najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-06-20 12:42 71%

Maria Kosecka: Do rozwiązywania trudnych problemów niektórzy się nie pchali

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Podczas kontroli w Zarządzie Budynków Komunalnych nie stwierdzono nieprawidłowości, stwierdził Marek Bojarski, p.o. prezydenta Elbląga. Jego zdaniem upadł zarzut podnoszony przez Jerzego Wilka z PiS, że zamiana mieszkania powinna być opiniowana przez Społeczną Komisję Mieszkaniowa, ponieważ komisja zajmuje się przydziałem mieszkań.

Mam więc powody do satysfakcji, ponieważ podczas jednej z sesji Rady Miejskiej radny Jerzy Wilk skrytykował pracę tej komisji. Obraził tym samym członków komisji i choć od razu starano mu się wytłumaczyć, że nie ma racji, nie przeprosił za pomyłkę. O tym, żeby zaproponować pomoc w pracach komisji, nawet nie pomyślał.

Zasiadałam w tej komisji i chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego praca w niej jest wyjątkowo trudna i skomplikowana. Petentami są ludzie, którzy niejednokrotnie całe lata czekają na przyzwoity dach nad głową. Każdy z nich uważa, że jego sytuacja jest gorsza niż innych kandydatów do mieszkania komunalnego. Stąd pretensje, żale, niekiedy pomówienia.

Brak mieszkań to wieloletnie zaniedbania, których nie da się usunąć w krótkim czasie. Członkowie komisji lokalowej, zorientowawszy się, że brak mieszkań to palący problem, dołożyli starań, by na mieszkaniowe potrzeby elblążan przekazać budynek b. bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju. Wiadomo, że powstanie tam 71 mieszkań, głównie dla rodzin z domów wyburzanych z powodu inwestycji drogowych, ale i dla tych, którzy chcą poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Zwolnione przez nich mieszkania o niższym standardzie będą oferowane elblążanom czekającym na klucze od miasta.

Przyznawanie mieszkań jest sprawą wyjątkowo delikatną. Współczuliśmy wszystkim ubiegającym się o mieszkania, jednak nie udawało się zadowolić wszystkich.

Już teraz życzę determinacji i zdrowia osobom, które w nowo wybranym samorządzie zostaną członkami komisji mieszkaniowej.

Maria Kosecka

oceń wątek 46 19 zgłoś do moderacji
2013-06-20 13:00 45%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Marlon Brando
Skończ kobieto, wstydu oszczędź!!!
odpowiedz oceń post 29 36 zgłoś do moderacji
2013-06-20 13:03 57%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez obserwator
Prawda zawsze zwycięży. Wilk - przeproś.
odpowiedz oceń post 36 27 zgłoś do moderacji
2013-06-20 13:27 51%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez qrek
Jakim cudem kontrola nie wykazała nieprawidłowości? Tylko osoby zameldowane w Elblągu mogą zamienić lub wykupić mieszkanie ZBK - to jak to się ma do bratanicy Lewandowskiego ?
odpowiedz oceń post 19 18 zgłoś do moderacji
2013-06-20 13:30 68%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez TERAZJA
Kto bywał na sesjach samorządu, ten wie, że radny Wilk bywał niezłym demagogiem. Owszem, zabierał głos, by krytykować, jednak rzadko angażował się w załatwianie interesów osób, których problemy wydawały mu się błahe i uważał, że "szkoda skórki za wyprawkę". Słowem populizm już wtedy nie był p. Wilkowi obcy.
odpowiedz oceń post 36 17 zgłoś do moderacji
inventic
2013-06-20 21:00 40%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez ajak
Propos bywania na sesjach... Tak mnie teraz dopadła refleksja. Jeśli można w telewizji oglądać obrady sejmu, jeśli istnieje możliwość stawienia się na sesji rady (istnieje?), to dlaczego by nie transmitować jej np. w TV EL? ;-)
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-06-20 13:37 69%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez APEL
Wilk ciagle pomawia ,rzuca nieprawdy,po prostu kłamie.W radzie popisywał sie tylko na sesji-bo kamery były.Mało było zaangażowania w codzienna prace rady.Jest to fałszywy człowiek NIE GŁOSUJCIE NA NIEGO
odpowiedz oceń post 34 15 zgłoś do moderacji
2013-06-20 13:50 52%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez bo
mamy nowego mesjasza gdzie się pojawi pan Bojarski tam zdarzają się cuda .
odpowiedz oceń post 12 11 zgłoś do moderacji
2013-06-20 14:23 30%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez po
ja to mam nadzieje że ci co przyjdą po pani sprawdzą wszystkie przydziały mieszkań poza kolejnością i mam nadzieję że miasto odzyska te mieszkania .
odpowiedz oceń post 11 26 zgłoś do moderacji
2013-06-20 16:07 37%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez NIGDY WIĘCEJ PO!!!!
Szanowna Redakcjo czy Redakcja nie ma juz kogo pokazywać na zdjęciach ?
Kiedy widze ta Panią musze zażyć rylanium cisnienie mam 280 a cukier 340 tak na mnie działa wizerunek tej Pani byłej radnej -bezradnej.
Nic Pani nie ugra i tak pani nie wybierzemy!!!!
NIGDY WIĘCEJ PO!!!
odpowiedz oceń post 16 27 zgłoś do moderacji
2013-06-20 16:36 54%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez wrażliwy
Pilnie wezwij pogotowie a nie piszesz bzdety.\!!! Najlepiej psychiatryczne
oceń post 15 13 zgłoś do moderacji
2013-06-20 17:22 16%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Nie dla PO!
o jeny, ja mam te same objawy, czy tobie też zaśmieciła twoja prywatna własność jaką jest skrzynka na listy na twojej prywatnej bramie, a ja mam płacić za wywóz śmieci? ciekawe co by powiedziała gdyby tak teraz wszyscy mieszkańcy pod jej dom przywieźli np stare gazety albo narzucali ulotek nt lotu w kosmos
oceń post 4 21 zgłoś do moderacji
2013-06-20 16:38 53%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
I znowu okazało się, że Pani Kosecka prowadzi sprawy uczciwie i dla dobra mieszkańców. Takich radnych nam trzeba. Głosuję na Marię Kosecka. Była najlepsza i mam nadzieję będzie.
odpowiedz oceń post 20 18 zgłoś do moderacji
2013-06-20 16:57 72%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez basia
W jaki sposób Pan Wilk otrzymał 120 metrowe mieszkanie komunalne, kiedy był już radnym miejskim? I co się stało z wielodzietną rodziną, która przedtem to mieszkanie zajmowała? Gdzie się podziały talony, które miały dostać sprzątaczki z ELSIN? Jest parę spraw, które Pan Wilk powinien wytłumaczyć.
odpowiedz oceń post 23 9 zgłoś do moderacji
2013-06-20 18:02 60%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez kolega
Bardzo dobrze i merytorycznie napisane!
odpowiedz oceń post 15 10 zgłoś do moderacji
2013-06-20 18:14 70%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
W kwestiach wrażliwości to kobiety mają przewagę nad mężczyznami, o kulturze nie wspomnę panie kandydacie Wilk.
odpowiedz oceń post 14 6 zgłoś do moderacji
2013-06-20 18:30 35%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez juliet
Zlodzieje i tyle
odpowiedz oceń post 7 13 zgłoś do moderacji
2013-06-20 18:36 45%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez dda
faktycznie dać ludziom spoza Elblaga, bezdzietnym 150 metrów to wymaga naprawe sporej delikatnosci, na szczęście ludzie sie dowiedzieli o tym przekręcie,
odpowiedz oceń post 9 11 zgłoś do moderacji
2013-06-20 18:59 75%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Co wy na to
Wilk kłamał w sprawie komisji mieszkaniowej,komisja nie miała wpływu i nie rozpatrywała tej sprawy ale za to Wilk za rzadów Słoniny otrzymał mieszkanie ponad 120 metrów-wtedy był radnym i co wy na to
odpowiedz oceń post 18 6 zgłoś do moderacji
2013-06-20 19:15 37%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Dirk
I Pani Kosecka jako wieloletni członek Komisji pisze takie rzeczy? Po pierwsze Komisja nie jest od przydziału mieszkań a jedynie sprawuje kontrolę społeczną. Po drugie Komisja powinna pracować wg Regulaminu Społecznej Komisji Mieszkaniowej a nie widzimisię członków Komisji. Tenże Regulamin mówi, że komisja opiniuje wnioski i rozpatruje odwołania. Przyznawanie mieszkań nie leży w kompetencji Komisji a organu jakim jest Gmina. Jeżeli jest inaczej jest to niezgodne z prawem. ( II SA/Wr 177/02 - Wyrok NSA oz. we Wrocławiu).
odpowiedz oceń post 10 17 zgłoś do moderacji
2013-06-21 04:30 38%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Figo34
Pani Maria też się POmyliła i bezczelnie startuje jeszcze raz w wyborach. Proszę dać sobie spokój z tymi nachalnymi reklamami w postaci artykułów ze swoim udziałem mieszkańcy wiedzą jak głosować
odpowiedz oceń post 8 13 zgłoś do moderacji
2013-06-21 09:33 53%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez Zero toleranji dla szydzenia
Wasz przypadek jest bardzo trudny,leczenie tu nic nie pomoże.Wiem ,że Maria należy do osób konsekwentnych- można się spodziewać ,że już jakieś ruchy poczyniła ,by osoby ,które wyszydzaja ja publicznie ,obrażają i poniżają -poniosą konsekwencje Z tego co wiem wpisujacy się anonimowo pod nickami są już znane
odpowiedz oceń post 9 8 zgłoś do moderacji
2013-06-21 13:04 38%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez ILIOS
do Zero toleranji dla szydzenia: a kto tej babie kazal sie pchac do polityki? 14 kwietnia dostala kopa na dupe od mieszkancow!! czego ona jeszcze szuka w ratuszu? Nie sprawdzila sie to ja wyrzucilismy!! Jest bezczelna skoro nadal z uporem wlazi do koryta!! Jakby miala honor to by nie startowala po raz kolejny! Nie chcemy juz widziec w UM odwolanej ekipy! niech sie weznie za porzadna robote a nie nierobstwo i pobieranie wyplaty z pieniedzy podatnikow! kosecka WOOON!
odpowiedz oceń post 6 10 zgłoś do moderacji
2013-06-27 09:46 40%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez Ela Cieślak
Maria Kosecka była dobrą radną, w radzie naprawdę pracowała. W prowadzonym przez organizacje pozarządowe i dziennikarzy Barometrze Aktywności Radnych zawsze wygrywała.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.