najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
eijk
2013-04-18 01:08 84%

KŁAMSTWO I OBŁUDA w elblag24 – my mamy już dość!

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Borkowski

Tumany kurzu wzbite przez niemal 25.000 Elblążan podczas ostatniego referendum, powoli opadają. Już wkrótce poznamy osobę komisarza, a przez kolejne 3 miesiące toczyć się będzie kampania wyborcza. To przed nami.

Za nami jednak okres, przez wielu określony skandalicznym, przez innych – dziwnym. Ostatnie referendum, gdyby pominąć żądne sprawiedliwości społeczeństwo, miało niestety dwóch, w moim odczuciu negatywnych bohaterów. Jednym z nich, był atakujący jednostronnie serwis elblag24, a drugim Grzegorz Nowaczyk.

Ten pierwszy, podpierając się setkami posiadanych dokumentów i dowodów (notabene pytanie do czytelników – ktoś to widział?) atakował radę miasta i byłego prezydenta na setki sposobów. Wydał nawet nowy elbląski tygodnik, wydany w wersji papierowej – taka miła odmiana dla czytelnika, który prasę kontempluje raczej w miejscu ustronnym. O jego wiarygodności niech zadecydują czytelnicy. Ważne pytanie, kiedy kolejny numer ?

Drugi bohater milczał... milczał i na końcu znowu milczał. Społeczeństwo nie doczekało się odpowiedzi na wiele zadanych przez elblag24 pytań. Brak odpowiedzi i szybkiej reakcji doprowadził na skraj agresji mieszkańców Elbląga. Wynik referendum mógł być tylko jeden. Incydentalne protesty złożone w trybie wyborczym były przysłowiową musztardą po obiedzie...

Znalazłem się w momencie, w którym kilkunastu elbląskich felietonistów było dzień po referendum. Nie będę teraz zastanawiał się, czy stało się dobrze czy źle. Stało się i kropka. Mam swoje zdanie. Tutaj nie jestem jednak, ani za ani przeciw!

Kończąc jednak wątek z referendum, śmiało mogę stwierdzić, że na jego skuteczność ogromny wpływ miał elblag24. Przejdę jednak do sedna sprawy.

Powiem głośno i wyraźnie. MAM DOŚĆ OBŁUDY I KŁAMSTW OGŁASZANYCH NA ŁAMACH SERWISU ELBLAG24.

Nie będę analizował czarnych teczek, nie będę patrzył komu dostało się słusznie lub niesłusznie. Wiem, że staliśmy się (jako serwis elblag.net) bohaterem części felietonu zatytułowanego „Mamy moc, którą zignorował Nowaczyk”.

Pozwolę sobie zacytować...

„...Artykuły, reklamy, promocja wydarzeń, pieniądze z patronatów medialnych, promocja Serwisu Elbląskiego (czyt. Serwisu Grzegorzowego), innych inicjatyw w formie promocji reklamowej, prasowej itp. oraz kasa z firm zaprzyjaźnionych z Urzędem Miasta i spółek miejskich. Takie pieniądze nie są małe i dają spokój finansowy ale - na całe szczęście - nie uczestniczyliśmy w propagandzie tej władzy i mamy czyste sumienie. Jako ciekawostkę dodamy, że nie tak dawno jeden z najnowszych portali wygrał przetarg na kampanie reklamowe związane z kilkoma wydarzeniami w naszym mieście. Wartość tego przetargu to 150.000 złotych. Ot drobne, na małe wydatki. Wydawcy zapewne trochę zostanie na realizację prywatnych celów. Odmówiliśmy udziału w tych kampaniach dopóki miastem rządzą politycy PO...”

...i przedstawić fakty.

Kłamstwo nr 1

Przetarg na realizację promocji wydarzeń miejskich w 2013 roku wygrała firma Idealmedia Sp. z o.o., która jest w dużym stopniu zaangażowana w serwis elblag.net, ale nie jest jego właścicielem. Przetargu nie wygrał więc „jeden z najnowszych portali”!

Kłamstwo nr 2

Umowa sporządzona po wygranym przetargu, opiewa na kwotę 97 300 zł brutto. Nie jak podaje elblag24 – 150 000 zł. Ciekawostka - kolejna najniższa oferta zaproponowana przez jedną z elbląskich agencji reklamowych wynosiła 129 000 zł. Dołączam skany z ofertami firm, które wzięły udział w przetargu.

Kłamstwo nr 3

Kwota uzyskana w przetargu obejmuję wydatki na dziesiątki publikacji, zakup miejsc reklamowych od innych elbląskich i ogólnopolskich firm. Zysk jest więc niewielkim ułamkiem kwoty przekłamanej zresztą przez elblag24.

Trzy kłamstwa, w treści o długości kilku SMSów. Nie jesteśmy zdziwieni. Kłamstwa wymienianego serwisu omijamy szerokim łukiem. Dostaje nam się za to – w oczach niektórych czytelników stajemy się tubą propagandową PO, serwisem urzędu miasta, itd., itp. Niedopieczone steki bzdur.

Redakcja serwisu i osoby zaangażowane w jego codzienne tworzenie, to swoista sałatka warzywna, przekonań politycznych, społecznych i nawet religijnych. To osoby o kompletnie różnych poglądach, patrzących przez różne kolory okularów na świat. Część z nas była na referendum, część z nas w ostatnich wyborach głosowała na PO, SLD, PIS i na Ruch Palikota. Większość z nas, widząc bierność i stagnację innych elbląskich mediów, stara się codziennie, właśnie przez elblag.net dać część siebie.

…i kolejny cytat

„...Nie czyńcie z lokalnych mediów własnej tuby, która rozsiewać będzie pozytywne informacje nie dostrzegając tego co dzieje się naprawdę. Nie zezwalajcie aby to wydawcy prasy lokalnej wygrywali miejskie przetargi, na usługi, którymi powinny się zajmować zewnętrzne firmy, które świadczą tego rodzaju usługi w prowadzonej działalności. Wcześniej poruszona kwestia ostatnio wygranego przetargu na kampanie reklamowo-promocyjne jednego z portali, to prosty przykład na media po słusznej stronie... Tego rodzaju kampaniami mogłaby się zająć firma reklamowa, a w przetargu jednym z głównych warunków powinien być zapis o obowiązku przeprowadzenia kampanii reklamowych we wszystkich lokalnych mediach. Kasa dla wydawcy i wygrany przetarg sprawia, że rzeczywistość może być przez niego postrzegana inaczej niż mówią fakty. A przecież media zawsze i wszędzie odkąd obalono socjalizm powinny być wykładnią obiektywizmu i rzetelności...”

Obłuda nr 1

Chilli Media, agencja reklamowa, trudny do rozgryzienia twór pseudo agencji reklamowej, połączony z pierwszą wersją elblag24 sprzed kilku lat - nie miał problemu aby zrobić (nigdy tego nie dokończył) stronę www dla Urzędu Miasta za kilkanaście tysięcy złotych. Zapomnieliście o tym – przypominamy! Wszystko za kadencji Prezydenta Słoniny, bez przetargu, po kryjomu, na tajniaka!

Obłuda nr 2

Piękne słowa z opublikowanego kilka wersów temu cytatu, o wykładni obiektywizmu i rzetelności nie wpasowują się niestety w politykę i formę funkcjonowania elblag24. Insynuacje, pomówienia, omijanie prawdy, jednokierunkowa interpretacja zdarzeń, powoływanie się na dokumenty (pytam się raz jeszcze – ktoś to widział?), straszenie na łamach artykułów, informowanie o oddawaniu setek spraw do prokuratury... i to wszystko robi osoba z niezliczoną ilością wyroków, bohater forów internetowych gdzie rzesze kancelarii adwokackich szukają osób przez nią pokrzywdzonych. Czy elblag24 w osobie jednego z wydawców ma autorytet moralny do obnażana ludzi i miasta?

Obłuda nr 3

Elblag24 zarzuca wielu elbląskim redakcjom – stanie po stronie barykady wraz z Urzędem Miasta. Łączy się nas z konkretną frakcją Polityczną, gdy samemu posiada się gorącą linię z posłem Penkalskim?

Jest nam niezmiernie przykro, iż rola, jaką społeczeństwo obarcza media - została zinterpretowana przez elblag24 w sposób widoczny na jej codziennych łamach. Nazywanie się wolnymi mediami oraz używanie do artykułów słowa fakt mija się z prawdą i łączy z obłudą... i to moim zdaniem...

...jest największe kłamstwo i obłuda nr 4.

oceń wątek 77 15 zgłoś do moderacji
2013-04-19 16:16 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez daga
I tak rodzi się legenda ega 24.. Wasz portal wlasnie zrobil reklame swojej konkurencji. Kolezenstwo wyczucie stracilo? Bo jeśli faktycznie sadzicie, ze to jeden maly portalik ma taka moc sprawcza to z wami slabo. Nie nic gorszego jak pisanie o konkurencji bo to pozywka dla hejterow.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-04-20 09:27 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Obywatel GD
Daga zmien lekarza, towar i przesten pracowac dla eg24, bo bardzo Tobie szkodzi
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-20 12:21 40%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez lalalala
to wy klamiecie bo jestescie z PO
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-04-23 09:48 33%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez hahaha
to e24 kłamie bo liże dupsko dla palikota :D
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-04-20 18:34 56%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez renataB.
W jakich czasach My żyjemy, że kłamcę nazywamy bohaterem i publicznie go bronimy. Gdzie jest elementarne poczucie przyzwoitości i dlaczego jest publiczne przyzwolenie na plucie, znieważanie, upodlanie człowieka, osądzanie i wydawanie wyroków nie czekając na werdykt sądu. Elblag24 posługuje się manipulacjami, insynuacjami, samosądem. Słusznie stwierdził sędzia, że "dziennikarz" tego portalu wyszedł poza swoją rolę dziennikarza i stał się elementem walki politycznej. Pytam dlaczego pozwalamy na coś takiego? Gdzie publicznie linczuje się ludzi? Gdzie są media, które biernie przyglądają się jak jedna osoba, jeden portal lży i poniża innych ludzi bez wyroku sądu a sam ten człowiek choć ma wyroki sądowe na swoim koncie aspiruje do miana autorytetu? I gdy jako jedyny elblag.net przeciwstawia się w końcu temu zdziczeniu i upadku człowieczeństwa, jeszcze na ten portal plujecie? Apeluję choć o chwilę refleksji nad kondycją moralną elblag24 i jego współwłaściciela.
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-04-20 20:32 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A z czego wywodzisz że dziennikarz nie ma prawa do własnego zdania czy nawet do błędu ? Jeśli jesteś fanką takich wyroków jak ten w sprawie Grudnia 70 to weź sobie ten rozmiar wymiaru i nie napisze co dalej z nim zrób. Rola dziennikarza to szperać i węszyć a nie bywać na rautach i pokazywać jaki to sponsor dobry - to jest zakłamanie i bycie sprzedawczykiem . Własna zdanie to jedno a własny interes to drugie - nie powinno się nigdy mylić...
oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
2013-04-20 23:04 63%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez renataB.
Mariuszu Lewandowski, Ty nic nie zrozumiałeś z mojej opinii. Bardzo mi przykro, że są tacy ludzie jak Ty, puści, ograniczeni, owładnięci rządzą mściwości. Musisz mieć bardzo smutne, przykre życie i tak po ludzku żal mi ciebie, bo biednym musisz być człowiekiem, niezwykle ubogim duchowo i intelektualnie, Ty cały świat sprowadzasz do czarno-białych barw.
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-04-21 08:55 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Pani Renato Pani atak mnie śmieszy jest Pani jak dziecko. Bez względu jak dokładnie podzieli Pani świat na barwy i piksele zawsze na koniec wyjdzie Pani zero lub jedynka. Ja podaje Pani ten wynik w tym systemie ale zachęcam do debatki ale nie na temat mojego życie / co się będziemy nurzać w mojej ubogości duchowej i intelektualnej / ale na temat mediów - redakcja już taka debatę szykuje proszę się na nią wprosić - będzie ciekawiej,,,
oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
2013-04-20 23:03 20%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez obywatel GC
Eg24 teraz napisał ambitny tytuł bronimy nowaczykwatch i o jakims magierze. Czy to ma być kolejny kandydat na prezydenta ? Kto po jest ? Ktos wazny od Palikota ? czy to jakiś wazny człowiek spoza kurtyny >? Kto cos wie ? Panie Mariuszu raz proszę o pomoc i szczerość Podobno ktoś uczciwy i uciskany, krzywdzony i to chyba jakos fajny gość skoro artykuł się o nim ukazał promujący
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-04-21 09:05 25%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Nie znam człowieka a szkoda bo faktycznie jego wkład w upadek Nowaczyka jest nie do przecenienia - był drugi po Florku i przełamał strach mieszkańców przed podawaniem prawdy o ex-prezydencie. Dla mnie pełny " szacun " i butla wódy bo po zamknięciu Gawrońskiego trzeba mieć "jaja" - on je ma . Ważny spoza kurtyny ? Jakiej kurtyny kolego ? Ta strona to nie PO - u nas widać wszystko .
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-04-21 10:48 33%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Obywatel GC
Czyli on jest z grupy referendalnej? Tam dzialal? No to bedzie startowal w wyborach. Moze zasluzyl z tego co piszesz to bardzo zaangazowany gosc politycznie
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-04-22 11:38 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Marco
Ależ się autor napocił :-)
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-04-22 21:55 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez on
Widze ze na tym portalu tylko dodajecie komentarze, ktore szkaluja E24,i liza wasze d...py.
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-04-23 10:03 0%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez s.s
Adrianek porządny chłop i uczciwy może on na prezydenta ?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-23 13:30 17%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez jatoja
Z niektórych komentarzy to można by od nowa serwis w stylu 'basha' zbudować. Coś niesamowitego, większość osób które narzeka na tego typu artykuły (pomimo, że już po tytule można stwierdzić przeznaczenie/charakter)
zdaje się być kompletnie wypłukana z 'filtrów', które pomagają podjąć decyzję na temat tego 'co właśnie przeczytałem?'/'jak ja tu trafiłem?'/'Co teraz mam z tym zrobić?'. Oczywiście niektórzy mają zawsze odpowiedź uniwersalną "Pojadę po kimś i będzie ciekawie". Z mojej perspektywy nie wygląda to tak źle nawet, wręcz komicznie. Jakby tak zebrać do kupy i prześledzić, można by nawet dojść do wniosku, że to nie portale ze sobą walczą, a wyłącznie osoby komentujące, kryjące się pod setkami nicków na różnych stronach. Jak ktoś słusznie zauważył, techniki walki o władze raczej się nie zmieniły od wieków - należy zgnoić i przejąć stołek. Natomiast podejście, czy też jego brak ze strony elektoratu, ewoluowało tak mocno, że mogło by się zdawać iż niektórzy mają ignorancję już w DNA.
odpowiedz oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-04-23 13:38 33%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez jatoja
Hah, mam jeszcze jedną uwagę do anty-fanów przetargów realizowanych przez miasto w których biorą udział niektóre portale - czy ich wydawcy. Tak szczerze, z ręką na sercu, chciał bym zobaczyć BIZNESMENA posiadającego firmę, która jest w stanie dostarczyć miastu to czego potrzebuje, ale rezygnuje z pieniędzy/realizacji 'bo to złe, miasto popiera PO'. Ciekawe też, ilu Polaków potrafiło by ominąć Polmos 'Bo Palikot maczał tam paluchy' , co więcej, jakby tak prześledzić jakieś powiązania z Unileverem, mogło by się okazać, że z przypraw/kaw/herbat, też część Polski by zrezygnowała, w końcu jak można pić herbatę importowaną przez firmę która ma koneksje polityczne? Wiedziałem, że żyjemy w kraju absurdu, ale że to nie politycy/urzędnicy, ale 'Kowalscy' są tak wielkim jego źródłem?
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
gratuluje elblag.net
2013-05-12 20:53 0%
17

gratuluje elblag.net

odpowiedziano ponad rok temu przez Magdalena

BRAWO BRAWO BRAWO!!!! Wkoncu ktos odwazny popieram p.ARTURZE .wszyscy maja sosc klamstw i obludy!!! a korzystajac z wolnosci slowa eg 24 to internetowy szmatlawiec. Pozdrawiam wydawce elblag.net. 


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.