najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-03-03 17:52 77%

Michał Glock: Przeciwnicy referendum powinni podziękować posłowi Penkalskiemu

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Gdy przechodziłem późnym wieczorem obok Urzędu Miejskiego zauważyłem, że w oknach pali się światło, słychać wesołe głosy i wystrzały korków od szampana. Nieznani mi ludzie wyraźnie cieszyli się z jakiegoś wydarzenia… ale jakiego? Gdy przyjrzałem się bliżej, było tam wielkie zdjęcie posła Penkalskiego i wiele osób wołało do tego zdjęcia cytuję: „ko-chamy-ciebie i zo-stań-z-nami” i tak na przemian. Pan poseł Penkalski był oklaskiwany przez urzędników miejskich, bo odwalił za nich solidną robotę. To oczywiście tylko moje wyobrażenie, jak czują się dziś osoby z magistratu.

Pan Falkiewicz przez ostatnie dni przekonywał Elblążan, że Grupa Referendalna to inicjatywa wyłącznie obywateli i dla obywateli bez politycznych podtekstów i koneksji. Tymczasem pewien pan poseł cały ten trud zniweczył. Od dziś Grupa Referendalna ma gładkie lico posła z Ruchu Palikota - Penkalskiego. Ma pan rację panie pośle… pycha rzeczywiście poprzedza upadek…w tym wypadku idei bezpartyjności Grupy Referendalnej. Myślę, że wystąpienie pana posła przysporzy argumentów przeciwnikom referendum, co jest szczególnie złe. Obecnie ci, którym referendum się nie podobało mogą argumentować w ten sposób: Idąc na referendum popierasz Palikota. Albo można to przedstawić za pomocą równania: Referendum=Penkalski.

Przez pana barona (można wstawić inne, podobne słowo na „b”) Penkalskiego zamiast dyskusji merytorycznej mamy medialną hecę. Cały heroiczny wręcz trud, jaki włożył w przekonywanie o bezpartyjności Grupy Referendalnej pan Falkiewicz poszedł na marne. Odczuwam z tego powodu nieutulony żal. Upartyjnienie referendum, jakie obserwujemy nie będzie bez wpływu na frekwencję. Jak do urn dzięki Ruchowi Palikota pójdzie mniej ludzi niż potrzeba liczę, że prezydent Nowaczyk podeśle posłowi Penkalskiemu w podziękowaniu jakiś dobry alkohol i może kosz owoców? W końcu dziś można już powiedzieć, że bardzo pomógł przeciwnikom referendum.

Pan poseł Penklaski wypalił z armaty (vide zdjęcie) do wróbla tj. EKO. Zachował się jak „człowiek z magnetofonem w nosie”* tj. kuriozalnie i groteskowo. Takie rzeczy się robi się albo z głupoty, albo ze strachu. Złóżmy na chwilę, że pan poseł Ruchu Palikota nie jest głupi (ot taka robocza hipoteza). Wypada zatem zapytać czego się przestraszano, że zrobiono z nas Public Enemy (wroga publicznego)? EKO jest jednym z wielu stowarzyszeń w naszym mieście. O ile mi wiadomo, nie dostaje z Urzędu Miejskiego ani od PO żadnych pieniędzy. Spotkania odbywają się w tym samym miejscu, co spotkania Grupy Referendalnej tyle, że w innych godzinach. O co więc chodzi? EKO nie jest też żadną partyjną przybudówką. Zgodnie ze statutem członek EKO nie może być członkiem żadnej partii. Każdy z nas ma oczywiście swoje poglądy polityczne. W EKO są osoby o zapatrywaniach lewicowych (np. ja) a także zwolennicy idei Romana Dmowskiego (jak J. Zbrzeźny). Spotykamy się i kulturalnie ze sobą dyskutujemy. Każdy z nas też ma inny sposób działania, ale wszyscy staramy się, aby jakoś to nasze miasto poprawiać.

Darek Babojć jest zaangażowany w życie dzielnicy Zatorze i w tej sprawie wydeptywał wiele lat ścieżki do miejskich urzędników. Ja pisałem i namawiałem prezydenta do większego zaangażowania w promocję Elbląga w Kaliningradzie, gdyż w kierunku wschodnim upatruję naszą szansę itp. Gdybym przyjmował logikę pana posła Ruchu Palikatota, to całą tę partię też należy uznać za przybudówkę Platformy (sic!). Wszak w przeciwieństwie do EKO Ruch Palikota bierze pieniądze z dotacji na partie polityczne, a posłowe też nie pracują społecznie w Sejmie. Kto kieruje ministerstwem finansów? Platforma… ergo Ruch Palikota jest finansowany przez rząd Tuska. To oczywisty nonsens, ale chciałem wykazać, jak naciągane są argumenty członków i sympatyków Ruchu Palikota. Nie da się EKO przyczepić nalepki z logiem Platformy, więc dlatego jesteśmy tacy groźni - bo jesteśmy autentycznie bezpartyjni. To, że poseł Ruchu Palikota Penkalski jest w partii wcale nie znaczy, że każdy innych człowiek musi być… przykro mi, ale większość wyborców jest bezpartyjnych, jak ja lub moi koledzy z Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego.

Zachęcam mieszkańców do tego, aby idąc na referendum swoje uczestnictwo traktowali właśnie jako sprzeciw wobec partyjniactwa, które swoją własną osobą tak pięknie uosabia poseł Ruchu Palikota Penkalski.

*zainteresowanych odsyłam do stosownego skeczu Monty Pythona

Dr Michał Glock

oceń wątek 17 5 zgłoś do moderacji
2013-03-03 18:16 7%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Panie Glock najpierw przypina mi Pan mordę Palikota a potem się obrusza że ktoś przypina panu mordę Tuska . Gdzie poszedł Pana rozum spytam po chamsku ? Nie będziesz wystawiał fałszywego świadectwa bliźniemu swemu. Nie kłam. A dziadek mi mawiał że kto kłamstwem wojuje ten od kłamstwa ginie. Was drodzy bohaterowie kawiarnianych bitew już nie ma sami się skasowaliście swoim kłamstwem. Zastanów się Pan co jest w życiu ważne . Nie warto iść w zaparte.
odpowiedz oceń post 1 13 zgłoś do moderacji
2013-03-03 18:49 67%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Jacek Zbrzeźny
Jeśli nadal będziemy narzucali tematy do dyskusji, to dokonamy zmiany na wielu płaszczyznach – mówił Janusz Palikot podczas debaty pod hasłem "Nowoczesne państwo”. I rzeczywiście zaczęli narzucać!
Sygnał był bardzo jasny więc lokalni działacze zapewne już w drodze powrotnej obmyślali jak wykorzystać zjawisko, jakże nam dobrze znane, wiecznego malkontenctwa. Na owoce tego przesłania nie trzeba było długo czekać, pierwsi do boju ruszyli parlamentarzyści i samorządowcy Ruchu Palikota ze Śląska.
Myśleliśmy, że nasza chata skraja, a „elbląskich” parlamentarzystów zaraz po wygranych wyborach wciąga czarna Warszawka? Niestety lokalny szkodnik potraktował słowa swojego szefa bardzo poważnie i zaczął rozróbę podłączając się (mam nadzieję, że nie inicjując) do GR.
Czy powodem tak energicznych ruchów są zbliżające się wybory i chęć pozyskania rozpoznawalnych twarzy na listach, aby „koordynatorzy regionalni projektu Europa Plus zdecydowali kto znajdzie się na listach do Parlamentu Europejskiego”? Zapewne sztab kryzyso … tzn. wyborczy przewiduje, że tym razem nie uda się wygrać wyborów wystawiając osobliwą trzódkę. Taki kazus zdarza się raz na ćwierćwiecze (dla przypomnienia PPPP), a dlaczego chamstwo i prostactwo przyciąga nawet inteligentów? Na to pytanie udzielił odpowiedzi Tadeusz Dołęga – Mostowicz w powieści Kariera Nikodema Dyzmy. I nie pomogą już radykalne transformacje od konserwatysty do liberała, od wierzącego do antyklerykała, od kryminalisty do parlamentarzysty, od mężczyzny do kobiety.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-03-03 18:59 63%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez zoltar
A ja się poniekąd cieszę, że skończyła się cała maskarada z tzw. bezpartyjnością Grupy Referendalnej i wmawianiem Nam, że to bunt obywatelski. To była i jest przemyślana strategia Ruchu Palikota, który chce być beneficjentem społecznego rozczarowania rozkopanymi ulicami i brakiem aquaparku. Ale co w tym wszystkim robi PiS jako adiutant Palikota to już doprawdy nie mam pojęcia. Pana Wilka zawiódł jego polityczny instynkt czy też ślepo zaufał swoim doradcom ze sztabu?
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-03-03 19:19 8%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Zoltarze rozum cie się zaciąć .
Pękały marzenia ty już w fakt oblekasz ?
Wowki durne marzenia jak i sny Pękały
I jeden i drugi dziś ma rozum zbyt mały
Dziś nam trzeba wodza co trudowi sprosta
Co będzie i człek mądry i dobry starosta.
Jak cię się po piesku niechlubna pamiątka
Pomiędzy buta protektory schowa
Będziesz rozpaczał i z żalu że trzy dni zawodził ...
Czy buta wyczyścisz i smrody zapomnisz ?
odpowiedz oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2013-03-03 19:39 43%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez yj
Trafne uwagi!! Precz z referendum!!
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-03-03 19:54 63%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez PEDRO
Trafne uwagi Pana Glocka. Miejcie świadomość, kogo popieracie idąc na to referendum. Tych, którzy do władzy chcą się dorwać i tylko im o władzę chodzi - Ruch Palikota. Ta partia płaciła ludziom za zbieranie podpisów i płaci za pozytywne dla referendum komentarze. Jeśli chcecie ruchu palikota przy władzy, idźcie na to referendum. A ktoś nie chce awanturnictwa politycznego i nie popiera cynicznych gierek tych ludzi, zostaje w domu i za dwa lata ocenia władzę w normalnych wyborach. Dość już panowie referendyści namieszaliście w głowach ludziom. Czas powiedzieć prawdę: Referendym = Ruch Palikota. I na nic tu zdadzą się rozpaczliwe wpisy Lewandowskiego. WSZYSCY już o was wiedzą i o waszych gierkach. TO WASZ KONIEC.
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-03-03 20:01 15%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Obudź się chłopcze . Tego co zaczęliśmy nie skończy ani Glock ani Pękalski . Jesteś taki młody że nie pamiętasz czołgów na ulicach ? Nie wyszło Jaruzelskiemu nie wyjdzie i tobie. Nawet Moskwa bała się wprowadzić czołgi do Polski w 1980 a tobie się wydaje że jesteś Wernychora czy Nostradamus ? Nie rozśmieszaj mnie a zresztą co mi tam zajady wyleczyłem ....heheheheh
odpowiedz oceń post 3 17 zgłoś do moderacji
2013-03-03 20:04 75%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez quick
Pana Panie Lewandowski już naprawdę nikt na poważnie nie bierze. Nawet na Pana debaty praktycznie nikt nie przychodzi. Ludzie nie są głupi. Przejrzeli was ;).
oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2013-03-03 20:09 63%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez ciekawy
Na miejscu pana Falkiewicza zabroniłbym panu wypowiadać się publicznie, a może pan głupimi komentarzami też chce ośmieszyć referendum?
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-03-03 20:19 56%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez NIE IDĘ NA REFERENDUM SVeB
Lewandowski ........ ! Ależ przykłady dałeś o czołgach BOCHATERZE (jak piszesz z błędami ort -to ja też mogę ) W 1968 miałeś 4 lata, w 1970 miałeś 6 lat, w 1980 miałeś 16 lat "rzołnieżu" Dziwię się że w Technikum puścili Cię do następnej klasy z powodu wybitnych osiągnięć z j.polskiego Duuuuużo mogę na Twój temat pisać .....
oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-03-03 20:39 57%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez niestety Kowalski, a nie Mariusz
Mariusz Lewandowski - czyli elegancja za grosik. Można się pięknie ubrać i to za niewielkie pieniądze? Można!! A jaka wiedza, jaka kreatywnosc. Człowiek sukcesu. Do tego fotograf - chodzi i pstryka. No i felietonista, literat, pisarza. Pan Mariusz Lewandowski jest moim ideałem. I jaką płynność finansową posiada, oj jak to pięknie, że Mariusz Lewandowski, Pan zresztą Mariusz Lewandowski jest taki aktywny, ściąga tłumy na prelekcje. No pięknie, pięknie Panie Mariusz Lewandowski, no zakochałem się! No Panie Mariusz daj mi jakiś znak... Panie Mariusz, taki jegomość, a jednak...
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-03-03 21:55 33%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez NIE IDĘ NA REFERENDUM
.....................................................
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-03-03 21:13 8%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
O proszę jakie liczne grono fanów ... Pełny zestaw anonimów ? Jakiś fan club ? Tylko nie chowajcie się dalej po klitkach ... To was na tych debatach nie ma internetowi herosi za grosz u was odwagi . To nie ja się chowam - dostaliście policzek i dalej nic ? Dalej was nie ma ? Nie idź ale się nie ośmieszaj nawet nie wiesz jaki jestem rocznik geniuszu z zza płotu ...
odpowiedz oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2013-03-04 07:56 0%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez detektyw
też mi wielka tajemnica - 1966 ;)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-03-03 21:46 60%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez killer
Referendyści oszukali elblążan !! Nie dla referendum!!
odpowiedz oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2013-03-03 22:06 25%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A co zapraszamy do nie odwoływania Pana Prezydenta ? A może nie odwołujemy Rady ? Coś nowego ,,,,kurze killer czy wróżka ? Na razie to PO po trupach się cofa kradnąc pomysły PIS . Liczą na odroczenia wyroku wymazania z kart tego miasta ? Referendum dziękuje - poradzi sobie beż ciebie...
odpowiedz oceń post 4 12 zgłoś do moderacji
2013-03-03 22:41 63%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez sensacja XXI wieku
Michał! Za darmo dr nie dostałeś! Ubolewać tylko należy, ze Prezydent ma baranów za doradców? Zajefany tekścik teraz o wielkim Edzie zapodaj!
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-03-04 10:14 60%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez xxl
Panie Glock, proszę nie podpuszczać mieszkańców na mieszkańców. Zgadzam się z Pana zdaniem co do pychy posła Penkalskiego. Pana jest nieco gorsza a tytuł dr zobowiązuje. Weź Pan to pod uwagę. Pański PR nie wyszedł.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-03-04 11:19 14%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Na doktora Glocka

Nasz dobry doktor dzisiaj spać nie może .
Dziś Prezydenta szpieguje nieboże.
Jakimsz to torem myśli i jego biegną ?
Jałowe dysputy Sępa z pewną Hieną.

Sęp na dębie siedzi z dębu korę skubie
Hiena pod dębem siedzi w nosie sobie dłubie.
Dąb ma lat już tysiąc i „ Bartkiem” go zowią
Mądry on nad wyraz jest mądrością sowią.

Sęp padliny węszy , łupu jest spragniony
Hiena zaś jest syta jej nie w głowie łowy.
Sęp wzrokiem swym sępim horyzont zaszczyca
Hiena tylko łbem kręci , ziewając przysypia.

Ale oto dziś w stepie głos się ozwał nowy
Burza nowa w step idzie i zwyczaje zmienia
Nie chce uszanować ni Hieny ni Sępa.
Głos oburzenia zgodnie dziś podnoszą

Sęp toczy koła i z chmur gromy razi
Hiena bez skrzydeł jej nikt nie dostrzega
Tyko „ Bartek „ rozumny w rozumie swym sowim
Hałasu nie czyni on w spokojność zdobny.

Sęp o padliny przyszłość jest dziś w trwodze
Czym się pożywi jeśli nowe wodze
Jutro od dzisiaj zgotują tak mądrze
Że nikt nie skona a jak skona – w norze.
odpowiedz oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2013-03-04 11:20 29%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski

Hiena Sępowi zawtórować pragnie
Bo dzisiaj syta lecz co będzie dalej ?
Jeśli się jeleń nie da zjeść oprawcy
Gdzie się jej karmy odnajdą dastawcy ?

„Bartek” się jeden obojgiem nie trudzi
On dziś pokłada swe nadzieje w ludzi
Że się ni sępiej logice nie zwiodą
A i głos Hieny miedzy bajki włożą.

Powstań doktorze zmory senne przegoń
Dziś o poranku czas złe sny zapomnieć
Hieny i Sępa słuchać , rzecz to bardzo głupia
Ich mądrość jedna – jest to mądrość trupia.
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-03-04 12:33 40%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez ciekawy2
Nie trzeba ośmieszać idei referendum wystarczy pan Mariusz Lewandowski i komputer. Im więcej się on wypowiada tym lepiej dla Nowaczyka. Panie Lewandowski jakie ma pan kontakty z miastem?
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-03-05 09:39 40%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Wśród organizacji i działań, które dostaną wsparcie na wzmacnianie potencjału organizacji pozarządowych są m. in. : - Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych „ Godni Naśladowania“ - wydanie jubileuszowe – 18 tys. zł, - Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, W stronę partnerstwa - rozwój reprezentacji i systemu wsparcia trzeciego sektora – 10 tys. zł. Za pomaganie szarym mieszkańcom nie płacą, i jeszcze można dostać po nosie zamiast dotacji,
Panie Dr. Glock co Pan na to ? To nie ten torcik dzielą Panowie Jachimowicz i Babojć ? Za Pana plecami czy pod stołem Elbląskiego Klubu Obywatelskiego ? Gdzie Pan jesteś kolego doktorze ................................
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.