najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-04-09 16:35 92%

Maluch na mieście promuje niedzielne referendum

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Polski Fiat 126 p, biały, z reklamą referendum i dużym megafonem na dachu jeździ po ulicach naszego miasta. Będzie tak jeździł do piątku. Jak przyznają działacze grupy referendalnej, w ten sposób promują niedzielne wydarzenie. A, że za pomocą „malucha”? Bo mają ograniczone możliwości finansowe, a i przy okazji jest trochę humorystycznie.

Niegdyś duma przemysłu motoryzacyjnego Polski Ludowej, dziś jest wykorzystywany do akcji reklamowej niedzielnego referendum w Elblągu. Na ulicach naszego miasta można spotkać białego, małego fiata obklejonego reklamą zachęcającą go głosowania. Z zamontowanego na dachu malucha megafonu emitowane są promocyjne hasła referendum.

Dziś mały fiat na naszych ulicach to już rzadkie zjawisko. Dlatego właśnie elblążanie zwracają uwagę na Fiata 126 p, z reklamą referendum.

Sympatycznie jest spotkać na ulicy malucha – przyznaje Zdzisław Zakrzewski, taksówkarz. - Takim samochodem jeździłem długie lata. Wspominam go z sentymentem. Szkoda, że praktycznie znikły, bo to świetne auta dla świeżych kierowców. Uczą ostrożnej jazdy i pokory.

Dziś maluch na nasze ulice wraca, ale z całkiem inną misją. Za kierownicą Fiata 126 p można zobaczyć Kazimierza Falkiewicza, pełnomocnika grupy referendalnej. Jak przyznaje kierowca malucha, taka forma reklamowania referendum ma dwa powody.

Jak wiadomo nie mamy zbyt wielu pieniędzy na takie działania. Stąd może taki, a nie inny samochód – mówi Kazimierz Falkiewicz. - Po drugie wprowadzamy trochę humoru, bo maluch to taki zabawny samochód. Będziemy jeździli po ulicach Elbląga aż do ciszy wyborczej. Być może pojawi się jeszcze jedno auto. Zobaczymy.

Samochód wyposażony jest w system nagłośnienia. Z głośnika nadawany jest przekaz głosowy. Za podobne działania niedawno Kazimierz Falkiewicz, jako pełnomocnik grupy referendalnej został skazany przez sąd na karę grzywny. Czy kierowca malucha nie obawia się, że i tym razem zostanie zatrzymany przez straż miejską albo policję pod zarzutem zakłócenia porządku publicznego?

- Teraz jesteśmy w okresie trwania kampanii informacyjnej o referendum i tego typu działania są dozwolone – wyjaśnia Kazimierz Falkiewicz. - Nie mam więc obaw, że zostanę przez służby porządkowe zatrzymany.

Jak dodaje Falkiewicz, ten mały fiat jak dla niego jest pewną analogią naszego miasta.

- Jak wiadomo, to bardzo stara i wolna konstrukcja. Kiedy wszyscy dążą do jak najbardziej nowoczesnych rozwiązań, nasze miasto jakby cofa się obecnie do ery małego fiata – dodaje.

oceń wątek 12 1 zgłoś do moderacji
2013-04-09 17:32 33%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez sknera
A Pan Wilk nie jeżdzi swoim ,jeśli chce zostać Prezydentem to wypadało by wydać trochę grosza
odpowiedz oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2013-04-09 17:38 56%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez 2 x ZA
Wspaniały pomysł. Super i podoba mi sie taka forma promocji. Ale i tak idę na referendum bez względu na formę reklamy
odpowiedz oceń post 9 7 zgłoś do moderacji
2013-04-09 17:41 43%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Ja-Za
Tak samo - jak Chwilówka bez sprawdzania BIK, a wolny Elbląg bez wizji i misji, stąd ta nazwa. Panie Falkiewicz życie naprawdę jest dynamiczne, a pan się tylko ośmieszasz bo tylko gadżety wam w głowie.
odpowiedz oceń post 6 8 zgłoś do moderacji
2013-04-09 18:12 53%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Jan
Panie kaziu super skromny maluszek nie to co nowaczyk media itp
odpowiedz oceń post 8 7 zgłoś do moderacji
NoName
2013-04-09 18:16 27%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Hahahaha jaka żenada. Przyjezdni z innych miast gdyby to zobaczyli, to pomyśleli by że w Elblągu kręcą jakiś film komediowy.
odpowiedz oceń post 4 11 zgłoś do moderacji
2013-04-09 18:20 36%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Wyborca Świadomy
Warto dodać, że z tuby wydobywa się głos naszego ulubieńca zdolnego Elblążanina, któremu nie straszne wezwania do sadu lub na policję, którego poczynania opisują ogólnopolskie gazety wielki miłośnik ucisnionych i fan posła z Braniewa-Sebastiana Bony ......Na referendum nie ide
odpowiedz oceń post 5 9 zgłoś do moderacji
Kazimierz Falkiewicz
2013-04-09 18:40 65%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Kazimierz Falkiewicz
Śmiech to zdrowie, dobra komedia była w cenie w PRL, w obecnym Peowskim ZOO także wielu z nas pozwoli jakoś przetrwać.
odpowiedz oceń post 11 6 zgłoś do moderacji
2013-04-09 18:52 57%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Kapitan Stopczyk
DO WYBORCA ŚWIADOMY
Nie musisz iść odwołamy ich bez Ciebie i zaufaj mi wielu przyjdzie.Jeżeli zebrano 12000 tyś podpisów to teraz każdy z tych ludzi weźmie tylko jedną osobę ze sobą i mamy 24 ty ś a tyle właśnie trzeba.A Ty włącz swoje TV i leż przed telewizorem.
A pomysł z maluchem jest ok oryginalny nas zwykłych ludzi nie stać na limuzyny jakie ma Prezio za nasze pieniądze.
odpowiedz oceń post 8 6 zgłoś do moderacji
2013-04-09 21:35 43%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez zico
a od Penkalskiego w Braniewie ludzie uciekają http://www.tvbraniewo24.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3987:bliscy-wspopracownicy-posa-penkalskiego-odchodz&catid=343:powiat-braniewski&Itemid=788
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-04-11 00:12 0%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Hades
czy tylko ja widzę, że ten cholernie długi link nie działa?
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-09 22:12 25%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Bezpratyjny głosujący
Mam takie małe marzenie... Żeby każdy aktywny tu komentator, który pisze o tym jakim to samochodem jeździ obecny prezydent czy kto ile ma pieniędzy, zapisał sobie to co tu pisze i przeczytał sobie za 2-3 lata. Ciekawe czym będzie jeździł wybrany prezydent (Jeśli Nowaczyk zostanie odwołany) ? Coś mi się nie wydaje że to będzie maluch ;)
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-04-11 00:11 0%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Hades
Do czego można to porównać? A! To jakby król piechotą chodził :)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-09 22:49 47%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Anubis
Żałosne. Ciekawe jaki pomysł na miasto ma ewentualny następca Nowaczyka. Ludzie nie dajcie się omamić. To trwa tylko i wyłącznie walka o władzę kosztem Waszych emocji.
odpowiedz oceń post 7 8 zgłoś do moderacji
2013-04-10 00:38 17%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Jak na władcę życia pośmiertnego dziwny apel ...a przepraszam liczysz że Grześ zamorzy nas głodem ?
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-04-11 00:09 0%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Hades
dajcie młodego prezydenta...
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-09 22:56 50%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez inc
to nie jest promocja referendum hasło odwołaj prezydenta sugeruje wybór a nie udział
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-04-09 23:03 44%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez zapraszamy!
Panie Kazimierzu proszę pojechać też po mniejszych dzielnicach miasta. Np. za szpitalem i na Sadybie. Do nas nie dotarły żadne materiały referendalne! Żadnego plakatu ani ulotek.. i chyba ludzie nic nie wiedzą...
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2013-04-10 21:19 57%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Anubis
Ciekawe co zrobi tzw. grupa referendalna i klika, gdy już zdejmą Nowaczyka i obejmie władzę? Czy ktoś z Was już siebie o to zapytał i przemyślał? Pewnie z dnia na dzień znajdą inwestora na aquapark, wyremontują ulice i ściągną do miasta inwestorów :) Jak im się nie uda na szczęście będzie można urządzić referendum, a oni na pewno nie będą robili z tym problemów :) Ludzie! Powtarzam raz jeszcze - przejrzyjcie na oczy!
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-04-12 09:38 0%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez szarak
@Anubis - ja już dawno przejrzałem na oczy. Ten zarząd miasta robi wiele dobrego... dla siebie, swoich rodzin i kolesiów. Sukcesów na innych polach brak. Zupełnie mnie nie ciekawi co zrobi grupa referendalna, znacznie bardziej ciekawi mnie co zrobią odwołani ze stanowisk. Zobaczymy kto ich "przytuli" :-)))
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.