najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Komisarz Marek Bojarski: Dokonania odwołanych władz miasta są imponujące
2013-05-08 11:56 79%

Komisarz Marek Bojarski: Dokonania odwołanych władz miasta są imponujące

rozpoczęty ponad rok temu przez Joanna Siudak

Dziś w Urzędzie Miasta odbyła się pierwsza konferencja prasowa z udziałem komisarza Marka Bojarskiego. Finanse miasta, inwestycje, ZBK, nowa kadra - to główne obszary, jakie były poruszone podczas spotkania. Komisarz nie przewiduje żadnych ruchów kadrowych, ale nie wyklucza zatrudnienia doradcy. Chwalił też odwołanego prezydenta Grzegorza Nowaczyka i radnych miejskich.

Współpracownicy

W tej kwestii komisarz nie zamierza podejmować zdecydowanych kroków. Bojarski wstrzymuje się z oceną efektywności Rady Miasta i prezydenta Nowaczyka. Wskazuje jednocześnie, że inwestycje jakie zostały przeprowadzone przez odwołaną władzę są imponujące.

 - Jestem daleki od ruchów kadrowych. Kadra, jaką zastałem, jest bardzo zaangażowana w pracę na rzecz miasta w tej kryzysowej sytuacji. Nie przewiduję powoływania wiceprezydentów. Zastanawiam się natomiast nad wybraniem doradcy. Gratuluję odwagi i rozmachu zarządzającym miastem do tej pory - mówi Marek Bojarski.

Finanse

Komisarz przedstawił oficjalne dane na temat środków finansowych miasta. Nie podał jednak szczegółowych planów, co do ich wykorzystania.

 - W budżecie miasta znajduje się 60 mln złotych, które zostaną wykorzystane na inwestycje w mieście. W pierwszym kwartale 2013 r. wykorzystano już 22 mln zł. Z analizy bieżącego rachunku wynika, że dochody stanowią 25%, wydatki bieżące to 26%, środki unijne 10%, wydatki majątkowe 16%.

Zarząd Budynków Komunalnych

W tej kwestii komisarz zaznaczył, że poszukiwane są nowe rozwiązania.

- Dla samorządu Elbląga rok 2014 będzie ciężki pod znakiem finansów. Będziemy prowadzili rozmowy na ten temat. Pracujemy nad nową uchwałą - mówi komisarz.

Stadiony w Elblągu

Prace nad budową stadionu przy ul. Agrykola rozpoczną się z końcem 2013 roku. Nieznane są jednak szczegóły projektów.

- Decyzje w tej sprawie budzą wśród elblążan duże emocje, ze względu na duże koszty. Nie chcę być asekurantem, uważam jednak, że sprawa ta wymaga głębszej analizy. Cztery dni sprawowania władzy to za mało, żebym mógł wypowiadać się na temat przyszłości tej inwestycji.

Droga 503 i 504

Bojarski zauważył, że utrudnienia kumunikacyjne w mieście są palącym problem. Komisarz zapowiada, że sprawą tą zajmie się w pierwszej kolejności.

- Będę dążył do tego, żeby prace na tych odcinkach były prowadzone płynnie. Zakończenie tej inwestycji jest ważne zarówno dla elblążan, jak i turystów. Jutro przeprowadzę rozmowy z przedstawicielami generalnego wykonawcy dróg – firmą Eurovia.

Wczoraj odbyło się również spotkanie komisarza Marka Bojarskiego z byłym prezydentem Grzegorzem Nowaczykiem. Rozmowa była inicjatywą dwóch stron. Jak zauważa Bojarski, potrzeba jest więcej czasu, aby można było wskazać konkretne rozwiązania dla wielu problemów w naszym mieście.

oceń wątek 30 8 zgłoś do moderacji
2013-05-08 12:41 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Mis
krótko i na temat, lubie to!
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2013-05-08 13:05 33%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
No to obniżki czynszów w ZBK są pewne .... Komunikacja miejska za darmo a bezrobocie już zniknęło . MAGIK
odpowiedz oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2013-05-08 13:20 40%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez po
przecież odwołane władze narzekały że przejęły inwestycje po byłym prezydencie Słoninie a komisarz chwali za to Nowaczyka chyba gościu jest żle poinformowany .
odpowiedz oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2013-05-08 13:21 44%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez na ulicy mówią
Mam nadzieję, że ludzie w końcu zaczną otwierać oczy! Dość zrobili bałaganu wywrotowcy i populiści! Oj wielu będzie jeszcze żałować, że dali się wciągnać w partyjne rozgrywki i dano sobie wmówić że jest źle!!!!
odpowiedz oceń post 8 10 zgłoś do moderacji
2013-05-08 14:32 20%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Szczególnie mocno oszukaliśmy Donalda Tuska. Siedział nocami i czytał moje posty....... Dobre
oceń post 2 8 zgłoś do moderacji
2013-05-08 13:30 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
https://www.facebook.com/groups/427052887347992/?ref=ts&fref=ts
odpowiedz oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2013-05-08 14:01 50%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
żenada komisarz z Partri Oszustow, ktora mieszkancy odwolali w referendum! przybyl Kolejny POwiec,ktory juz uklada sie z nowaczykiem i nie zamierza wywalac dyrektorow departamentow bo to sami swoi. Przeciez to jasne ze ten bojarski bedzie chwalil grzesia i jego odwolana ekipe. Facet gardzi elblagiem i mowi ze tu wszystko bylo ok. Szkoda ze sam nie mieszkal w elblagu przez ostatnie 2 lata to by zobaczyl co tu sie dzialo. arogancja,buta bezczelnosc, zadufanie i samouwielbienie wladzy oraz wszedobylskie kolesiostwo i ochydne uklady!!! bojarski precz!!! PO tych slowach to lepiej uwazaj jak bedziesz do elblaga wjezdzal bo tu mieszkancy traktuja POwcow jak niegdys SSmani zydkow. uwazaj
odpowiedz oceń post 8 8 zgłoś do moderacji
2013-05-08 14:14 55%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez dokonania odwołanych władz są marnotrawstwem pieniędzy podatników
no tak i wszystko jasne, jak się dwóch panów z tej samej partii spotkało, można uznać po koleżeńsku to do przewidzenia było od początku, że "Dokonania odwołanych władz miasta są imponujące".
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2013-05-08 14:26 62%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Krzykos
Po co powoływać komisarza za odwołaną władzę ,który nie ma pojęcia o potrzebach miasta i potrzebuje doradcy ,kolejne koszty dla miasta.
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
Natenczas Wojski
2013-05-08 14:29 67%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Natenczas Wojski
Panie Komisarzu - piękny strzał w stronę tych co byli za odwołaniem. Oby tak dalej !
odpowiedz oceń post 12 6 zgłoś do moderacji
2013-05-08 14:34 8%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Ja ten pocisk "biorę na klatę" a co ...
oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2013-05-08 14:47 63%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Alojzy
Panie Komisarzu,, pańskie tymczasowe rządy nie mogą być takie jak w piosence Ellektrycznych Gitar:http://www.youtube.com/watch?v=nzlDYKR5otM
Pan Bojarski jest w Elblagu "na chwilę", to taj, jakby zatródniony był w firmie na umowę na czas określony, na sprawdzenie się...
Cytat:"-Miałem do dyspozycji internet (...)
Panie Komisarzu, POpełnia pan ten sam błąd co prezydent kKmorowski. U niego też podstawowym żródłem informacji był, jest...internet. Moja rada jest taka:niech pan wyjdzie sie przewietrzyć na miasto, pospaceruje pan wśród Elblązan, pojezdzi pan rozlatującą się komunikacja miejską, porozmawia pan z ludzmi, mieszkańcami Elblaga. gwarantuje panu,ze ...więcej informacji sie pan dowie rzetelnych i prwdziwych niż tych z...internetu.
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2013-05-08 16:13 35%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez hermes
Alojzy sam takie informacje waliłeś w internecie, fałszowaliście obraz miasta i teraz macie. Odwołaliście dobre władze miasta i ktoś spoza Elbląga to zauważył.
oceń post 6 11 zgłoś do moderacji
2013-05-08 16:17 38%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez Alojzy
Ja sobie nie mam nic do zarzucenia. Niczego nie fałszowałem. @hermes. A skoro tak twierdzisz, to mi to udowodnij!
oceń post 5 8 zgłoś do moderacji
2013-05-08 19:54 0%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez conato
Alojzy,wez ty chłopie słownik ortograficzny i poczytaj.Co może mądrego mówić ktoś kto nie wie jak się pisze np. "zatrudniony'.To ie dysleksja, to nieuctwo. Chwilę temu Janusz Palikot trzykrotnie w "Faktach po faktach" powiedział,że Ruch Palikota odwołał prezydenta w Elblągu.Co na to pan Falkiewicz, i lewandowski?
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-08 18:07 67%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez misha74
Człowieku przestań pić ruską wódkę!!!
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-05-08 18:46 45%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Kapitan Stopczyk
To co Pan komisarz powiedział jest bardzo zabawne bez komentarza.
odpowiedz oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2013-05-08 19:13 63%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez tolo
...kruk (M. Bojarski) krukowi (G. Nowaczyk) oka nie wykoli, obaj z PO... farsa
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2013-05-08 19:14 60%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez żenada
mianowany przez kolege partyjnego Donalda tuska , , to co miał powiedzieć , lepiej by nie wypowiadał takich pierdoł
odpowiedz oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2013-05-08 19:53 50%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez co na to
Chwilę temu Janusz Palikot trzykrotnie w "Faktach po faktach" powiedział,że Ruch Palikota odwołał prezydenta w Elblągu.Co na to pan Falkiewicz, i lewandowski?
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-05-09 08:14 33%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez Nawiedzony
Imponująca jest podwyżka czynszów w ZBK.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-10 12:16 0%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Rybitwa
Dokonania imponujące. Fakt. Dziwi mnie że UM o nich milczał, nie polemizował z krytykami. No i dlaczego Premier tak ich " oplół " w TV. Całą krajową PO jakaś " elbląska" choroba toczy.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-12 15:42 33%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez T. Iwiński
Z przykrością stwierdzam, że komisarz w Elblągu w sposób oczywisty PRZEKROCZYŁ SWOJE UPRAWNIENIA. Nie został powołany do oceny odwołanych władz,lecz do zapewnienia w sposób należyty przygotowań do nowych wyborów oraz do a d m i n i s t r o w a n i a Urzędem Miejskim.

Prof. dr hab. Tadeusz Iwiński
Poseł Ziemi Warmińsko-Mazurskiej
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.