najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Nasz Czytelnik: „Rowerzyści – święte krowy na podelbląskiej szosie”
2017-10-08 18:13 100%

Nasz Czytelnik: „Rowerzyści – święte krowy na podelbląskiej szosie”

rozpoczęty ponad rok temu przez Witold Chrzanowski

Wśród zmotoryzowanych budzą jeszcze większe emocje niż piesi. Rowerzyści są - zwłaszcza o zmroku - przyczyną znacznego wzrostu adrenaliny wśród kierowców. O jednym z takich przypadków opowiedział w niedzielę portalowi elblag.net jeden z naszych Czytelników.

Wracałem z Braniewa do Elbląga. Minąłem już Milejewo, gdy natknąłem się na grupę rowerzystów. Grupa była rozciągnięta na przestrzeni kilku kilometrów. Jechali blokując, na znacznych odcinkach, jeden pas drogi. Zamiast, jak się należy, jechać jeden za drugim, część rowerzystów jechała obok siebie – od krawędzi jezdni aż jej środka. Cykliści nic sobie nie robili z jadących obok nich samochodów. Zachowywali się jak święte krowy – pan Michał, 60-letni kierowca z Elbląga nie kryje emocji.

To nie byli niedoświadczeni rowerzyści, podkreśla mężczyzna. Jego zdaniem świadczył o tym ich profesjonalny ekwipunek.

Tym jednak gorzej – stwierdza pan Michał. - Uważają widocznie, że na drodze wszystko im wolno. Oby nie przekonali się kiedyś boleśnie, że są w błędzie – kończy mężczyzna.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-10-08 20:16 73%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Twój nick
Spokojnie, to byli członkowie grupy rowerowej STOP wracający z wycieczki. A parami wolno jechać panie Michale, wyjatkowo (czyli np. w niedzielę, kiedy jest baradzo mały ruch) ale wolno. Zajrzyj pan do kodeksu drogowego a jak nie umiesz pan wyprzedzić rowerzystów to nie kieruj pan samochodem
odpowiedz oceń post 27 10 zgłoś do moderacji
2017-10-09 09:43 38%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez realista
Do Twoj NIck: No walsnie zajrzyj do przepisow, co to sa wyjatkowe przypadki. Mnie cos takiego spotkalo na drodze do suchacza, byla sobota ruch raczej spory, tzn. taki ze jecha o cos z przeciwka ciagle i nie mozna bylo wyprzedzic, a dokladnie 2 osoby jechaly obok siebie, jeden od osi jezdni drugi obok.
oceń post 5 8 zgłoś do moderacji
2017-10-09 09:43 29%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez realista
Do Twoj NIck: No walsnie zajrzyj do przepisow, co to sa wyjatkowe przypadki. Mnie cos takiego spotkalo na drodze do suchacza, byla sobota ruch raczej spory, tzn. taki ze jecha o cos z przeciwka ciagle i nie mozna bylo wyprzedzic, a dokladnie 2 osoby jechaly obok siebie, jeden od osi jezdni drugi obok.
oceń post 4 10 zgłoś do moderacji
2017-10-09 20:18 75%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez mantim
Do "realista". Nie bardzo rozumiem czy to znaczy, że realista ... chciał wyprzedzać na "trzeciego" ?!?!?! ZAWSZE jazda parami jest bezpieczniejsza niż jazda jeden za drugim,. Właśnie dlatego, że wśród kierowców zawsze mogą się zdarzyć tacy "realiści", którzy gdy widzą pojedynczego rowerzystę to starają się wyprzedzić na trzeciego, a wtedy nie ma możliwości zachowania bezpiecznej odległości. Przy jeździe parami "realista" raczej nie podejmie próby zabicia rowerzysty.
oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2017-10-09 08:22 73%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez waldek
jesli nie potrafi wyprzedzic grupki rowerzystow to co dopiero tira
odpowiedz oceń post 16 6 zgłoś do moderacji
2017-10-09 10:32 69%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez doktor psychiatryk
sierotu niepotrafiace wyprzedzac rowerzystow i piszace o swoich frustracjach do lokalnych mediow powinny cyzm predzej oswiesic kluczyki na kołki i pod zadnym pozorem nie wsiadac do auta. Pan michał zdawał na prawo jazdy pewnie 40 lat temu, za knke mleka albo palete jaj kurzych. widac ze bardzi sie denerwuje jak widzi rowerzyste przed soba. moze wtedy dostac ataku serca i jeszcze kogos zabic. rodzinie pana michała zalecam niewpuszczanie tego pana na fotel kierowcy. to bedzie dla bezpieczenstwa wszystkich uzytkownikow drog jak i pasazerow pana michala
odpowiedz oceń post 11 5 zgłoś do moderacji
2017-10-09 10:53 88%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez radecki
To, że "Grupa była rozciągnięta na przestrzeni kilku kilometrów" bardzo dobrze o nich świadczy. Robienie przerw między grupkami kolarzy ułatwia ich wyprzedzanie (p. Chrzanowski niech pan wyobrazi sobie jak wyglądałoby wyprzedzenie grupy 40. rowerzystów zajmujących ~100m jezdni, gdy nagle pojawia się z przeciwka ciężarówka).
odpowiedz oceń post 14 2 zgłoś do moderacji
2017-10-09 22:43 70%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Zbigniew R
To bezczelność i arogancja pisać tak o rowerzystach. Rowerzysta jest takim samym użytkownikiem drogi jak ten który zamknął się w metalowym pudełku i uważa się za władcę szosy ! Jeśli nie było warunków do wyprzedzania to nie należało wyprzedzać !!! W każdym innym wypadku my rowerzyści uważamy kierowców samochodów za morderców. Swego czasu pojawiły się obiektywne i merytoryczne opracowania na temat czy łatwiej wyprzedzić grupę rowerzystów jadących pojedynczo czy parami - czas wyprzedzania czyli przebywania na przeciwległym pasie ruchu przez wyprzedzającego.
Jechałem tego dnia tą drogą. Jeśli byliśmy rozciągnięci na dystansie kilku kilometrów to nie rozumiem jak podnosiliśmy zagrożenie w ruchu drogowym. Skarżący zawyżył naszą ilość bo było nas raptem 10 osób na przestrzeni kilku kilometrów ?! Skandalem jest takie kłamstwo. Jestem rowerzystów z okolic Trójmiasta i mam porównanie z innych rejonów Polski. Jako rowerzysta byłem brutalnie i niebezpiecznie wyprzedzany ! Mało który kierowca zachowywał przepisową odległość 1 metra a zalecane 1,5 metra to może ze 2-3 samochody za czas całego mojego przejazdu tą drogą. Wiele samochodów minęło mnie na szerokość dłoni !!! Najbardziej popisał się kierowca czerwonego Fiata Seicento który otarł się lusterkiem o moją kurtkę ! Nadmienię że w obrębie "terenu zabudowanego" żaden z samochodów nie jechał obowiązkowe 50 km /h ! W realiach polskich dróg jakie zaliczyłem, jako rowerzysta, to właśnie tu, na wspomnianej drodze, doświadczyłem największego chamstwa w ruchu drogowym. O dziwo ! Zupełnie inna, wyższa kultura drogowa jest w samym Braniewie gdzie kierowcy z uprzejmością traktowali, z równouprawnieniem, innych użytkowników dróg.
Jestem pieszym, rowerzystą i kierowcą samochodu. Kultura jazdy okołoelblązgich kierowców pozostawia wiele do życzenia a w zasadzie jest tam sporo potencjalnych morderców innych użytkowników drogi.
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2017-10-09 23:00 71%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez rowerowy
Przepisy od kilku lat sie zmieniłyi pozwalają rowerzystom jechać parami obok siebie dla zwiększenia bezpieczeństwa na ściśle określonych warunkach. Więc wszystkim niedouczony proponuję zerknąc do przepisów ;) Sam czasem korzystam z tego przepisu, ale staram ise zjeźdżać gdy nadjężdża samochód chociaż nie muszę tego robić ot takie zdrowe myslenie ;)
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2017-10-09 23:43 50%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Benia
Dokładnie. Art. 33 pkt 3a.
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2017-10-12 11:15 60%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Nosek
KTO TU JEST ŚWIĘTĄ KROWĄ. Ostatnio jechaliśmy ze znajomym do Stegny. Był mały ruch więc kolega jechał obok. Podjechał do nas mały służbowy samochód jadąc obok zepchnął kolegę na mnie wyzwał od pedałów i powiedział że mamy się nauczyć jeździć poczym szybko odjechał. Kierowcy, nauczcie się jeździć, nie jesteście sami na drodze. MY TEŻ CHCEMY ŻYĆ. ( Koledzy rowerzyści zakładajmy kamerki, łatwiej będzie znajść i ukarać kierowcę.)
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-10-14 11:30 33%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Misia Ce
Specjaliści od ruchu drogowego, (np.w TOK FM) wypowiadający się co do sposobu poruszania się rowerzystów, zalecają taki tor jazdy, aby zmusić kierowcę wyprzedzającego do zmiany pasa, gdyż w przeciwnym wypadku kierowcy wciskają się tak by tego pasa nie musieć zmieniać i wyprzedzają rowerzystę na tzw. gazetę. A poza tym kultura, zrozumienie i zwykła ludzka uprzejmość na drodze zawsze jest najwłaściwszym rozwiązaniem sytuacji na drodze. Bo tam bywa bardzo różniście. Na marginesie, jazda rowerem drogą z Elbląga do Braniewa to sport ekstremalny. Droga ta wyzwala u kierowców duszę rajdową.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.