najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2021-04-12 13:47 100%

Jerzy Wcisła: Przekop Mierzei bez Elbląga

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Elbląg miał być głównym beneficjentem kanału przez Mierzeję Wiślaną. Tak się nie stanie, bo rząd nie chce zainwestować w modernizację portu w Elblągu. - Od wielu miesięcy alarmowałem, że przekop Mierzei w wykonaniu rządu PiS sprawi, że Elbląg w ogóle nie skorzysta na tej inwestycji – mówi senator Jerzy Wcisła.

Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną ma kosztować blisko dwa miliardy złotych. Aby z tej inwestycji mógł skorzystać Elbląg, trzeba przeznaczyć około 190 milionów złotych na przystosowanie elbląskiego portu do parametru kanału. O tym, że rząd nie zainwestuje w modernizację portu w Elblągu, oficjalnie poinformowało Ministerstwo Infrastruktury w odpowiedzi na interpelację senatora Jerzego Wcisły.

Aby do elbląskiego portu mogły wpływać większe jednostki, kanał musi zostać doprowadzony do nabrzeży portu w Elblągu. Senator Jerzy Wcisła od 2019 roku alarmował, że z dokumentacji inwestycji wynika, że rząd nie planuje doprowadzić przekopu przez Mierzeję Wiślaną do Elbląga. Ówczesne Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przez cały czas wypierało się tej informacji.
 

- Przez trzy lata moich usilnych starań udało się chociaż tyle wymóc, że został przedłużony odcinek budowy kanału o dwa kilometry – przypomina senator Jerzy Wcisła. - Nie ma jeszcze obrotnicy, nie ma dojścia do nabrzeży – wylicza senator z Elbląga.

Tymczasem rząd twierdzi, że to władze miasta i regionu powinny znaleźć pieniądze na modernizację elbląskiego portu. W grudniu 2020 roku domagał się tego minister Marek Gróbarczyk.

Oznacza to, że rząd nie zamierza sfinansować budowy obrotnicy i pogłębienia toru aż do nabrzeży portu w elbląskim porcie, co gwarantowało porozumienie PO-PSL podpisane w Elblągu w 2014 roku.
 

To absurdalne, że urząd realizuje inwestycje za 2 mld złotych, bez ustalenia kto i za czyje pieniądze ma ją dokończyć – podsumowuje senator. - To tak jakby ktoś zbudował autostradę, a zapomniał o zebraniu zjazdów z niej.

 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2021-04-12 16:05 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Anna L.
Fałszywy człowieku, kiedy PO rządziło, sam byłeś za przekopem. Mamy Pana dosyć.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-04-12 21:14 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Kiki
Co by PIS nie zrobił dobrze czy źle to zawsze to samo źle bałwanom z PO.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-04-14 13:46 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
a ja myślałem ze Wcisła z swoimi kolegami z PO coś zrobił dla Elbląga -PIs dał 2 miliardy a Pon GÓWNO I mendzenie
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-04-14 13:48 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez polak
in co ta menda motorówka zrobiła dla Elbląga??????
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-04-15 06:08 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez jimi ziomal
gościu wstydu oszczędź ...
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.