najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-11-04 13:51 97%

KNP apeluje do prezydenta o likwidację płatnego parkowania

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Elbląski Oddział Kongresu Nowej Prawicy wystosował w dniu dzisiejszym list otwarty do Prezydenta Elbląga w sprawie likwidacji elbląskiej Strefy Płatnego Parkowania. Uważamy, że dalsze funkcjonowanie SPP jest niezasadne, w związku z czym będziemy przekonywać Prezydenta Elbląga do jej likwidacji – piszą działacze KNP.

Elbląski Oddział Kongresu Nowej Prawicy pragnie zwrócić Pana uwagę na wątpliwą zasadność funkcjonowania elbląskiej Strefy Płatnego Parkowania. Strefa Płatnego Parkowania w swoim obecnym kształcie została powołana do życia uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu nr VII/180/2011 z dnia 30 czerwca 2011 r.

Według strony internetowej elbląskiego ZKM drastyczne poszerzenie SPP miało być „najprostszym, a jednocześnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem problemu ograniczonego dostępu do miejsc postojowych”. Naszym zdaniem problem deficytu miejsc parkingowych został przez poprzednie władze miasta zbyt wyolbrzymiony i był jedynie pretekstem, aby po raz kolejny sięgnąć do kieszeni mieszkańców poprzez wprowadzenie swoistego haraczu za parkowanie.

Należy zauważyć, że drastyczne powiększenie obszaru SPP przyniosło de facto skutek odwrotny od zamierzonego, ponieważ większość mieszkańców zaczęło szerokim łukiem omijać strefę w poszukaniu bezpłatnych parkingów, przez co na parkingach osiedlowych zaczęło robić się coraz tłoczniej (a przecież już i bez tego większość parkingów osiedlowych jest zatłoczona). Taka sytuacja naraża mieszkańców (nawet tych niezmotoryzowanych) na dodatkowe koszty, ponieważ wymusza powstawanie coraz większej ilości szlabanów na elbląskich osiedlach.

Tymczasem według naszych obserwacji parkingi objęte SPP często stoją niewykorzystane nawet w połowie, co wydaje się być skandalicznym marnotrawstwem miejsc parkingowych. Według nas funkcjonowanie SPP uderza także w elbląskich przedsiębiorców (szczególnie tych drobnych, których w Elblągu każda władza wydaje się lekceważyć). Płatne parkingi mają bez wątpienia negatywny wpływ na ich obroty, a dodatkowo oznaczają dla nich zupełnie niepotrzebne wydatki, przez co Elbląg staje się miastem nieprzyjaznym biznesowi.

Chcielibyśmy także zwrócić Pana uwagę na fakt, iż przychody, które generuje SPP są wręcz symboliczne – w 2012 r. było to zaledwie 1,2 mln zł, co stanowi zaledwie ok. 0,2% budżetu miasta (a przecież od tej kwoty należy jeszcze odliczyć wynagrodzenia pracowników ZKM obsługujących strefę). Warto również nadmienić, że miejskie parkingi zostały wybudowane z naszych podatków, więc naszym zdaniem elblążanie powinni mieć prawo do korzystania z nich bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Mając na uwadze powyższe, zwracamy się do Pana z prośbą o podjęcie działań w celu likwidacji Strefy Płatnego Parkowania w Elblągu. Prosimy o informację zwrotną, czy zamierza zająć się Pan tym problemem, a jeśli nie, to dlaczego?

Prezes elbląskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy
Adrian Meger

oceń wątek 199 6 zgłoś do moderacji
2013-11-04 14:14 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez borek
Dobrze gadają! Polać im!
odpowiedz oceń post 19 0 zgłoś do moderacji
2013-11-04 14:16 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Słuszna inicjatywa
Płatne miejsca doprowadziły do tego, że mamy tłumy przy hipermarketach (darmowe parkingi) i pustki na ulicach. Korzystają na tym duże sieci, a nie drobni przedsiębiorcy.
odpowiedz oceń post 20 0 zgłoś do moderacji
2013-11-04 14:17 89%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Jasnowidzę
Jedno jest pewne, jak dziur w dupie, prezio NIE zlikwiduje SPP.
odpowiedz oceń post 17 2 zgłoś do moderacji
2013-11-04 17:58 7%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez odeonia
kocham prezydenta Wilka
odpowiedz oceń post 1 13 zgłoś do moderacji
2013-11-04 21:01 83%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Kosa44
Zobaczymy co ten populista powie w pięknych słowach.
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2013-11-04 21:19 8%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Arnold Boczek z pod Embląga
KNP jest od Korwina czy od Ikonowicza?
odpowiedz oceń post 1 12 zgłoś do moderacji
2013-11-05 07:43 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez REAL
Już jeden wprowadzał darmową komunikację .Rozumiem że KNP dołoży te 1,2mln. do kasy miasta ibędziemy mieli parkingi za free.
odpowiedz oceń post 5 10 zgłoś do moderacji
2013-11-05 12:13 91%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez v1
Popieram, a utracone zyski można zrekompensowac rozwiązaniem straży miejskiej.
odpowiedz oceń post 10 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.