najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-07-11 06:16 76%

Maria Kosecka pozywa do sądu Jerzego Wilka. Domaga się przeprosin

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Radna Platformy Maria Kosecka pozywa Jerzego Wilka z PiS, który wygrał wybory na prezydenta Elbląga. Za oskarżenia ujawnione na "taśmach prawdy" żąda przeprosin i wpłaty pięciu tysięcy złotych na cel charytatywny – pisze Gazeta Wyborcza.

Pozew to efekt tzw. taśm prawdy, które przed tygodniem zostały opublikowane na YouTubie i zdominowały ostatnie dni kampanii wyborczej w Elblągu. Odnieśli się do nich nawet Tusk i Kaczyński. Nagrany potajemnie Jerzy Wilk nie przebierał w słowach. W wulgarny sposób wypowiadał się na temat urzędników miejskich: "Ja urząd znam, wiem, kto tam jest szują, a kto nie, kto lody kręcił, a kto nie. A są takie gnidy, które trzeba wyp... Im szybciej, tym lepiej". Mówił i o swoich przeciwnikach politycznych. Szefowi elbląskiego SLD zarzucił np. nieczyste interesy.

O radnej Marii Koseckiej z PO powiedział, że "to głupia baba jest". Według niego Kosecka zawdzięcza znajomościom ukończenie studiów. Zarzucił jej również, że załatwiła swojemu mężowi intratne stanowisko, gdy jeszcze była delegatką do Komisji Krajowej "S". Wilk przeprosił ogólnie za wulgaryzmy. Ale podtrzymuje wszystko, co powiedział, bo - jak napisał w oświadczeniu - "nie ma takiej niegodziwości, której członkowie kliki tracącej wpływy nie zrobiliby dla utrzymania swojej władzy".

Kosecka czuje się więc zniesławiona. - Wypowiedzi Jerzego Wilka są przesycone nienawiścią i butą. Znamy się ponad 20 lat. Jak on może mówić z taką pogardą o ludziach, z którymi się spotyka, pracuje, rozmawia? - powiedziała nam radna. W rozesłanym do lokalnych redakcji oświadczeniu napisała: "Wyrażam stanowczy sprzeciw, oburzenie i głęboką dezaprobatę do słów dotyczących mnie osobiście oraz mojej najbliższej rodziny (...). Wszystkie informacje podane przez Jerzego Wilka dotyczące mnie i mojego męża są nieprawdziwe, wymyślone na użytek kampanii wyborczej (...). Użyte wobec mnie epitety i obraźliwe określenia są niedopuszczalne w ustach osoby ubiegającej się o najwyższy urząd w mieście".

W czwartek do sądu okręgowego trafi pozew przeciwko nowemu prezydentowi Elbląga. W imieniu Koseckiej złoży go adwokat Rafał Kasprzycki: - Za naruszenie dóbr osobistych domagamy się przeprosin oraz wpłaty pięciu tysięcy złotych na dom dziecka w Elblągu.

źródło: Gazeta Wyborcza

oceń wątek 35 11 zgłoś do moderacji
2013-07-11 06:53 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Jan
Powiem tak ze wilk ma racje jesteś g....... Ba.... Bez wyrachowana
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-11 07:49 63%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez 68
ta pani niby radna zajmuje się bzdurami co ona zrobiła w radzie imiona dla tramwai ławeczki wszystko robi pod publikę czyli nic.niema wstydu jak wyborcy dali jej czerwoną kartkę dalej pcha się do koryta.no tak jak się nic nie potrafi to do polityki
odpowiedz oceń post 19 11 zgłoś do moderacji
2013-07-11 19:12 38%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez antoś
A co ty zrobiłęś,oprócz chlania browara?
oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:02 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
Zmontowana taśma jako dowód w Sądzie?.... hmhmhmhmhm- jednak blondynka od nazywania tramwai - a niby Radna- obciach i wstyd.
odpowiedz oceń post 20 10 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:10 69%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez PRAWNIK
Ha Ha Ha jednak nie dociera to do Pani Koseckiej że nic nie ugra.
Sąd odrzuci pozew ponieważ jest to rozmowa nagrana a sam bohater tej rozmowy przy wódce nic nie wiedział że jest nagrywany a co najważniejsze nie powiedział tego publicznie także osmiesza się Pani razem ze swoim adwokatem.Czy nie powiedzxiał Pani że tak to się skończy???No tak honorarium...
odpowiedz oceń post 22 10 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:50 57%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez nie
I tu się niestety mylisz kolego....potwierdził wszystkie słowa publicznie , osobiście stojąc przy swoim PANIE JAROSŁAWIE.....ups.....
oceń post 12 9 zgłoś do moderacji
2013-07-11 20:01 43%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez wrss
oj oj Panie nie! Nie potwierdził bo tych samych słów nie użył. Potwierdził iż była to rozmowa prywatna, nielegalnie nagrana i zmanipulowana i nie zaprzeczył że taka rozmowa miała miejsce. Prawnik ma rację g... ugra Kosecka, niech się zastanowi czy jej dyplomu nie zabiorą! Toć to byłyby jaja!
oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:31 60%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez qq
No i będzie problem. Wilk to powiedział "prywatnie". Więc kto jest winny? Ten co powiedział, czy ten co upublicznił? Pewnie sprawdzi prokuratura a zapłacimy my.
Pan zapłaci, Pani zapłaci, wszyscy zapłacimy.
odpowiedz oceń post 12 8 zgłoś do moderacji
2013-07-11 20:03 0%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez wrss
A Blondyna weźmie gaże radnego i nic nie poczuje. Ona nie zapłaci!
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:34 50%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez siłkens
Pani radnej sugeruję zabrać się za pracę na rzecz miasta zamiast brylowania w lokalnych mediach
odpowiedz oceń post 12 12 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:35 66%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
Pani Kosecka dziękuję. Dzięki Pani zaczynam się czuć jak w mrocznych czasach stalinizmu., tam też ludzie lądowali w Sądzie za prywatne rozmowy. Żal mi Pani, bo potwierdza Pani że Partia Miłości ni potrafi powiedzieć wybaczam. ŻAL
odpowiedz oceń post 21 11 zgłoś do moderacji
2013-07-11 09:17 45%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez ss
Co ty chłopie piszesz ? Wilk ma od 20 lat czarna liste katolik, a ty mówisz o wybaczaniu, gdy klamie na czyjs temat ? To jest chore. Nikt nie pozwoli pluc na siebie.
oceń post 9 11 zgłoś do moderacji
2013-07-11 10:46 35%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
do ~ss nikt na nikogo nie pluł. Prywatne rozmowy nie mogą być przedmiotem aktu ooskarżenia jakiegokolwiek. Górą jest te co potrafi pierwszy wybaczyć. A skoro Pani Kosecka lub Ty jesteście tak super krystaliczni, to pierwsi rzućcie kamieniem. Pozdrawiam
oceń post 6 11 zgłoś do moderacji
2013-07-11 19:12 0%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez gn dg
MOże zapominacie,że nawet na ulicy jest mandat,jak klniesz.A na całą Polskę? Ot,wasz prezio,gratulujemy!
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:37 50%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Sisi
Brawo!!!Nie za bardzo tylko rozumiem dlaczego tylko 5 tys. - a nie 55 tysięcy- mam nadzieję, że przeprosiny muszą się ukazać we wszystkich ogólnokrajowych mediach w najlepszym czasie antenowym.....- mam też nadzieję, iż sprawa taśm oraz nie oficjalne, niezgodne z prawem finansowanie brudnej kampanii referendalnej zostało zgłoszone do prokuratury przez władze PO .
odpowiedz oceń post 16 16 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:41 30%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez POpaprana
.........Wilk ma rację nie jeden "z was" tak POustawiał sobie rodzinki "by żyło (nam) się lepiej" nie pamiętasz już? Wilk też pod tym względem nie lepszy od innych. Teraz będziesz drenować kasę miejską idąc w boje sądowe, wiedząc, że i tak nic nie ugrasz? ..................I to się tyczy wszystkich naszych radnych lewicowych, prawicowych, i popaprańców - ZRÓBCIE WKOŃCU COŚ DOBREGO DLA TEGO MIASTA bo po rządach poprzednich jest .... tragedna!
odpowiedz oceń post 7 16 zgłoś do moderacji
2013-07-11 19:11 25%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez walduśkiepski
Ale drogi kolego,to chyba normalne,że ludzie sobie "ustawiają"wg twojej nomenklatury,rodzinki.Każdy cce normalnie życ,a nie chlać browara i żyć z zasiłku,jak niektórzy....
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:42 63%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez IDĄ PO CIEBIE?
Z jednej rzeczy można się cieszyć. To może oznaczać, że służby będą musiały najpierw znaleźć osobę, która nagrała WILKA i opublikowała nagrania. To może oznaczać także, że ten ktoś NIE MOŻE CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE! Po co Ci to było?
odpowiedz oceń post 12 7 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:46 65%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Marian
Pani Kosecka- jeżeli za postępowanie Sądowe, sędziego, dokumenty itd zapłaci Pani z własnej kieszeni- bardzo proszę ale niech Pani opublikuje w mediach skan potwierdzenia wpłaty depozytu na postępowanie sądowe. Jest to sprawa z góry przegrana więc proszę nas - podatników nie narażać na płacenie za pani fanebarie. Ja mówię temu zdecydowane NIE!!! Mnie i moich przyjaciół z Elbląga, z Polski nie stać już na marnotrawienie naszych pieniędzy przez Jaśnie Państwa z PO!!!!!
odpowiedz oceń post 20 11 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:54 35%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Dolar
Ja również jestem Polakiem, płacę tu podatki i zgadzam się aby tego typu rzeczy były opłacane z podatków....i co teraz moze Marian mi napiszesz, że ty jesteś lepszym Polakiem a ja gorszym i jak chce płacić to z własnej kieszeni????? A tu dupa wielka zapłacisz i ty i ja:):)
oceń post 7 13 zgłoś do moderacji
2013-07-11 09:25 67%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez Marian
@Dolar- nie nie napiszę Ci "kto jest lepszym Polakiem" - nie ma z natury rzeczy Kogoś "lepszego" czy "gorszego"- Każdy po prostu JEST. To my sami wartościujemy siebie poprzez pryzmat własnych doświadczeń. Właśnie siebie próbujesz wartościować - po co? Ja się nie zgadzam za to płacić - koniec i kropka i nic więcej. Ty możesz- to Twoje prawo. Możesz nawet iść do kasy Sądu i dokonać darowizny na rzecz Pani Koseckiej- też Twoje prawo.
oceń post 12 6 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:53 20%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez POpaprana
Komentarz niezgodny z regulaminem redakcji
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-07-11 08:58 40%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez sprawiedliwa
Pani kosecka! niech Pani zajmie sie tym, co trzeba i stanie w prawdzie , a nie robi sensacje wokół siebie.Trzeba z pokora przyjąc krytykę i zacząć pracować nad sobą,jeżeli ktoś otworzyłby mi oczy i powiedział tak , jak Pan Wilk, to podziękowałabym i uznałabym to i z uśmiechem rozpoczęłabym pracę nad sobą.
Pani natomiast jest w swoim postępowaniu jeszcze zawzięta i pewnie nie może pogodzić się z przegraną PO.Bardzo nieładnie.Wstyd.Przecież to jest Pani Prezydent i tak jak każdy ma prawo do własnego zdania. Przecież czasy komuny dawno się skończyły.
odpowiedz oceń post 16 24 zgłoś do moderacji
2013-07-11 09:32 17%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez DD
komentarz niezgodny z regulaminem
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-07-11 19:10 20%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez chachacha
TY, sprawiedliwa( i prawa ,pewnie:))))- daj swoje dane,ja upublicznię,że jesteś np. głupia.Chcesz? I będziesz się uśmiechać, a ja ci powiem-babp do garów.Takie twoej myślenie i twoich pobratymców, prawych,chachacha i sprawiedliwych-jeszcze większe chacha
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-07-11 09:06 67%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez wiesław
Kiedy następne pozwy? Mam nadzieję,że kilka spraw już się tocZY.
odpowiedz oceń post 16 8 zgłoś do moderacji
2013-07-11 09:19 81%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez ss
Tego typu sprawa jest z oskarżenia prywatnego i za prywatny akt oskarżenia płaci sama zainteresowana. Douczcie się najpierw, a potem komentujcie niedouki
odpowiedz oceń post 22 5 zgłoś do moderacji
2013-07-11 10:00 69%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Marian
Tak - 100 zł. Nie sądzisz chyba, że utrzymywanie gmachu Sądu, posiedzenie Sądu, protokolanci, sekretarki itp zamkną się w takich pieniądzach? A później trzeba tworzyć nowe etaty (za które My podatnicy płacimy), ponieważ Sądy są zarobione i nie wyrabiają na zakrętach- jeżeli są takimi sprawami zarobione to ja dziękuję, wysiadam z tego autobusu, biletu nie kupuję....
oceń post 11 5 zgłoś do moderacji
2013-07-15 01:59 0%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez Ss
300zl a nie 100 zl,
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-11 09:48 58%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez gość

ile już pis zaplanowało postawić uwas pomników, bo uwas będzie tylko na pomniki i na nić więcej 


odpowiedz oceń post 15 11 zgłoś do moderacji
2013-07-11 10:59 68%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez zdzisław
Pani Mario popieram ..tak trzeba jest powiedzenia .. chama ze wsi wyrzucisz ale "wiochy" z chama nigdy ..dlatego trzeba tych pseudo polityków z PRAWA I SPRAWIEDLIWOSCI NAUCZYC POSZANOWANIA PRAWA I DRUGIEJ OSOBY
KIBICUJE I WSPIERAM
odpowiedz oceń post 21 10 zgłoś do moderacji
2013-07-11 11:08 57%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez azik
Ma Pani rację - tak trzymać "gnidy" trzeba tępić :(
odpowiedz oceń post 17 13 zgłoś do moderacji
2013-07-11 20:06 45%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez wrss
Ale kto jest gnidą? Kosecka (znam osobiście i nie jest kryształowa) czy Wilk (hm też znam osobiście a powiedział co wiedział)?
oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2013-07-11 11:27 29%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez bo
a dlaczego pani Kosecka nie broni swojego dobrego imienia przed internautami którzy publicznie obrażali i wyzywali panią od najgorszych a podaje pani do sądu faceta który prowadził prywatna rozmowę niech pani poda do sadu tego idiotę który to upublicznił.
odpowiedz oceń post 8 20 zgłoś do moderacji
2013-07-11 12:05 61%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez Madzia
bo obraźliwe komentarze piszą tylko osoby pozbawione kultury osobistej do których należy również P. Wilk ... :):):)
oceń post 17 11 zgłoś do moderacji
2013-07-11 11:33 31%
36

odpowiedziano ponad rok temu przez Maaaciej
Przecież to były prywatne rozmowy Pana Wilka... Jak chce to niech oskarży tego co bezprawnie nagrał i upublicznił nagrania... :)
odpowiedz oceń post 10 22 zgłoś do moderacji
2013-07-11 13:03 65%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez PIUSI
Coś wiesz ale nie do końca to milcz.....- Wilk potwierdził te słowa publicznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stojąc na starym mieście przy swoim wodzu Jarosław Polskę zbaw :)
oceń post 15 8 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.