najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Jeż z małymi pocięty kosiarkami w Parku Planty. Tej tragedii można było uniknąć (+ drastyczne zdjęcia)
2020-08-06 07:51 100%

Jeż z małymi pocięty kosiarkami w Parku Planty. Tej tragedii można było uniknąć (+ drastyczne zdjęcia)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Informację o tym tragicznym zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego Czytelnika, który wypatrzył martwego jeża z czwórką małych. Kilka dni temu w Parku Planty mialo miejsce koszenie trawy. Wtedy też właśnie zginęło cale pokolenie tych bardzo pożytecznych i pięknych zwierzątek.

Tej tragedii można było uniknąć. Matka jeży z pępowiną i czwórką małych obok. Cała rodzina martwa. Serce boli jak patrzy się na taki widok. Prawdopodobnie mama skuliła się w kłębek i chciała je ochronić. Przebywały w wysokiej trawie, która od wiosny nie była koszona.

To tak jakby ktoś zachęcił je do przebywania w tym miejscu 

– mówi pan Tomasz, nasz Czytelnik.

Rzeczywiście, Wszystko wygląda na to, że gdyby trawa nie była koszona przez cały sezon tragiczne zdarzenie nie miałoby miejsca. Podobnie byłoby, gdyby trawa byla koszona sukcesywnie od samej wiosny – tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Zważywszy, że mamy w mieście wiele terenów zielonych (wymieńmy tylko park Modrzewie czy też Park Kajki, które są znacznie większe od Parku Planty) istnieje duże prawdopodobieństwo, że podobne sytuacje miały (będą miały miały) miejsce. Wszystko przez lekkomyślnośc i brak konsekwencji. 

Jeży z roku na rok jest coraz mniej. Najczęściej giną pod kołami samochodów. Są to bardzo pożyteczne zwierzątka. Z dużym apetytem jedzą szkodniki, takie jak ślimaki i owady (zarówno ich formy dojrzałe, jak i larwy i poczwarki), a także drobne gryzonie. Są zwierzętami nocnymi. Na żer wychodzą dopiero po zmroku. Swoje gniazda budują w ustronnych miejscach, tam gdzie czują się bezpieczne. Bardzo słabo widzą, a głównymi ich zmysłami są węch i słuch. 

oceń wątek 7 0 zgłoś do moderacji
2020-08-06 08:33 46%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Animal
Jaka firma kosiła tam trawę?
odpowiedz oceń post 6 7 zgłoś do moderacji
2020-08-06 14:54 44%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Piotr
Zarząd Zieleni Miejskiej
oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2020-08-06 12:26 63%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Bozi
Ludzie są zwyczajnie pozbawieni rozumu, nie potrafią zrozumieć, że koszenie trawy nie niesie ze sobą żadnych korzyści, a jedynie straty dla środowiska, także miejskiego - ergo są to straty dla ludzi właśnie. Wysoka trawa to miejsce życia i żerowania wielu stworzeń, chociażby ptaków, czy zapylających owadów, a na dodatek obniża temperaturę w upały. W mądrze zarządzanych miastach nie kosi się trawy, tylko wysiewa mieszanki traw, ziół i kwiatów, które swobodnie rosną z pożytkiem dla ludzi i wszelakich stworzeń.
odpowiedz oceń post 12 7 zgłoś do moderacji
2020-08-06 12:56 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Inspektor Animals
Ustalić ktora firma kosiła i sprawę skierować do sądu. A na przyszłość kosić trawe sukcesywnie a nie jak to ma miejsce w tym roku. To jakaś kpina. Nie można pozostawić tej sprawy nierozwiązanej. Sprawę należy upublicznić wyciągnąć konsekwencję i nie dopuścić do takiej sytuacji w przyszłości
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
2020-08-08 20:34 63%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Załamana
Masakra zwierzątek:(Jak można było to zrobić??Tragedia:(
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2020-08-27 06:48 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Okropność
Brak słów!Ta planeta niedługo osiągnie poziom dna.Zaludni się durniami.
Jak można kosić zwierzęta?Głupol niszczy przyrodę i żadnych konsekwencji!
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2021-01-11 16:27 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Blumenbauer
Dość mordowania bezbronnych istot. Przed każdym koszeniem trawy należy starannie przeczesać trswnikw kilkunastu ludzi. Zaś przed pracującą kosiarką powinien iść człowiek i sprawdzać teren.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2021-04-09 09:50 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez luj
fakt ustronne miejsce, co za bzded
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2022-07-16 16:12 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez obserwator
Wychodzę często z psem póznym wieczorem i widzę te zabawne zwierzątka i serce się kraje , na wieść o takim zdarzeniu. Tak samo na jezdni pełno tragedii. Rozjeżdżają zwyrodnialcy te biedne zwierzęta . Jakby leżał na drodze duży kamień , to dadzą radę ominąć - jeży nie opłaca się omijać. Często kierowca twierdzi , że był to szczur...
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2022-09-18 22:23 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Fvg
Sukcesywne koszenie trawy to koszta...
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.