najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Michał Wawryn: Mój gabinet jest dla mnie za duży
2014-03-21 07:00 61%

Michał Wawryn: Mój gabinet jest dla mnie za duży

rozpoczęty ponad rok temu przez Ines Kuraś

O Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania, jego kondycji finansowej, zmianie na stanowisku prezesa i planach na przyszłość spółki rozmawiamy z Michałem Wawrynem, nowym szefem MPO w Elblągu.

 

-W jaki sposób został Pan prezesem spółki? Wyszło to z Pana inicjatywy czy ktoś Pana powołał na to stanowisko?

- Na to stanowisko zostałem powołany przez Radę Nadzorczą, z inicjatywy Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka. Zarząd jest jednoosobowy, nad nim czuwa Rada Nadzorcza. Zmiana Zarządu nastąpiła z dnia na dzień. Tak wygląda umowa prezesa, że z dnia na dzień może być odwołany. Prezydent zaproponował mi to stanowisko. Powiem szczerze, że długo się zastanawiałem czy przyjąć tą posadę. Wiedziałem, że będzie ciężko, ale nie sądziłem, że jest aż tak źle w spółce.  

-Ostatnio dużo się mówi o tym, że powołano Pana na to stanowisko ze względu na duże straty finansowe, gdy funkcję prezesa pełnił Pan Pilichowski. Jak ocenia Pan poprzedni rok? Straty finansowe były duże?

- W lipcu 2013 roku, dokładnie pierwszego lipca, weszła w życie nowa ustawa śmieciowa Na dzień 30 czerwca ubiegłego roku, spółka miała zyski – była to kwota około 400 000 złotych. W momencie wejścia nowej ustawy, spółka pomimo wygranych przetargów, zaczęła odnotowywać straty. Owszem, ze sprzedaży pojemników na śmieci był zysk, ale to był tylko jeden miesiąc. Kolejne miesiące przynosiły straty- jeżeli zauważa się w ciągu dwóch miesięcy straty to należy coś robić w tym kierunku. Poprzedni zarząd przeprowadzał restrukturyzacje, ale to nie było wystarczające. Na koniec roku 2013 spółka przyniosła straty w wysokości 25 000 zł. Również w MPO było wiele wewnętrznych konfliktów, a wiadomo, że w takich warunkach ciężko się pracuje. Z ludźmi trzeba rozmawiać, pomagać im.

- Jakie ma Pan plany dotyczące rozwoju spółki MPO? W jaki sposób chciałby Pan znaleźć źródła dodatkowe?

- Przede wszystkim musimy brać udział w przetargach. Również pracujemy w wielu gminach, w innych możemy się wpisywać na listy. Chciałbym rozwinąć współpracę z tymi przedsiębiorstwami, które nie należą do sektorów. Trzeba oferować różnego rodzaju promocje, pokazywać, że jeżeli będą segregować odpady będzie dla nich taniej, a również my możemy mieć zysk. Bo jeżeli będziemy segregować odpady, my będziemy jeździć po te konkretne odpady i później również możemy je sprzedać i mieć z tego zysk. Również ten budynek, w którym się znajdujemy jest za duży. Generuje tylko straty, więc w planach mamy przenieść się na Orlą. Chcemy część pomieszczeń, które się tam znajdują zagospodarować na biura, mój gabinet też jest dla mnie za duży :).

Dziękuję za rozmowę

oceń wątek 22 14 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:10 83%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez realia
No i jeszcze,żeby Ci pracownicy fizycznie więcej zarabiali, gdyż praca ta należy do bardzo trudnych "brudnych" i każdy z pracowników powinien być wynagradzany co najmniej 2 najniższe.
odpowiedz oceń post 15 3 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:57 80%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez lulu
Zgadzam się z tobą. Normalne pensje, dla normalnych ciężko pracujących ludzi!
oceń post 16 4 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:17 74%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez um
Że sprzedażą odpadów segregowanych to chyba nie wyjdzie, bo umowy tego zakazują. Trzeba poszukać innych rozwiązań.
odpowiedz oceń post 17 6 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:19 45%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez buu
Żadnych konkretów, lanie wody. Pilichowski przynajmniej wyslawiać sie potrafił.
odpowiedz oceń post 15 18 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:55 42%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez von nogaj
I tańczyć jak mu zagrali. Szkoda, że nie znał sie na zarządzaniu firmą....
oceń post 10 14 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:22 52%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez mietek
Co pan zrobił w tym kierunku, żebynie było straty? Jest pan juz dwa miesiące. Przecież trzeba coś z tym zrobic.
odpowiedz oceń post 17 16 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:24 52%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ululu
Czyli prezydent już dawno mieszał za plecami dyrektora. Dlaczego więc nie odwiedził spółki, skoro było tak źle.
odpowiedz oceń post 16 15 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:27 45%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez wilga
Od jakiego wyniku zaczynasz? Poprzedni dyrektor zaczynał że straty 700 tyś i skończył na plusie. To na prawde aż tak źle? Oby inne spółki miejskie tak funkcjonowały.
odpowiedz oceń post 15 18 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:29 45%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez nie lubie go
Słaba wypowiedź, ale tego się po nim można było spodziewać.
odpowiedz oceń post 15 18 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:31 47%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez zenon
O masakra. Przykro sie robi czytając takie artykuły. Układy, ukladziki, byleby koryto było pełne.
odpowiedz oceń post 17 19 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:33 44%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez pracownik
A już myśleliśmy, że po takim długim wywiadzie coś konkretnego się w prasie pojawi. Wstyd dyrektorze!!!
odpowiedz oceń post 15 19 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:35 45%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez ululu
Chyba te biura to po to, żeby jeszcze więcej pisklaków obsadzić na stolkach.
odpowiedz oceń post 15 18 zgłoś do moderacji
2014-03-21 07:53 51%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez miszmasz
Brawo! panie dyrektorze, powodzenia . Niema to jak człowiek doświadczony i odpowiedni na stanowisku dyrektora.
odpowiedz oceń post 18 17 zgłoś do moderacji
2014-03-21 23:01 37%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez Tomek
Zaraz mu zarzucą przeciwnicy,że tańczyć nie umie heh :)
oceń post 7 12 zgłoś do moderacji
2014-03-21 08:58 58%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez Po co to robisz?
Przy oknach z komentarzami jest taki przycisk z treścią "odznacz wpisy tej osoby". Proszę kliknąć na to a zobaczycie, że prawie wszystkie negatywne wpisy robiła jedna osoba spod jednego IP. Ale wstyd, ludzie nie są durniami. Ululu, Pracownik, Zenon, Nie lubię go, Wilga, Mietek, Buu, UM, Lulu, są to wpisy jednej i tej samej osoby.
odpowiedz oceń post 15 11 zgłoś do moderacji
2014-03-21 23:12 39%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Tomek
POwskiej młodzieżówce się pewnie nudzi. Jak to powiedział klasyk: "wszystkie ręce na pokład" :)
oceń post 7 11 zgłoś do moderacji
2014-03-30 21:33 0%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez grupa tego samego zdania
pajacyku, to że piszemy z jednego komputera to tylko dla tego że siedzimy sobie na imprezie i jest temat mpo, ale ty tego nie ogarniasz bo jesteś prosto, pisowsko myślący.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-03-21 09:08 63%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Przejżałem na oczy.-Alojzy
Złożylem swoje C.V.do pracy w MPO. Okazje sie,że nawet koneksje Wilka nie pomogły. Pracy w MPO do dziś nie dostalem panie Wawryn. Czemu?A no dla tego,że bylem w grupie referendalnej,ktora pomogla wam objac stanowiska. Jeb....ał was pies! Bando oszustow!
odpowiedz oceń post 17 10 zgłoś do moderacji
2014-03-21 10:40 71%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez krzychu
Mój wujek dostał pracę za czasów byłego, jako ladowacz. Zadowolony jest!
oceń post 17 7 zgłoś do moderacji
2014-03-21 09:27 64%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez BIC
Ten artykuł to jakiś żart??? Co to ma być??? Kuźwa 3 bzdurne pytanie trzy masakryczne odpowiedzi nic nie wnoszące do sprawy , gdzie my żyjemy????
odpowiedz oceń post 21 12 zgłoś do moderacji
2014-03-21 10:37 68%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez lilia
O tak! Dobrze powiedziane. Gdzie my żyjemy? Nie dobrze się robi.
oceń post 19 9 zgłoś do moderacji
2014-03-21 10:26 57%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez ok_it
Co za bzdury, strata 25 ty. - faktycznie źle się dziali i dzieje w MPO, a w jakim celu na zdjęciach pokazywany jest ten cały syf, po co ten pseudo wywiad, zupełnie nie przygotowane pytania, odpowiedzi jeszcze bełkot
odpowiedz oceń post 17 13 zgłoś do moderacji
2014-03-21 12:04 58%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez jacekplacekaa
to ma być rozmowa? 3 pytania? no to się redaktorka bardzo zmęczyła .... w dodatku pytania i odpowiedzi nie wnoszą nic odnośnie sytuacji MPO i układów z prezydentem
odpowiedz oceń post 15 11 zgłoś do moderacji
2014-03-21 14:10 61%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
Odpady i zysk, zysk i odpady to cała wiedza tego pana. Ale jak to zrobić panie z awansu?
odpowiedz oceń post 17 11 zgłoś do moderacji
2014-03-21 18:29 64%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez sąsiad
Kiedyś w tej firmie był porządek a teraz jeden wielki syf taki jak w Elblągu.
odpowiedz oceń post 27 15 zgłoś do moderacji
2014-03-21 20:01 38%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez miszmasz
Takiego porządku w tej firmie to nigdy nie było, a jak ktoś chce sobie pisać negatywne wpisy zmieniając tylko "ksywę" to niech sobie pisze, widocznie potrzebuje tego , żeby komuś " nastawiać"
odpowiedz oceń post 12 20 zgłoś do moderacji
2014-03-21 22:59 44%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez Tomek
Żółć platfusów zalewa, że kumpel posadę stracił hehe. I dobrze, należało się. :)
oceń post 11 14 zgłoś do moderacji
2014-03-21 20:04 68%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez murzynek
Cyrk Zalewski jest w Elblągu - obydwaj panowie na zdjęciu się do niego nadaja!
odpowiedz oceń post 26 12 zgłoś do moderacji
2014-03-21 21:46 69%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez dobre
Dobre, super żarcik na wieczór. Dziękuję ;)
oceń post 20 9 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.