najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-05-31 16:10 53%

Maria Kosecka: Nie współpracowałam ze Służbą Bezpieczeństwa

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba mieć twardą skórę, gdy funkcjonuje się na publicznej arenie. W ostatnim czasie na moją głowę grupa elblążan wylała wiadro pomyj, co mnie specjalnie nie zdziwiło. Cóż, każdy walczy, jak umie. Jednak informacja, jakobym współpracowała ze Służbą Bezpieczeństwa, jest przekroczeniem pewnej granicy - pisze Maria Kosecka.

Mam na myśli wpis osoby ukrywającej się pod nickiem ANTYSB-k. Ta osoba wkroczyła na niebezpieczną ścieżkę. Dziś próbuje kłamstwem zdyskredytować mnie, jutro może kogoś innego, a pojutrze jeszcze kto inny pójdzie w ślady owego esbeka, przepraszam ANTYSB-a. Oświadczam publicznie, że nigdy nie współpracowałam z żadnymi służbami PRL, nie należałam do PZPR, byłam członkinią NSZZ „Solidarność” i pełniłam w tej organizacji kierownicze funkcje. Za tę działalność zostałam ukarana wyrokiem sądowym, co odebrało mi mandat radnej w jednej z poprzednich kadencji elbląskiej Rady Miejskiej i na dość długi okres wykluczyło z życia publicznego. Był to wyrok za walkę o miejsca pracy dla robotników Elzam-u.

Ten fakt przyjęłam ze zrozumieniem, przygotowana na kłopoty związane z działalnością związkową. W czasach komuny osoby z mojej najbliższej patriotycznej rodziny i kręgu znajomych, wspomagane przeze mnie, były czynnie zaangażowane w działalność podziemną NSZZ „Solidarność” i ponosiły tego konsekwencje, więc w tej materii byłam zahartowana. Dlatego gdy dziś jakiś anonim obrzuca mnie błotem, nie mogę milczeć. Nie tylko dlatego, że ten anonim mnie obraził, ale i dlatego, że ów anonim rozpoczął niebezpieczny proceder bezpodstawnych arcypoważnych oskarżeń.

Czyżby miał świadomość, że nic mu nie grozi za to, że krzywdzi drugiego człowieka? Gdzie lub dzięki komu taką świadomość posiadł? Chyba nie muszę wyraźniej dawać do zrozumienia, kto tym razem przekroczył wszelkie granice przyzwoitości.

Maria Kosecka

Od redakcji: Publikujemy to oświadczenie Marii Koseckiej, choć odnosi się ono do komentarzy zamieszczonych na portalu info.elblag.pl. Oczywiście za treść komentarzy odpowiadają ich autorzy. Uważamy jednak, że moralna i etyczna odpowiedzialność za przyzwolenie na publikację komentarzy kłamliwych, oszczerczych, wulgarnych spoczywa również na samej redakcji, która pozwalając na tego typu komentarze na łamach swojej gazety, tym samym uczestniczy w takim procederze.

oceń wątek 23 20 zgłoś do moderacji
2013-05-31 17:55 45%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Olaf
A Wy agitka PO? Nic dziwnego... :-) żenada
odpowiedz oceń post 9 11 zgłoś do moderacji
2013-05-31 18:00 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Pozwolę sobie zapytać Redakcji dlaczego nie opublikowała mojego oświadczenia w sprawie tekstu Pana Rembalskiego na temat skutków podatkowych umorzeń z programu mieszkaniowego ? Czy Pan Redaktor Naczelny publikuje wybrane oświadczenia w sprawach miasta czy są to ogłoszenia płatne ?
odpowiedz oceń post 10 10 zgłoś do moderacji
2013-05-31 18:21 75%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
Wklejaj w komentarzach :P albo sieknij na blogu. Tak czy siak trafisz na główną ;)
oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-05-31 23:09 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Pamiętam ale co z tak zwanym równym dostępem do mediów ? Nie chodzi o lans ale o zasadę ,... jak wszystko to wszystko a sprawa opodatkowania umorzeń nie dotyczy jednej osoby ,,,,,
oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2013-05-31 18:03 55%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Rosaria
po komentarzu redakcyjnym: Miło czytać i nabierać pewności, że można w wirtualnym świecie napotkać na ludzi z klasą. A co do tekstu oświadczenia M. Koseckiej, to współczuję Jej, że musi udowadniać, iż nie jest wielbłądem. Kto ją zna od lat, ten wie, że w tych pomówieniach nie ma za grosz prawdy. Walczyła o demokrację i wywalczyła również to, że obecnie "śpiewać każdy może...".
odpowiedz oceń post 11 9 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2013-05-31 19:16 38%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Turlej
Osoby, które znają Marię Kosecką wiedzą, że informacje o rzekomej współpracy ze służbami bezpieczeństwa to wierutne kłamstwa. Maria trzymaj się i walcz o prawdę!
odpowiedz oceń post 10 16 zgłoś do moderacji
2013-05-31 19:22 53%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Marco
Może równie mocno POwalcznie o prawdę w sprawie zamachu na Prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego. Tutaj w mordkach cicho, żeby lobby ............nie nacisnąć na oscisk, a wielka afera, bo ktoś na info.elblag nazwał panią Kosecką nie tak, jak trzeba. Żenada
oceń post 9 8 zgłoś do moderacji
2013-05-31 19:28 35%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez wnikliwy
Znam Marię od lat i wiem, że takie posądzenia wyrządzają olbrzymią krzywdę. Jest to osoba oddana ludziom i poświęcająca się dla innych. Nie znam lepszego społecznika. Trzymam kciuki za jej sukces i wygraną w wyborach. Zasługuje na to jak mało kto.
odpowiedz oceń post 7 13 zgłoś do moderacji
2013-05-31 19:41 47%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Maja
Taki sobie zawód wybrała, jak taka wrażliwa, to niech pracuje jako szatniarka w muzeum sztuki.
oceń post 7 8 zgłoś do moderacji
2013-05-31 21:31 80%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Stefan Rembelski
Wystarczy, żeby pani Kosecka przedstawiła zaświadczenie z Instytutu Pamięci Narodowej, że jest osobą poszkodowaną i temat zostanie definitywnie ucięty. Wtedy pomawiąjący przeproszą publicznie lub w trybie wyborczym staną przed sądem płacąc wysoką nawiązkę na cele społeczne. Stop anonimowym barbarzyńcom.
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2013-05-31 21:54 65%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Marcin
A skąd wiadomo, że na info.elblag sama Pani K. nie zamieściła tego kontrowersyjnego komentarza?, a później pisze oświadczenia i dzięki temu za darmo jest publikowana w mediach... Przecież bierze udział w kampanii wyborczej, a powszechnie wiadomo, że w polityce i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone.... Nie ważne jak mówią, byleby nazwiska nie przekręcali, a prasa sensacyjne doniesienia publikowała :-) :-) Oj jeszcze się nie nauczyliście drodzy Państwo, czytelnicy... :-)
odpowiedz oceń post 11 6 zgłoś do moderacji
2013-05-31 22:14 25%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Ocena
Marcin jesteś śmieszny,widać ,że wpisujesz się w nagonke na Panią Marie ,jest to kobieta o określonych poglądach
odpowiedz oceń post 4 12 zgłoś do moderacji
2013-06-01 09:03 62%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Marcin
Ta pani jest nikim (w rozumieniu znaczenia politycznego), żeby robić na nią "nagonkę",. Zwykły mierny ale wierny karierowicz, trzymający się za wszelką cenę jakiegolkolwiek stołka publicznego. Tramwaje już nazwała, jej "wizjonerstwo" polityczne się skończyło...
oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2013-05-31 22:58 56%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez zuza
Anonimowość wpisów pozwala na zbyt wiele!
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-05-31 23:06 30%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
do Oceny - Poglądy Pani ex-radnej dobrze było widać w czasie głosowań za podwyżkami czy za sprzedażą "Promyka" lub w sprawie powołania Akwaparku. Budżet też połknęła jak pelikan szprotkę. do Zuzy - to dlaczego nie podajesz swojego nazwiska ? Nie sztuka utyskiwać na świat sztuka go zmieniać a zmianę najlepiej zacząć od siebie...
odpowiedz oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
Robert Turlej
2013-06-01 21:06 0%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec
Panie Lewandowski, proszę napisać jak głosowała radna Kosecka ws. czynszów, biletów i Promyka. CZEKAM NA KOPIĘ PROTOKOŁU!
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-06-02 05:44 0%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Panie nie jestem encyklopedią . Proszę zapytać Pani EX Radnej o jej głosowania i jej motywy. Promyk o ile pamiętam sprzedali wszyscy radni PO poza Czyżykiem Czynsze wstrzymał się tylko PiS jak pamiętam na sprawie Biletów nie byłem chyba wcale.
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-05-31 23:47 78%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez lustracja.net
A co z informacjami ze Lech K. złozyl pozytywne oświadczenie lustracyjne
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-05-31 23:57 8%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Sprawdź w IPN....
oceń post 1 12 zgłoś do moderacji
2013-06-01 13:23 78%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez yuo
Czy Lech K złożył? : pozycja732
http://lustracja.net/index.php/rozne-listy/89-1706?showall=&start=3

Tak mówią podobno.....
oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-06-01 15:56 0%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Koleżanko lustracjo sprawdziłem i nie zgadza się ani wiek ani miejsce zatrudnienie ani funkcja do jakiej tamten kandydował . Może odrobina własnej pracy ??? Liczydło ? Kalkulator ?
oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
2013-06-01 21:07 0%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez KrsPkw
Funkcja do ktorej kandydował sie zgadza - http://elblag.pkw.gov.pl/g2/i/10/60/37/106037/OBWIESZCZENIE_-_Sejm.pdf

Wiek tez - rocznik 57 - http://www.infoveriti.pl/osoba-krs/Krasnianski-Lech/3d21c7adb645d9a52bdfa793f91616a1.html
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-02 05:36 0%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Za kilka dni IPN da UM wykaz złożonych oświadczeń lustrcyjnych . Treści oświadczenia złożonego w MKW nie mogę ujawnić zresztą i tak nie pamiętam . Czas pokarze ale rocznik się nie zgadza z pewnością i miejsce pracy też nie. Sprawdziłem na kalkulatorze....
oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2013-06-02 15:24 50%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez :))))
Czyżby się nie zgadzał? Naprawdę?:))))))))
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
NoName
2013-06-01 11:32 36%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Jej włosy na głowie wyglądają jak hełm
odpowiedz oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2013-06-01 15:25 67%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Rosaria
Maja radzi Koseckiej, by została szatniarką. Czyżby Maja uważała, że szatniarki są niewrażliwe? Szczególnie jeśli chodzi o wstrętne pomówienia? A gdzie Maja pracuje?
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2013-06-01 18:59 33%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez Maja
Maja nie uważa, że szatniarki są niewrażliwe. Maja uważa, że polityk, to zawód wysokiego ryzyka na całym świecie, bez wyjątku... :-)
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-06-01 20:09 0%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A politykier to zawód szczególnej troski ???
oceń post 0 10 zgłoś do moderacji
2013-06-03 08:37 60%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez Rosaria
Maju, od kiedy samorządowiec to polityk, w dodatku wysoko ryzykujący? Samorządowiec ma dbać o drogi w mieście, o to, by dzieci miały bezpieczną drogę do szkoły, a zimą o odśnieżenie ulic itp. Ma myśleć, jak rozdzielić pieniądze z miejskiej kasy, żeby wilk był syty i owca cała. Samorządowiec nie ma ambicji rodziny Kennedych.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.