najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-07-04 21:50 60%

Jerzy Wilk nie dotrzymał słowa. Nie wziął udziału w debacie

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Na próżno czekali dziennikarze Telewizji Elbląskiej i Elżbieta Gelert – kandydatka PO na prezydenta miasta na Jerzego Wilka. Kandydat PiS, mimo złożonych deklaracji w mediach ogólnopolskich, nie pojawił się na debacie przedwyborczej w EPT. Pojawił się natomiast na zewnątrz budynku, gdzie wydał krótkie oświadczenie.

To miała być ważna debata przed drugą turą wyborów prezydenckich. W lokalnej, ale bardzo popularnej w Elblągu telewizji, na żywo mieli dyskutować kandydaci na prezydenta miasta – Jerzy Wilk (PiS) oraz Elżbieta Gelert (PO). Wilk, który kilkakrotnie unikał debat ze swoją kontrkandydatką oraz zmieniał terminy debaty w Telewizji Elbląskiej (sztab wyborczy PiS wymuszał nawet zmianę prowadzącego oraz zmianę formuły samej debaty), mimo zapewnień, że pojawi się dziś przed kamerami telewizyjnymi, ostatecznie udziału w debacie nie wziął.

Lekceważąc tym samym elblążan, widzów zgromadzonych przez telewizorami (debata była reklamowana i miała być emitowana na żywo) oraz swoją kontrkandydatkę. Trzeba przyznać, że takiej buty i arogancji w wykonaniu Jerzego Wilka nikt się nie spodziewał.

Wilk pod budynkiem EPT wydał dziennikarzom oświadczenie, w którym praktycznie już ogłosił się zwycięzcą tych wyborów i stwierdził, że ma już potrzeby brania udziału w kolejnych debatach.

- Brałem już udział w kilku debatach z panią Elżbietą Gelert. Wszystkie wyraźnie wygrałem. Tym razem nie wezmę udziału. Nie mam zamiaru uczestniczyć w tej brudnej kampanii wyborczej. Będę brał udział w spotkaniach z mieszkańcami. To oni, mieszkańcy zdecydują, nie żadne taśmy. Wygram tą kampanię. Wierzę, że elblążanie chcą zmian i ja im te zmiany gwarantuje. Natomiast „układ”, który funkcjonował w mieście, będzie się chwytał różnych brzydkich rzeczy. Nie będę stosował takich rzeczy wobec mojej kontrkandydatki, ale też nie pozwolę aby mnie ciągle opluwano. Ja w tych wyborach prowadzę wyraźnie. Ta debata nie zmieni tego stanu rzeczy. Działałem w Solidarności, w podziemiu i w tamtych czasach robione takie rzeczy. W XXI wieku jest to niedopuszczalne. W dzisiejszej debacie nie mam zamiaru uczestniczyć – mówił Jerzy Wilk.

Tymczasem w sali budynku EPT czekali na Wilka dziennikarze oraz kandydatka PO na urząd prezydenta – Elżbieta Gelert. Jednak nikt ze sztabu wyborczego PiS nie raczył ich poinformować, że Jerzy Wilk na debacie się nie pojawi. Po kilkunastu minutach organizatorzy debaty podjęli decyzję, że dziennikarz prowadzący porozmawia jedynie z Elżbietą Gelert (PO).

- Mimo trzykrotnego wymuszania na nas zmiany terminu debaty, nie ma dziś z nami Jerzego Wilka. To przykre – podsumował Piotr Marek, dyrektor Telewizji Elbląskiej.

Krzysztof Fedak, dziennikarz TV Elbląg rozmawiał z Elżbietą Gelert o strategii rozwoju Elbląga, o małym ruchu granicznym, o inwestycjach, przedsiębiorcach lokalnych. Elżbieta Gelert, w przeciwieństwie do Jerzego Wilka zaznaczyła, że nie będzie zwalniała pracowników w Urzędzie Miejskim. – Tam pracują dobrzy fachowcy – mówiła. Gelert nie chce też zwolnień w oświacie. – Będę szukała oszczędności w inny sposób – dodała. Kandydatka PO zapowiedziała podtrzymanie obniżek cen czynszów, modernizację ZBK oraz zmianę sposobu promocji miasta, w tym odejście od kontrowersyjnego logo promocyjnego, zwanego przez mieszkańców ślimakiem. Gelert chce też budować silną pozycję Elbląga w regionie, poprzez ściślejszą współpracę z pobliskimi miastami.

Całą rozmowę z Elżbietą Gelert będzie można obejrzeć w Telewizji Elbląskiej, w piątek o godz. 20.00.

oceń wątek 6 4 zgłoś do moderacji
2013-07-04 22:00 68%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez REBEKA
MA TO NA CO ZASŁUŻYŁO CAŁE PO.PARTIA OSZUSTÓW I DOBRZE WILK ZROBIŁ.SZACUNEK ,GŁOSUJE NA WILKA/
odpowiedz oceń post 26 12 zgłoś do moderacji
2013-07-04 22:01 69%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Grops
Nie dziwie się, z takimi metodami walki jak pokazało PO, też bym z nimi juz nie rozmawiał.
odpowiedz oceń post 25 11 zgłoś do moderacji
2013-07-04 22:09 69%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez KARZEŁ
LUDZIE PAN WILK NIE MA Z KIM DEBATOWAĆ ,A CO BYŁO W RATUSZU ,ZAPOMNIAŁA PANI GELERTÓWKA JAK GŁOSOWAŁA ,ABY ZASUWAĆ DO 67 ROKU ŻYCIA, ONA MA W D.. OBYWATELI ..GELERTOWA = NOWACZYK,JEST TAKA SAMA JAK GRZEŚ ,KTÓREGO RODZICE PRZESŁALI DO OBYWATELI LIST .. ZAUFAJCIE MOJEMU SYNKOWI,ON JEST DOBRY , DOBRY TO ON BYŁ ALE W BRANIU KASY!!!!!!!!!!! I UŻYWANIU ZŁOTEJ KARTY NA IMPREZACH .
odpowiedz oceń post 25 11 zgłoś do moderacji
2013-07-04 22:16 36%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez helat
Wilk zachował się jak tchórzliwy gnojek, olał ludzi, którzy czekali na debatę. Olewa elblążan. Jemu chodzi tylko o zdobycie władzy, jak jego furherowi Kaczyńskiemu.
odpowiedz oceń post 14 25 zgłoś do moderacji
2013-07-04 22:18 61%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez KSUT
WARA PO. OD WILKA ,ZIEJECIE NIENAWIŚCIĄ ,WYMIOTOWAĆ SIĘ CHCE
odpowiedz oceń post 22 14 zgłoś do moderacji
2013-07-05 06:51 50%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez depresja
zwymiotuj więc, może to ci przywróci jasność myślenia. Nienawiścią jest nazywanie ludzi wszami i gnidami. Nie przystoi taki język człowiekowi, który zapragnął być "ojcem miasta". Szuka ciepłej posady, bo mu Elsin zamykają, również z powodu niepłacenia składek ZUS.
oceń post 6 6 zgłoś do moderacji
2013-07-04 22:24 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez pseudo fok
No i kto nagrywa ? Prosze Pan i Panow. Czego sie spodziewaliscie ze komukolwiek zalezy na waszym godnym zyciu ? Jak tak myslicie to was chyba juz calkiem Jezus opuscil. Demokaracja (teraz ochrokracja - sprawdzic na wikipedii).

Postawcie sie w sytuacji tego Wilka. Jak mozna debatowac w takiej sytuacji ?
O czym ? Jesli jedna ze stron nie zachowuje sie fair to tlumaczenia ze debata ze ktos na to czekal sa po prostu zenujace.

Spodziewacie sie ze jest jakas znaczaca roznica miedzy Wilkiem a Gelert ?

Czy cos wam ta debata pomoze ?

Idioci

odpowiedz oceń post 7 14 zgłoś do moderacji
2013-07-04 22:43 66%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
Pani Gelert Pani już się pogrążyła 3. lipca w Radio Olsztyn, to po co ta żenująca debata. teraz nam Pani czynsze obniży, stadion zbuduje i pewnie nas Pani wyśle na Marsa żebyśmy przestali marudzić. Pani w Urzędzie widzi tylko fachowców. Szkoda że urzędnicy pracujący w Urzędzie nie widzą fachowców w swoich szefach, tylko aparatczyków partyjnych jak za PZPR. Przecież nikt się nie spodziewał że pani kogokolwiek rozliczy i wyrzuci za niekompetencje. pani idzie tam wspierać ten groźny dla Elbląga układ. Prosze powiedzieć gdzie te miejsca pracy w Porcie Elbląg. I co z przekopaniem mierzei, które tak Pani wspierała w 2006 roku? I tak Pani nikomu nie odpowie. dla Pani najważniejszy jest człowiek? W sumie dobrze równie dobrze mógłby być piesek, kotek, świnka morska lub kanarek. Może i lepiej gdyby była ta druga opcja bo nie zadawaliby pytań.
odpowiedz oceń post 23 12 zgłoś do moderacji
2013-07-04 22:55 9%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez moll
A ja jestem ciekawy czy te filmy które wyciekły do internetu to nie jest sprawa komitetu wyborczego Wilka aby podnieść jego notowania i nie pokazać jakie PO jest "Be". No co Wy na to?
odpowiedz oceń post 2 20 zgłoś do moderacji
2013-07-05 07:07 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez oxy
Looser. Takie zachowanie kandydata na najwyższą funkcję w mieście jest nieodpowiednie. To pokazuje, ze nie jest on odpowiednią osobą na ten urząd. Potrzebujemy kogoś kto moze i jest charyzmatyczny, kto podniesie nasze miasto a nie przyniesie więcej wstydu. Ja nie chcę takiego prezydenta. Brak klasy.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-05 08:18 43%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez maj
I tak to szczekanie na Wilka wam nic nie da.
odpowiedz oceń post 6 8 zgłoś do moderacji
2013-07-05 08:25 40%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez EBramis
Wilk zachowuje się jakby dostał wścieklizny aż strach się bać co za czystkę urządzi w UM. Będzie wielki przewrót i upadek
odpowiedz oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2013-07-05 08:49 50%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez bielsko 53
W zamierzchlyl czasach bylem kilka razy w elblagu,ladne miasto i przyjazne
ludziom i zyje swoim zyciem,swoimi malymi problemami i radosciami.
Dzisiaj obecnie jest wielkim polem bitwy,gdzie sie scieraja wielkie tuzy i
wielkie glowy(z wodoglowiem) polskiej polityki.Po krwawej wojnie zostanie
tylko pobojowiska i zryte mozgi mieszkancow oczekujacych na spelnienie
danych obietnic i szeroki perspektyw ,ktore wylatywaly z ust naszych
zlotoustnych politykow a ludowi bieda bedzie wygladala z chat.Elblazanie
wybory wyborami ale zyc trzeba dalej,politycy sie rozjada sie a wy zostaniecie
sami z waszymi troskami i kogo bedziecie obwiniac nowych rzadzocych do
czasu nowego referendum.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-07-05 14:13 0%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez Rozmaryn
Brawo!!! A przy okazji wyszło szydło z worka. Kampania wpędziła nas do rynsztoka za sprawą jednego z kandydatów na fotel prezydenta miasta. Elblążanie jakby nie zauważyli, w czym pływają.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-05 09:25 42%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez rozczarowany
Jeżeli PO i Gelert nie szanuje kontrkandydata, to Wilk musi sam się szanować. Gratuluję decyzji. Głosuję na Wilka
odpowiedz oceń post 5 7 zgłoś do moderacji
2013-07-05 12:13 50%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez wrss
A kto dał prawo arogantowi pt. Marek (dyr.vectry) do wyrażania głosu w imieniu mieszkańców. Co nie udało się zabrylować? Przecież na debacie w TV Olsztyn (byli oboje Gelert i Wilk) było zapowiedziane, że to ostatnia debata przed wyborami. Panie Marek i tv Vectra nie jesteście Bogami i nikt nie musi się dostosowywać do Waszych widzimisię. Prestiżu nie zdobywa się w ten sposób! Byłe na tej którą Pan prowadził(I tura) i powiem tak oprócz Pukina był Pan pomyłką. Smarkacz musztrujący starszych od siebie! Ja też bym was olał!
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-07-05 13:34 50%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez obywatel Eg
Nie miał czasu , bo objeżdża wszystkich z czarnej listy i każe im wyjechać przed wyborami wynosić się z tego miasta. Wtedy wygra
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-07-05 14:45 25%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec
Wilk to tchórz i krętacz. Boi się stanąć twarzą w twarz z uczciwą konkurentką. Czemu mnie to nie dziwi?? Popieram uczciwych, popieram Gelert
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-07-05 16:01 0%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez NIE dla WILKA
To brak szacunku dla wyborców ze strony Wilka . Wiem, że nie ma nic do zaoferowania elblążanom, przez wiele lat siedział w ratuszu i niczym dobrym się nie wyróżnił- cieszył się tylko z łatwych pieniędzy. To wielkie nieporozumienie, że jest teraz kandydatem na prezydenta.
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.