najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-05-22 19:57 70%

Maria Kosecka: Ratujmy Pałacyk – refleksje po publikacji elblag.net

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Po lekturze tekstu na temat willi przy ul. Stoczniowej nie mogłam się powstrzymać, by na gorąco tego tematu nie skomentować w waszym medium. Teraz pierwsze emocje mam za sobą, więc na spokojnie pragnę podzielić się wspomnieniami i refleksjami na temat obiektu, który dla mnie zawsze pozostanie Pałacykiem – pisze Maria Kosecka.

Pracowałam w biurze konstrukcyjnym Zamechu, później w Elzamie, stąd mój sentyment do naszego „Zakładowego Domu Kultury”. Prowadząca go Teresa Wojcinowicz była niezrównaną szefową. Była prawdziwą animatorką kultury, dla każdego znajdowała się w Pałacyku kulturalna oferta. Moja opinia nie jest odosobniona, gdy likwidowano „nasz” Pałacyk, byliśmy niepocieszeni. Chociaż już wtedy jego stan techniczny nie był najlepszy, nie przypuszczaliśmy, że obiektowi może kiedykolwiek grozić smutny koniec.

Przecież ten budynek zaświadcza o dawnej świetności naszego miasta, a dla wielu Pałacyk to nie tylko architektoniczna ozdoba Elbląga, ale i temat do wielu przyjemnych wspomnień. Z góry dziękuję za publikację mojej notatki, mam bowiem nadzieję, że również inni elblążanie zechcą wypowiedzieć się na ten temat.

Maria Kosecka

oceń wątek 23 10 zgłoś do moderacji
2013-05-22 20:07 68%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zierty
tak remont palacyka by sie przydal sie poniewaz jest on tak zniszczony i nowa elewacja tego budynku i wstawcie tez tam nowe okna i monitoring
odpowiedz oceń post 15 7 zgłoś do moderacji
2013-05-22 20:23 42%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
Kobieto byłaś radną. Nic nie zrobiłaś.............................
odpowiedz oceń post 15 21 zgłoś do moderacji
2013-05-22 20:25 41%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez masakra
czyżby ta pani dalej chciała być radną? ciekawe, ile jeszcze własnych przemyśleń umieści do wyborów?
odpowiedz oceń post 12 17 zgłoś do moderacji
2013-05-22 20:28 45%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez moja żona kandyduje
a jak tam LOGSTOR towarzyszko Kosecka?
odpowiedz oceń post 13 16 zgłoś do moderacji
2013-05-23 10:07 60%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
widać braki w edukacji i wiedzy o Elblągu współczesnym. Po pierwsze Pani Kosecka nie miała nigdy nic wspólnego z firmą Logstor, a po drugie nigdy nie należała do organizacji w której odnoszono się per towarzyszko. Napisz coś ciekawszego i na temat :)
oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-05-22 20:31 42%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Ola
Niech Pani idzie kilka ławeczek postawić, a najlepiej wyjedzie do Olsztyna nazwać tramwaje i tutaj nie wraca.
odpowiedz oceń post 13 18 zgłoś do moderacji
redruM
2013-05-22 20:41 44%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez redruM
No BRAWO, nasza Pani radna-bezradna, bardzo głęboka refleksja.
odpowiedz oceń post 16 20 zgłoś do moderacji
2013-05-22 20:57 44%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ADIOS KOSECKA!!!!!
komentarz niezgodny z regulaminem redakcji
odpowiedz oceń post 11 14 zgłoś do moderacji
2013-05-22 21:43 57%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Rozmaryn
To komentują zwierzęco nienawidzący kobiety, która dla Elbląga sporo zrobiła. Także dla Pałacyku. A kto o tym nie wie, niech idzie w krzaki i podgląda przedszkolaki. Ludzie, wy chorzy jesteście. Czy mają nami rządzić ci. którym nie udało się ukraść ostatniej rolki papieru toaletowego z Zamechu? Niech podadzą adresy - papier dojdzie.
odpowiedz oceń post 13 10 zgłoś do moderacji
2013-05-22 22:04 73%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez kolega
Pałacyk podupada. Jański nie jest w stanie tego pociagnąć, nawet jeśli otrzymają dotacje to jeszcze będzie długa droga to całkowitego odrestaurowania obiektu. Może lepiej, aby budynek przeszedł w inne ręce?
odpowiedz oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2013-05-22 22:29 71%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Rozmaryn
Chodzi o jedno z wiele znaczących miejsc dla elbląskiej inteligencji, ale nawet tu kołtuny nie dają spokoju np, redrum czy jakieś inne analfabetyzmy.
odpowiedz oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2013-05-22 22:31 50%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez inc
to taki lans bezradnej chwyty na znaki dla ciężarnych ratujmy pałacyk super ławki...także dziękujemy niech pani na fejsie pisze inc
odpowiedz oceń post 8 8 zgłoś do moderacji
2013-05-22 23:14 42%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez adios
Hehe, fajna kampanie prowadzi PlatfOrma. Moze byla radna wypowie sie na temat kolegow? Moze niech powie co sadzi o Strzelcu, Czyzyku, Nowaczyku, Wcisle, Kluge, Kucharczyku? Przeciez razem pracowali na rzecz miasta...
odpowiedz oceń post 8 11 zgłoś do moderacji
2013-05-23 06:38 33%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Elg
A może by tak pani już na szczęście bezradna zamiast nawoływać do ratowania czyjejś własności pociągnąć właściciela do odpowiedzialności za doprowadzenie do ruiny tego zabytku.
odpowiedz oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2013-05-23 06:52 29%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Niebieskogłowy
Postaw tabliczkę, postaw tabliczkę, postaw tabliczkę!... itd.
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-05-23 10:15 63%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
autorzy niektórych wpisów powinni czasami wyjść z ukrycia i pokazać swoje osiągnięcia. Rozumiem ich zazdrość i stres wywoływany ciekawymi inicjatywami Pani Koseckiej i innych osób, którzy swoją codzienną pracą wnoszą wartość dodaną dla miasta, jednak demokracja i wolność słowa nie mogą być nadużywane. Pokażcie w realu co potraficie, piszcie artykuły pod którymi będziecie mieli odwagę się podpisać z imienia i nazwiska. Zróbcie coś dla miasta co pozostanie, będzie trwałe. Pozdrawiam
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2013-05-24 18:50 17%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez ananke
boję się otworzyć lodówkę !! cóż za uparte parcie na media - wszelkie- tej kobiety; ogóreczki, ławeczki, bzdureczki - czas minął !!! nie chcę oglądać gdziekolwiek tej i podobnych !!!!
odpowiedz oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2017-12-19 11:18 0%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez oto
zaczęła w 1990 roku nikt jej nie zatrzymał więc teraz za późno
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-24 18:53 25%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez ananke
a co pani właściwie zrobiła w sprawie tego pałacyku - oprócz gadania ??!!!
odpowiedz oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2013-05-24 22:36 67%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Do tej samej
No tak jak brak argumentów to osobiste wycieczki są używane,słabość,mierność i głupota to jest charakterystyczne dla tych co tylko krytykują a nic nie wnoszą ,ananke już brakuje Tobie pomysłów na to by ukryć się pod różnymi nickami i tak wiadomo kim jesteś
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-05-27 22:57 0%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez esteta
Komentarz niezgodny z regulaminem
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-29 16:06 0%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Ryszard Klim
Trudno,ktoś może powiedzieć, że to kampania, ale... O zabytkowych,nielicznych budynkach, niszczejących, wypowiadałem się wielokrotnie. Pałacyk, Iwaszkiewicza 9, Pułaskiego, Chrobrego: poruszałem te sprawy, jak to " kulturalnie" mówił wiceprezydent Lewandowski, z uporem maniaka. Proponowałem rozwiązania. Odsyłam do interpelacji.Nie słyszałem ani jednego głosu poparcia z kierunku radnych Platformy. I oto teraz objawienie.Oj, Mario, Mario.
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.