najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
piotrekg
2013-01-18 15:13 93%

Młodzi filmowcy z IV LO nakręcili film, który będzie pamiątką na całe życie

rozpoczęty ponad rok temu przez Piotr Giziński

Na oryginalny i niecodzienny pomysł wpadli uczniowie klasy 3 F IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Tegoroczni maturzyści, zamiast wystawiania studniówkowych kabaretów, nakręcili własny film. Trwająca około pół godziny produkcja, została zaprezentowana podczas studniówki IV LO. Materiał okazał się hitem wieczoru i wywołał falę entuzjazmu ze strony nauczycieli jak i uczniów.

Dziś spotkaliśmy się z twórcami filmu studniówkowego: Bartoszem Firlejem, Adamem Laaouiti i Danielem Szupłakiem, którzy opowiedzieli nam o kulisach powstawania dzieła.

Pomysłodawcą projektu był Daniel Szupłak, 18-letni uczeń klasy 3 F IV LO, od 7 lat zajmujący się „didżejką”. Jak sam mówi, idea powstania filmu padła na zebraniu studniówkowym.

- Chcieliśmy zrobić coś innego niż inne szkoły, coś oryginalnego, co zostanie zapamiętane. Wszystkie szkoły robią kabarety, które przejadły się nauczycielom – mówi Daniel.

 - Generalnie film ten stanowi pamiątkę. Jest udostępniony w internecie i można go ściągnąć. Gdy będziemy na studiach, film przypomni nam, jak fajnie było w czasach Liceum - dodaje Adam Laaouiti, w filmie prezenter.

Jak przy poważnych produkcjach filmowych, prace nad materiałem trwały już od dłuższego czasu. Pierwsze zdjęcia odbyły się w listopadzie, trwały przez cały grudzień, a w styczniu całość została zmontowana. Oglądając film, widać ile serca i poświęcenia włożyli w swoje dzieło młodzi filmowcy.

- Przy produkcji zasięgnęliśmy wiele motywów z takich filmów jak: Harry Potter, Piła, Pieniądze to nie wszystko. Muzyka była specjalnie dobierana pod konkretne sceny. Całość staraliśmy się kręcić w stylu lat '80. Cieszy nas, że film zrobił furorę na studniówce. Było dużo śmiechu, wszystkim się podobało – mówi Bartosz Firlej, jeden z głównych bohaterów filmu.

Do pracy nad filmem, zaangażowana była cała szkoła. Każdy, kto chciał mógł pomóc przy produkcji. Jednak pełen scenariusz był znany jedynie kilku osobom.

- Osób w to zaangażowanych, które na bieżąco coś robiły było 5-6. Reszta osób, odgrywała epizodyczne role. Nie znając całego filmu, wiedzieli tylko o swojej roli jaką mieli zagrać. Całość ujrzała światło dzienne dopiero na studniówce – opowiadają twórcy filmu.

Cały film udało się nakręcić bez ponoszenia żadnych kosztów. Jego twórcy poświęcili na niego jedynie swój wolny czas.

- Zdarzało się, że zostawaliśmy po lekcjach, a z niektórych przedmiotów byliśmy zwalniani. Czasem po nocach siedzieliśmy i montowaliśmy nasze dzieło - mówi Daniel Szupłak. - Film kręciliśmy profesjonalna kamerą, taką jaką ma Telewizja Elbląska. Kilka scenek było nagrywanych telefonem. Parę wskazówek operatorskich udzielił nam mój brat - dodaje pomysłodawca projektu.

Cała trójka tegorocznych maturzystów przyznaje, że mimo wielu pozytywnych opinii na temat ich produkcji, nie zamierza wiązać swojej przyszłości z tym kierunkiem. Jak mówią nie pociąga ich czerwony dywan i statuetka Oscara. Póki co, najważniejsza dla nich jest matura.

- Wiele osób mówi mi, że nadaje się na dziennikarza – mówi Adam Laaouiti. - Może spróbuję, a jeżeli nie, to planuję zostać psychologiem. Co dalej czas pokaże, wszystko zależy od matury.

- Ja od zawsze interesowałem się muzyką. Od 7 lat jestem DJ-em, więc moje plany pójdą raczej
w tym kierunku – mówi z kolei Daniel Szupłak.

- Ja gram w piłkę nożną i interesuję się sportem. Chcę rozwijać się sportowo, więc raczej wybiorę AWF - mówi Bartosz Firlej.

Całej trójce oraz wszystkim zaangażowanym w produkcję filmu osobom, elblag.net gratuluje pomysłowości oraz wykonania. Wszystkich czytelników naszej gazety, już teraz zapraszamy do obejrzenia dzieła młodych filmowców z IV LO w Elblągu.



*****
Podziękowania
Chcemy podziękować pani Zakrzewskiej, która miała nad nami cały czas opiekę. Udostępniała nam sprzęt, zwalniała z lekcji. Panu Waldkowi konserwatorowi i Marcinowi Szupłakowi, który użyczał nam kamery, cały sprzęt i pomógł w montowaniu filmu.  Dziękujemy także, wszystkim osobom zaangażowanym w jego powstanie.

Daniel Szupłak, Adam Laaouiti, Bartosz Firlej

oceń wątek 37 3 zgłoś do moderacji
2013-01-18 15:50 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez abrakadabra
Moje Liceum:) Ehh, też mam miłe wspomnienia :) Tak trzymać chłopaki!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-01-18 21:22 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Ak
uśmiałam się na scenkach: Pan konserwator i jego dmuchawa (można? no można!) i scenka meneli: chłopaki talent aktorski, bardzo bardzo.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-01-18 22:13 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Anja
Rewelacja! :) Nie jest to nudny film, który większość uczelni robiła nagrywany do jednej piosenki, liczy się oryginalny pomysl i różnorodność. Miałam okazję poznać tych chłopców jak byli w 1, 2 klasie? Adam, tak wyrosłeś, że nie poznałam Cię! Chłop się z Ciebie zrobił, a to prawda co mówią, jesteś świetnym dziennikarzem! I jeśli zdecydujesz być sie nim w przyszlości to masz wielkie szanse osiągnąc sukces :) Film ciekawy, miło na was popatrzec, bedzie to na pewno wspaniałe wspomnienie!!
Pozdrawiam serdecznie.

PS. Wiem, że nie domyślicie się w zyciu kim jestem i niech to pozostanie tajemnicą :)
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-01-19 00:58 50%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Adam
Dziękuję w imieniu chłopaków , mnie również jest miło słyszeć takie pozytywne słowa , bo jest to motywujące i nakłania nas do dalszej pracy :). Podkreślam , że nic by się nie odbyło gdyby nie osoby wymienione pod koniec artykułu :).

PS.Nie domyślamy się w ogóle , ale mamy cichą nadzieję , że gdzieś ta osoba nam się kiedyś ukaże i przypomni o sobie :)

Pozdrawiam Serdecznie :)
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-01-18 22:31 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez karolenki
HAHA w tej komorce pod schodami alkohol sie pedzil :D:D
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-01-19 00:37 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez absolwent
Wspaniała szkoła, w szczególności za czasów poprzedniego Pana Dyrektora kiedy wszystko było uporządkowane, z klasą dopięte na ostatni guzik. Mega wspaniała atmosfera i możliwość rozwoju w przeróżnych kierunkach jeżeli ktoś tylko chce :) Super pomysł z tym filmem, będziecie mieli genialną pamiątkę do obejrzenia podczas sesji, pozdro! :D
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
NoName
2013-01-19 18:42 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Do nauki lenie, na zmywakach już na was czekają :D
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
NoName
2013-01-19 18:44 14%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Ciekawe czy zapłacili za legalne wykorzystanie muzyki w filmie
odpowiedz oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2013-01-20 01:58 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Do NoName
Widac,ze zazdroscisz chlopakom :) Zjada Cie zazdrosc i nie masz co pisac :)

PS: Pozdrow ziomkow na zmywakach :)
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
NoName
2013-01-20 14:06 0%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Hahah tylko czego ja mam im zazdrościć
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-01-20 16:14 0%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez DoNoName
Ale po co chłopie tyle nienawiści??
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-01-21 01:51 0%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Do Noname
Masz tego zazdroscic ,czego zapewne ty nie masz :)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-01-20 14:33 33%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Ola

Geniusz film! Pozdrowienia chłopaki.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-01-20 19:04 0%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez xxx
Bardzo fajny filmi, super pamiątka... zobaczycie jak fajnie będzie za 10... 20... bądź więcej lat zerknąć na ten filmik i wspomnieć lata liceum i ludzi z którymi ten czas się przeżyło :) Wszystkim życzę powodzenia na maturze :)
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.