najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
eijk
2013-04-18 01:08 84%

KŁAMSTWO I OBŁUDA w elblag24 – my mamy już dość!

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Borkowski

Tumany kurzu wzbite przez niemal 25.000 Elblążan podczas ostatniego referendum, powoli opadają. Już wkrótce poznamy osobę komisarza, a przez kolejne 3 miesiące toczyć się będzie kampania wyborcza. To przed nami.

Za nami jednak okres, przez wielu określony skandalicznym, przez innych – dziwnym. Ostatnie referendum, gdyby pominąć żądne sprawiedliwości społeczeństwo, miało niestety dwóch, w moim odczuciu negatywnych bohaterów. Jednym z nich, był atakujący jednostronnie serwis elblag24, a drugim Grzegorz Nowaczyk.

Ten pierwszy, podpierając się setkami posiadanych dokumentów i dowodów (notabene pytanie do czytelników – ktoś to widział?) atakował radę miasta i byłego prezydenta na setki sposobów. Wydał nawet nowy elbląski tygodnik, wydany w wersji papierowej – taka miła odmiana dla czytelnika, który prasę kontempluje raczej w miejscu ustronnym. O jego wiarygodności niech zadecydują czytelnicy. Ważne pytanie, kiedy kolejny numer ?

Drugi bohater milczał... milczał i na końcu znowu milczał. Społeczeństwo nie doczekało się odpowiedzi na wiele zadanych przez elblag24 pytań. Brak odpowiedzi i szybkiej reakcji doprowadził na skraj agresji mieszkańców Elbląga. Wynik referendum mógł być tylko jeden. Incydentalne protesty złożone w trybie wyborczym były przysłowiową musztardą po obiedzie...

Znalazłem się w momencie, w którym kilkunastu elbląskich felietonistów było dzień po referendum. Nie będę teraz zastanawiał się, czy stało się dobrze czy źle. Stało się i kropka. Mam swoje zdanie. Tutaj nie jestem jednak, ani za ani przeciw!

Kończąc jednak wątek z referendum, śmiało mogę stwierdzić, że na jego skuteczność ogromny wpływ miał elblag24. Przejdę jednak do sedna sprawy.

Powiem głośno i wyraźnie. MAM DOŚĆ OBŁUDY I KŁAMSTW OGŁASZANYCH NA ŁAMACH SERWISU ELBLAG24.

Nie będę analizował czarnych teczek, nie będę patrzył komu dostało się słusznie lub niesłusznie. Wiem, że staliśmy się (jako serwis elblag.net) bohaterem części felietonu zatytułowanego „Mamy moc, którą zignorował Nowaczyk”.

Pozwolę sobie zacytować...

„...Artykuły, reklamy, promocja wydarzeń, pieniądze z patronatów medialnych, promocja Serwisu Elbląskiego (czyt. Serwisu Grzegorzowego), innych inicjatyw w formie promocji reklamowej, prasowej itp. oraz kasa z firm zaprzyjaźnionych z Urzędem Miasta i spółek miejskich. Takie pieniądze nie są małe i dają spokój finansowy ale - na całe szczęście - nie uczestniczyliśmy w propagandzie tej władzy i mamy czyste sumienie. Jako ciekawostkę dodamy, że nie tak dawno jeden z najnowszych portali wygrał przetarg na kampanie reklamowe związane z kilkoma wydarzeniami w naszym mieście. Wartość tego przetargu to 150.000 złotych. Ot drobne, na małe wydatki. Wydawcy zapewne trochę zostanie na realizację prywatnych celów. Odmówiliśmy udziału w tych kampaniach dopóki miastem rządzą politycy PO...”

...i przedstawić fakty.

Kłamstwo nr 1

Przetarg na realizację promocji wydarzeń miejskich w 2013 roku wygrała firma Idealmedia Sp. z o.o., która jest w dużym stopniu zaangażowana w serwis elblag.net, ale nie jest jego właścicielem. Przetargu nie wygrał więc „jeden z najnowszych portali”!

Kłamstwo nr 2

Umowa sporządzona po wygranym przetargu, opiewa na kwotę 97 300 zł brutto. Nie jak podaje elblag24 – 150 000 zł. Ciekawostka - kolejna najniższa oferta zaproponowana przez jedną z elbląskich agencji reklamowych wynosiła 129 000 zł. Dołączam skany z ofertami firm, które wzięły udział w przetargu.

Kłamstwo nr 3

Kwota uzyskana w przetargu obejmuję wydatki na dziesiątki publikacji, zakup miejsc reklamowych od innych elbląskich i ogólnopolskich firm. Zysk jest więc niewielkim ułamkiem kwoty przekłamanej zresztą przez elblag24.

Trzy kłamstwa, w treści o długości kilku SMSów. Nie jesteśmy zdziwieni. Kłamstwa wymienianego serwisu omijamy szerokim łukiem. Dostaje nam się za to – w oczach niektórych czytelników stajemy się tubą propagandową PO, serwisem urzędu miasta, itd., itp. Niedopieczone steki bzdur.

Redakcja serwisu i osoby zaangażowane w jego codzienne tworzenie, to swoista sałatka warzywna, przekonań politycznych, społecznych i nawet religijnych. To osoby o kompletnie różnych poglądach, patrzących przez różne kolory okularów na świat. Część z nas była na referendum, część z nas w ostatnich wyborach głosowała na PO, SLD, PIS i na Ruch Palikota. Większość z nas, widząc bierność i stagnację innych elbląskich mediów, stara się codziennie, właśnie przez elblag.net dać część siebie.

…i kolejny cytat

„...Nie czyńcie z lokalnych mediów własnej tuby, która rozsiewać będzie pozytywne informacje nie dostrzegając tego co dzieje się naprawdę. Nie zezwalajcie aby to wydawcy prasy lokalnej wygrywali miejskie przetargi, na usługi, którymi powinny się zajmować zewnętrzne firmy, które świadczą tego rodzaju usługi w prowadzonej działalności. Wcześniej poruszona kwestia ostatnio wygranego przetargu na kampanie reklamowo-promocyjne jednego z portali, to prosty przykład na media po słusznej stronie... Tego rodzaju kampaniami mogłaby się zająć firma reklamowa, a w przetargu jednym z głównych warunków powinien być zapis o obowiązku przeprowadzenia kampanii reklamowych we wszystkich lokalnych mediach. Kasa dla wydawcy i wygrany przetarg sprawia, że rzeczywistość może być przez niego postrzegana inaczej niż mówią fakty. A przecież media zawsze i wszędzie odkąd obalono socjalizm powinny być wykładnią obiektywizmu i rzetelności...”

Obłuda nr 1

Chilli Media, agencja reklamowa, trudny do rozgryzienia twór pseudo agencji reklamowej, połączony z pierwszą wersją elblag24 sprzed kilku lat - nie miał problemu aby zrobić (nigdy tego nie dokończył) stronę www dla Urzędu Miasta za kilkanaście tysięcy złotych. Zapomnieliście o tym – przypominamy! Wszystko za kadencji Prezydenta Słoniny, bez przetargu, po kryjomu, na tajniaka!

Obłuda nr 2

Piękne słowa z opublikowanego kilka wersów temu cytatu, o wykładni obiektywizmu i rzetelności nie wpasowują się niestety w politykę i formę funkcjonowania elblag24. Insynuacje, pomówienia, omijanie prawdy, jednokierunkowa interpretacja zdarzeń, powoływanie się na dokumenty (pytam się raz jeszcze – ktoś to widział?), straszenie na łamach artykułów, informowanie o oddawaniu setek spraw do prokuratury... i to wszystko robi osoba z niezliczoną ilością wyroków, bohater forów internetowych gdzie rzesze kancelarii adwokackich szukają osób przez nią pokrzywdzonych. Czy elblag24 w osobie jednego z wydawców ma autorytet moralny do obnażana ludzi i miasta?

Obłuda nr 3

Elblag24 zarzuca wielu elbląskim redakcjom – stanie po stronie barykady wraz z Urzędem Miasta. Łączy się nas z konkretną frakcją Polityczną, gdy samemu posiada się gorącą linię z posłem Penkalskim?

Jest nam niezmiernie przykro, iż rola, jaką społeczeństwo obarcza media - została zinterpretowana przez elblag24 w sposób widoczny na jej codziennych łamach. Nazywanie się wolnymi mediami oraz używanie do artykułów słowa fakt mija się z prawdą i łączy z obłudą... i to moim zdaniem...

...jest największe kłamstwo i obłuda nr 4.

oceń wątek 77 15 zgłoś do moderacji
2013-04-18 01:45 65%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Nowa Prawica
Tak czy inaczej elblag.net skorzysta na wygranym przetargu przez IdealMEdia i bedzie pasozytowal na pieniadzach podatnikow. To bylo prawdopodobnie glownym celem tego portalu juz w momence jego tworzenia. Trudno sie teraz dziwic, dlaczego tyle tu platformerskiej propagandy. A teraz czekam na stado minusow.
odpowiedz oceń post 22 12 zgłoś do moderacji
2013-04-18 07:25 44%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
Jakie k.rwa pasożytowanie ?!?!?! Czyli co ? Jakaś firma wygra przetarg w UM, znaczy to że pasożytuje ? Ja pi...le co durnota.
oceń post 7 9 zgłoś do moderacji
eijk
2013-04-18 09:50 29%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Proste pytanie? Jak elblag.net skorzystał na wygranym przetargu przez Idealmedię? W przetargu reklama miała być umieszczona w jednym serwisie - i zostało to umieszczone na info. Reklamy widoczne u nas zostały umieszczone bezpłatnie w celach badania statystycznego. Chcemy zweryfikować ilość odsłon i kliknięć tych samych treści na dwóch różnych serwisach.
oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-04-18 06:00 43%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Widzę że mimo upadku Nowaczyka zwyczaj strzelania sobie w kolano pozostał ...Panie Borkowski jesteście równie obiektywni jak Elblag24 tyle że wy przegraliście wojnę madialną oni ją wygrali. Nie użalajcie się jak dzieci i przyznajcie się do porażki trudno widać są lepsi ,,, a co do tego obiektywizmu wydaje mi się że można by było o tym znów pogadać bo dla mnie to mit i lepiej walić prawdę prosto z mostu niż udawać dziewicę i się rumienić ..
odpowiedz oceń post 13 17 zgłoś do moderacji
2013-04-18 06:48 55%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez piotr77
Różnica jest taka, że elblag24 posługiwał się kłamstwami a elblag.net pisał obiektywnie o tym co się dzieje. Jeśli tak, to wygrało kłamstwo, a przegrała prawda. Jak wiadomo często kłamstwo może być bardziej efektowne od prawdy. A co do elblag24 - pamiętasz może tekst o niby eksmitowanej starszej kobiecie? Według elblag24 zmarła przez eksmisję - okazało się to kłamstwem. A pamiętasz sprawę Wojtusia Sekielskiego i zbiórki pieniędzy na jego leczenie? Gdzie tam była prawda, kto tam wygrał?
oceń post 12 10 zgłoś do moderacji
2013-04-18 08:30 42%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Potrusiu jak chcesz to wpadnij o podyskutujemy - ja ci udowodnię że elblag.net grał z ratuszem do jednej bramki... ale nie wyszło i teraz szukanie winnych . Tylko po co ? Mają prawo głosu i z niego korzystali ... tyle a co do tej eksmisji pogadaj z Florkiem to jego sąsiadka. A co do Zbiórki to skoro sprawę sądził Tomasz Piechowiak to mam niemal pewność że to kolejna porażka wymiaru sprawiedliwości . Ale mam nadziej że zobaczymy to w Polsacie - Państwo w Państwie...
oceń post 5 7 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:36 0%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Japan
ooooo SZOGUN TZN. ZE CIEBIE SKAZYWAŁ SEDZIA TOMASZ PIECHODZIWAK O KTORYM WSPOMINASZ ? TERAZ KOLEJNA WENDETTA? ZROZUM W KONCU KIM JESTES, CO ROBILES I ZA CO SIEDZIALES. WSZSYCY MOWIA ZE ZA NIEWINNOSC I TY TEZ ? A GDZIE LEASINGOWANA WAGA SAMOCHODWA?
oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
eijk
2013-04-18 09:45 40%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
My na żadną wojnę medialną nie szliśmy. A waląc prosto z mostu - uzależnił się Pan od obecności w komentarzach w kilku serwisach i oprócz tego nie widzę żadnych innych przejawów Pana aktywności!
oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
eijk
2013-04-18 09:51 56%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Panie Mariuszu - poda Pan datę tej wizyty! Wpadniemy nagramy rozmowę, pokażemy ją światu bez cenzury. Bardzo chętnie podyskutujemy? Czy umie Pan również szczekać prosto w oczy, czy tylko w komentarzach ma Pan odwagę polskiego partyzanta ?
oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-04-18 06:25 42%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez SpongeBob Kanciastoporty
"Redakcja serwisu i osoby zaangażowane w jego codzienne tworzenie, to swoista sałatka warzywna" może i faktycznie Waszą redakcję tworzą ludzie o różnych światopoglądach i orientacji politycznej. Tymczasem red. naczelny lata jak opętany z solniczką, w związku z czym Wasza sałatka za każdym razem kiedy jej smakuję, jest dużo za słona. Wasz zasadniczy problem to osoba naczelnego, którego teksty przesycone uwielbieniem Platfusów Obywatelskich i Nowaczyka przyprawiały i przyprawiają - nie tylko mnie - o mdłości. Zasadnicza teza tego tekstu powinna brzmieć: "Ostatnie referendum miało trzech negatywnych bohaterów: elblag24, Nowaczyka i elblag.net".
odpowiedz oceń post 10 14 zgłoś do moderacji
2013-04-18 06:44 47%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez quick
Nie zauważyłem tego uwielbienia dla PO w tekstach naczelnego redaktora. Możesz wskazać przykłady? Podaj jakieś linki.
oceń post 7 8 zgłoś do moderacji
2013-04-18 06:51 58%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez elwira
Nie zauważyłam tej soli ;). Zdaję się, że pan naczelny pierwszy skrytykował PO i prezydenta za przegrane referendum. Widziałam w tych tekstach obiektywizm ale wychwalenia PO raczej nie.
oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
2013-04-18 07:24 44%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
A nie widzicie że SpongeBob Kanciastoporty to SBK ?

Poza tym jak ktoś czyta wyrywkowo to tak później ocenia...
oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2013-04-18 08:35 25%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
quick i elwira - może spytacie j czego naczelny nie publikował ? A dlaczego jedne pozycje stoją na stronie głównej a inne szybko znikają? Może kolejna debatka w Ratuszu ?
oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:33 33%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez obywatelGD
Ty masz sałatkę warzywną w tym co nosisz na szyi gamoniu, ale tobie już nic nie pomoże.
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:39 17%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez SpongeBob Kanciastoporty
do BIG: gdyby nie to, że szanuję swoją prywatność i nie pozwolę na to, żeby tacy jak Ty wchodzili z brudnymi buciorami w moje prywatne życie, jeszcze dzisiaj otrzymałbyś ode mnie zaproszenie na spotkanie ze mną, po to tylko, żebyś zobaczył na własne oczy, że SpongeBob Kanciastoporty to Spongebob Kanciastoporty a SBK to SBK. Daruj więc sobie te durne insynuacje.
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-04-18 17:26 0%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez rty
elwira: właśnie dlatego, że przegrane
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-04-18 17:26 0%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez rty
elwira: właśnie dlatego, że przegrane
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-04-18 06:59 57%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez bruno
prawda jest taka, że gdyby chcieli atakować elblag24 zaatakowaliby jak Sebastian B.K. znalazł się w sądzie gdy kłamał w sprawie Siwko i prezydenta. To co wtedy o tej sprawie czytałem w elblag.net było napisane bardzo rzetelnie i obiektywnie. A że Sebastian ich teraz zaatakował, to się bronią. Zresztą elblag24 za czasów Słoniny też czerpał profity na współpracy z władzą, teraz czerpie ze współpracy z Ruchem Palikota, który finansuje jego portal i gazetę papierową.
odpowiedz oceń post 8 6 zgłoś do moderacji
2013-04-18 07:04 58%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez herbi
Brawo elblag.net. Dość przyzwolenia na kłamstwa elblag24. Tak powinien już dawno zrobić prezydent - powiedzieć dość. Gdzie są inne media? Kiedy elblag24 posługuje się kłamstwami, manipulacją, insynuacjami i oczernianiem bez dowodów, inne gazety milczą, pozwalają na to. Trzeba już było dawno powiedzieć STOP.
odpowiedz oceń post 11 8 zgłoś do moderacji
2013-04-18 07:16 61%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez monter
No Sebastian, pachnie kolejnym procesem, tym razem będziesz musiał przepraszać elblag.net...
odpowiedz oceń post 11 7 zgłoś do moderacji
2013-04-18 07:20 62%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Na Mieście mówią>>>>>
No w końcu!!! BRAWO!!! Czy to prawda, że ten pseudo dziennikarz jest tajnym współpracownikiem służb.......?
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2013-04-18 07:29 33%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez Na Mieście mówią>>>>>
Czy Nowa Prawica to Rafał Traks z PISu?
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-04-18 08:54 25%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez kaja
nie to adrian m
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:31 25%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez obywatel GD
Z tego co wiem, Nowa Prawica to megier z nowaczykwatch
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-04-18 07:30 50%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Xen
SBK to psychol, który nie powinien mieć prawa do publicznego wygłaszania swoich chorych poglądów. Swoja drogą, przydałby mu się pobyt w szpitalu psychiatrycznym.
odpowiedz oceń post 8 8 zgłoś do moderacji
2013-04-18 08:37 20%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Racja - poproś o poparcie Łukaszenkę i Putina ... Chiny i Korea też jest z tobą... Cenzorzy wszystkich krajów łączcie się.... Hurrrrrraaaaaa
oceń post 2 8 zgłoś do moderacji
2013-04-18 07:35 65%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez jasiekja
walka konkurencji.
ale powiedzcie szczerze czy nie staliście murem za władzą?? staliście!!
ustawiacie się pod opinię jak wam pasuje.
żenujący serwis
odpowiedz oceń post 11 6 zgłoś do moderacji
2013-04-18 07:44 32%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez creeck
Gdyby stali murem za władzą, uwierz wynik referendum mógłby być inny. Według mnie elblag.net za długo milczał. Już po opisaniu kłamstw elblag24 w sprawie eksmisji rodziny z ul. Chopina, gdzie według e 24 odbyło się to bezprawnie i skutkowało śmiercią starszej kobiety, elblag.net powinien cały czas obnażać kłamstwa SBK. Tymczasem ich błędem było to, że również pozwalali na to, co wyprawiał elblag24. Raz odpowiedzieli w sprawie kłamstw o firmie z Finlandii, ale to za mało.
oceń post 6 13 zgłoś do moderacji
2013-04-18 08:39 46%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
CREKK - milczał bo miał taki nakaz z ratusza... dziecinada . Uruchomcie neurony ,,,,
oceń post 6 7 zgłoś do moderacji
2013-04-22 21:48 0%
31
odpowiedziano ponad rok temu przez elblazanka
Racja zenujacy serwis.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-18 07:47 78%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez Maciek
No i widzicie, tym bardziej trzeba było wspierać referendum i namawiać ludzi do głosowania. Demokracja Bezpośrednia gwarantuje bowiem jawność i transparentność działąń wszelakich. Dzisiejszy model sprawowania władzy, to głuchy telefon. Nie stanęliście na wysokości zadania, byliście tubą propagandową PO (pewnie przez osobę naczelnego) i teraz bolesne żale.... W tym ustroju wszytskie metody dozwolone (vide działania dyskredytujące Kaczyńskiego przez Tuska, fala oszczerstw, pomówień- ryba psuje się od głowy). W Demokracji Bezpośredniej prezydent mówi Kocham- społeczeństwo słyszy: Kocham. W obecnym pseudo ustroju demokratycznym: prezydent mówi: Kocham, społeczeństwo dzięki szeregowi pośredników i usłużnych słyszy co, co chcą poszczególne strefy wpływów, aby usłyszało, czyli np.: szczaw. Nie popisaliście się i nie dziwcie, że jest jak jest.
odpowiedz oceń post 14 4 zgłoś do moderacji
2013-04-18 07:53 60%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez Jan
Skończy waśc i pisz prawdę nie co ci karzą
odpowiedz oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
eijk
2013-04-18 08:21 38%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
~Jan ostatni raz to mi mama coś kazała, miało to coś wspólnego z przyłożeniem się do nauki przed maturą :)
oceń post 8 13 zgłoś do moderacji
2013-04-18 08:33 67%
35

odpowiedziano ponad rok temu przez wrss
Ogólnie mówiąc o czym my mówimy? Jakie media? Albo inaczej jakie miasto takie media, parafrazując słynny przed laty kawał.... Przecież przez dwa lata wszyscy trzymaliście prościutki palec w d.... władców. O poczynaniach władzy pisaliście wszyscy albo dobrze albo wcale. Przecież w Elblągu nie było żadnych afer, nieprawidłowości. Ot takie miasto w którym wszystko jest ok, a ludziom żyje dostatnio. Dopiero przed wyborami trochę puściło i co okazało się, że w ciągu paru tygodni mamy mnóstwo afer i nieprawidłowości. I to tylko w czasie paru tygodni, a co się działo przez pozostałe dwa lata?
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:25 70%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez crow
Czy elblag24 przez całe dwa lata walił we władze? Czy może raczej mizdrzył się do Nowaczyka, robiąc z nim słodziutki wywiad z cyklu "przy małej czarnej..."? Otóż nie Pan wydawca e24 latał za władzuchną po kasę na swój reaktywowany portal. Jak tej kasy nie dostał, skumał się z Ruchem Palikota i ci mu zaczęli dawać tematy. Jak już piszemy, to piszmy prawdę - Kuchejda dopiero od zeszłego roku, gdy Ruch Palikota postanowił zrobić referendum stał się wrogiem tej władzy, przedtem chętnie by konsumował pieniądze miejskie i bronił Nowaczyka.
oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2013-04-18 08:45 43%
37

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Było słuchać ojca - mój mi mówił że jak coś robić to dobrze albo szkoda czasu i lepiej iść na piwko. Naczelny jest jaki jest i dziennikarz też ma swoje poglądy i argumenty ale skoro pyta a ktoś mu odpowiada i tego już nie publikuje to jednoznacznie gra znaczonymi kartami - Panie redaktorze jak się robi szulerkę to nie wypada potem krzyczeć że ktoś jest oszustem bo miał w rękawie więcej asów niż wasza redakcja.,..
odpowiedz oceń post 12 16 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:03 57%
38
odpowiedziano ponad rok temu przez 1234
Dobrze pan to ujął.
Złodziej złodziejowi zawsze na ręce będzie patrzył :-)
Na tym serwisie (zabarwionym mocno osobą naczelnego i wydawcy) wychodzi klasyczny przykład moralności Kalego - jak MY kraść, dyskredytował, kłamać (oczywiście forma może być różna: na chama niesioła lub "inteligenta" donaldinio) to jest OK - To DOBRY UCZYNEK, bo my przecież zawsze w dobrej wierze (sic!). Jak INNI na nasz temat kłamią, dyskredytują nas, kradną - a to co innego, to jest już ZŁY UCZYNEK :-) :-) :-)
oceń post 8 6 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:22 60%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez crow
Panie Lewandowski prosimy o konkretne tego przykłady, bo to poważny zarzut - albo podaj Pan przykłady albo przeproś.
oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:29 67%
40
odpowiedziano ponad rok temu przez Japan
To fakt złodziej pilnuje złodzieja Szogun.............. Twoje teksty są żałosne, bo masz kolorowe papiery i możesz mówić wszystko. Pod celą się tego nauczyłeś ?
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:37 57%
41
odpowiedziano ponad rok temu przez zibi
Mariusz Lewandowski = Nowy Elbląski Macierewicz. Chłopie czy nie zagalopowałeś się w dążeniu do wyjaśniania tak zwanej "gówno prawdy". Jeśli tak zaciekle bronisz e24 to odpowiedz na pytania postawione w artykule? Gdzie są dokumenty? Gdzie kolejne wydanie nowego tygodnika?
oceń post 8 6 zgłoś do moderacji
2013-04-18 10:38 57%
42
odpowiedziano ponad rok temu przez gerd
Panie Lewandowski - czekamy na przykłady. Albo Pan je poda albo jest Pan zwykłym kłamcą!
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-04-18 23:38 0%
43
odpowiedziano ponad rok temu przez 4321
I zamiast iść na piwko zrobił mariuszka, a szkoda czasu mu było.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-18 08:59 63%
44

odpowiedziano ponad rok temu przez Dota-031
Brawo!!! Powinniście wytknąć więcej spraw opisanych przez EG24 jako "sensacja","skaldal","dowody już wkrótce"," nie długo szczegóły", itd. Oskarżają, szkalują, a dowodów brak. Nawet "redaktorzy" wstydzą się podpisać pod swoimi bzdurami. Oby to nieszczęsne referendum czkawką im się odbiło.
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:10 60%
45
odpowiedziano ponad rok temu przez tomek
Redaktorzy e24 nienawidzą swojej pracy. Ludzie każą im spier...lać jak tylko dowiadują się, że są z e24.
oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-04-22 21:45 0%
46
odpowiedziano ponad rok temu przez elblazanka
Do Dota 031 Referendum czkawka sie odbilo ,ale chyba tobie. Oskarzaja szkaluja bo maja dowody i maja takie prawo, od tego sa dziennikarzami, zeby szukac weszyc i opisywac prawde.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:07 73%
47

odpowiedziano ponad rok temu przez ori
Trafny artykuł, ale znowu muszę się przyczepić. Żądny, nie rządny. Stek bzdur, a nie steki bzdur.
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
redruM
2013-04-18 09:07 54%
48

odpowiedziano ponad rok temu przez redruM
A dlaczego miasto podpisuje takie umowy z prywatnymi portalami? Miasto ma własne środki aby reklamować swoje działania. Czemu jeszcze zleca to prywatnym firmom? "Dziennikarza" prywatnego portalu świadomie piszę to w cudzysłowie, obowiązkiem jest dowiedzieć się z UM i nie tylko, co i gdzie się dzieje lub będzie się działo i o tym informować nas.Te informację Um musi udostępnić, a oni jeszcze mu płacą. to chore, nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem i postawione na głowie. Prywatny portal ma utrzymać się z reklam prywatnych przedsiębiorstw i ew, ogłoszeń, a nie ma prawa być sponsorowany z UM czyli naszych pieniędzy. Taka śmieszna umowa to nic innego jak sponsoring jeśli nie korupcja.
odpowiedz oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
eijk
2013-04-18 09:33 42%
49
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
A są portale nieprywatne ? Miasto wysyła dziennie około 4-5 informacji prasowych, które większość serwisów (nasz również) bezpłatnie umieszcza.
oceń post 5 7 zgłoś do moderacji
2013-04-19 01:01 0%
50
odpowiedziano ponad rok temu przez S.b
To wynika z Ustawy o Zamowieniach Publicznych poprostu.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:16 57%
51

odpowiedziano ponad rok temu przez WYBORCA
Nie ma dymu bez ognia. Jakie jest powiązanie f-my intermedia z elbląg -net. oraz PO.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
eijk
2013-04-18 09:28 50%
52
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
To proste, firma Idealmedia jest wykonawcą (programowanie, grafika, obsługa) serwisu elblag.net oraz firmą realizująca prace projektowe (banery flash, marketing, itp). A powiązania z PO nawet mi nie są znane :)
oceń post 6 6 zgłoś do moderacji
redruM
2013-04-18 09:21 70%
53

odpowiedziano ponad rok temu przez redruM
Po drugie, co robi departament jakiśtam w um, skoro ich zadania zleca się prywatnym firmom za nasza kasę?
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
eijk
2013-04-18 09:31 20%
54
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Konkrety jakieś ? Bo z tego co wiem to UM nie ma kadry jaką dysponuje przeciętna agencja reklamowa
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:35 56%
55

odpowiedziano ponad rok temu przez kicekk
Ale czy tu chodzi o te ataki elbląg24, czy tylko aby wypromować elbląg.net ??? W sumie chyba unikalne wejścia są są ważne :) A dzięki sprawie referendum zrobiło sie o Was głośno
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-04-18 09:48 57%
56
odpowiedziano ponad rok temu przez helmet
hehe bo oni teraz czekają aż najbardziej poczytny portal elblag24 w mieście coś o nich napisze i będą mieli bezpłatną reklamę. Dobry chwyt pana wydawcy ;)
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
eijk
2013-04-18 12:14 44%
57
odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
elblag24 nie jest najbardziej poczytnym serwisem w mieście...
oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.