najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2014-08-31 08:01 40%

Kampania ruszyła. Pierwszy kandydat już wisi

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Na jednym z wieżowców w centrum miasta wisi wielki plakat Edmunda Szweda, prawdopodobnie kandydata na prezydenta miasta w nadchodzących wyborach samorządowych. Kampania wyborcza już jest widoczna w Elblągu.

Olbrzymi plakat rozpościera się na ścianie wieżowca przy ul. 12 Lutego. Prawdopodobny kandydat na prezydenta – Edmund Szwed promuję swoją osobę hasłem „Naprawię Elbląg”. Wczoraj pod podobnym tytułem – „Naprawimy Elbląg” – trwała na Pl. Jagiellończyka impreza muzyki disco polo.

Edmund Szwed nie ubiegał się o prezydenturę miasta w ubiegłym roku. Stał jednak na czele Komitetu Wyborczego Wyborców „Partia Elblążan”. Kandydat komitetu Jacek Tomczak uzyskał skromny wynik 1,3 procenta oddanych głosów (488 osób).

W tym roku wiele wskazuje na to, że Edmund Szwed będzie kandydował na urząd prezydenta miasta z ramienia Obywatelskiego Elbląga (tworzą go członkowie grupy Wolny Elbląg, która w 2013 r. inicjowała referendum w sprawie odwołania władz Elbląga).

oceń wątek 12 18 zgłoś do moderacji
2014-08-31 08:44 95%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Krochmal
Czyli Komitet Obywatelski to te same farbowane lisy co wcześniej Wolny Elblag, a jeszcze wczesniej Palikociarstwo. Jak się nie uda z jedną nazwą, to może głupi lud elbląski kupi inną nazwę. Jak widzę nazwiska; M. Lewandowski, K. Falkiewicz czy R. Maszka, to mówię dziękuję Panom już za uwagę, wasz czas już minął bezpowrotnie - nie macie nic ciekawego Panowie do zaoferowania poza burdami, awanturami, oczernianiem innych i wylewaniem pomyj na nich no i oczywiście poza kąpielami przed bramą byłego basenu miejskiego. Baj Baj!
odpowiedz oceń post 70 4 zgłoś do moderacji
2014-08-31 11:51 96%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Hydraulik
Pewnie już im zakręcili wodę w mieszkaniach za nie płacenie czynszu więc myją sobie jajeczka pod bramą byłego basenu miejskiego darmową wodą z Kumieli.
oceń post 51 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-06 08:23 0%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Zaszpuntuj trójnik bo wali ci z rury czadem.
oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
2014-08-31 09:27 95%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez bolo
Co Pan kandydat robił w PRL? Czym sie zajmował?
odpowiedz oceń post 56 3 zgłoś do moderacji
2014-08-31 16:26 86%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez ikiv
był ciężarowcem
oceń post 25 4 zgłoś do moderacji
2014-08-31 09:27 94%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez k345
Szwed do Szwecji :)
odpowiedz oceń post 49 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-08-31 09:59 1%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Krochmalu nie jesteśmy lisami farbowanymi ale skromnie powiem że kilka rzeczy nam się udało. Za podziękowania dziekuję a nasz czas nie minął i nie minie a te awantury i wylewanie pomyj to pokazywanie tego jak działaja partie polityczne i różne lokalne sitwy i sitewki. Jeśli wolisz żyć w kraju w którym pare świń ciągle zmienia wartę przy korycie - twoja rzecz ale mi się to znudziło. Ty więc krochaml sobie kołnierzyk a my i tak zrobimy swoje - jak zawsze.
odpowiedz oceń post 1 74 zgłoś do moderacji
2014-08-31 11:48 93%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez koza
Odezwał się knur :-D
oceń post 38 3 zgłoś do moderacji
2014-08-31 13:22 56%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez kermitt
Wy już lepiej nic nie róbcie. Już raz nas w totalne g..no z Wilkiem wsadziliście.
oceń post 22 17 zgłoś do moderacji
2014-08-31 19:09 93%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez zwolennik tamtego referendumk
"kilka rzeczy NAM się udało". Komu i co się udało Panie Lewandowski ? Panu ? Ma Pan na myśli czas referendum ? Niech mnie Pan łaskawie oświeci - jaki był Pana udział w tych wydarzeniach ? Poświęcił Pan chociaż godzinę dziennie na pracę przy referendum ? Zbierał Pan osobiście podpisy ? Bo jakoś nie miałem okazji przy okazji referendum Pana zobaczyć w działaniu. Jeśli się mylę to z góry przepraszam ale ostatnio panuje moda na przypisywanie sobie zasług innych.
oceń post 38 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-06 08:21 0%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Widzę drogi Panie że zwolennikiem tamtego referendum stął się Pan długo po nim skoro zadaje Pan tak durne pytania. Sugeruję bilobil i neotropil - moze się Panu poprawi pamięć i krązenie mózgowe . Nie mam nawet zamiaru wypisywać Pani ani co zrobiłem ani kiedy bo to nie sukcesy moje ale zespołu jaki tworzymy i dzieki pracy zespołowej osiągamy wyznaczone cele. Osobisty wkład pracy nie ma tu znaczenia i nikt z nas tego nie liczy - tym się róznimy od partii których członkowie walczą o kosteczki i stołeczki podgryzając jeden drugiego.
oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
2014-08-31 10:24 94%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez nico
Elbląg nie potrzebuje prezydenta, Elbląg potrzebuje menedżera.
odpowiedz oceń post 44 3 zgłoś do moderacji
Gifas
2014-08-31 11:42 36%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
trenera:d takiego jak ci pilkarscy:D moze by tak podpisac contract z jakims Mourinho albo innym xD
oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2014-08-31 10:57 96%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez ciekawski
Ja jestem tylko ciekaw jak można się reklamować przed zarejestrowaniem kandydata na Prezydenta i jak oni to rozliczą jako koszt kampani wyborczej?;) Co na to ordynacja wyborcza?
odpowiedz oceń post 43 2 zgłoś do moderacji
2014-08-31 11:20 96%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Marian
Ten Pan często przedstawiany jest jako BIZNESMEN - ja mam pytanie - jakie ten Pan osiągnął sukcesy w biznesie? Jakimi spółkami kieruje? Jaki mają sumaryczny wolumen obrotów w ciągu roku/ dekady etc... Tylko jak poznam możliwości managerskie biznesmena będę w stanie uznać go za wiarygodnego kandydata "bezpartyjnego". To, że było go stać na rozdanie pół tony kiełbasy na pikniku jeszcze o takich predyspozycjach nie świadczy :-)
odpowiedz oceń post 51 2 zgłoś do moderacji
2014-08-31 23:06 87%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Mac
Pół tony kiełbasy, czyli 500 kg. to raptem jakieś 1500 zł. To mniej niż jeden obiad Pani Kopacz czy Tuska u Sowy :-)
oceń post 20 3 zgłoś do moderacji
2014-09-01 22:49 0%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
Mac ciekawe gdzie kupisz kiełbasę za 3 zł/kg bo nigdzie nie znalazłem za tyle
oceń post 0 11 zgłoś do moderacji
2014-09-01 22:49 0%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
Mac ciekawe gdzie kupisz kiełbasę za 3 zł/kg bo nigdzie nie znalazłem za tyle
oceń post 0 11 zgłoś do moderacji
2014-09-02 08:32 83%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Dorian
- xyz - kupisz najtańsze świństwo w hurtowni (wszak to hurtowa ilość) za 3 zł/ kg, nawet jeżeli troszkę droższą - 5,20 zł./kg ti i tak globalnie szału nie ma ze sponsoringiem na poziomie 2600 zł. :-)
oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-06 14:54 0%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Panowie zajmujecie się hurtem wędlin ? Jak ktoś z Panów pała ciekawością zapraszamy w środę na spotkanie organizacyjne w Pujanie ,,,, Sami sobie sprawdzicie jakie zdolności biznesowe ma Pan Szwed.
oceń post 0 9 zgłoś do moderacji
2014-08-31 11:22 94%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez wróżka
szkoda kasy na banery -wynik 00000000.1%
odpowiedz oceń post 46 3 zgłoś do moderacji
2014-08-31 11:44 96%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez bynio199
a kto to jest skąd się wziął czy to następna świnka do koryta ?
odpowiedz oceń post 46 2 zgłoś do moderacji
2014-08-31 12:36 94%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez Arczibar
Nikt tego Pana nie zna. Kandydat mieszczący się w granicach błędu statystycznego.
odpowiedz oceń post 50 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-08-31 16:28 4%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Pozna go każdy Elblązanin - nie mart się o to a ten b ład ststsystyczny moze wystawrczyć do zwycięstwa. Poczekamy zobaczymy
oceń post 2 54 zgłoś do moderacji
2014-08-31 12:54 91%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez Terminator
Pomijajac fakt ze ta impreza na placu Jagielonczyka byla na niskim poziomie a jedyna rzecz co przyciagala ludzi to darmowa kiuelbasa i grochowka co potemmialem rozwolnienie , to ja tego pana zweda wogole nie znam skad od jest i kim jest i czego dokonal bo dla mnie to jest obcy czlowiek jak Nowaczyk , chyba ze te stacje i media co go sponsoruja musze miec jakis w tym interes
odpowiedz oceń post 53 5 zgłoś do moderacji
2014-08-31 13:23 19%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez kermitt
Było za darmo, czego wymagałeś? Oto elblążanie, najpierw stoją po darmową kiełbachę i grochówę w kolejce, nażrą się aż się zesrają w domu, a potem obsmarują w necie organizatora. Nie podobało się, trzeba było nie iść i nie żreć knurze.
oceń post 9 39 zgłoś do moderacji
2014-08-31 13:21 93%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez Madera
"Pierwszy kandydat już wisi" - ciekawa "metafora"? Myślę, ze Pan Szwed bardzo z tego rad :-)
odpowiedz oceń post 43 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-05 06:27 0%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Nie sądzę by sie przejmował detalami...
oceń post 0 9 zgłoś do moderacji
2014-08-31 16:12 87%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez Terminator
Dlatego juz wiecej nie pojde na taka impreze prostaku bo tylko tak moge cie opisac patrzac na twoje slownictwo
odpowiedz oceń post 40 6 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-05 06:27 0%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Dobra to przygotujemy tylko 9 999 kiełbasek ...
oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
2014-08-31 16:33 89%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca
Jak wynika z metryki urodzenia pan Szwed będzie musiał złożyć oświadczenie lustracyjne - czy współpracował w PRL z SB lub innymi służbami? czy był tajnym współpracownikiem czy nie?
odpowiedz oceń post 42 5 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-05 06:26 0%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Sprawdzisz to po Oświadczeniu Lustracyjnym zweryfikowanym przez IPN. Miejska Komisja Wyborcza przekazuje oświadczenie do IPN i ten je wyryfikuje przez wydaniem postanowienia o rejestracji kandydata.
oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
2014-08-31 16:34 92%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez Wwf
Szwed? A Polaków już nie było? 0.5%
odpowiedz oceń post 36 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-05 06:24 0%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Dobre.... Barszcz ukraiński też gryzie w mordkę ? Francuskiej miłości też nie lubisz ? A do Ruskiech pierogów strzelasz z procy ? Wracaj do mamusi chłopczyku
oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
2014-08-31 18:31 96%
35

odpowiedziano ponad rok temu przez derwisz
Tak, oświadczenie lustracyjne koniecznie w przypadku tej osoby.
odpowiedz oceń post 44 2 zgłoś do moderacji
2014-08-31 18:54 93%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez Marian
Ciekawe - coś więcej...?
oceń post 28 2 zgłoś do moderacji
2014-08-31 19:27 96%
37

odpowiedziano ponad rok temu przez v1
I juz po wyborach dla tego Pana skoro stoja za nim takie persony jak Pan Lewandowski czy Pan Falkiewicz - szkoda faceta.
odpowiedz oceń post 46 2 zgłoś do moderacji
2014-08-31 20:51 95%
38
odpowiedziano ponad rok temu przez Marian
Chyba sam się na to zgodził. Ci Panowie na prawdę sądzą, że sukces Pana Wilka to ich sukces i chcą go powtórzyć :-) Jednego nie zauważyli, że za sukcesem p. Wilka stał Jarosław Kaczyński i siła rażenia elbląskiego referendum w median ogólnopolskich - cóż taki szczegół na miarę wygranej :-) Pan Szwed ze swoimi PRowcami może ew. osiągnąć wynik zbliżony do 1-1.5 %. Tak jak Ruch Palikota w referendum :-)
oceń post 38 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-05 06:22 0%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Zobaczymy po zliczeniu głosów . Sukces Pana Kaczyńskiego pokazała klapa referednum w Warszawie . Klasa jego PIjarowców to fakt że w Elblągu bał się stanąc do debaty z mieszkancami uciekając po 10 minutowym przemówieniu. Siłą rażenia naszego referendum było to że żadna partia nie zdominował naszych działań swoim partyjniactwem a Ruch Palikota chciał to zrobił i już go prawie nie ma ,,,, Kradzione nie tuczy jak widać,....
oceń post 0 10 zgłoś do moderacji
2014-09-07 09:24 75%
40
odpowiedziano ponad rok temu przez Obi
@Mariusz Lewandowski - no tak Jarosław Kaczyński pewnie w majtki narobił na myśl o spotkaniu z Panem :-) Ja pierdzielę - odlot.
oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2014-08-31 21:21 94%
41

odpowiedziano ponad rok temu przez D.W.
KSL INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ = Właściciel i Prezes p. Edmund Szwed; Kapitał 64.000 (w/g KRS), że tak powiem - Du*y nie urywa. Działalność m.in. wznoszenie budynków - z takim "zawrotnym" kapitałem? ;-) "LMW RECYKLING" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Warszawa - Edmund Szwed prezes (w/g KRS) kapitał 51.000 - też nie urywa d*** :-) B-Union sp. z o.o.- Elbląg - właściciel i prezes Edmund Szwed - kapitał 50.000 :-) Dom Finansowy Seko sp. z o.o. - warszawa - prezes i współudziałowiec Edmund Szwed - kapitał 80.000 zł. Tyle mówi KRS - resztę o kandydacie i "umiejętnościach" managerskich poprosimy do wiadomości publicznej :-) Nie widzę stron tych firm więc mało wiadomo jaką faktyczną działalność operacyjną prowadzą...
odpowiedz oceń post 30 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-05 06:18 0%
42
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Sporo jak na jednego człowieka .... A nadto kapitał jaki podajesz to kapitał załozycielski a nie suma bilansowa chociażby - też dostępna o ile wiem w KRS-ie ....
oceń post 0 9 zgłoś do moderacji
2014-09-06 21:07 80%
43
odpowiedziano ponad rok temu przez Marcin
@Mariusz Lewandowski - a czym się te spółki zajmują - bo to, że są wpisane do KRS jeszcze kompletnie o niczym nie świadczy. Więc trudno powiedzieć, czy to "dużo, jak na jednego człowieka". Dużo to można stwierdzić, widząc, ze są to faktycznie działające podmioty i w jakiej kondycji.
oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-07 20:34 0%
44
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Zapytaj Pana Szweda - pewnie odpowie,,,,
oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2014-08-31 21:27 95%
45

odpowiedziano ponad rok temu przez Obiłan
ciekawe kto go mocuje i sypie kasę z rękawa. Dziwne i podejrzane. Ktoś zza kurtyny robi sobie zdyscyplinowaną kukiełkę. Ciekwe czy ludzie z Elbląga złąpią się na tą forsę i socjalistyczne bajki. Dam wam to i to...naprawię to i tamto. I jeszcze to całe Disco-Polo w tle. Ktoś mu wkręcił spin-doktorów z Eg 24 i robią mu maskaradę grzejąc się przy szmalu. Ludzi traktują jak wiochmenów- kiełbasa wyborcza i grochówka. Ciekawe co z tego wyniknie. Mam nadzieję że ludzie mają otwarte oczy.
odpowiedz oceń post 35 2 zgłoś do moderacji
2014-08-31 22:57 93%
46
odpowiedziano ponad rok temu przez Maca
100% trafności spostrzezen!
oceń post 27 2 zgłoś do moderacji
2014-09-01 17:27 86%
47
odpowiedziano ponad rok temu przez Kenobi
@Obiłan - spin-doktorów z Eg 24 - no to pojechałeś po całości :-) Panowie urośli o jakieś 10 cm. :-) raczek - spin - ki od mankietów - to właściwsze określenie :-)
oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-06 08:49 0%
48
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Obity to ty jesteś na rozumie . Zabawa to zabawa i na koniec wakacji warto dobrze je zapamiętać. Lepsza kiełbasa z rusztu i jakieś zabawy dla dzieci niż śmierdząca kaszanka wyborcza serwowana przez Platform czy trutka na szczóry jaką serwuje nam PSL. Pis jeszcze nie zabłysł nioczym poza marnymi podśpiewkami młodzierzówki. Nawet Palikot nie zatańczył na krzyżu . Jak koniecznie chcesz się czepiać to czep się wagonu - nalepiej metra w Londynie
oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
2014-09-06 20:56 78%
49
odpowiedziano ponad rok temu przez Marcin G.
@Mariusz Lewandowski - poziom Pana wypowiedzi urąga wszelkim normom dozwolonej konwersacji. Obraża Pan wszystkich ludzi i zastanawiam się, wszyscy oni stracą cierpliwość i masowo Pana pozwą...
oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-07 05:27 0%
50
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Marcinie - pozwać mnie może tylko ktoś kto jak ja używa własnego nazwiska lub pseudonimu powszechnie z tym nazwiskiem związanego. Znajomość prawa nie szkodzi - proponuję zatem poczytać definicję dóbr osobistych i przedmiot ochrony. Pozwać mnie może Jerzy Wcisła którego publicznie nazywam kłamcą ale tego nie zrobi ponieważ przed każdym sądem wykaże że jest kłamcą jego własnymi słowami z protokołu Policji. Każde moje twierdzenie ma bardzo dokładne uzasadnienie i spokojnie jestem w stanie je udowodnić .Właśnie z tych dwóch powodów nikt mnie nie pozywa.
oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
2014-09-07 09:21 71%
51
odpowiedziano ponad rok temu przez Obi
@Mariusz Lewandowski - SZCZUR piszemy przez "u", anie przez "ó".
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2014-08-31 23:17 92%
52

odpowiedziano ponad rok temu przez Dens
Był ciężarowcem, prowadził dyskotekę "Pałacyk"
odpowiedz oceń post 23 2 zgłoś do moderacji
2014-09-01 07:20 92%
53
odpowiedziano ponad rok temu przez Mac
To dużo już mówi :-) stad milosc do disco polo. Tesknota za Dolinką - po prostu lata młodości :-) ale świat pędzi do przodu i z takimi ciągotkami sentymentalnymi zapóźni Elbląg jeszcze bardziej :-( to miasto potrzebuje wizjpnora! Kogoś kto sięga daleko poza to, co widzi. Kiełbaski i melancholijna wsiowa dyskoteka- to na prawdę za mało. Czasami lepiej jest nie naprawiać starego, tylko zrobić coś kompletnie nowego.
oceń post 23 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-09-05 06:14 0%
54
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Spokojnie drogi Macu za tydzien zaczną się debaty problemowe - wpadnij zagadaj i "zagnij" Pana Szweda. Chętnie na to popatrze bo mi się nie udało....
oceń post 0 10 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.