najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
eijk
2015-08-12 08:17 65%

Kosecka: Zero postępu i rozwoju transportu rowerowego w mieście

rozpoczęty ponad rok temu przez Informacja prasowa

Chciałabym powrócić do sprawy oficera rowerowego. Przypomnę, że Prezydent Miasta podjął decyzję o rozwiązaniu współpracy z Panem Markiem Kamm dotychczasowym oficerem rowerowym argumentując to względami ekonomicznymi. Zgadzam się, że sytuacja ekonomiczna miasta jest trudna, by nie rzec katastrofalna, jednak biorąc pod uwagę fakt współpracy Pana Marka bez pobierania wynagrodzenia, jest to uzasadnienie bezpodstawne, narażające na śmieszność urząd.

Jaka jest więc rzeczywista przyczyna tej decyzji. Czy nie jest tak, że pewne decyzje robione są „pod publikę”, zawsze można wtedy wykazać się liczbami ile to stanowisk ograniczono, ile działań restrukturyzacyjnych podjęto? Tylko co z tego, w tym przypadku wynika? Moim zdaniem narobiono więcej szkody niż pożytku. Ostatnie lata to skokowy przyrost zainteresowania aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Niezwykłą popularnością cieszą się wszelkie formy ruchu na świeżym powietrzu: biegi, jazda na rolkach, nordic walking (chodzenie z kijkami) czy wreszcie jazda na rowerze. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom władze wielu miast wprowadziły do swoich struktur organizacyjnych oficerów rowerowych. Jest to rozwiązanie które przynosi wymierne korzyści i realizuje zapotrzebowanie szerokiego kręgu mieszkańców. Moim zdaniem był to początek budowania urzędu nowoczesnego, korzystającego z wiedzy i zaangażowania pasjonatów znających się, jak nikt inny, na swoich dziedzinach.

Nie aprobuję takich decyzji Prezydenta i złożyłam 17 czerwca wniosek o zweryfikowanie postanowienia i przywrócenie oficera rowerowego w mieście. W otrzymanej odpowiedzi zapewniono mnie, że: „podjęta decyzja uporządkowała realizowane zadania pomiędzy departamentami: Departamentem Zarządu Dróg i Departamentem Edukacji Sportu i Turystyki.” Czyli wracamy do starego, sprawdzonego modelu i będzie tak jak było, czyli nijak. Zero postępu i rozwoju transportu rowerowego w mieście, taki był stan poprzednio.

Jest jednak jeszcze w tej sprawie inna kwestia, a mianowicie zgodności ze stanem formalno-prawnym podejmowanych decyzji. Otóż samorząd elbląski w swojej uchwale Nr XI/294/2011 w sprawie przyjęcia Polityki Rowerowej Miasta Elbląg z dnia 29 grudnia 2011 r. wyraził swoją wolę wspierania transportu rowerowego, jako alternatywy dla przemieszczania się samochodem po mieście. Określono również w tym dokumencie w § 2

„Głównym celem prowadzonej polityki powinien być znaczący wzrost udziału podróży rowerowych w ogólnej liczbie przemieszczeń nie pieszych. Udział komunikacji rowerowej w ruchu miejskim do 2020 roku docelowo powinien stanowić 15% (obecnie nie przekracza 2%). Realizacja tego celu odbywać się będzie pod hasłem: Elbląg otwarty na rowerzystów”.

Dalej również w tym akcie w § 7 opisane są „instrumenty organizacyjne” do jej realizacji:

„Pełnomocnik Prezydenta Miasta Elbląg (Oficer Rowerowy) w strukturach Urzędu Miejskiego w Elblągu. Jego zadaniem jest przygotowywanie i koordynowanie wszelkich działań realizowanych na rzecz rozwoju ruchu rowerowego i wdrażania polityki rowerowej”

Tak więc Rada Miasta w swojej uchwale wskazała na określone rozwiązania mające mieć swoje odzwierciedlenie w strukturze organizacyjnej miasta. Prezydent zaś swoją decyzją, moim zdaniem, stoi w sprzeczności z wolą radnych. Uważam więc likwidację oficera rowerowego za decyzję nie tylko szkodliwą społecznie ale również zawierającą wadę prawną. W tej sprawie zamierzam wystosować stosowne zapytanie i z pewnością powiadomię o tym mieszkańców.

Maria Kosecka

oceń wątek 20 11 zgłoś do moderacji
2015-08-12 08:46 35%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez onci

Domagam się powołania oficera motocyklowego .
odpowiedz oceń post 11 20 zgłoś do moderacji
2015-08-12 09:12 61%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec
decyzja Prezydenta była złą decyzją .Poprzednie władze rozpoczęły proces rozwoju polityki rowerowej .Przy tak natężonym ruchu samochodowym wskazane jest aby stawiać na komunikację rowerową .Ciąg pieszo rowerowy który powstał w kierunku Krasnego Lasu to zasługa Prezydenta Nowaczyka i mieszkańców tej dzielnicy a nie obecnych władz miasta
odpowiedz oceń post 14 9 zgłoś do moderacji
2015-08-12 09:17 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez bicie piany
Błagam kosecka nie powiadamiaj nas już o niczym! PLIS!
odpowiedz oceń post 18 18 zgłoś do moderacji
2015-08-12 09:22 75%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
Najgorsze w sprawowaniu władzy poza nic nie robieniem jest psucie i niszczenie już wprowadzonych dobrych rozwiązań. W przypadku prezydentury Wróblewskiego mamy do czynienia z wszystkimi plagami na raz. Elbląg dla mieszkańców!!!
odpowiedz oceń post 18 6 zgłoś do moderacji
2015-08-12 11:08 55%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez pol
domagam sie powołania oficera kajakowego
odpowiedz oceń post 11 9 zgłoś do moderacji
2015-08-12 11:34 57%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanka
Oficer rowerowy to była świetna decyzja poprzednich władz ( prezydent Nowaczyk) co się dzieje, że obecny prezydent nawet dobrych rozwiązań nie potrafi zachować? Czyżby na złość mamie odmrożę sobie uszy ?
odpowiedz oceń post 13 10 zgłoś do moderacji
2015-08-12 11:49 65%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez bigi
Ścieżki rowerowe, handlarz starociami, odchody gołębi, urzędnicy w centrum handlowym... To jest to, czym zajmuje się radna jednego z najbardziej zadłużonych miast w Polsce, o 16% stopie bezrobocia. Brawo. Tak trzymać. W zeszłym roku ubyło ok. 600 mieszkańców Elbląga i aktualnie miasto liczy 123 tyś. ludzi. Tak nam dogadza swoimi pomysłami pani radna. Tak samo oderwana od rzeczywistości jak p. Wróblewski, Wilk, Czyżyk i Rudnicki. Przyglądajcie się uważnie, jak koleni młodzi jadą do Gdańska szukać pracy
odpowiedz oceń post 13 7 zgłoś do moderacji
sart
2015-08-12 18:53 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez sart
Według gus jest 123 tys ale przyjmują, że stan faktyczny to tylko 100 tys. a reszta jest tylko zameldowana. Miasto umiera powoli.
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
NoName
2015-08-12 12:47 36%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Tak prezentowały się ścieżki za czasów oficera rowerowego: http://zapodaj.net/images/ba7b4a76dc9ea.jpg http://zapodaj.net/images/7f8fa13d01691.jpg Czy naprawdę jest czego żałować po usunięciu oficera rowerowego? Ta jego radosna twórczość skupiała się na kolorowaniu ścieżek i budowie jakiś pseudo kontrapasów rowerowych donikąd, zamiast skupić się na tym co naprawdę było ważne.
odpowiedz oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2015-08-12 22:12 71%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez mój nick
Ale może ktoś inny na tym stanowisku wymyśli coś lepszego. Przecież nie chodzi personalnie o Kamma, tylko o funkcję.
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2015-08-12 13:43 50%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez T.U.
Transport rowerowy - nareszcie rowerzyści się do czegoś przydadzą, zamiast bezużytecznie blokować ulice i powodować zagrożenia będą transportować, to kartofle, to ogórki, zimne piwko, szybką pizze, gazety, papier do toalety i inne rzeczy. Nawet bezrobotnych można zaktywizować, wystarczy kupić im rower i już mogą zakładać firmę transportową.
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2015-08-12 14:07 35%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez koniuszy
Domagam się powołania oficera konnego a ściślej oficera od techniki bicia konia
odpowiedz oceń post 6 11 zgłoś do moderacji
2015-08-12 15:02 29%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez tylko by zaistniec
Pani Kosecka-są w Elblągu ważniejsze problemy które sa nierozwiązane.Jest pani długo w samorządzie to może wyjasni pani skąd bierze się tak wysoka cena za ciepło w naszym miescie.Dlaczego woda i scieki sa drogie a woda zanieczyszczona.Bilety komunikacji miejskiej tez drogie.A może wyjasni pani dlaczego w szpitalu wojewódzkim na oddziale wewnętrznym jest tylko jedna toaleta z której musza kozystac kobiety i mężczyzni.To sa prawdziwe problemy a nie jakies pierdołyyyyyyyyyy !!!!!!!!Apropos toalet w szpitalu.GDZIE SA UNIJNE NORMYYYYYYYYY !!!!!!!
odpowiedz oceń post 5 12 zgłoś do moderacji
sart
2015-08-12 18:55 50%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez sart
Rowerzyści niech najpierw nauczą się prawidłowo korzystać z tych ścieżek, które są. A może ktoś wreszcie i ich zaczął pouczać za nieprzepisowe poruszanie się po chodnikach, przejściach itp. ?
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2015-08-12 22:13 71%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez mój nick
Ale za to jest pełnomocnik ds. kombatantów i kronikarka. Buaahahaha.
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.