najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2014-10-18 09:03 89%

Michał Glock: Stan…na miarę naszych możliwości

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Czy pamiętacie pierwsze wybory prezydenckie, gdy startował Stan Tymiński i o mało ich nie wygrał? Czy pamiętacie „czarną teczkę” i partię „X” i obiecanki z kosmosu? Jakoś przyszło mi to na myśl, gdy obserwuję Pana Szweda i jego wesołą gromadkę disco-polo - pisze Michał Glock.

A na poważnie to zaniepokoiło mnie to co wyrabiają panowie z tzw. Obywatelskiego Elbląga. Coraz wyraźniej całe towarzystwo sprawia wrażenie sprzedawców ze sklepów telewizyjnych. Dziś Pan Szwed sprzedaje nam czarodziejskie ceramiczne domy. Oczywiście technologia jest unikalna i co więcej, a może to jest najważniejsze, tylko jedna firma taki produkt oferuje…. Bez komentarza.

Jak wyczytałem to panowie nawet zbudują nam tu taką fabrykę pod warunkiem, że miasto kupi od nich te domy. Normalny inwestor najpierw buduje fabrykę, a potem uszczęśliwia lokalną społeczność. Tu mamy do czynienia z czymś odwrotnym. To my mamy finansować całą zabawę. Jutro okaże się, że odpowiedzią na całe zło będzie gigantyczna spalarnia śmieci i w blasku pieców, wyziewów i hałd nieczystości będzie się nam żyło jak w niebie. Aż się boję jakie pomysły będą pojutrze.

Do tego wszystkiego panowie z Obywatelskiego Elbląga wytarli buciory w instytucję referendum lokalnego. Referendum to rzecz niezwykle ważna i powinna być wykorzystywana tylko w naprawdę kluczowych sprawach. Tylko wtedy ma to jakiś sens. Gdy się tej instytucji nadużywa to traci ona swoje znaczenie. Obym się mylił, ale może się kiedyś tak zdarzyć, że złego prezydenta odwołać się nie uda bo nikt na tą inicjatywę nie zwróci uwagi. I dlaczego? Bo Panowie Szwed, Falkiewicz i Lewandowski chcieli się za darmo polansować na mieście zdając pytania z kategorii czy chcesz być piękny i bogaty…

Półtora roku temu słyszeliśmy o tajemniczych inwestorach, którzy z teczkami pełnymi pieniędzy przebierali nóżkami, żeby tu u nas inwestować. Gdzie się oni podzieli. Toż bez względu na to kto będzie rządził mieli oni tu do nas przyjechać i zrobić nam dobrze. Może część mieszkańców jest uszczęśliwiona koncertami disco polo i kiełbaską (dosłownie wyborczą), ale czy to starczy? Czy od początku lat 90-tych nie zmieniliśmy się? Czy numer „Na Stana Tymińskiego” może u nas jeszcze wypalić?

W sumie te różne kosmiczne obietnice mnie nie martwią. Na disco nie chodzę bo nie lubię, kiełbaski jak będę chciał sam sobie upichcę. Martwi mnie natomiast żenujący poziom jaki towarzyszy tej kampanii, a zaniża go sojusznik i współpracownik Pana Szweda redaktor p. Kuchejda.

Bezprecedensowy atak na Elbląską Koalicję Obywatelską jest tak naprawdę policzkiem dla nas wszystkich. Sugestia, że EKO to ludzie nieuczciwi i tak naprawdę sprzedawczyki oraz podejrzane indywidua jest straszna tym bardziej, że jakoś przeszło to bez echa.

Co prawda powinno mi być obojętne jakim błotem obrzucani są kandydaci EKO, ale nad taką nieprawością i hucpą żaden przyzwoity nikt nie może przejść obojętnie. Dziś Pan Szwed chce naprawić Elbląg obrzucając błotem kandydatów EKO, jutro przyjdzie kolej na Pana Kowszyńskiego i na innych.

Pytam w jakim stylu chcemy, aby ta kampania przebiegała? Wzajemnych oszczerstw i sugerowania nieprawdy? Czy może lepiej merytorycznej rozmowy o programach?

Dla oczyszczenia atmosfery wszystkie komitety wyborcze powinny wyrazić solidarność z naszymi kolegami z EKO. Pan Szwed wraz z Panem Kuchejdą, którzy są odpowiedzialni za ten niesłychany atak powinni przeprosić i nie tylko dlatego, że przegrają w sądzie.

Gdyby jednak tego nie zrobili to Pana Szweda i jego kolegów powinien spotkać bojkot i ostracyzm. W pierwszej kolejności Pan Szwed nie powinien być zapraszany do żadnych poważnych debat, bo to co zrobiono z EKO aż nadto świadczy jaki z niego człowiek.

Michał Glock

oceń wątek 39 5 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 09:24 15%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
No cóż kryptokomuch z komunistycznymi kolesiami którzy własny komitet wali po rogach che się wykreować na omnibusa. To nie Pana Koleżka Darek Babaojć został zatrudniony na koszt podatników w MOPSIE żeby rozbijać ruchy obywatelskie w mieście i bronić kolesi Nowaczyka i ich interesów ? To nie wy dwaj szczekaliście na Wolny Elbląg gdy powiedzieliśmy że dość zarzynaniu najbiedniejszych Elblążan czynszami w ZBK żeby było na wycieczki i hulanki Platformersów ? Idź człowieku do do mauzoleum Lenina i nie zasmaradzaj atmosfery w tym mieście
odpowiedz oceń post 3 17 zgłoś do moderacji
2014-10-18 09:34 88%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysztof Mazan
Co Mariuszek, prawda w oczy kole? Dobrze Wam Glock napisał. Banda pieniaczy bez pomysłu i planu aby do władzy się dorwać. Jak kiedyś Tymiński. Grupa referendalna już pokazała swoją nieodpowiedzialność za losy miasta, gdy namieszaliście ludziom w głowach i doprowadziliście do referendum. Kosztowało to nasze miasto rok przestoju i marazmu. Więc mam nadzieję, że elblążanie 16 listopada wypier...lą was i Wilka na śmietnik lokalnej historii, gdzie Wasze jest miejsce. Pozostałe komitety wyborcze zaś odwrócą się od Was plecami.
oceń post 14 2 zgłoś do moderacji
2014-10-18 09:48 78%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Marian
@Krzysztof Mazan - oj przepraaszam Stan Tymiński nie był człowiekiem bez pomysłu... To był wykreowany (jak później Lepper) człowiek przez służby. Zresztą te same służby wykreowały Wałęsę - w myśl zasady "każdemu według potrzeb i według dzisiejszych oczekiwań". Motto: „I powiedzmy sobie szczerze. Bez emocji sobie powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo. Przepraszam za szczerość. Po prostu. Polacy mają w dupie wszystko. Ludzie w całej masie są dość debilowaci… no, należy powiedzieć sobie prawdę. I należy, jeżeli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym. Nie można. Bo będąc otwartym, szczerym, będąc sobą nic nie zdziałacie, nic po prostu.” Te słowa wypowiedział Piotr Tymochowicz
oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 09:58 5%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Żle Pan wieści Polsce Panie Marianie ale ma Pan sporo racji. Tyle że nam sie udało pokazać machlojki Nowaczyka i prawdę o Elblągi i jego elitach. Czyta Pan tego nad Panem ? To właśnie przykład ile zrobiliśmy przez dwa lata bo tacy ludzi w tym mieście rozdawali karty a teraz mogą tylko popiskiwać w kącie - nikt się ich nie boi i nikt się przed żadnym Prezydentem kłaniał nie będzie . Coś jednak pękło i szerzej się nam oddycha ale mam nadzieje że będąc sobą jednak zdiałamy więcej .
oceń post 1 18 zgłoś do moderacji
2014-10-18 10:14 100%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysztof Mazan
Jeśli określa Pan Glocka jako kryptokomuch i sugeruje, że jest sprzedajny, proszę mi powiedzieć jak to jest. Jeszcze niedawno wielbił Pan prezydenta Wilka, dziś Pan promuje Szweda. Szwed Panu zapłacił więcej za uprawianie zamętu w komentarzach? Czyli Pan popiera tego, kto Panu jakoś tam zapłaci?
oceń post 10 0 zgłoś do moderacji
2014-10-18 10:16 92%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Krztsztof Mazan
Mariusz g..no zrobiliście i w g..no Elbląg wepchnęliście. Ponosicie odpowiedzialność za rok przestoju i marazmu. Gdy inne miasta realizowały plany rozwoju, Wy Elbląg zastopowaliście. Powinniście za to być przez elblążan napietnowani ostracyzmem a taki ktoś jak Ty powinien być usunięty z możliwości zabierania głosu gdziekolwiek.
oceń post 11 1 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 10:48 6%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Wiem że wielu się to marzy ale niedoczekanie - w razie czego mam tubę i mogę się przekrzykiwąć z cała armadą zagłuszaczy. Ja Pana Prezydenta Wilka szanuję ale szacunek nie oznacza że mam zamykać oczy na to czego nie zrobił. Każde kłamstwo na temat Pan Wilka będzie natychmiast prostowane tak samo zresztą jak to na temat Szweda czy kogokowiek innego bo bez prawdy nie można dojść nigdzie. Jeszcze nie wiem kogo popieram - to zdecyduję przy urnie wyborczej ale każdy ma prawo do głosu i ma prawo powiedzić co myśli pod tym jednak warunkiem że nie kłamie. Opinie mogę zwalczać ale fałszowanie faktów nie przejdzie nigdzie - szczgólnie u skrytożernych parówkożerców.
oceń post 1 16 zgłoś do moderacji
2014-10-18 10:50 90%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez boli?
Nawet jak to nazywasz kryptokomuch potrafi czasem coś dobrego napisać. Widać że cię to zabolało bo aż ci się literki przestawiają.
oceń post 9 1 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 11:39 7%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Zawsze boli mnie kłamstwo ale do poszczekiwanie tego pińczerka przywykłem - teraz to już ni nawet nogawki nie poszarpie bo kto dziś słucha piewców komuszych ideałów ? Może w Tworkach lub Kocborowie ktoś by się nim przejął mnie to już on bawi swoją głupotą....
oceń post 1 14 zgłoś do moderacji
2014-10-18 13:50 69%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Twój były
Mariuszku a gdzie lepiej się czujesz w Tworkach, Kocborowie czy we Fromborku ?
oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2014-10-18 09:55 80%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez prawy i sprawiedliwy
No cóż muszę się w pełni zgodzić z autorem, poziom kampanii w wykonaniu "wiadomego portalu" to po prostu "polityczny rynsztok"! A związek pana Szweda z tym portalem aż bije po oczach, tak jak w TV Trwam są obecni wyłącznie politycy PIS tak w "wiadomym portalu" jest i panuje tylko Szwed, a jego konkurentów politycznych miesza się z błotem oraz pomawia o niestworzone rzeczy!!!
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2014-10-18 10:04 40%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez coś nie tak
Panie Glock, jeżeli pan tak nie uważa, jak sam pisze cytuję " Sugestia, że EKO to ludzie nieuczciwi i tak naprawdę sprzedawczyki oraz podejrzane indywidua jest straszna " to dlaczego uciekł pan z EKO na listy SLD?
odpowiedz oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 10:08 8%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
https://www.youtube.com/watch?v=I8P80A8vy9I
oceń post 1 12 zgłoś do moderacji
2014-10-18 10:59 50%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Referendysta
Panie ,,przyzwoity Glock" nie można przejść obojętnie obok pana wypocin. Do dnia dzisiejszego nie może się pan pogodzić ze skutecznością referendum w Elblągu. To co było oczywiste nawet dla szefa PO, Pana Tuska Premiera RP to dla pana ciągły powód do ataków. Atakuje pan prawie 25.000 elblążan, którzy rok temu poszli do urn i skorzystali ze swoich praw. Efektem pana ataków był pana wynik wyborczy w EKO w wyborach 2013r. Przypomni pan 20 czy 30 głosów? Powtórka z rozrywki? Szkoda tylko Pana Nowaka poważnego kandydata na Prezydenta Elbląga, że psuje pan opinię Jego komitetu podważając instytucję demokracji. Robił pan to rok temu w EKO i robi pan to teraz. Oby to nie był dla SLD zły omen. A może to działania celowe. Jaki komitet pan reprezentuje bo już się gubię.
odpowiedz oceń post 10 10 zgłoś do moderacji
2014-10-18 11:53 80%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysztof Mazan
Elblążanie tylko raz dali się Wam, referendystom oszukać. Szybko okazało się, kto za wami stoi. Przypomnij mi orle wyborczy, jakie poparcie dostaliście w wyborach w 2013? Ilu radnych wprowadziliście do Rady? Wasz kandydat przegrał z Cezarym Balbuzą z EKO. Wasza jedyna "zasługa" to doprowadzenie do zahamowania zmian w mieście, roczny marazm, zacofanie i upokorzenie mieszkańców miasta. Teraz również nie macie już nic do zaproponowania.
oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 12:14 13%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Krzysiu lecz się, My się wzmacniamy i rośniemy w siłę. Skrytożerni się rozpadają . Ile pozycji doktorek publikował jego koleżka Derlukiewicz bezpłatnie ? Ile publikacji poszło na Eg .net ? Glock z jego 30 głosami wyciągnął wnioski i poszedł na listy komunistów - to z szacunku dla idei Elbląga bezpartyjnego czy żeby się dorwać do diety radnego ? Świnia zeżre wszystko i na każdym polu a kto z Wolnego Elbląga poszedł na konfidenta do jakiejś partii ? Lecz się chłopie na nogi bo ma twój rozum żadem mikroneurochirurg się nie porwie z braku odpowiedniego mikroskopu by go odnaleźć układ nerwowy ,,,,
oceń post 2 13 zgłoś do moderacji
2014-10-18 13:56 100%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez homo sapiens
Tak, tak Lewandowski rośniecie w siłę głupoty. Wydaje się nam, że już więcej nie urośniecie bo stan Waszej głupoty osiągnął już apogeum !
oceń post 10 0 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 18:44 25%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Widząc ciebie widzę że do twojego poziomu głupoty mamy co najmniej jak na Mont Olimpus....
oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2014-10-18 11:07 67%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez głos podwórka
Panie Glock trafiony artykuł, co do tego że Elblążanie nie dadzą się omamić "sprzedawcy telewizorów" Edmundowi Szwedowi jestem pewien, to nie kto inny a on wykupuje sobie poparcie pieniędzmi i tak z pewnością by robił dalej gdyby dostał stołek tak więc nawet na radnego nie ma szans!!! Co do Pana Babojcia dziwie się że pracuje w MOPSIE na takim stanowisku i za takie pieniądze, ale jak widać na tyle jest zakochany w Elblągu, że pracuje za półdarmo, a po godzinach pracy działa społecznie za darmo robiąc niewyobrażalnie świetną robotę dla dobra Obywatelskiego (naprawione drogi, parkingi, boiska itd.), za to podziękowania. Odnośnie Elbląga 24 - portal, który promuje tylko i wyłącznie 1 kandydata staje się nie wiarygodny i w ten sposób sobie i swojemu kandydatowi strzela gola. Kończąc chciałbym zaznaczyć, że kandydaci z EKO to zwykli Obywatele jak my, którzy chcą zrobić coś dobrego dla Naszego miasta. Popieram taki Obywatelski ruch jak EKO!!!
odpowiedz oceń post 16 8 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 11:26 13%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Arkadiusz Jachomowicz i jego 3 000 000 róznych dotacji to zwykły obywatel ? Dyrektor szkoły w której nikt nie zdał matury też ? Społecznik od rana nabijący anoniomowe posty z komputera MOPSU zatrudniony za obronę sitwy platformy to też zwykły obywatel ? Jesteś Pan zaprawdę niezwykły skoro taka sitwa to dla Pan rzecz zwyczajna,,,,,
oceń post 2 14 zgłoś do moderacji
2014-10-18 11:34 90%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez głos podwórka
1) nie widzę nic złego w dotacjach
2) dyrektorzy szkół nie są zwykłymi obywatelami?
3) udowodnij to z tym MOPSEM
4) EKO to całość nie tylko ta 3, a na całość składa się wachlarz ludzi od nauczycieli po sportowców
5) jestem tak zwyczajny, że aż niezwykły
oceń post 9 1 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 12:01 13%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A skoro ja nie widze efektu dotacji to nie chce widzieć i samej dotacji. Dykektor szkołu w której nikt nie zdaje matury to partacz i się do prowadzenia szkoły nie nadaje bo zaniża jej poziom . Zadaj pytanie do dyrektor MOPSU to co odpowie i sam sprawdzisz a ja już sprawdziłem. Nie jesteś zwyczajeny - jesteś nienormalny gloryfikująć nieudaczników i ludzi na synekurach za kasę wspólną....
oceń post 2 14 zgłoś do moderacji
2014-10-18 12:14 83%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez głos podwórka
Skoro twoim zdaniem pieniądze zostały wydane nie na to na co były przeznaczone to są od tego odpowiednie instytucje, jednak skoro wpływają nowe znaczy że pieniądze były dysponowane należycie. Szkołę tą kończą ludzie którzy szkolne czasy mają dawno za sobą i robią to dla siebie lub z powodu pracy, albo też niedostali się do innej szkoły więc nie można ich skreślać ponieważ są mniej zdolni - każdy ma prawo do edukacji. Upublicznij więc tą odpowiedź tak aby każdy z nas nie musiał powielać pytania. Nie upublicznisz bo jesteś kłamcą, słuchaj chłopie coś ci wyjaśnię, dzieki Panu Dariuszowi ja i wielu innych mamy gdzie stawiać samochody, synowie nasi maja gdzie grać w nogę, a rodzice nie brudzą butów gdy chodzą do kościoła jednak on to zrobił społecznie i nigdzie o tym nie przeczytasz bo zrobił to społecznie, a nie jak ty Mariuszu Lewandowski przygarniający psa ze schroniska dla poklasku i gloryfikujący się w internecie, chodzący z nim na spotkania publiczne i bóg wie co jeszcze.
oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 13:28 27%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Jeśli w instytucjach oceniających wydatkowanie środków siedzą ludzie z nadanie Platformy Obywatelskiej a kasę Panu Jachimowiczowi przydziela ich szef Jacek Protas to w jaki sposób owi urzędnicy zakwestionują to co zacementował ich szef ? Skoro zaś wszystko jest w porządku to dlaczego Pan Jachimowicz odmawia wglądu w akta księgowe stowarzyszenia ? Nikt kto działa transparentnie niczego nie chowa pod stołem. Jeśli uważasz że jestem kłamcą to podaj swoje imię i nazwisko oraz adres a Sąd ustali czy jestem kłamcą czy nie a ty zapłacisz mi zadośćuczynienie jeśli przegrasz ten proces. Jeśli masz odwagę nazwać kogoś kłamca miej odwagę się podpisać inaczej jesteś tylko nędznym oszustem. Dzięki Wolnemu Elblągowi około 40 000 Elblążan płaci czynsz wygórowany ale nie składa się na bilety lotnicze partyjnych gonzów i nie pokrywa kosztów ich beztroskiego życia na wysokiej stopie kosztem reszty społeczeństwa. Chcesz zrobić plebiscyt i powiedzieć że 24 000 Elblążan to debile a ty i twój Dareczek nie
oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:03 86%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez animalsi
To nie Lewandowski przygarnął bezpańskiego psa tylko pies przygarnął Lewandowskiego a Lewandowski w podzięce za to szczeka teraz jak ten bezpański pies.
oceń post 6 1 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:24 71%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez głos podwórka
Jakbym uważał że upublicznienie mojego imienia i nazwiska jest istotne zrobiłbym to na początku, uważam że nie ma to znaczenia, wystarczy że jestem Elblążanem który pójdzie 16 zagłosować na Cezarego Balbuze. Do tej pory odpowiadałem na twoje prostackie pseudo pytania, ty jednak nie potrafisz się przyznać że grasz pod publikę jak z tym psem i oczerniasz wszystkich kandydatów opłacany przez Szweda. Słuchaj krętaczu z tych 24 tysięcy ludzi 99% teraz chce ci sprzedać kopa. Pod publiczkę możesz faflunić o beztroskim życiu polityków, tylko akurat EKO nie bierze państwowej kasy a jej kandydaci to ludzie którzy chcą zadbać o swoje podwórko, a nie o swój tyłek jak ty, Kuchejda czy Szwed.
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 18:42 11%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
No cóż jesteś kłamcą - Jahomowicz żyje z kasy Marszałka , Babojać z kasy Mops-u a Babuza z dotacji oświatowej . Jest tam jezcze kotóś - a prepraszm Pan Paweł Nieczuja Ostrowski tesz oczywiście na etacie dytaktycznm,.... Jedyny ryjący z pracy ronk to o ileow iema Pan Rembeski i nie rozómem jak się znalazł w tkim towaszystwie,,,,,
oceń post 1 8 zgłoś do moderacji
2014-10-18 19:01 100%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysztof Mazan
Lewatywa. Ty k...wa jak Ty piszesz tłumoku jeden. Weź wróć do podstawówki i naucz się pisać analfabeto jeden. A Ty Lewatywo z czego żyjesz? Ilu osobom dałeś pracę? Co Ty k...wa osiągnąłeś w życiu? Ty Lewatywo nie masz prawa nikogo oceniać, bo sam nic nie osiągnąłeś, nic nie dałeś temu miastu i mieszkańcom tłuku przygłupi. A poza tym, wszyscy się z Ciebie przypale nabijają.
oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2014-10-18 22:05 75%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez psychiatra
Dajcie Lewatywie się wyszczekać. To jest chory człowiek bez żadnych rokowań na wyleczenie. Poszczeka, poszczeka i pójdzie leżeć do budy. No chyba, że choroba jego dojdzie do takiego stopnia, że będzie stwarzał zagrożenie to wtedy odpowiednie służby muszą się nim zainteresować i odizolować od społeczeństwa.
oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2014-10-19 10:29 83%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez głos podwórka
Lewandowski rozsiewasz propagandę niczym pierdo.ony Goebbels. Śledzę Twoje komentarze ciągle piszesz to samo w kółko o referendum, nauczyłeś się jednej regułki i powtarzasz. Jeśli włączysz chociaż jedną półkule to się zorientujesz, że to my podatnicy płacimy za każde referendum, które nic nie wniosło. Aha i nie licz na poparcie tych 24 tysięcy bo to ja jestem głosem podwórka a ono Ci mówi: prostuj się Mariuszku z kolan przed Szwedem, przed Wilkiem też nie klękaj idź lepiej dobrze się schowaj.
oceń post 5 1 zgłoś do moderacji
2014-10-18 11:07 100%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez plomba
Panie Lewandowski a kto będzie prostował kłamstwa i przemilczenia pana Eda Szweda? Czy możectu mamy domniemanie prawdomówności? Pokażcie PIT36L tego kandydata za lata 2012-2013.
odpowiedz oceń post 14 0 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 11:21 7%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Przez przypadek nie ma takiedo dokumnetu o ile wiem - ale zawsze można zapytać bo fakt jego złożenie lub nie żlożenie już nie,
oceń post 1 14 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:05 88%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez animalsi
Czy ktoś może przetłumaczyć szczekanie tego człowieka na język ludzki ?
oceń post 7 1 zgłoś do moderacji
2014-10-18 22:07 80%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez animalsi
Lewy mógłbyś szczekać po polsku bo nie można Twojego szczekania nijak zrozumieć.
oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2014-10-18 11:32 68%
35

odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
A co to za osoba ten Glock?
odpowiedz oceń post 13 6 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:40 71%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez Glock_z_SLD
dr zza Wschodniej granicy. Tam zdobył tytuł naukowy bo w Polsce by go nie dostał. O Michale Glocku mógłbym dużo powiedzieć, więc podzielę się z mediami informacjami o tej osobie. Bardziej idiotycznego artykułu chyba nie czytałem. A co NAJWAŻNIEJSZE ten cały glock kandyduje do Rady Miasta z list SLD. Do sądu z nim i to szybko!!! I tak większość elblążan zagłosuje na Szweda a wypowiedzi takich kretynów jak glock świadczą tylko o tym że takie partie jak SLD chcą utrzymać swoich przy korycie.
oceń post 15 6 zgłoś do moderacji
2014-10-18 16:23 40%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez ciekawski
A poza tym wszystko z Tobą jest OK ? Czy rokowania psychiatry jest pozytywne czy już nie widzi dla Ciebie ratunku ?
oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2014-10-18 11:58 76%
38

odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysztof Mazan
Jestem przekonany, że wasz "Obywatelski" Elbląg (czemu tam tylu działączy Ruchu Palikota???) dostanie jakieś 2 procent poparcia. Szwed może z jakieś 3 procent. I tyle. Mariusz oczywiście będzie jeszcze pluł przez jakiś miesiąc o niesprawiedliwości, oszustwach itd. Elblążanie nie traktuję was już jednak poważnie. Pokazali wam w poprzednich wyborach środkowy palec, ale wy, jak na matołów przystało, nie za bardzo rozumiecie, że mamy was już dość!
odpowiedz oceń post 19 6 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 12:04 22%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Krzysiu w poprzednich wyborach byliśmu rozbici nieprzygotowani i wyczerpani po Referendum, Dlatego to referendum trochę odpuściliśmy żeby się nie wyładować w przedbiegach . Możesz mnie mieć dość ale znów gościłęm w setkach mieszkań i jakoś nikt mnie nie wygonił i powiedział że ma mnie dość więc śmieszny z ciebie gość....
oceń post 5 18 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:09 88%
40
odpowiedziano ponad rok temu przez socjolog
Nikt Cię nie wygonił bo ludzie mają szacunek do ludzi chorych psychicznie i jak to mówią starzy Indianie z Nowego Targu: 1) głupiemu trzeba ustąpić, 2) nie rusz gówna bo będzie śmierdziało, 3) głupiemu lepiej zejść z drogi.
oceń post 7 1 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:59 90%
41
odpowiedziano ponad rok temu przez obserwator
Panie Mariuszu, cenię niezwykle Pańską aktywność społeczną ale chyba przesadza Pan z tym zmęczeniem. przy referendum o odwołanie nieudolnego prezydenta.Chyba nie było zmęczenia a zwyczajne skopanie tematu. Normalnie członkowie sztabów referendalnych czy wyborczych pracują po 16-18 godz na dobę. Pan jak sądzę z obserwacji tamtego referendum nie pracował więcej niż 6 godz dziennie. Więc trochę Pan pozłaca siebie. Jeśli jestem w błędzie natychmiast przeproszę Pana tu i teraz.
oceń post 9 1 zgłoś do moderacji
2014-10-19 07:52 0%
42
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Nie do końca ma Pan rację bo ja faktycznie w samej akcji wyborczej się nie angażowałem bo wynik był dla mnie jasny już w chwili w jakiej parti pokazały jakie nakłady finansowe idą na kampanię, Ale pracy było sporo tyle że zespól dobrze zorganizowany łatwo się rozrasta a po 16 godzinach błędy pojawiają się same i parę takich spektakularnych już widzieliśmy,
oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
2014-10-18 13:20 53%
43

odpowiedziano ponad rok temu przez zniesmaczona
Dobry artykuł- nareszcie ktoś konkretnie wygarnął, co wart jest pan Szwed i jego kampania. Mam nadzieję, że elblążanie pokażą temu panu, że nie wystarczy szelmowsko uśmiechać się z plakatów i rzucić ludziom kiełbasę na pożarcie- trzeba reprezentować jakiś poziom kultury i wiedzy o sprawach miasta.
odpowiedz oceń post 8 7 zgłoś do moderacji
2014-10-18 13:49 75%
44

odpowiedziano ponad rok temu przez on11
farbowany lis :wyjasnienie : czlowiek udajacy ktory pracuje na rzecz obywatela zmieniajacy partie czy ugrupowanie wedlug kalkulacji wlasnego interesu.
np (Judasz)
Manipulant:Dziennikarz wykorzystujacy swoje miejsce pracy dla wlasnych interesow i prywatna kampanie wyborcza nie wyznajacy zasady( fair play)
Pyszny sedzia postepowania innych ,nie widzacy ze czyni tak samo i zwodzi ludzi
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:04 33%
45

odpowiedziano ponad rok temu przez o11
zwykli tchorze gratuje
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:04 69%
46

odpowiedziano ponad rok temu przez oszustom mówię dość!
Już niedługo ukarze się seria felietonów, która wyjaśni co łączy kandydata na prezydenta z Agnieszka k. oprócz wyprowadzania jej pieska i robienia jej zakupów, redaktora naczelnego z obcokrajowcami zorganizowanej grupy żyjącej z kradzieży jaką działalność prowadził lewatywa na ul Dębowej, będą wycinki z prasy i fotografie premiera wkrótce ......zobaczymy jacy uczciwi chcą być wyrocznią moralności. Przy okazji zgadzam się z Glockiem i uważam, że powinniśmy być solidarni przeciwko hucpie bo jutro możesz być zaatakowany również ty przez kłamów, oszustów,wielokrotnie skazanych.
odpowiedz oceń post 11 5 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 17:56 20%
47
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Fajnie już czekam z pozwami - proszę się tylko z tymi informacjami nie chowąc i podać imię nazwisko i adres zamieszkania - po co sie mamy z policją bawić chyba jesteśmy dorośli....
oceń post 2 8 zgłoś do moderacji
2014-10-18 21:47 63%
48
odpowiedziano ponad rok temu przez Ksiądz Robak
Lewatywa zabawiasz się z policjantami ? Kręcą Cię chłopcy w mundurach ? A próbowałeś z duchownymi ?
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2014-10-19 01:17 50%
49
odpowiedziano ponad rok temu przez Z Zatorza
Wpis Dariusza Babojcia. Możesz być pewien Mariusz.
oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:10 89%
50

odpowiedziano ponad rok temu przez klasa I gimnazjum
Lewandowski szczekaj dalej bo się nudno zaczyna robić. :(
odpowiedz oceń post 8 1 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:36 70%
51

odpowiedziano ponad rok temu przez DoIDIOTYglocka
Otóż tak - uruchomiło się towarzystwo wzajemnej adoracji, które zamiar ma utrzymać lub przejąć władzę. Artykuł jest wypocinami niejakiego Glocka, który swój doktorat zdobył za wschodnią granicą bo w Polsce nikt by mu go nie dał. Idioci nie mogą w naszym kraju posiadać tytułów naukowych. Na miejscu pana Szweda wytoczyłbym sprawę temu kretynowi, który jest autorem artykułu bo ewidentnie tekst ten jest atakiem człowieka, który ma aspiracje polityczne (Glock kandyduje do Rady Miasta z list SLD). Z innej zaś strony pan Szwed jest pierwszym bezpartyjnym kandydatem, który nie dość że z własnych pieniędzy funduje elblążanom kampanię - pełną rozrywek dla całych rodzin - to z innej, posiada doświadczenie w prowadzeniu firm, właśnie w Polsce. Jego rodzina to zacni ludzie - Pani Jolanta Mula-Szwed, ceniona ortodontka, teść Pana Edmunda to zasłużony dla Elbląga Stefan Mula. Szwed to też inicjator znanej w całej Polsce akcji JP2. Porównywanie go do Tymińskiego jest idiotyczne, jak idiotą jest autor
odpowiedz oceń post 19 8 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:48 46%
52
odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysztof Mazan
Odezwali się najemni hejterzy, o których pisze Paweł Nieczuja-Ostrowski. Strach dupy przycisnął, bo Glock obnażył prawdę o Szwedzie, i ludzi za nim stojących. Brawo Michał, nie przejmuj się tymi komentarzami. Pamiętaj - wyniki będą takie - Szwed - 3 proc., "Obywatelski" Elbląg - 2 procent. W grudniu o nich nie będzie już nikt pamiętał!
oceń post 13 15 zgłoś do moderacji
2014-10-18 15:21 41%
53
odpowiedziano ponad rok temu przez abw
sebastian wyluzuj, nikt szweda nie poprze :)
oceń post 7 10 zgłoś do moderacji
2014-10-18 14:55 62%
54

odpowiedziano ponad rok temu przez ciekawski
Apeluję do "prawdziwych dziennikarzy" póki jeszcze czas zainteresujcie się czyje interesy reprezentuje Szwed? Skąd ma na kamapnie tak wielkie pieniądze?! Czy ktos policzy ile kosztowały te dwa festyny na Placu Jagielończyka? Czy to prawda, że za ten wielki plakat na wiezowcu płaci się 10 tys. zł za miesiąc?! Czy to prawda, że samochód z przyczepką reklamowa kosztuje 350 zł za dzień jazdy!? Kogo reprezentuje Szwed i kto mu daje na kampanie tyle kasy?! Może to jacyś ludzie z branzy budowlanej?
odpowiedz oceń post 13 8 zgłoś do moderacji
2014-10-18 15:08 74%
55

odpowiedziano ponad rok temu przez DoMazana
Mazan będziesz się mazał jak twoi kolesie dostaną czerwoną kartkę. Nie jestem niczyim hejterem. Po prostu widzę to co widzę i wiem więcej niż ty. W grudniu będziecie opłakiwać fakt utraty wpływów i wszyscy od was się odsuną bo elblążanie mają was dosyć i wybiorą człowieka za którym nie stoją układy i układziki. Dzięki rządzącym tu od wielu lat, właśnie tym twoim nieudacznikom których bronisz, moje dzieci żyją na wyspach. Z wnuczkami i dziećmi widzę się raz do roku. Skoro myślisz, że jestem osamotniony w takim postrzeganiu rzeczywistości to jesteś w błędzie. Nie ma rodziny w tym mieście z której ktoś by nie wyjechał. Ludzie od kilku lat zaczęli dostrzegać to całe zło którego bronisz i zobaczymy kto o kim nie będzie pamiętał. Mam tylko nadzieję, że wygrana Szweda to też rozliczenie tych wszystkich ludzi za stan miasta do jakiego doprowadzili. Jako bezpartyjny prezydent nie będzie miał żadnych zahamowań i powinien podjąć radykalne kroki. Tyle.
odpowiedz oceń post 14 5 zgłoś do moderacji
2014-10-18 16:33 70%
56
odpowiedziano ponad rok temu przez Norweg
Hitler też chciał naprawiać Niemcy i jak je naprawił to wszyscy wiemy. :-D
oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-18 17:58 36%
57
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Głupota waszeći i boje w oczy - w okresie 1933 do 1939 niemcy przeżyłu buum gospodarczy niemal . Po repoblice waimarskiej gospodarka ruszyła z kopyta - uważa Pan że Wermach powstał z puszek po piwie ?
oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2014-10-18 21:44 80%
58
odpowiedziano ponad rok temu przez klasa I gimnazjum
Wow ! Lewy jesteś zwolennikiem Hitlera ? Wiesz, że zwolennicy Hitlera nazywani byli hitlerowcami ? A może jesteś potomkiem lub kuzynem Dr Josepha Paula Goebbelsa ?
oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2014-10-19 07:48 13%
59
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Idz się uczyć dalej historii, Przez przypadek ilość ofiar faszyzmu była znacznie mniejsza od ilości ofiar komunizmu i wybierając jedną z tych opcji wybiorę jednak brunatne kozule nie czerwone krawaty bo podwaliny sukcesu Niemiec to i rycerze teutońscy i faszyści Saga Niebelungów i Lorelaj ale i Main Kampf. Jak już skoczysz klasę pierwszą to może zrozumiesz o czym pisze - na razie licz moją średnią maturalną bo już powinieneś umieć to zrobić,
oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2014-10-20 12:35 100%
60
odpowiedziano ponad rok temu przez klasa I gimnazjum
Masz rację Lewatywa. Żeby zrozumieć takiego idiotę jakim Ty jesteś trzeba być co najmniej profesorem albo być takim samym idiotą jak Ty !!!!!!!!!!!!!! :-D My przyznajemy się szczerze, że nie rozumiemy ani Ciebie ani i innych idiotów ! :-D
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2014-10-20 12:39 100%
61
odpowiedziano ponad rok temu przez klasa I gimnazjum
P.S. Czyli mamy rozumieć, że Ty Lewandowski wszem i wobec oznajmiasz, że jesteś hitlerowcem ? No ładnie. Mamy w Elblągu hitlerowca !
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2014-10-21 04:49 0%
62
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Jednak jesteś tak głupi że aż biej po oczach. Dla ciebie mogę być marsjaninem tylko nie zajmuj się już moją osobą i tym co pisze bo to cię przerasta i pięć klas podstawówki,,,,
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2014-10-18 15:20 62%
63

odpowiedziano ponad rok temu przez cogito
To, że kampania Szweda pochłonęła już doże pieniądze, to fakt - mnie właśnie zastanawia - KTO za tym stoi? i CZYJE INTERESY zamierza reprezentować p. Szwed? Nikt mnie nie przekona, że jest on altruistą i chce ratować Elbląg.
odpowiedz oceń post 16 10 zgłoś do moderacji
2014-10-18 15:25 71%
64

odpowiedziano ponad rok temu przez 007
No w końcu Ktoś temu glockowi powiedział prawdę. ,,Sumienie Elbląga" uaktywnia sie przed każdymi wyborami. Człowieku kończ waś wstydu oszczędź. Za rok z list PIS do Sejmu? To ciebie powinien spotkać bojkot boś albo id.... albo o drogę pytasz? A co do EKO to zapytaj się swoich kolesi jak spiskowali jescze niedawno z Kowszyńskim przeciwko Wilkowi wykorzystując do tego budynek szkoły Żak. a dzisiaj tacy ,,biedni" Obłuda i poruta panie glock, to wszystko w tym temacie.
odpowiedz oceń post 20 8 zgłoś do moderacji
2014-10-18 15:52 76%
65

odpowiedziano ponad rok temu przez Czerwony
Biedni kandydaci EKO. Jak szukali haka na Wilka i wyciągneli mu w końcu drugie małżeństwo to było dobrze. A teraz tacy bogobojni. Szwed niedobry. Do pięt mu nie dorastacie. On nie wyciąga ręki i nie chce pieniędzy z budżetu miasta a wy? Szkoda komentarza na brednie Glocka. Stawiam na 10 głosów poparcia tego pana na Zawadzie. Szkoda listy SLD. Zaniży wynik.
odpowiedz oceń post 16 5 zgłoś do moderacji
2014-10-18 16:18 44%
66

odpowiedziano ponad rok temu przez Nadchodzi szwedzki potop
Dobry komentarz. Władować miastu rozsypujące się domy. Miasto da teren, a oni zgarną szmal. Miasto zapłaci za niepłacących lokatorów. Oni są całkowicie oderwani od tego, co się w dzieje w Elblągu. Brawo Michał.
odpowiedz oceń post 8 10 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.