najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2014-11-09 14:11 86%

Kampania wyborcza wchodzi do kościoła. Za sprawą Jerzego Wilka

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

O Boże błogosławieństwo dla elblążan będą modlili się wierni w kościele przy ul. Częstochowskiej. Mszę w tej intencji zamówił prezydent miasta Jerzy Wilk. O tym fakcie informowano dziś w kościele podczas niedzielnych mszy świętych.

O całej sprawie powiadomił nas nasz Czytelnik, który uczestniczył w dzisiejszej mszy świętej w kościele przy ul. Częstochowskiej.

- Dziś, będąc w kościele na mszy świętej, ksiądz ogłosił, że w najbliższy czwartek odbędzie się msza w intencji Bożego błogosławieństwa dla elblążan. Ksiądz informował, że mszę zamówił prezydent Jerzy Wilk. Część ludzi, wychodząc z kościoła, bardzo mocno to komentowała. Dlaczego prezydent Wilk znów angażuje kościół do kampanii wyborczej? Dlaczego ksiądz wyczytuje na głos, że to prezydent Jerzy Wilk zamówił taką mszę? To przecież już element kampanii wyborczej w kościele.

Początkowo nie wierzyliśmy w te informacje. Nie sądziliśmy, że można tak perfidnie i cynicznie wykorzystywać możliwość zamawiania w kościele mszy świętej w ważnych intencjach dla zwykłej kampanii wyborczej. Od jednego z księży tej parafii jednak dowiedzieliśmy się, że takie "było polecenie" aby wymienić osobę, która wniosła intencję mszy świętej. Msza ma odbyć się w czwartek tuż przed wyborami, 13.11.2014 r. w kościele w parafii św. Brata Alberta.

Potwierdzenie tej informacji znaleźliśmy na stronie internetowej parafii. Faktycznie taka msza święta zostanie w czwartek odprawiona. Co ciekawe, przy innych mszach w intencji osób czy ważnych spraw, nie podaje się nazwisk osób wnoszących takie intencje. Wyjątek zrobiono jedynie dla Jerzego Wilka.

Jak na to reagują sami wierni? - Wie pan, nagrzeszył prezydent, komunię przyjmował choć nie może, żyje bez ślubu kościelnego, to może taką pokutę chce sobie zadać - mówił starszy mężczyzna, pytany przez nas pod kościołem p.w. św. Brata Alberta.

Być może jest to celowe działanie prezydenta Wilka, skierowane do wiernych Kościoła Katolickiego. Całkiem niedawno przez media przetoczyła się informacja, że prezydent Jerzy Wilk, choć nie posiada ślubu kościelnego, przyjmuje komunię świętą. W tej sprawie odbyła się nawet rozprawa w sądzie, w trybie wyborczym. Chociaż portal elblag24 przegrał sprawę, to dziennikarze tej gazety nie muszą przepraszać prezydenta za to, że podali informację iż nie posiada ślubu kościelnego oraz bezprawnie przyjmuje komunię świętą.

Do tej sprawy powrócimy w poniedziałek. Będziemy chcieli się dowiedzieć, czy msza święta, zamówiona przez prezydenta Jerzego Wilka, nie była czasami opłacona ze środków publicznych. W końcu mszę zamawiał prezydent.

Zrzut ze strony internetowej parafii p.w. św. Brata Alberta.

oceń wątek 38 6 zgłoś do moderacji
2014-11-09 18:53 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
Głosujcie na Wilka. Pokazał twarz. Nie ważne jak, ważne być przy korycie do emerytury, a po wyborach będą wyklęci innowiercy.
odpowiedz oceń post 16 8 zgłoś do moderacji
2014-11-09 18:57 41%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
do elblążanin_ możesz za Wilkiem biegać z papierem toaletowym, twoja sprawa, a Szweda się boisz bo odpadniesz od koryta.
odpowiedz oceń post 9 13 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:05 61%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążąnin
HAHAHAHAHAHA CZŁOWIEKU TEN kłamca W KOMUNIJNYM GARNITURKU NIE MA SZANS. NIE TRAKTUJ ELBLĄŻAN JAK IDIOTÓW. JA NIE JESTEM PRZY ŻADNYM KORYCIE, ALE WIDZĘ ŻE ZABOLAŁA PRAWDA O FACECIE KTÓRY TRAKTUJE ELBLĄŻAN JAK W POLSKIEJ KOMEDII CHYBA WKRĘCENI - MIAŁA TYTUŁ.HAHAHAHA
oceń post 11 7 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:17 58%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
Wierzę w mądrość ELBLĄŻAN !!!! Potop Szwedzki nam nie grozi :)
oceń post 11 8 zgłoś do moderacji
2014-11-09 19:00 70%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Mila
My elblążanie chyba tacy bezbożni, aż pan prezydent musiał Msze zamówić, mam tylko nadzieję,że za swoje . Tragiczne to....
odpowiedz oceń post 21 9 zgłoś do moderacji
2014-11-09 19:09 34%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez he
Może brać opłatek bo nie jest rozwodnikiem.Proste.Kłamstwa piszcie sobie ale prawda zwycięży.Już za tydzień szwedzki potop.
odpowiedz oceń post 11 21 zgłoś do moderacji
2014-11-10 08:38 60%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Świadek
Dlaczego on może przyjąć komunię a ja nie chociaż mąż mojej partnerki już nie żyje?
oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2014-11-09 19:16 61%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez wujo
Pan Wilk nie ma rozwodu ale nie też ma ślubu kościelnego i popełnia świętokractwo. To dorośli ludzie powinni wiedzieć
odpowiedz oceń post 19 12 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:06 35%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
proszę poczytać Kodeks Postępowania Kanonicznego i tyle w temacie.
oceń post 9 17 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:40 44%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez alina
elblążanin piszesz takie bzdury, że glowa boli, nie ma czegoś takiego jak kodeks postępowania kanonicznego jest natomiast kodeks prawa kanonicznego. osoba żyjąca w związku niesakramentalnym nie ma prawa przyjmować komunii świętej http://www.zabno.diecezja.tarnow.pl/index.php/warto-przeczyta-duszpasterwo-88/243-komunia-w-dla-maonkow-niesakramentalnych
ty katolik nie znasz takich podstaw? wstyd tylko nie pisz, że prezydent seksu z żona nie uprawia bo dzieci z księżyca nie spadły.
oceń post 8 10 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:57 46%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
do alina: czytania ze zrozumieniem uczą w szkole podstawowej :)
oj tylko idiota się nie pomyli :), a ja jestem człowiekiem i czasami zdarzają mi się pomyłki:)
oceń post 6 7 zgłoś do moderacji
2014-11-10 08:51 70%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Świadek
Jeżeli nawet pan Wilk jest obecnie impotentem,to żyjąc bez ślubu kościelnego popełnia ciężki grzech który zabrania pełnego uczestnictwa w Mszy Świętej. Nawet obcięcie języka oraz amputacja paluszków nie upoważnia go do przyjmowania Komunii Świętej.
oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2014-11-09 19:28 71%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez wniosek
@he , człowieku , a co do tego ma rozwodnik, chyba najważniejsze jest to czy ma ślub kościelny
odpowiedz oceń post 12 5 zgłoś do moderacji
2014-11-09 19:36 74%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez 100% elblążanin
Politycy wszelakiej maści Wara od kościoła, kościół jest dla ludzkich spraw duchowych...... nie brudnych interesów ziemskich
odpowiedz oceń post 23 8 zgłoś do moderacji
2014-11-09 19:38 71%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez 100% elblążanin
Wstyd prezydencie Wilk, .....
odpowiedz oceń post 24 10 zgłoś do moderacji
2014-11-09 19:45 77%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez plif
A czemu aż w tym kościele-mieszka na Grunwaldzkiej -to mógł zamówić w swojej parafii?Itak polityka wchodzi do kościoła. Tym ruchem i kościół traci i PIS.Modlą się pod figurą a diabła mają za skórą
odpowiedz oceń post 24 7 zgłoś do moderacji
2014-11-09 19:46 79%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez parafianin
Jestem przeciwny kampaniom wyborczym w kościołach. Dzisiaj po mszy św. o godz. 10 30 odbyło się SPOTKANIE z prezydentem w salce ks. Klimuszki w parafii św. Pawła. Zaplakatowany cały plac przed kosciołem. Czegoś takiego w mojej parafii nigdy nie było. Wstyd!!!!
odpowiedz oceń post 26 7 zgłoś do moderacji
2014-11-09 19:49 71%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Waldemar
To się w pale nie mieści. Facet leży krzyżem w kościele co pokazuje za nasze pieniądze na stronach Urzędu Miasta Elbląga a żyje od wielu lat na kocią łapę (przepraszam na ślubie cywilnym co my katolicy właśnie tak nazywamy). Jak można być tak obłudnym. Za wszelką cenę po stanowisko. Jaki wstyd dla uczciwych działaczy PIS. Liczę również na reakcję Kościoła Katolickiego i odcięcia się od tego małego człowieka..
odpowiedz oceń post 22 9 zgłoś do moderacji
2014-11-09 20:21 15%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez miła
.........
odpowiedz oceń post 2 11 zgłoś do moderacji
2014-11-09 20:28 79%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez pismak
determinacja w utrzymaniu stanowiska aby dowieźć się do wieku emerytalnego z tymi dochodami - aż nadto widoczny jest cel p. Wilka w "słuchaniu elblążan". to nie jest kampania o przyszłość miasta, to kampania o spokojną emeryturę pana Wilka
odpowiedz oceń post 19 5 zgłoś do moderacji
2014-11-09 20:56 71%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez pampi - ZAWADA
No cóż, jak widać człowiek się męczy , nie umie sam odejść ze stanowiska . Bądźmy miłosierni, jak Nasz Pan i pomóżmy Mu opuścić Ratusz po 16 listopada 2014 roku . Ja wielbię Boga czynem , więc bądźmy ludźmi czynu a nie daremnych słów i idźmy do urn wyborczych . Strzeżmy prawd wiary aby nie były interpretowane na swój " strój " w ramach rozgrzeszenia grzechów głównych . Pani Mario nie ma Pani pojęcia o tych WY i nie widzi Pani " deski w swoim oku " A co diabła ma on wile imion i postaci a działanie jego nie zwykle przebiegłe jest . Oprócz chodzenia do Kościoła, bo to teraz na tym polega w większości przypadkach... wiara . Należy, wsłuchać się w głos Kapłana... a czy czasami nie zszedł " na manowce " czytać Pismo Św. Amen.
odpowiedz oceń post 15 6 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:16 72%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Inżynier_Mamoń
Wilk jak tonący chwyta się brzytwy. W 2013r., poprzez rozdawanie baloników przy parafiach elbląskich, przyciągnął kilkuset moherów do urn, myśli, ze po tym jak zadłużył Elbląg przez rok w szybszym tempie niż poprzednicy, znów mu się uda. Rzecz w tym, że do kościoła chodzą też ludzie potrafiący samodzielnie myśleć, a nie tylko tacy którzy myślą tylko to co ksiądz z ambony każe! Jak widać zadowoleni faktem zamawiania mszy św. za mieszkańców Elbląga na tydzień przed wyborami to kolejny ruch ośmieszający obecnego prezydenta (tylko z nazwy). Na szczęście ta kompromitacja za tydzień się skończy!
oceń post 18 7 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:23 46%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez e 24 plus
Czemu nie zmienicie nazwy na e 24 extra,albo e super 24 :) bedzie lepiej brzmiało i tak prawdziwei ,na czasie;)
odpowiedz oceń post 12 14 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:28 41%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez ELBLĄŻĄNIN
Jaki ten artykuł kłamliwy. Ksiąz powiedział, starszy mężczyzna powiedział itp. Jak na E24. Zawsze podaje się intencję i kto zamówoii. Młody ksiądz jakiś niedouczony, czy możę to ministrant był?
odpowiedz oceń post 11 16 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:30 64%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez alina
A to ciekawe. Daję na mszę za ojca i nigdy się nie zdarzyło, aby ksiądz powiedział w kościele, że to od córki, wymienia tylko intencje. Może Ty do innego kościoła niż katolicki chodzisz?
oceń post 16 9 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:44 55%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążąnin
Ja do katolickiego, nawet w Elblągu Przeważnie brzmi to tak w intencji , od np. brata, siostry itp. Wyjątkiem są Msze Święte wypominkowe. Wystarczy słuchać co mówi ksiądz, a nie tylko iść do kościoła. Normalnie wszyscy teraz święci katolicy. Oburzeni i święci. A ja to ujmę dwoma cytatami z Pisma Świętego: " kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień", źdźbło trawy w oku swojego wroga zobaczysz, a belki w swoim nie widzisz. Pozdrawiam :)
oceń post 11 9 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-11-10 06:52 29%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Nikt z żyjących obecnie nie jeste bez winy a co do tych belek to właśnie belkę z oka jerzego Wilka wyjmujemy. Gdyby Wilk nie poszedł do sądu można by było mówić o plotkach i pomówieniach - teraz mowimy o faktach ustalonych przez Sąd. Samobójstwo roku
oceń post 4 10 zgłoś do moderacji
2014-11-10 16:18 29%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążąnin
Panie Lewandowski, my internauci wiemy że jest Pan idiotą, Z tego co wiem Są nie rozpatrywał kwestii wiary i kościoła. Wynika to z prostego założenia, żąden z sędziów nie będzie wypowiadał się w kwestiach wiary, jest to prywatna sprawa każdego człowieka.
oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:48 33%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez fhj,k
To jest nic, w porównaniu do oświadczemnia pana Sepupu na sąsiednim portalu.Od rana boli mnie ze smiechu bolą...pan sepuupu się uważa za katolika i każe się modlić za prezydenta. Coś pachnie mi to nawrotem psychozy...myśli religijne, urojenia świętości...hm.
odpowiedz oceń post 6 12 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:54 67%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążąnin
Do Aliny i innych nie umiejących czytać ze zrozumieniem !!!!!!
Z linku który przesłała alina:

Jeżeli niemożliwe jest uregulowanie spraw sumienia w wyżej wymieniony sposób, pozostaje małżonkom rozwiedzionym, żyjącym w związku niesakramentalnym, jeszcze jedna droga, podana przez Kościół. Zależy ona wyłącznie od dobrej woli zainteresowanych. W pewnych wypadkach Kościół dopuszcza małżonków rozwiedzionych, żyjących w związkach niesakramentalnych do Komunii świętej, ale po spełnieniu ściśle określonych warunków. Warunki te zostały ostatnio przypomniane przez Ojca św. Jana Pawła II w Adhortacji "Familiaris consortio" (n. 84), oraz w cytowanym dokumencie Kongregacji Nauki Wiary z dnia 14 września 1994 r. (n. 4).
Warunki te są następujące:
Po pierwsze małżonkowie mają uznać naukę Chrystusa o nierozerwalności małżeństwa, chociaż praktycznie tej nauce się sprzeniewierzyli, bo rozerwali małżeństwo sakramentalne i żyją w nowych związkach cywilnych. Winni żałować za tę niewierność
odpowiedz oceń post 16 8 zgłoś do moderacji
2014-11-10 09:23 75%
31
odpowiedziano ponad rok temu przez Świadek
Ty chyba nie wiesz o czym piszesz! Żyję z kobietą od trzydziestu lat która miała ślub kościelny. Chrzest naszych dzieci to było przeżycie (ksiądz zapomniał i umówił ślub na tą samą godzinę więc dziecko zostało ochrzczone w zakrystii}. Odbyliśmy drogę do próby "kościelnego unieważnienia małżeństwa" gdzie pytania czy niebieska sukienka jest białą i skusiła do seksu były tymi bardziej akceptowalnymi. Obecnie wg. kościoła moja Żona jest wdową a ja nadal kawalerem. Kościelnego Ślubu nadal nie mogę zawrzeć bo proboszcz parafii Św. Wojciecha ma swoje procedury i konieczne zalecenia które co łaska kosztują.
oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2014-11-10 16:15 33%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążąnin
Do świadka, to zmień parafię. Nie jestem od oceny postępowań księży. To niestety tylko ludzie tak samo grzeszni i omylni jak każdy z nas.
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2014-11-13 09:51 0%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez PowerCom
Faryzeusze nie księża, no niestety idiotów wśród czarnych kiecek nie brakuje ;/ "Całuj pierścień skurwysynu!"
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:54 70%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
Po pierwsze małżonkowie mają uznać naukę Chrystusa o nierozerwalności małżeństwa, chociaż praktycznie tej nauce się sprzeniewierzyli, bo rozerwali małżeństwo sakramentalne i żyją w nowych związkach cywilnych. Winni żałować za tę niewierność wobec woli Chrystusa.
Po drugie nie mogą zadośćuczynić obowiązkowi odejścia 80 drugiego partnera dla ważnych powodów, np. ze względu na wychowanie dzieci lub świadczenie sobie wzajemnej opieki.
Po trzecie zobowiązują się żyć w pełnej wstrzemięźliwości seksualnej. Nie na krótki czas, ale na zawsze.
Po czwarte nie może zachodzić niebezpieczeństwo zgorszenia. Praktycznie oznacza to możliwość przyjmowania Komunii św. w obcej parafii. Warunki te zostały przypomniane także w IV Synodzie Diecezji Tarnowskiej (stat. 591).
odpowiedz oceń post 16 7 zgłoś do moderacji
2014-11-09 22:06 59%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez alina
"Po trzecie zobowiązują się żyć w pełnej wstrzemięźliwości seksualnej. Nie na krótki czas, ale na zawsze" czy wspólne dzieci prezydenta i Teresy bocian przyniosł?????????????????????
oceń post 16 11 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-11-09 22:13 40%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
No i cały misterny plan Alina spuściła w toalecie,,,,
oceń post 10 15 zgłoś do moderacji
2014-11-09 22:33 71%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążąnin
Panie Lewandowski, niech Pan przestanie zachowywać się jak przedszkolak. Przeczyta Pan ze zrozumieniem, a potem się Pan wypowiada. Osoba o nicku "alina" też powinna, tego uczą w szkole podstawowej. Co was tak gryzie? To że Facet którego uważałem za poważną osobę, który był czarnym koniem Kampanii Wyborczej, zbłaźnił się i zaczął zachowywać jak pajac? Mówimy o tym co jest tu i teraz, a nie było 20 lat temu. Jak macie problem ze zrozumieniem to może jakiś mądry ksiądz pomoże. A i chyba zapomnieliście że BÓG wybacza wszystkie potknięcia człowieka i wybacza wszystkim grzesznikom. Dzięki temu dobro zwycięża ze złem od wieków :)
oceń post 15 6 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-11-09 23:34 27%
38
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Takich głupot to już dawno nie czytałem , Rozumiem że Hitler Stalin Attyla Kaligula i Neron piją ambrozję w niebie a podaje im dzbany święty Piotr i Matka Boża ? Lecz się na buty
oceń post 6 16 zgłoś do moderacji
2014-11-10 00:02 68%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez nwo
ML chcesz poczytać głupoty? to poczytaj swoje posty.
oceń post 13 6 zgłoś do moderacji
2014-11-10 00:25 65%
40
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążani
Panie Lewandowski, niech Pan przestanie się błaźnić.Mówimy tutaj o spowiedzi świętej. Z tego co mi wiadomo, niejaki gen. Jaruzelski też pogodził się z Bogiem przed śmiercią. Precz z nienawiścią do oponentów przez ML !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jakby Pan czytał ze zrozumieniem to miałby Pan ułatwione zadanie :)
oceń post 13 7 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-11-10 06:49 29%
41
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Elblążaninie czasami wypada robić za stańczyka skoro wokół same błazny . O ile wiem Pan Wilk nie umiera ... Pozywanie do Sądu kogoś kto napisął prawdę / zdaniem Sądu i obecnie również moim / jest występkiem przeciw prawdze i obyczajowi oraz dowodem pychy i głupoty. Pycha nadalkroczy przed upadkiem i prowadzi je głupota . Za swoje błędyu trzeba płacić i te w życiu prywatnym i te w życiu publicznym - tak postępuje mężczyzna. Od odpowiedzialności ucieka tylko chłopiec w krótkich spodenkach.
oceń post 6 15 zgłoś do moderacji
2014-11-10 17:19 20%
42
odpowiedziano ponad rok temu przez Stasiu Gąska
Lewatywa a jaki z Ciebie Stańczyk. Stańczyk to osoba dowcipna ale zarazem inteligentna a Ty jesteś błaznem idiotą, któremu najwidoczniej coś wypaliło komórki mózgowe !
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2014-11-09 21:55 61%
43

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążąnin
Małżonkowie ci muszą naturalnie spełnić wszystkie warunki konieczne do dobrej spowiedzi świętej. Po wielu latach nieprzystępowania do sakramentu Pokuty winni zrobić sobie dobry rachunek sumienia. Winni szczerze żałować za wszystkie grzechy, które pamiętają i których nie pamiętają. Grzechy ciężkie muszą wyznać według liczby i okoliczności. Winni uczynić mocne postanowienie poprawy. I muszą zadośćuczynić Bogu i ludziom. W pierwszym rzędzie muszą naprawić krzywdę wyrządzoną małżonkowi sakramentalnemu i dzieciom urodzonym w tym małżeństwie. Naprawienie krzywdy jest warunkiem owocnej spowiedzi.
odpowiedz oceń post 14 9 zgłoś do moderacji
2014-11-10 09:46 27%
44
odpowiedziano ponad rok temu przez Świadek
Kiedy mogę przyjść do spowiedzi bo wg. kościoła można się wyspowiadać bliźniemu. Dam żulowi 2 złote i dorzucę dwa Specjale. Dostanę rozgrzeszenie i będę mógł przystąpić do Ciała Chrystusa bo zadośćuczyniłem (niech stracę 50 złotych i tacka Specjala)? Nie pamiętam z kim się dupczyłem i kiedy więc grzechu nie ma bo dzieci już dorosłe a antykoncepcji wg. kościoła nie wolno używać?
oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2014-11-13 09:49 0%
45
odpowiedziano ponad rok temu przez PowerCom
Jak można zadośćuczynić za namiętne kłucie partnerki pod ogon? :D Może ją porządnie wychłostać... ?.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.