Ratuszu i na ulicy. I w niczym się nie plączę .....
oceń post 2 7 zgłoś do moderacji
2013-06-27 08:27 33%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez gku
Mariuszku,co to jest "fer"? oprócz tego,że po francusku "żelazo".Czy pan rozumiesz co piszesz? Pytanie retoryczne.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-06-25 20:55 72%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez orcio7
a co na to kuchejda. Lewandowski i spóła to kłamcy. Dobre.
odpowiedz oceń post 13 5 zgłoś do moderacji
2013-06-25 21:53 7%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Koleżko kłamie Januszek no chyba że to twój idol. On chce pokazać że jego porażka nie była taka straszna jaka była . Ja mam to gdzieś . A jak uważasz mnie za kłamcę to powiedz mi to w twarz ale miej ze sobą dobry opatrunek bo ci facjatę zdemoluję za takie farmazony ...
oceń post 1 14 zgłoś do moderacji
2013-06-26 01:24 78%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez paw_EL
w mordę można dać zawsze, a już na pewno wtedy gdy się kończą argumenty...
oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-06-26 07:07 0%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Niekoniecznie - czasem trzeba dość komuś w mordę żeby wytrzeźwiał - to odpowiednik zabiegi Titusa-Bornego / o ile pamiętam nazwę / i co ważniejsze to zawsze rozładowuje negatywne emocje.
oceń post 0 10 zgłoś do moderacji
2013-06-25 20:55 47%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez KWW Wolny Elbląg
Panie Palikot , zrobił nam pan wielką krzywdę wypowiadając idiotyczne słowa , że wystawił pan również komitet "Wolny Elbląg". Tak rzeczywiście wystawił nas pan ale do wiatru. "Wolny Elbląg" to my i tylko my ! To my zbieraliśmy podpisy pod referendum! To my za własne pieniądze i z własnym wkładem ciężkiej pracy osiągnęliśmy lepszy wynik niż KW "plus coś tam" ! By the way , get lost ! Get of our sight !
odpowiedz oceń post 7 8 zgłoś do moderacji
2013-06-25 20:59 61%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez nerkall
NO i kiszka. Wreszcie ktoś się przyznał-szkoda, że nie zadymiarze,co firmowali swoimi "twarzami" całą akcję-gdzie pan Seppupu i pan Lewandowski? Można przywołać z internetu ich oświadczenia,jak to nie mają nic wspólnego z Ruchem Palikota. Mnie osobiście straszono prokuraturą za "instynuację"(hahaha) ,jakoby RP stał za Wolnym Elblągiem. Zakłamane, denne, rzygać się chce, panowie( haha) z tej dziwacznej grupy.Jakoś teraz nic nie psizecie, nie komentujecie? W tym mieście jesteście skompromitowani na wieki. wspólczuje tymn 20 tysiącom ,co dało się omamić.Choć mądrzy ludzie pisali od miesięcy, jak jest naprawdę.Na szczęście głupota, zło i kłąmstwo zawsze wypłynie. Nigdy wiecej Wolnego(hahaha)Elbląga. Wolny- w tym wypadku to przepływ myśli w mózgach.
odpowiedz oceń post 11 7 zgłoś do moderacji
2013-06-25 21:48 12%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Nerkallu ja ciągle tu jestem jak widać i żadne rewelacje Palikota tego nie zmienią. Nie ma róznicy czy insynuacje pochodzą od Ciebie czy o Palikota są równie głupie . Nie jestem skompromitowany bo cudze wypociny mnie nie dotyczą . Wolny Elbląg nie zginie póki będą tu wolni ludzie . Ale ciebie jak widzę urok "Januszka" już powalił... Nie zauważyłeś że gość zmienia zaznania co dwa dni ? Zaraz się dowiemy że Gelert to jego tajna broń a Wilk to jego Tajny Współpracownik . Sole trzeźwiące zalecam ....
oceń post 2 15 zgłoś do moderacji
2013-06-26 01:22 50%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez paw_EL
Panie Mariuszu... litości :D
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-06-26 07:08 0%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Litość to grzech jak mawiają skini ,,,,
oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
2013-06-26 08:24 0%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez paw_EL
no brawo :)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-25 21:07 0%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Zatroskany
To nie jest porażka, to jest klęska Ruchu Palikota. Po takim czymś całe, ale to całe przywodztwo elblaskie powinno odejść, bez wyjątku. Nie zdali egzaminu, nie zaliczyli sprawdzianu. To kolejna przegrana pod przywodztwem Maski.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-25 22:35 73%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez J
Białkowska była pomyłką - a jakby została prezydentem to by nie była ? To żart Panie Palikot i KW Wolny Elblag ( w tym kontekście bardzo mi się podoba słowo "Wolny") Ciekawy jestem od czego on jest wolny, a może bezwolny, bo jeden z gości rządzących był członek RPaligłupa i wypisał się na chwilke. Pewnie zaraz się spowrotem zapisze. Teraz przynajmniej ci elblążanie, którzy poszli na referendum mogą się czuć jak barany prowadzone na rzeź przez manipulantów. Tak było też w Ostródzie i jest teraz w wielu innych miastach Polski. Panie Sewpuppu, jak nagrywali na Starym Miescie programy to sam Pana widziałem krążącego wokół nich jak zahipnotyzowanego. Przestańcie wiec pieprzyć. Akcja może i była oddolna, ale sterowana.
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2013-06-25 23:00 0%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Skoro nie wiesz od czego Wolny ma być Elbląg to proponuje wyłupić sobie oczy - niepotrzebnie obciążają głowę . Dzięki Referendum Elbląg stał się znów znany w całej Polsce . A co od sterowania akcji oddolnej to jest taka nazwa jak inspiracja. Sterowanie to nadawanie kierunku a temu czym było referendum nikt nie nadał kierunku bo wszystko się działo spontanicznie. Było patrzeć a nie gmerać kciukiem w nosie. A co do nagrań to o jakich Pan mówisz bo ja w żadnych udziału nie brałem a tyle ich było że może i jakieś było w okolicy.
oceń post 0 18 zgłoś do moderacji
2013-06-25 23:56 73%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez J
od palidrutów z "Bezwolnego Elbląga"
oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2013-06-26 07:08 0%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Spal ze gumę palidrucie
oceń post 0 10 zgłoś do moderacji
2013-06-25 23:18 75%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez J
Akurat był Biedroń przy bibliotece i reszta Palidrutów. Może Sewppupu lubi Biedronia ...?
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-06-26 07:10 0%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Latasz po mieście za pedałami ? A feeeeee jak ci nie wstyd ...
oceń post 0 16 zgłoś do moderacji
2013-06-26 17:11 71%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez J
Mariuszu,zostawiamy to tobie....
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-06-26 19:19 0%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Mam ich pozabijać ? Nie warto....
oceń post 0 9 zgłoś do moderacji
2013-06-26 01:50 75%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez lady Hathor
ale Ewie Białkowskiej musi być głupio, nie dość, że nie została prezydentem, to jeszcze Palikot twierdzi, że Jej wystawienie to był głupi pomysł (miała być przysłowiowym czarnym koniem) - tak żalił się pewien gość przy sklepie
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2013-06-26 06:11 0%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez Sldowiec
Elblag przy Wilku niczego nie zyska a wręcz przeciwnie - może wiele stracić. Zostaną zablokowane wszystkie dotacje, bo dzis sa rozdzielone albo centralnie albo przez marszałka. Tak więc na wilka jak chcecie toglosujcie w następnych wyborach za rok, ale teraz dokończmy inwestycje i wydojmy Warszawę na wszystkim co sie da, puki jesteśmy na fali.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-26 07:18 67%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez kat na frajerów
Frajerzy i nieudacznicy z Grupy Referendalnej, Wolnego Elbląga oraz Ruchu Pakikota dostali od Elblaąan kopa w j.aja za cyrk z Referendum! Jesteście zerami i matołami ciągle roszczeniowi, wstyd że takie błazny mieszkają w Elblągu! Rozpoczynam zbiurkę kasy na prezerwatywy dla waszych chłopaków, żeby takie planktona więcej w naszym mieście nie było!
odpowiedz oceń post 12 6 zgłoś do moderacji
2013-06-26 08:23 0%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Zacznij od trepanacji czaszki bo masz poważny defekt mózgu A kopa to ja mogę zapalić tobie frajerzyno ....
oceń post 0 15 zgłoś do moderacji
2013-06-26 17:11 75%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez 5yj
A pan,panie Lewandowski już miał taką trepenację? Czas, czas...
oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-06-26 19:20 0%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Lekarze są innego zdanie ale proszę ich przekonać...
oceń post 0 9 zgłoś do moderacji
2013-06-26 08:28 75%
35

odpowiedziano ponad rok temu przez orcio7
Panie Lewandowski, Pan Palikot i spółka oraz Wy to nie moja bajka. Ale nazywanie swojego guru kłamcą? Moje poglądy są sprecyzowane, a Pan został kłamcą. Potwierdził to Poseł z różowym penisem w ręku. Niestety wyborcy wystawili Wam czerwoną kartkę, a PO-paprańcom tylko żółtą. Życzę powodzenia w rozrzucaniu jadu nienawiści. Wystarczyło uderzyć się w piersi i przyznać do błędów, byłoby łatwiej.
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2013-06-26 09:13 7%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Posłą jego . plastikowych kochanków prosze sobie schwać w buty . Żadnej nienawiści nie rozrzucam ale na bezczelne ataki anonimowych .... nie bedzę zamykał oczu i udawał że tak ma być , Nie ma tak być i basta bo wolnośc słowa to też za to słowo odpowiedzilność. Wynik Wolnego Elblaga to nie porażka ale racja moim zdaniem nie zrobiono wielu waznych rzeczy ale prosze wybaczyć nie ja byłem organizatorem akcji wyborczej ja jak zawsze robiłem swoje i nie dla wyniku wyborczego ale dla miasta i jego mieszkanców , Proszę nie myslić sukcesu z zajmowanymi stołkami bo taki sposób patrzenia to własnie to co rozklada miasto i partie polityczne,
oceń post 1 14 zgłoś do moderacji
2013-06-26 08:34 86%
37

odpowiedziano ponad rok temu przez orcio7
Panie Lewandowski, bicie w mordę świadczy o Pańskim poziomie dyskusji. Jest Pan kłamcą. Proszę poczytać ze zrozumieniem co powiedział Wasz guru. Jedyne co Pan potrafi to sprowadzić dyskusje do rynsztoka. Ale wynika to z braku argumentów.
odpowiedz oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2013-06-26 09:06 13%
38
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi chłopcze dziadowie walczyli na szable potem na pistolety - nam zostały już tylko pieści . Może nie jest to najelegantsze ale takie czasy. Ja nie bardzo uznaje Palikota za guru . Nie czytasz wpisów jakie padają pod moim adresem ? Uważasz że nie mam prawa do obrony tą samą metodą ? Ja uważam że wprost przeciwnie. Tylko że ja się nie ukrywam pod pseudonimami i wbrew twojej opinii wiem co pisze i wiem jak wyglada prawda ale co ciekawsze rozumiem dlaczego Palikot tworzy własną historię . Co do błędów było ich sporo ale to praca zespołowa a nie steuktura dowodzenia. Jak na te środki ten czas i naklady konkurencji poliycznej partii nie jest źle - Wolny Elblag przekoczył nie tylko komitety bezpartyjne ale i Solidarną Polskę i Ruch Palikota. To jednak jakiś sukces ale najważniejsze jest to że nasza postulaty znalażły się we wszytkcih programach partyjnych a dla mnie nie jest ważne kto siedzi na stołku ale co robi dla miasta a jak widac nawety PO przyanało nam racje.
oceń post 2 14 zgłoś do moderacji
2013-06-26 17:11 80%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez lufi
Ja myślę,że jakiekolwiek pisanie do pana L jest bezsensem...on tylko bić w mordę i pisze o strachu.Tak go wychowano,tak żyje...współczuć chłopinie tylko...Chłopinie? Hm....
oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2013-06-26 19:25 8%
40
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Lufi żal mi takich jak ty co się wstydzą swojego nazwiska i poglądów.
A co do lania w pysk to owszem tak mnie wychowano - jak się komuś należy to trzeba. Tak mnie wychowani i tak żyje i jestem z tego dumny. Ale pewnie uważasz że Westerplatte powinno się poddać bo nie miało szans a obrona Helu była niszczeniem półwyspu ? Nie rozumiesz to nie zrozumiesz graj se dalej w " pleystejszen"
oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2013-06-26 09:50 50%
41

odpowiedziano ponad rok temu przez juz nie grajdolak
Na tym potwierdzonym przez zamieszkalych zadupiu nie trzeba juz nic tlumaczyc. Glupi i tak nie zrozumie. Zyjcie sobie sami w tym grajdole i topcie sie dalej w wlasnych fekaliach. Prawie wszyscy normalni i tak juz wyemigrowali. Mala grupa sprobowala zmienic te smierdzace uklady w UM, ZBK, szpitalu itd. ale ciemnota tu zyjaca dalej cieszy sie ze pada deszcz kiedy pluja im w twarz i robia ich w balona. Grajdolek zapadl sie na kolejne 70 lat i jedyne co sie zmienilo, to tylko to ze stal sie posmiewiskiem przez wlasna glupote
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2013-06-26 09:57 25%
42

odpowiedziano ponad rok temu przez WYBORCA
KWW WOLNY ELBLĄG TO NIEZALEŻNI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ BEZPARTYJNI NIE MAJĄCY NIC WSPÓLNEGO Z PALIKOTEM A TO ŻE PALIKOT TAK MÓWI TO NIECH SOBIE BZDURY MÓWI TAK SAMO JAK MÓWI ŻE REFERENDUM TEŻ ON ZROBIŁ PALIKOT WSZYSTKO BREDNIE I DOPISYWANIE SOBIE SPRAW JEDNO JEST PEWNE KWW WOLNY ELBLĄG TO KANDYDACI BEZPARTYJNI NORMALNI ZWYCZAJNI ZNAJĄCY BOLĄCZKI PROBLEMY ZWYKŁYCH MIESZKAŃCÓW ELBLĄGA A TO ŻE W ELBLĄGU LICZĄ SIĘ ZNANE PARTIE POLITYCZNE TO INNA SPRAWA NIECH ELBLĄŻANIE NIE NARZEKAJĄ ŻE PODWYŻKI CZYNSZU BILETÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ PODWYŻKI JESZCZE RAZ PODWYŻKI LUDZIE KTÓRZY TERAZ WESZLI DO RADY MIEJSKIEJ TO CI SAMI CO DOPROWADZILI DO UPADKU ELBLĄGA BIEDA NĘDZA BEZROBOCIE KOLESIOSTWO ITD........ ALE SAMI ELBLĄŻANIE WYBRALI TO NIECH TERAZ NIE MARUDZĄ BO JAK MIELI OKAZJE WYBRAĆ DO RADY MIEJSKIEJ RADNYCH Z KWW WOLNY ELBLĄG TO NIE WYBRALI KAŻDEGO JEST WYBÓR NA KOGO GŁOSOWAŁ KAŻDY MA SUMIENIE JAK WYBRAŁ TAK WYBRAŁ ALE NIECH NIE MARUDZI
odpowiedz oceń post 5 15 zgłoś do moderacji
2013-06-26 09:57 80%
43

odpowiedziano ponad rok temu przez Beret
SUper Mario powrócił pełen złotych myśli. W trakcie kampani jak stwierdził "robił swoje" czyli dalej udawał prezesa nieistniejącej firmy, a w miedzy czasie (czyli non stop) pisał na forach i doprowadził w dużej mierze do tego ze Wolny Elblag osiągnął taki wynik. Zrozum to, że dzięki tobie ludzie się zrazili. Sory nie ma szans zebys zrozumiał, za grosz refleksji. Jedno przyznac ci musze ze dzieki m.in. tobie o elblagu jest glosno w polsce. Niestety z ta "glosnoscia" bedzie tak jak z toba pojawi sie naszumi i zniknie.
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2013-06-26 19:31 0%
44
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Beret masz zryty to widać. Co do tej głośności to jest to kolejna szansa jaka się pojawiła a z której Elblążanie nie skorzystali - z pretensjami do mediów i polityków którzy zamiast pilnować swego podwórka czepiali się spódnic cyganek z Warszawki.,.. Skoro media wolały brać kasę za sponsorowane debilizmy niż szukać racji i prawdy to też nie moja wina,... A zrażać i tak dalej zamierzam debili bo mądry zrozumie o czym pisze a głupkowi i tak nie wytłumaczę...
oceń post 0 11 zgłoś do moderacji
2013-06-26 09:57 80%
45

odpowiedziano ponad rok temu przez Panie Lewandowski
wydaje mi się, że nie da sie ukryć, że za genezą powstania Wolnego Elbląga, stali działacze Ruchu Palikota. Zadam pytanie- kto założył konto na FB "Wolny Grzegorz"? Chyba był to początek oddolnego działania Wolnego Elbląga - choć mogę sie mylić. Dlaczego działacze Ruchu Palikota byli jednocześnie tymi, którzy kierowali działaniami Wolnego Elbląga, było to widać podczas spotkań - to głownie oni zabierali głos i wszystko omawiali. Kiedy Panowie Kraśniański i Falkiewicz zrezygnowali z udzielenia się w Ruchu Palikota? Co na osławionym spotkaniu pod Bramą Targową robił pan Maszka? Czy nadal działa Elbląska Fundacja Rozwoju Elbląga, w której prezesem jest chyba ktoś z RP (nie wiem czy partyjny, ale widoczny z nimi) natomiast wśród członków występuje wyżej wspomniany pan oraz pan Junker, jedynka z Ruchu Palikota w którymś okręgu? Panie Lewandowski - czy to wszystko to przypadek? Jeśli byłby Pan łaskawy i wytłumaczył mi to, chętnie posłucham Pana zdania. Tylko merytorycznie i spokojnie.
odpowiedz oceń post 16 4 zgłoś do moderacji
2013-06-26 19:08 8%
46
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Panie nie będę Panu streszczał facebo0ka - konto Wolnego Elbląga jest dostępne i proszę je sobie prześledzić a znajdzie Pan odpowiedzi na te pytania. Nikt nikim nie kierował i to czas zrozumieć - każdy z nas robił co chciał i jak chciał no może czasami bylem proszony o lżejszy ton wypowiedzi ale jak widać nieskutecznie... Jak się Pan doczytasz to się Pan sam z siebie uśmiejesz...
oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2013-06-26 10:22 82%
47

odpowiedziano ponad rok temu przez j
Seppuku te postulaty zawsze były. Przejrzyj te programy, a uruchom mózgownicę, a nie to lataj jak kiedyś po lesie. Fakt, że jako jedyny próbujesz bronić przegranej sprawy. Zdaj sobie sprawę, ze zostałeś wykorzystany jak .... . To nie chodziło o program, ale o to, ze miałeś jakąś ideę, którą podchwyciły Palidruty, a skorzystał PiS i mohery. Teraz zmobilizuj społeczeństwo, alby to nie było miasto rządzone przez emerytów, rencistów, bezrobotnych oraz nauczycieli i związki zawodowe, bo już w pierwszym miesiącu zabraknie środków w budżecie i szybko do nas znowu zawita Komisarz. Jak podniosą podatki, bo narozrabiają to z Elblaga wyjdzie biznes, którego i tak jest tutaj niewiele. Tak to jest jak do koryta chcą się dorwać ludzie, którzy zlikwidowali źle zarządzaną firmę i chcą sobie dotrwać z niezłą pensją do emerytury. Władza to nie zabwaka i jak ktoś nie umie zarządzać 120 pracownikami mając dotacje z PEFRON to jak będzie zarządzał miastem ze 120 000 mieszkańcami.
odpowiedz oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2013-06-26 17:09 71%
48
odpowiedziano ponad rok temu przez eth
Seppupu i uruchomienie mózgownicy? Żart dnia....
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-06-26 19:17 0%
49
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
To głosuj na Panią Gelert - kto ci broni ? Mnie nie można wykorzystać co nie znaczy że nie można iść ze mną w jednym kierunku i do wspólnego celu . To że skorzysta PiS było jasne od samego początku i dla mnie i dla tych "palikotów " więc nie rób z siebie kretyna. My zrobiliśmy prawie wszystko co się dało a nasze cele były zrealizowane już przed referendum . Cala reszta to tylko premia od Boga i same korzyści dla Elbląga. Czas zrozumieć że miasto to zadanie zespołowe a nie łup PIS-u lub PO. To już pokazaliśmy i co ważniejsze Elbląg powoli się budzi. Jak na IX miesięcy nie jest źle acz mogło być lepiej - tu zgoda ale ja do tej zgody namawiałem i to nie raz . A do tanga trzeba dwojga...
oceń post 0 9 zgłoś do moderacji
2013-06-26 10:37 0%
50

odpowiedziano ponad rok temu przez Rozmaryn
"Grajdolak" pozostanie grajdolakiem, sądząc po słownictwie, jakiego używa opisując swe uczucia i przemyślenia. Grajdoł to i tak elegancka przestrzeń, bo należnym grajdolakowi miejscem jest rynsztok.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-26 16:49 57%
51
odpowiedziano ponad rok temu przez Z.K
Do ss , widac że masz za mocno ukrwione pod kopułą, bo nie wiesz co napisałeś . Z kogo robisz waryjata z siebie , czy masz Polaków za głupców palikot dogadał się z PIS . Na jakim poziomie jest człowiek co pali trawę i pije alkohol publicznie , i wymachuje sztucznym penisem , i chodzi ze świnskim ryjem.
Jaki on jest autorytetem dla ludzi , co zmienia zdanie jak wiatr zawieje i robie z siebie medialnego pajaca.
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-06-26 11:35 19%
52

odpowiedziano ponad rok temu przez KWW WOLNY ELBLĄG
`Działacz;

KWW WOLNY ELBLĄG TO NIEZALEŻNI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ BEZPARTYJNI NIE MAJĄCY NIC WSPÓLNEGO Z Palikotem, właśnie dzięki Palikotowi znowu do rady dostali się ci sami, bo nasze referendum i nas podciągali pod Palikota jednym słowem pewnie zmówili z PO gdy widzieli że nie mają szansy na wygraną, a wystawienie do wyborów było błędem.

Na koniec proszę nie płakać że:
- Nie mam za co się utrzymać;
- Nie mam za co dzieci wykarmić;
- Moja firma przegrała przetarg bo....;
- Znowu są podwyżki;
itp, macie co chcieliście gratuluję wyboru:)

odpowiedz oceń post 4 17 zgłoś do moderacji
2013-06-26 11:57 75%
53
odpowiedziano ponad rok temu przez daruj sobie!
Daruj sobie przyjacielu, jakie mieliście przygotowanie do pracy w samorządzie?
oceń post 12 4 zgłoś do moderacji
2013-06-26 12:07 44%
54
odpowiedziano ponad rok temu przez ss
Już nie pieprz, ze dogadali się z PO. Jak już to Palikot dogadał się z PiS, które do waszych farmazonów się przyłączyło. Wstyd i hańba. Mam nadzieje, ze odpracujecie koszty referendum. Jak wygra PiS i zamknie granice z tytułu wojenki z Rosją, to pomożecie tym co żyją z granicy. A może poseł Penkalski będzie ich utrzymywał.
oceń post 7 9 zgłoś do moderacji
2013-06-26 19:35 15%
55
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Co to za zgadywanki ? Sami spece od wszystkiego.. Kaczynski z Palikotem w interesie Gelert .... jeszcze jakieś farmazony ?
oceń post 2 11 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.