najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-02-07 07:05 80%

Napisali do nas: Aquapark powinna wybudować Fundacja Elbląg

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Na wstępie wyrażam opinię, iż budowa aquaparku jest dla miasta nierealna z racji niskiego poziomu dochodów mieszkańców. Jest to jednak moja opinia i bez dokładnego zapoznania się z projektem i jego założeniami nie jestem w stanie konkretnie ocenić dotychczasowych działań. Proszę o upublicznienie wszelkich informacji i opracowań w tym temacie w formie spotkanie z mieszkańcami. Uważam jednak, że o ile budowę mieszkańcy zdecydują się przeprowadzić, to trzeba potraktować ją, jako zadanie społeczeństwa, a nie władz miasta. 

Nie należy powoływać spółki, ale zadanie to powierzyć Fundacji Elbląg, jako zadanie ponad budżetowe i ponad kadencyjne. Przedstawiono koncepcję ulokowanie aquaparku na terenie basenu odkrytego. Koncepcja ta jest błędna, ponieważ w moje opinii nie można zastąpić basenu otwartego Aquaparkiem,  a to jest podstawą obecnej koncepcji. Jest to błąd kardynalny i ja się takiej koncepcji sprzeciwiam. 

Obecnie nie bardzo też jest sens lokować obiektu w okolicy źle skomunikowanej z dzielnicami sypialnymi. Nie ma sensu tworzyć infrastruktury parkingowej i aquaparku przy samym cmentarzu lub kosztem ogrodów działkowych. Moim zdaniem aqupark należy budować, jako element Bramy na Modrzewinę i zlokalizować go w naturalnym zagłębieniu w okolicy wiaduktu. Lokalizacja ta zapewnia dobrą komunikację z dzielnicami sypialnymi Zawada i Jar oraz resztą miasta za pomocą linii tramwajowych. Moim zdaniem konieczne też będzie przeniesieniu placu rynkowego na wolny plac naprzeciw „Ogrodów” i zrobienie wielopoziomowego parkingu dla mieszkańców Zawady i Jaru, klientów centrum handlowego Nowe Ogrody i zlokalizowanie na jego górnym poziomie placu targowego być może z dwoma poziomami wykorzystywanymi zamiennie, jako parking i jako plac handlowy. 

Moim zdaniem większa część aquaparku powinna być konstrukcją podziemną. Zmniejszy to w oczywisty sposób koszty jego ogrzewania, ale i budowy. Oprócz basenu 50 metrowego winna być tam wybudowana 30 metrowa niecka do szkoleń nurkowych. Ponad dach należy wyprowadzić przeszklony komin lub wieżę „zjeżdżalni„ i ulokować tam ekstremalny tor szybkiej jazdy z dużej wysokości z widocznością na panoramę miasta. Wskazane byłoby też stworzenie systemy trampolin od niskiej 2 do wysokiej 10 metrowej. 
Uważam, że wystrój Aquaparku powinien być oparty na kanonach budownictwa sakralnego wieków średnich – cegła i kamień zapewniając z jednej strony niższe koszty budowy, z drugiej uzasadniając podziemny charakter budowy, jak i nawiązując do tradycji okresu, gdy Elbląg był stolicą Państwa Krzyżackiego. Moim zdaniem taka tradycyjna „ konstrukcja„ zapewni faktyczną atrakcyjność obiektu na skale europejską. Wizjery na baseny i basenu nurkowe podniosą też atrakcyjność obiektu dla rodziców. 

Fundacja Elbląg powinna zebrać fundusze mieszkańców miasta i innych osób zainteresowanych, gwarantując im znaczne zniżki z korzystanie z aquaparku stanowiące własność dziedziczną.
Fundacja powinna zebrany kapitał zainwestować w obligacje miasta lub inne papiery o wysokim stopniu bezpieczeństwa i wykorzystać oprocentowanie z tych papierów na cele obiektu. Pozostali mieszkańcy powinni ponosić koszty korzystania z obiektu na zasadach komercyjnych, ale od tego wyliczenia trzeba rozpocząć szukanie koncepcji na park wodny. 

Mariusz Lewandowski

Każdy mieszkaniec naszego miasta może zabrać głos na łamach www.elblag.net. Wystarczy tylko przesłać na adres e-mail: redakcja@elblag.net swój tekst.   

 

 

oceń wątek 8 2 zgłoś do moderacji
2013-02-07 07:23 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez realista
śmiać się czy płakać?
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-02-07 07:37 43%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
matko jedyna.....
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-02-07 07:44 69%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez mel
ja mam inny pomysł, niech fundacja elbląg wybuduje szpital psychiatryczny dla tego oszołoma
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2013-02-07 08:14 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez fan pana Mariusza
Bardzo nowatorskie ale.......niegłupie i możliwe do zrealizowania!
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
adam
2013-02-07 08:38 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez QAZ
radosna twórczość czy już może agitacja polityczna
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
eijk
2013-02-07 08:54 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez eijk
Od zawsze wiadomo, że dużymi pieniędzmi lepiej zarządzają prywatne firmy i duże przedsiębiorstwa (z pewnymi wyjątkami) niż instytucje i ich prezesi ze spółek i instytucji budżetowych. Jeśli do tej pory, nikt się nie zainteresował (a proszę mi uwierzyć, że prywatne firmy są tylko i głównie nastawione na zysk) to oznacza to, iż w Elblągu AquaParku ekonomicznie nie da się teraz wybudować. Można wokół tego popularnego tematu bić pianę kolejne kilka lat ale mam teraz taką a nie inną aurę gospodarczą. Można długo iść w marzenia - jeszcze długo AquaParku nie będzie i basta! Najgorsze jest to, że wybudowanie kompleksu to jeszcze nie problem w odniesieniu do jego późniejszej finansowej kondycji.
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2013-02-07 10:52 60%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez ZYSK
zgadzam się w 100% ZYSK!!!! ale na żadnym spotkaniu w jakiejkolwiek sprawie nikt z UM nie mówi o ZYSKU. Tylko: obiekt ładnie wkomponowany, miejsca pracy, klienci z Kaliningradu i inne farmazony. Nich pracownicy skarbnika zrobią przykładowy biznes plan i wykażą, że w 5 lat można np. zarobić 50 mln. Będzie kolejka przedsiębiorców i rozmowa nie o pierdołach, a o realności planu i tych zarobków. Jak się okaże, że można zarobić chociaż 30% tego to będą się bili o inwestycję PROSTE
oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-02-07 09:48 36%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez zgroza
Ja .... co za de.... wizje :-( Boże i tacy ludzie jak ML pchają się do władzy.
odpowiedz oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2013-02-07 16:09 50%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanie GÓRĄ
to nie wiesz, że wszystko co nie PO to debilne. A mnie cieszy zaangażowanie Elblążan co pokazuje, że Elblążanie tęsknią za rozwijającym się i tętniącym życiem miastem. A pomysły, no cóż - jedne lepsze, drugie gorsze. A "ratusz" to ma tylko dobre - tak?
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-02-15 07:57 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariola
Bóg cię chyba chłopie pokarał
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-02-16 21:11 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez itwojamatketez
A autor tekstu wie ile kosztują roboty ziemne? Gdyby wiedział, to by nie proponował takich fantastycznych rozwiązań. 30-metrowa niecka w podziemnej konstrukcji???
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.