najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-03-21 17:40 78%

Jerzy Wilk: Udział w referendum to obywatelski obowiązek

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Jerzy Wilk, lider PiS w Radzie Miasta Elbląga zachęca mieszkańców miasta do udziału w referendum. Zarówno przeciwników obecnego prezydenta, jak i jego zwolenników. - Udział w referendum to nasz obowiązek - podkreśla Wilk.

Podczas ostatniej konferencji prasowej, wiceprzewodniczący Rady Miasta Elbląga Jerzy Wilk zaapelował do mieszkańców miasta o udział w referendum w sprawie odwołania prezydenta i Rady Miasta.

- To nasz przywilej wynikający z tego, że żyjemy w państwie demokratycznym. Nie wolno zniechęcać nikogo do udziału w referendum. Trzeba zachęcać do głosowania. Jeśli komuś teraz dobrze się żyje w Elblągu niech głosuje przeciw odwołaniu prezydenta - podkreślał Jerzy Wilk. - Ja się tego głosowania nie obawiam, choć może się zdarzyć, że mieszkańcy odwołają również Radę Miasta. Taki wynik woli społeczeństwa Elbląga przyjmę z pokorą, choć nie mam sobie, jako radny, niczego do zarzucenia.

Jerzy Wilk powiedział też, że dochodzą go słuchy, iż próbuje się zniechęcać do udziału w referendum. To, jego zdaniem, działania niedopuszczalne.

- Cała Szwajcaria stoi referendami. Tam obywatele właśnie w taki sposób decydują o ważnych sprawach - dodał Jerzy Wilk. - Ja bym poszedł jeszcze dalej i umożliwił w referendum odwoływanie rządu i parlamentu. Proszę zauważyć, że prezydenta miasta czy wójta można tak odwołać, ale posłów i rząd już nie.

Pytany przez dziennikarzy, czy wszystko co obecnie się dzieje w Urzędzie Miejskim ocenia negatywnie, Jerzy Wilk stwierdził iż niektóre departamenty zasługują na pochwałę. Ich pracę i zaangażowanie widać.

- Wiele dobrego dzieje się w Departamencie Kultury pod wodzą Leszka Sarnowskiego - mówił Jerzy Wilk. - Dobrze oceniam też działania skarbnika miasta. Natomiast najgorzej oceniam Departament Komunikacji Społecznej, poza Anną Kleiną, która pracuje bardzo profesjonalnie. Źle moim zdaniem dzieje się też w Departamencie Sportu.

oceń wątek 7 2 zgłoś do moderacji
2013-03-21 18:13 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez normalny
Panie Wilk, spiknęliście sie z Palikotem, bo w normalnym wyborczym trybie nikt was nie wybiera. Nie ma ŻADNEGO POWAŻNEGO powodu za odwołaniem prezydenta Nowaczyka!!! Referensum z założenia nie jest obowiązkowe, obowiązkiem obywateli jest uczestnictwo w konstytucyjnych terminach wyborczych. Po prostu chcecie dorwać się do władzy, a Pan osobiście chce sobie załatwić miękkie lądowanie na stołku w um po tym jak doprowadził Pan do upadku Elsin!
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
adam
2013-03-21 18:14 60%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Herman
Udział w referendum nie jest obowiązkiem. Społecznym obowiązkiem są wybory w ustawowych terminach.
odpowiedz oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-03-21 18:29 57%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez kinsky
Panie Wilk. Za każdym razem udowadnia mi Pan, że mamy wielkie szczęście, że Pan nie rządzi miastem. Najpierw poparliście w 2010 r. Słoninę w wyborach prezydenckich. Teraz jednoczycie się z rewolucjonistami i Ruchem Palikota aby wesprzeć referendum. Pan dobrze wie, że w normalnym trybie Pan nie wygra wyborów, ale po trupach do celu, jednocząc się nawet z szumowinami i palikotowcami. Zeszmacił się Pan do końca. Panie Wilk naszym obowiązkiem jest udział w ustawowych wyborach nie w kolejnej rewolucji.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-03-21 18:55 40%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Ja-Za
Panie Wilk, a może referendum to odpowiedzialność. Gdy pana słucham to mam wrażenie, że używając słowa obowiązek narzuca pan elblążanom jak mają postępować. Ja postąpię właściwie i pana "rozkazu" nie wykonam, bo pana zamiary są dość czytelne.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-03-21 19:40 30%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez miri
Dajcie sobie spokoj szczekacze platformy, wszyscy wiedza, ze zrobicie wszystko, zeby sie utrzymacie przy wladzy iu na cieplych stoleczkach :D Czlowiek dobrze mowi - mamy prawo isc na referndum i pojdziemy na nie!
odpowiedz oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
2013-03-21 20:15 50%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez ta...
idźcie, tylko potem weźcie odpowiedzialność za to co zrobiliście...
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-03-21 20:07 63%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez nie idę, nie chce wilka
mam prawo nie pójść i nie pójdę. Wilkowi aż ślinka cieknie.... moze jednak marzenia się spełnią i będe w końcu u korytka? Przykro mi Panie Wilk, po tym jak Pan Elsin rozpieprzyłeś nikt już na Pana nie zagłosuje...
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-03-21 20:42 57%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez pytak
A kiedy Pan Wilk wyjaśni jak wszedł w posiadanie mieszkania 140 m
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-03-21 21:13 13%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
Ja zagłosuję na Wilka. Przekonał mnie tym, że chce pomóc małym polskim firmą
odpowiedz oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2013-03-21 23:24 25%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez ACz
jak PiS może iść pod rękę z Ruchem Palikota, który tak opluwał śp. Lecha Kaczyńskiego
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-03-21 23:26 25%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez bender
Na naszych oczach powstaje katolewica - sojusz pisowców z palikotami. Sojusz nie ideologiczny ale zamach na demokratycznie wybraną władzę. Obie formacje posuwają się do anarchii w celu zdobycia władzy w Elblągu. Pomysły Wilka są populistyczne a palikotowcy nie mają pomysłu na nic. Robi się ciekawie.
odpowiedz oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2013-06-27 12:21 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez xxx
kupa durnych komentarzy oczerniających p.Wilka, to aktywni działacze PO.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-27 15:29 33%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez zomo
Byłem w ZOMO, byłem w ORMO teraz jestem za Platformą! Hej!
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.