najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2014-11-09 14:11 86%

Kampania wyborcza wchodzi do kościoła. Za sprawą Jerzego Wilka

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

O Boże błogosławieństwo dla elblążan będą modlili się wierni w kościele przy ul. Częstochowskiej. Mszę w tej intencji zamówił prezydent miasta Jerzy Wilk. O tym fakcie informowano dziś w kościele podczas niedzielnych mszy świętych.

O całej sprawie powiadomił nas nasz Czytelnik, który uczestniczył w dzisiejszej mszy świętej w kościele przy ul. Częstochowskiej.

- Dziś, będąc w kościele na mszy świętej, ksiądz ogłosił, że w najbliższy czwartek odbędzie się msza w intencji Bożego błogosławieństwa dla elblążan. Ksiądz informował, że mszę zamówił prezydent Jerzy Wilk. Część ludzi, wychodząc z kościoła, bardzo mocno to komentowała. Dlaczego prezydent Wilk znów angażuje kościół do kampanii wyborczej? Dlaczego ksiądz wyczytuje na głos, że to prezydent Jerzy Wilk zamówił taką mszę? To przecież już element kampanii wyborczej w kościele.

Początkowo nie wierzyliśmy w te informacje. Nie sądziliśmy, że można tak perfidnie i cynicznie wykorzystywać możliwość zamawiania w kościele mszy świętej w ważnych intencjach dla zwykłej kampanii wyborczej. Od jednego z księży tej parafii jednak dowiedzieliśmy się, że takie "było polecenie" aby wymienić osobę, która wniosła intencję mszy świętej. Msza ma odbyć się w czwartek tuż przed wyborami, 13.11.2014 r. w kościele w parafii św. Brata Alberta.

Potwierdzenie tej informacji znaleźliśmy na stronie internetowej parafii. Faktycznie taka msza święta zostanie w czwartek odprawiona. Co ciekawe, przy innych mszach w intencji osób czy ważnych spraw, nie podaje się nazwisk osób wnoszących takie intencje. Wyjątek zrobiono jedynie dla Jerzego Wilka.

Jak na to reagują sami wierni? - Wie pan, nagrzeszył prezydent, komunię przyjmował choć nie może, żyje bez ślubu kościelnego, to może taką pokutę chce sobie zadać - mówił starszy mężczyzna, pytany przez nas pod kościołem p.w. św. Brata Alberta.

Być może jest to celowe działanie prezydenta Wilka, skierowane do wiernych Kościoła Katolickiego. Całkiem niedawno przez media przetoczyła się informacja, że prezydent Jerzy Wilk, choć nie posiada ślubu kościelnego, przyjmuje komunię świętą. W tej sprawie odbyła się nawet rozprawa w sądzie, w trybie wyborczym. Chociaż portal elblag24 przegrał sprawę, to dziennikarze tej gazety nie muszą przepraszać prezydenta za to, że podali informację iż nie posiada ślubu kościelnego oraz bezprawnie przyjmuje komunię świętą.

Do tej sprawy powrócimy w poniedziałek. Będziemy chcieli się dowiedzieć, czy msza święta, zamówiona przez prezydenta Jerzego Wilka, nie była czasami opłacona ze środków publicznych. W końcu mszę zamawiał prezydent.

Zrzut ze strony internetowej parafii p.w. św. Brata Alberta.

oceń wątek 38 6 zgłoś do moderacji
2014-11-09 14:23 78%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez do czego to doszło
No chyba jako prezydent to chyba nie zamówił takiej Mszy, bo ja jestem elblążanka i nie życze sobie, żeby akurat prezydent zamawiał.Tym bardziej osoba prywatna, bo co to ma wspólnego z Kościołem.? polityka. polityką , a Kościół jest dla wiernych.
odpowiedz oceń post 36 10 zgłoś do moderacji
2014-11-09 14:24 15%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez polal
a g.....o was komuchów to obchodzi !!! Polacy to katolicy-patrioci, a wy post- sowieci polskojęzyczni tym sie nie niteresujcie.
"Tylko pod krzyżem tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a polak polakiem !"
Adam Mickiewicz
odpowiedz oceń post 6 34 zgłoś do moderacji
botak
2014-11-09 15:30 72%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez botak
każdy kto nie jest PiSowcem to nie Polak a najpewniej komunista albo Żyd. Przykład katolika to Wilk! Przykład uczciwości to Hoffman!
Dziennikarze takimi rzeczmi się nie interesujcie, zajmijcie sie brzozą.
oceń post 21 8 zgłoś do moderacji
2014-11-09 14:26 15%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez obiektywny
następny chętny z tego portalu po Kuchejdzie do sądu za paszkwile.Odszczekacie to!!!
odpowiedz oceń post 6 34 zgłoś do moderacji
2014-11-09 14:28 21%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez wk...ny
nie posiadam statusu zaufanego bo nie mam do was zaufania!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 6 23 zgłoś do moderacji
2014-11-09 14:45 77%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez katolik
Brawo elblag.net! Perfidne działania Wilka i wykorzystywanie kościoła jest karygodne. Księża powinni powiedzieć wprost na Mszach, że ten człowiek nie jest godny nazywać siebie Katolikiem. Głosowaliśmy całą rodziną na p. Wilka. Teraz już nie może liczyć na głos naszej rodziny. Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa - tak widzimy tą krótką jego kadencję. Na ostatniej prostej wyszło obrzydliwe kłamstwo a on dalej ma tupet i wykorzystuje kościół. Chyba przestanę chodzić do kościoła jak księża uczestniczą w tym cyrku, nie odcinając się od tego prezydenta - grzesznika nr 1 w Elblągu!
odpowiedz oceń post 33 10 zgłoś do moderacji
2014-11-09 14:50 82%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez tak to wyglada
Informacja jak widać czarno na białym - nie ładnie ,że wykorzystuje się kościół przed samymi wyborami
odpowiedz oceń post 27 6 zgłoś do moderacji
2014-11-09 14:51 81%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez alina
Bardzo dobrze, że o tym piszecie. Też byłam na tej mszy i powiem, że wyszłam bardzo zniesmaczona całą sytuacją. Czy jeśli chciał dać na msze w intencji elblążan, musiał zaznaczyć, że to od prezydenta? Kościół nie jest miejscem do prowadzenia kampanii niech się księża opamiętają. Nie każdy Katolik chce głosować na PIS.
odpowiedz oceń post 39 9 zgłoś do moderacji
2014-11-09 15:03 24%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Tolek
Obywatelski Elbląg i Pan Szwed robią to już od miesiąca i jakoś nikomu nie przeszkadzało
odpowiedz oceń post 7 22 zgłoś do moderacji
2014-11-09 15:26 38%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez gość
Obywatelski Elbląg NIGDY nie afiszował się z tym jak J.W . A kalendarze za DARMO to może każdy rozdawać
oceń post 9 15 zgłoś do moderacji
2014-11-09 15:47 23%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Bob
Tak a to ze niektore komitety rozdaja ulotki pod ksciolem to tez sie nie liczy bo akurat PIS tego nie robi bo ma swoje wartosci
odpowiedz oceń post 6 20 zgłoś do moderacji
2014-11-09 15:48 26%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Arczibar
Ja nie widzę problemu. Każda partia polityczna ma swój elektorat. PO popieraja biznesmeni a PiS kościół . Szukanie dziury w całym. Elbląg net idzie śladami Kuchejdy.
odpowiedz oceń post 11 32 zgłoś do moderacji
2014-11-09 16:59 67%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Marian
Którzy biznesmeni POpierają PO? Chyba z twojej wioski.
oceń post 16 8 zgłoś do moderacji
2014-11-09 15:51 82%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez pampi - ZAWADA
Gdyby co roku w rocznicę założenia miasta , odzyskania niepodległości Polski , która się zbliża , dawał Prezydent kasę na mszę z jakimś tam akcentem , typowym dla elblążan . To to by było zrozumiałe a TAK to przekroczenie wszelkiej przyzwoitości, nawet tej chrześcijańskiej . Dzisiaj wstąpiłem do Kościoła jak wielu Rodaków , pomodlić się.. i w intencjach różnych.. też . Ostanie było " przywrócić rozum Putinowi " szkoda ...że wcześniej nie zajrzałem na ten portal. , Boże chroń Polskę przed obłudą , bo zmarnieje. ,Po wyborach, też dam na tacę ,,,, w intencji ocalenia Narodu , tego Narodu . Amen .
odpowiedz oceń post 27 6 zgłoś do moderacji
2014-11-09 16:25 61%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
" RZETELNA REDAKCJO " Wolę zamówioną modlitw dla mieszkańców Elbląga, niż smerfa który kłamie, a Wy jak zwykle zachowujecie się jakby nic siPan Szwed jest właścicielem papierowym czterech Spółek z o.o. dwie według KRS nie działały od ich założenia, jedna zaprzestała swojej działalności w 2012 roku, a jedna zakończyła działalność w 2013 roku wobec ostatniej było prowadzone postępowanie egzekucyjne, niestety umorzone, ponieważ majątek firmy nie mógł pokryć kosztów egzekucyjnych. Dane te opieram na podstawie KRS. Sprawdzałem również czy pod wskazanymi adresami działają te niby firmy, niestety nikt nic nie wie, jak również brak jest jakiegokolwiek szyldu firmy np: przy ul. S. Moniuszki 21, lub ul. Grunwaldzkiej 63/1. W Warszawie jedna firma ma adres hotelu GROMADA, ale jak dzwoniłem to nikt nic na jej temat nie wie. Brak jakiegokolwiek kontaktu telefonicznego ze wspomnianymi firmami, nie posiadają również stron internetowych które umożliwiłby poszerzenie wiedzy o prowadzonej działalności.
odpowiedz oceń post 19 12 zgłoś do moderacji
2014-11-09 17:19 60%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez klops
Albo nie czytają, albo sie zwyczajnie boją
oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2014-11-09 16:29 76%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez wniosek
Już całkiem zbrukają dla człowieka to co jest miejscem ,tym miejscem jest Kościół ,gdzie człowiek może choć na chwilę być z Bogiem. A tu zabawa trwa, bo jak to nazwać O Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Elbląga od prezydenta Jerzego Wilka. Ja od tego pana nic nie chcę, kiedy to się skończy,tylko mi żal, że to w mojej parafii.
odpowiedz oceń post 22 7 zgłoś do moderacji
2014-11-09 16:50 75%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez katoliczka
Panie Wilk, to moja parafia i nie życzę sobie, by święte miejsce, jakim jest kościół, zamieniał pan w tubę kampanijną!!!! NIE JEST PAN WZOREM MORALNOŚCI!!!
odpowiedz oceń post 27 9 zgłoś do moderacji
2014-11-09 16:52 22%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Marta
Dziękujemy Panie Prezydencie za to, że Prosi Pan Boga o Błogosławieństwo dla Nas Wszystkich. Niech Pana również Bóg Błogosławi.
odpowiedz oceń post 7 25 zgłoś do moderacji
2014-11-09 16:54 14%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
Czy Wy w każdej sytuacji musicie widzieć "szklankę od połowy pustą"? Jaki "Diabeł" kieruje waszymi INTENCJAMI?! Straszne - musi być Wam strasznie źle w życiu, kto was tak skrzywdził? :-(
odpowiedz oceń post 4 25 zgłoś do moderacji
2014-11-09 16:57 26%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez dejw
upodabniacie się do elblag 24, poziom coraz niższy
odpowiedz oceń post 10 29 zgłoś do moderacji
2014-11-09 17:21 71%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
Czy to czasem nie jest rodzaj obłudy w wykonaniu tego p. Wilka?
odpowiedz oceń post 25 10 zgłoś do moderacji
2014-11-09 17:24 76%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez aby do wyborów
Widać ,że co tydzień to inny kościół.Niedługo wierni odwrócą się od kościoła .Kampania wyborcza jest kontynuowana .To jest podłe niegodne postępowanie .Dobrze ,że takie sprawy są nagłasniane
odpowiedz oceń post 26 8 zgłoś do moderacji
2014-11-09 17:56 75%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez Sierściuch
Jeszcze za Hofmana i jego kolegów z żonami zapomniał zamówić.
odpowiedz oceń post 24 8 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.