najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Mandaty za: opalanie się i promocyjne piwo za kapsel
2020-04-08 09:53 100%

Mandaty za: opalanie się i promocyjne piwo za kapsel

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Nie brakuje osób przekraczających przepisy o epidemii. Pięciu mężczyzn jechało do sklepu po alkohol. Zatrzymała ich drogówka. W Pieniężnie kobieta weszła do sklepu, by wymienić promocyjny kapsel na kolejne piwo. W Elblągu mężczyźni w ogródku pili piwo, a dwie nastolatki na przystanku postanowiły sobie porozmawiać, ponieważ nudzi im się w domu. 

Policja przestrzega, że dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wychodzić z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy. W mocy nadal pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

- dojazdu do pracy – jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy; masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością;
- wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 – jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności;
- załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego – będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa

- wylicza podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, plaż, bulwarów, promenad.

Jednak nie do wszystkich docierają apele policji. Policjanci drogówki zatrzymali samochód,w którym podróżowało łącznie pięciu młodych mężczyzn. 

Cel wyjazdu był jeden – kupić alkohol, którego zabrakło, a finał taki sam dla każdego – mandat w wysokości 500 złotych za naruszenie przepisów

- informuje  podkom. Jolanta Sorkowicz. 

Funkcjonariusze z posterunku Policji w Pieniężnie interweniowali wobec kobiety, która weszła do sklepu, by wymienić promocyjny kapsel na kolejne piwo. Policjanci dyscyplinowali także mężczyznę, który jak sam oznajmił, postanowił opalać się na przysklepowym murku. 

Elbląscy policjanci interweniowali wobec sześciu mężczyzn, którzy spożywali alkohol w przydomowym ogródku w okolicach ul. Freta. Zostali oni ukarani mandatami. W Elblągu dwie 16-latki postanowiły spotkać się na przystanku autobusowym żeby porozmawiać bo jak powiedziały  „mają dość siedzenia w domu”. Obie zostały odwiezione do miejsc zamieszkania i przekazane rodzicom.

W Ostródzie policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej na jednym z ostródzkich osiedli. Na miejscu okazało się, że w zaparkowanym pod blokiem samochodzie siedzi trzech młodych mężczyzn i kobieta. Spożywali oni alkohol i słuchali głośnej muzyki zakłócając spokój mieszkańcom.

Ponadto złamali przepisy związane z zakazem grupowania się osób oraz opuszczania miejsca zamieszkania bez ważnego powodu. W trakcie interwencji okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny. 22- latek został zatrzymany. Wobec wszystkich czterech osób sporządzona została dokumentacja, która trafi do sądu

- czytamy w komunikacie ostródzkiej policji. 

W Olsztynie policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednym z placu zabaw w mieście trzech mężczyzn w wieku od 33 do 39 lat piją piwo.

33 i 38-latek odmówili przyjęcia mandatu karnego, w związku z czym interweniujący policjanci sporządzili stosowną dokumentację, która trafi do sądu. Natomiast 39-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, za co został ukarany mandatem

- informuje policjant z Olsztyna.

W Mragowie karę administracyjną z otrzymał mężczyzna przebywający na promenadzie jeziora Czos.

W lekceważący sposób podszedł do zakazów obowiązujących w czasie epidemii. W efekcie czego ma do zapłaty 5 tysięcy kary

- argumentuje policjant z Mrągowa.
 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2020-04-08 11:39 69%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Ograniczanie wolności to bezprawie.
Nie został spełniony art. 228 Konstytucji RP. Śmiało odmawiajcie przyjęcia mandatu. Każdy taki wystawiony mandat sąd podważy, albowiem nie ma wprowadzonego STANU WYJĄTKOWEGO. A te mandaty tylko po to by podreperować statystyki w policji, wydoic mieszkańców z resztek pieniędzy, bo skarb państwa zaczyna świecić pustkami. Nie dajmy się zwariować i omamić. Rząd PiS nasłal policję przeciwko obywatelom. Nie dajmy się! Nie idźmy głosować, obalmy te wybory!
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2020-04-08 11:40 78%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Żubr
Ciekawi mnie tło interwencji w sklepie w Pieniężnie. Policja stała przed sklepem i sprawdzała kto i po co do niego wchodzi? Czy jednak ktoś strzelił z ucha?
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2020-04-08 23:08 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Bez paniki!
Przeczytajcie Eksperyment Stephensona. To wam da do myślenia, co z nami robią.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2020-04-09 00:03 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez MALINA
Bolszewia rządzi dzięki Suwerenowi PIS.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2020-04-09 00:13 25%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Antykutwapis
To już przechodzi ludzkie pojęcie...,czy te "sługusy"wyłapały już wszystkich prawdziwych przestępców.Gdzie jest mój rower...
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2020-04-09 09:38 25%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez nowak
a gdzie jest Policja po 22ej bo jakoś ich nie widać a złodzieje robią co chcą szczególnie ci z ul. Freta .
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.