najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Nasz Czytelnik słyszał dziwne dźwięki. Okazuje się, że były słyszane także daleko od Elbląga
2019-01-09 21:52 100%

Nasz Czytelnik słyszał dziwne dźwięki. Okazuje się, że były słyszane także daleko od Elbląga

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

8 stycznia (wtorek), 18.30. W tym czasie nasz Czytelnik, mieszkaniec okolic elbląskiej Góry Chrobrego, usłyszał dziwne dźwięki.

To były dwa, trwające po kilka sekund dźwięki, pojawiające się jeden po drugim w łącznym czasie dziesięciu, maksymalnie kilkunastu sekund. Były bardzo basowe. Mogły przypominać wybuch pocisku artyleryjskiego w powietrzu. Nie przypominały moim zdaniem przelotu samolotu ponadźwiękowego, gdyż ten dźwięk jest mi znany i jest rozpoznawalny. To było coś zupełnie innego. Czas zdarzenia jestem ustalić co do kilku minut, gdyż codziennie mniej więcej o tej godzinie wychodzę z domu

– poinformował nas 9 stycznia elblażanin, który nie może przestać o tym myśleć.

Postanowiliśmy zrobić kwerendę w internecie. Okazało się, że nie tylko on słyszał dziwne odgłosy. Słyszane były one m.in. przez mieszkańców Kwidzyna, Iławy oraz Grudziądza – miasta położonego ponad 100 kilometrów od Elbląga.

Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, za pośrednictwem Twittera poinformował, że huk, który był słyszany na Pomorzu i Kujawach, spowodował przelot dwóch myśliwców:

Przyczyną głośnego huku słyszanego po godz. 18.00 przez mieszkańców województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego był przelot 2 myśliwców.

Okazuje się, że nietypowe dźwięki były słyszane na dużym terenie, obejmującym co najmniej trzy województwa. Informację o podobnych relacjach opublikowały portale internetowe Kwidzyn.naszemiasto.pl oraz Grudziadz365.pl. Dziennikarze tej drugiej strony internetowej od rzecznika prasowego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Piotra Wwalatka otrzymali infrmację, że przyczyną huku słyszanego w dniu 8 stycznia nad Grudziądzem było przekroczenie bariery dźwięku przez dwa myśliwce F16.

Wielu internautów podeszło sceptycznie do tych wypowiedzi. Szczególnie dotyczy to osob, które słyszały dźwięki a jednoczesnie choć w niewielkim stopniu interesują się lotnictwem.  

Jak na przekroczenie bariery dźwięku to ciut za duży obszar. Zjawisko slyszalne od strony poludniowej Wąbrzeźno, Świecie aż do samego Gdańska?!? Nie gra mi to.

–  zauważył jeden z internautów.

2 huki z wstrząsem dziwne bo w dużym promieniu, bylo słychać nie tylko u mnie w Grudziądzu, ale też w Gdańsku, jak i w okolicach Iławy, u rodziny. Nie uwierzę w żaden samolot ani warunki pogodowe.

– zwrócił uwagę inny z komentujących artykuł opublikowany na portalu Grudziadz365.pl. 

Co myślą o tym nasi Czytelnicy? Czy także słyszeliście podobne, niezydentyfikowane dźwięki we wtorek, 8 stycznia, około godziny 18.30? 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2019-01-09 23:55 70%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Collecting Cranberries
to wybucha afera PIS
odpowiedz oceń post 14 6 zgłoś do moderacji
2019-01-10 08:25 38%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez amba
ha ha ha
oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2019-01-10 09:38 50%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez fatima
he he he
oceń post 6 6 zgłoś do moderacji
2019-01-10 09:38 53%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Lotnik
Czytelnik niech przestanie dużo pić , to nie będzie już słyszał dziwnych dźwięków... Poza tym czytelnik musi mieć nudne życie , skoro nie może o tym przestać myśleć...
odpowiedz oceń post 9 8 zgłoś do moderacji
2019-01-10 14:53 60%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez nie lotnik, ale pasjonat
Też słyszałem te dźwięki. Przypominały wybuchy, ale jakby stłumione. Nie wiem jak to określić. Ciekawe, że były słyszane na tak dużym obszarze. Czy ktoś ma jakiś konkretny pomysł?
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2019-01-10 21:40 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Siędzący w domu na krześle
Ja słyszałem w domu jak siedziałem na krześle
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2019-01-23 16:31 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Sebek
Bardo ciekawy zbieg okoliczności. Bo w tym samym czasie podobne dźwięki wybuchów niewiadomego pochodzenia słyszeli ludzie na innym kontynencie w USA, w mieście Brookfield. Link do artykułu http://www.wfmj.com/story/39760609/loud-boom-noises-in-brookfield-remain-a-mystery
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.