najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2014-01-24 11:06 97%

KNP: Prezydent Wilk przerzuca odpowiedzialność na radnych

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Prezydent Jerzy "Nic nie mogę" Wilk w wywiadzie dla jednego z elbląskich portali internetowych próbuje przerzucić odpowiedzialność na radnych za brak likwidacji Straży Miejskiej i oskarża Nową Prawicę o nieznajomość ustawy o strażach gminnych. W tym miejscu nasuwa się następujące pytanie: dlaczego kilka miesięcy Jerzy Wilk jako kandydat na prezydenta miasta obiecywał likwidację Straży Miejskiej, skoro doskonale zdawał sobie wtedy sprawę, że to właśnie radni podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie?

Jeśli obecny prezydent złożył taką obietnicę, to nie ulega wątpliwości, iż był wtedy pewien, że uda mu się zbudować koalicję w Radzie Miasta, za pomocą której będzie mógł skutecznie rządzić miastem.


Dziś, gdy taka nieoficjalna koalicja PIS-SLD już funkcjonuje, prezydent Wilk próbuje wmawiać elblążanom, że nie posiada on większości w Radzie Miasta i nie może przez to zlikwidować Straży Miejskiej, co jest oczywista nieprawdą (ciężko jest sobie przecież wyobrazić rządzenie miastem bez stabilnej większości w Radzie). Trudno również uwierzyć, aby prezydent Wilk jako wiceprzewodniczący elbląskich struktur PiS oraz były wieloletni przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta nie miał żadnego wpływu na decyzje swoich kolegów i koleżanek.

Równie absurdalnie wydaje się być oskarżanie Nowej Prawicy o brak znajomości ustawy o strażach gminnych, ponieważ tę ustawę znamy doskonale. Od samego początku było dla nas jasne, że to radni, a nie prezydent decydują podczas głosowania o dalszych losach Straży Miejskiej, o czym wielokrotnie pisaliśmy.

Najprawdopodobniej PiS w celu uniknięcia kompromitacji podda wkrótce pod głosowanie uchwałę o likwidacji Straży Miejskiej w Elblągu, wiedząc, że i tak zostanie ona odrzucona przez PO, SLD i KWW Wróblewskiego (co sygnalizował już radny Turlej), a więc wszystko zostanie po staremu. Jedyną szansą na likwidację Straży Miejskiej pozostanie więc ewentualne referendum, a do wspólnej zbiórki podpisów w tej sprawie chętnie zaprosimy działaczy PiS, aby przekonać się o rzeczywistych intencjach tej partii w tej sprawie.

Adrian Meger
Kongres Nowej Prawicy w Elblągu

 

oceń wątek 155 5 zgłoś do moderacji
2014-01-24 11:26 18%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez realia
A o czym ta Nowa Prawica pisze, że Straż Miejska siedzi w piwnicy i szef Straży nosi takie samo nazwisko, jak szef EB. Dla nich wszystko jest żle więc niema o czym pisać.
odpowiedz oceń post 8 37 zgłoś do moderacji
2014-01-24 12:23 20%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez bezrobotny mgr z EU-he
Elblążanie Izwienitie za Adriana Megera i KNP !

odpowiedz oceń post 8 32 zgłoś do moderacji
2014-01-24 20:18 9%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Izwinitie
:)
oceń post 2 20 zgłoś do moderacji
2014-01-24 12:49 78%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez abw
Zgadzam się z opinią KNP. Koalicja PiS-SLD funkcjonowała już za czasów Słoniny, gdzie w 95% spraw głosowali tak samo.
odpowiedz oceń post 29 8 zgłoś do moderacji
2014-01-24 19:14 8%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Makaron
Adrian, skończ znów robić zadymę, bo będziesz musiał za chwilę przepraszać! Uruchom lepiej nową stronę wilkwatch.pl i zacznij zbierać głosy pod referendum!
odpowiedz oceń post 2 24 zgłoś do moderacji
2014-01-30 18:38 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Entente cordiale
Temu Megierze brakuje czegoś. Pisze że jest koalicja PIS -SLD, a potem że PO, Wróblewscy, SLD bedą głosować przeciw PIS. To może koalicja jest z tamtymi. Są takie tabletki.
odpowiedz oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.