najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2014-11-09 14:11 86%

Kampania wyborcza wchodzi do kościoła. Za sprawą Jerzego Wilka

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

O Boże błogosławieństwo dla elblążan będą modlili się wierni w kościele przy ul. Częstochowskiej. Mszę w tej intencji zamówił prezydent miasta Jerzy Wilk. O tym fakcie informowano dziś w kościele podczas niedzielnych mszy świętych.

O całej sprawie powiadomił nas nasz Czytelnik, który uczestniczył w dzisiejszej mszy świętej w kościele przy ul. Częstochowskiej.

- Dziś, będąc w kościele na mszy świętej, ksiądz ogłosił, że w najbliższy czwartek odbędzie się msza w intencji Bożego błogosławieństwa dla elblążan. Ksiądz informował, że mszę zamówił prezydent Jerzy Wilk. Część ludzi, wychodząc z kościoła, bardzo mocno to komentowała. Dlaczego prezydent Wilk znów angażuje kościół do kampanii wyborczej? Dlaczego ksiądz wyczytuje na głos, że to prezydent Jerzy Wilk zamówił taką mszę? To przecież już element kampanii wyborczej w kościele.

Początkowo nie wierzyliśmy w te informacje. Nie sądziliśmy, że można tak perfidnie i cynicznie wykorzystywać możliwość zamawiania w kościele mszy świętej w ważnych intencjach dla zwykłej kampanii wyborczej. Od jednego z księży tej parafii jednak dowiedzieliśmy się, że takie "było polecenie" aby wymienić osobę, która wniosła intencję mszy świętej. Msza ma odbyć się w czwartek tuż przed wyborami, 13.11.2014 r. w kościele w parafii św. Brata Alberta.

Potwierdzenie tej informacji znaleźliśmy na stronie internetowej parafii. Faktycznie taka msza święta zostanie w czwartek odprawiona. Co ciekawe, przy innych mszach w intencji osób czy ważnych spraw, nie podaje się nazwisk osób wnoszących takie intencje. Wyjątek zrobiono jedynie dla Jerzego Wilka.

Jak na to reagują sami wierni? - Wie pan, nagrzeszył prezydent, komunię przyjmował choć nie może, żyje bez ślubu kościelnego, to może taką pokutę chce sobie zadać - mówił starszy mężczyzna, pytany przez nas pod kościołem p.w. św. Brata Alberta.

Być może jest to celowe działanie prezydenta Wilka, skierowane do wiernych Kościoła Katolickiego. Całkiem niedawno przez media przetoczyła się informacja, że prezydent Jerzy Wilk, choć nie posiada ślubu kościelnego, przyjmuje komunię świętą. W tej sprawie odbyła się nawet rozprawa w sądzie, w trybie wyborczym. Chociaż portal elblag24 przegrał sprawę, to dziennikarze tej gazety nie muszą przepraszać prezydenta za to, że podali informację iż nie posiada ślubu kościelnego oraz bezprawnie przyjmuje komunię świętą.

Do tej sprawy powrócimy w poniedziałek. Będziemy chcieli się dowiedzieć, czy msza święta, zamówiona przez prezydenta Jerzego Wilka, nie była czasami opłacona ze środków publicznych. W końcu mszę zamawiał prezydent.

Zrzut ze strony internetowej parafii p.w. św. Brata Alberta.

oceń wątek 38 6 zgłoś do moderacji
2014-11-09 22:18 64%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez pampi - ZAWADA
Tak Elblążanin przyszły czasy tolerowania w Kościele , tego co kiedyś było nie do pomyślenia. ( Mówi się wśród Polaków o pokoleniu Jana Pawła II ). Pod wpływem nacisku rozwijającej się cywilizacji . Jak TAK dalej pójdzie to będą śluby kościelne homoseksualistów itd. itp . To nie we właściwym kierunku zmierza i tego jestem w 100 % pewien .
odpowiedz oceń post 14 8 zgłoś do moderacji
2014-11-09 22:22 41%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
Ujmę to tak, żyję w związku niesakramentalnym. Nie wyszło jak planowałem na początku. Jeżeli dzisiaj będąc z drugą partnerką postanowiłbym że nie będziemy uprawiać sexu i wyspowiadalibyśmy się z tego jak również otrzymali rozgrzeszenie, moglibyśmy przystępować do Komunii Świętej. Mój syn jest ochrzczony i bardzo mnie to cieszy. Wierzę w Boga i jest mi z tym dobrze. Nie oceniam innych i czuję się z tym fantastycznie. Kocham ludzi bez względu na wyznanie, kolor skóry oraz przekonania. Omijam szerokim łukiem tych którzy są nietolerancyjni i ciągle jątrzący i spiskujący przeciwko innym. Jeżeli macie problem z tym że Waszym zdaniem Pan Jerzy Wilk zrobił coś źle to macie inny wybór.
odpowiedz oceń post 13 19 zgłoś do moderacji
2014-11-10 17:29 64%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Nowy nick
Sugerujesz że p. Wilk żyje w celibacie? Czy może, że już nie może? Co mamy sądzić o sprawie po twoim wpisie?
oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2014-11-13 09:47 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez PowerCom
O TY GRZESZNIKU! :D
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-11-09 22:34 59%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
" RZETELNA REDAKCJO " Wolę zamówioną modlitw dla mieszkańców Elbląga, niż smerfa który kłamie, a Wy jak zwykle zachowujecie się jakby nic siPan Szwed jest właścicielem papierowym czterech Spółek z o.o. dwie według KRS nie działały od ich założenia, jedna zaprzestała swojej działalności w 2012 roku, a jedna zakończyła działalność w 2013 roku wobec ostatniej było prowadzone postępowanie egzekucyjne, niestety umorzone, ponieważ majątek firmy nie mógł pokryć kosztów egzekucyjnych. Dane te opieram na podstawie KRS. Sprawdzałem również czy pod wskazanymi adresami działają te niby firmy, niestety nikt nic nie wie, jak również brak jest jakiegokolwiek szyldu firmy np: przy ul. S. Moniuszki 21, lub ul. Grunwaldzkiej 63/1. W Warszawie jedna firma ma adres hotelu GROMADA, ale jak dzwoniłem to nikt nic na jej temat nie wie. Brak jakiegokolwiek kontaktu telefonicznego ze wspomnianymi firmami, nie posiadają również stron internetowych które umożliwiłby poszerzenie wiedzy o prowadzonej działalności
odpowiedz oceń post 19 13 zgłoś do moderacji
2014-11-13 09:46 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez PowerCom
Pewnie dlatego, że nie świadczą usług dla polaków cebulaków :D
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-11-09 23:09 63%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
O dopadła mnie cenzura odnośnie Szweda :(
odpowiedz oceń post 12 7 zgłoś do moderacji
NoName
2014-11-10 01:38 80%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Kościół jeszcze bardziej zniechęci do siebie wiernych
odpowiedz oceń post 32 8 zgłoś do moderacji
2014-11-10 03:35 78%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez nwo
To da się jeszcze bardziej?
oceń post 18 5 zgłoś do moderacji
2014-11-10 08:11 24%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Tutejszy
Poziom artykułu strasznie niski. Byłem tam i nikt nie prowadził agitacji w kościele ani w jego obrębie. Nie były rozdawane żadne ulotki. Kto miał ochotę porozmawiać z Panem Prezydentem Wilkiem mógł pójść do salki obok i dyskretnie to zrobić. Wstyd dla Pana Pszczółkowskiego. Miałem lepsze zdanie o tym dziennikarzu. Idzie śladami Kuchejdy
odpowiedz oceń post 8 25 zgłoś do moderacji
2014-11-10 08:16 65%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Świadek
Widzę na zdjęciu, że znowu komunię zżarł.
odpowiedz oceń post 17 9 zgłoś do moderacji
2014-11-13 09:45 0%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez PowerCom
Dlatego jest taki gruby na twarzy, puchnie od mąki :D
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-11-10 09:26 71%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
Widzę że tutaj dają wystapienie jakies dewotki, co to znaczy porządna spowiedź, sprawa przystępowania do komunii to rola papieża, ale jak widać niektórzy stawiają siebie ponad prawem kościelnym i piszą takie brednie. Nie róbcie ludziom wierzącym prania mózgu.
odpowiedz oceń post 15 6 zgłoś do moderacji
2014-11-10 14:56 17%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Bizon
A ja zagłosuję na Jerzego Wilka. Nie interesuje mnie czy przyjmuje komunię czy zamawia msze w kościołach. Interesuje mnie to jakim jest gospodarzem miasta. A oceniam te kilkanaście miesięcy dobrze.
odpowiedz oceń post 5 25 zgłoś do moderacji
Gifas
2014-11-11 12:21 75%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
a co tu oceniac... budowa basenu bez przetargu, dalsza emisja obligacji, jednym slowem nic specjalnego ;/
oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2014-11-11 15:17 79%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez murzynek
Nadmienić chciałem, że ta cała budowa basenu ciągnieta jest pod kampanię wyborczą. Pan Wilk dotychczas nie raczył powiedzieć Elblążanom skąd weźmie brakujące 9 mln z budżetu miasta na budowę basenu. Jak mniemam teraz budowa finansowana jest ze zdobytych środków z Urzędu Marszalkowskiego, a co gdy te pieniądze się skończą (a skończą się tuż po wyborach)! Pan Wilk będzie mial ten problem z głowy czy wygra czy przegra, gdy przegra powie, że to wina tego co wygrał, że budowa nie jest kontynuowana, gdy wygra powie że opozycja blokuje środki na budowe! Tak, czy owak nie liczyłbym na rychły koniec tej budowy, chyba że Pan Szwed sprowadzi Niemców by za friko dokończyli tą budowę z własnych środków :))))))))
oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2014-11-11 00:00 78%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Madzia
Niech Wilk zamówi lepiej mszę dla siebie, choć pewnie jemu i tak już nic nie pomoże... ja na pewno na taką mszę wyborczą nie pójdę. To jest przegięcie. Ale to jest właśnie typowe dla tych z PiS!!! Tragedia!!!
odpowiedz oceń post 18 5 zgłoś do moderacji
2014-11-11 21:12 27%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Arczibar
Poziom artykułu żenująco niski. Nikt nie prowadzi kampanii w kościele mam dość obłudy śmiesznych Kuchejdy . Teraz dołączył do niego E-g net i redaktor Pszczółkowski. Opluwacie człowieka ale to i tak wam nic nie da. Ten prezydent wykonał ogrom pracy przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Elblążanie to docenią..Głosuję na Wilka.
odpowiedz oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2014-11-13 09:22 44%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez CHRZEŚCIJANIN NIE KATOLIK
Dokładnie tak-mam starszą sąsiadkę bardzo bogobojną i ostatnio z nią rozmawiam a ona mówi że wraca ze spotkania z prezydentem w kościele. Wyciąga ulotki, kalendarzyki, nalepki i mówi jaki to dobry człowiek. On tyle robi dla miasta i ksiądz go szanuje. A teraz takie ataki są na niego organizowane przez bezbożników. Chcą go oczernić i zniszczyć jego chrześcijańską rodzinę. WYMIEKŁEM. TO CAŁA PRAWDA.
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2014-11-13 09:44 0%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez PowerCom
Trzeba zadzwonić po Inkwizycje, nie ma wyjścia. Ciekawe kto by spłonął na stosie za bezbożność? :>
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-11-14 15:23 0%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Na tej mszy nie było ani Wilka ani Panów Pruszaka i Hajdukowskiego. Rozumiem że Wilk drży ze strachu przed ekskomuniką Pan Pruszak nie wie jak się zachowąc a Pan Hajdukowski cierpi na nistrawność i sensacje gastryczne w związku z czym postanowieli nie zanieczyszczać powietrza gazami gastycznymi, Szkoda że zabrakło też Radanych i Kandydatów ,....... Żenujące
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.