najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-07-05 14:53 63%

Nasza czytelniczka apeluje: Niech wygra dobry człowiek

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Wiem pewnie mój list i apel niewiele da, ale powiem szczerze, nie jestem w stanie spać od środy, kiedy obejrzałam nagrania z udziałem kandydata na Prezydenta Jerzego Wilka. Byłam za odwołaniem Grzegorza Nowaczyka, uważałam, że zagłosuje na Pana Jerzego Wilka w II turze wyborów ale po wyjaśnieniach czwartkowych i piątkowych nie mogłabym stanąć przed lustrem wiedząc co robię miastu, Polsce i przyszłym młodszym pokoleniom.

Mam 55 lat. Nazywam się Marta, nie chciałabym ujawniać swojego nazwiska gdyż obawiam się, że trafię na „czarną listę” Pana Jerzego Wilka.

Wysyłam swój apel do wszystkich lokalnych mediów jakie znam.

Nie będę miała żalu jeśli nikt mego listu nie opublikuje bo zdaję sobie sprawę jak wiele Państwo mają do stracenia. W końcu zatrudniacie Państwo pracowników, dajecie pracę w tych trudnych obecnie czasach w Elblągu i Polsce. Dbajcie o swoich pracowników i swoje rodziny przede wszystkim bo politycy o nas nie dbają niestety. Będzie mi jednak miło jeśli przeczytacie moją myśl do końca i przynajmniej przekażecie ją swoim znajomym.

Nie znam się na polityce ale myślę, że nie liczą się szyldy a ludzie!

Otóż jak już wspomniałam byłam za odwołaniem Grzegorza Nowaczyka. Sądzę, że tam w Ratuszu jak opisywały media doszło do nadużyć i wykorzystania swoich stanowisk do interesów prywatnych. W dniu referendum cieszyłam się bardzo z tego, że Elblążanie odwołali władze i idzie lepsze w Elblągu. Przyjdą nowe zasady i standardy demokracji. Bardziej będzie myślało się o ludziach a mniej o wykorzystywaniu władzy do swoich celów.

W I Turze wyborów wybraliśmy Jerzego Wilka i Elżbietę Gelert. Stwierdziłam, że warto będzie postawić na Pana Jerzego Wilka. Owszem może nie poszło mu w Spółdzielni Inwalidów ELSIN ale to się zdarza, jest kryzys i nie takie firmy jak Spółdzielnia produkująca szczotki ma kłopoty finansowe.

Mimo wszystko uważałam, że jest po prostu dobrym i ciepłym człowiekiem. Jakby nie patrząc ma kontakt codzienny z inwalidami, osobami niepełnosprawnymi co uczy serca i poszanowania drugiego człowieka a po drugie jego partia i Jarosław Kaczyński mówią o tym, że są lepsi od Platformy Obywatelskiej.

Tymczasem podczas nagrania słyszę jak Jerzy Wilk jest wulgarnym, pozbawionym skrupułów człowiekiem, który pod płaszczykiem ciepłej i miłej postury mężczyzny jaką posiada kryje swoje szalone ambicje do zarządzania ludźmi.

Zarządzania nami Elblążanami, dzielenia nas na lepszych i gorszych. Nie jestem w stanie zebrać myśli ale uważam, że tak być nie powinno.

Grzegorzowi Nowaczykowi zarzucono arogancję i butę, choć takich słów z jego ust nie usłyszałam. Pan Jerzy Wilk jeszcze nie jest Prezydentem a już pokazał jak myśli o ludziach, o Elblążanach i o mnie.

Dziwi mnie też to, że PiS broni go z taką łatwością, nie ma żadnej skruchy i przeprosin. My mamy rację, Pan Jerzy Wilk mówi męskim językiem. Jako kobieta, żona i matka 2 dzieci byłoby mi wstyd gdyby takim językiem posługiwał się mój mąż. Jestem ciekawa co myśli żona Pana Jerzego Wilka zasypiając z nim w środę, czwartek i przyszłe dni. Co myśli po tym jak jej mąż mówi, że dalej mówił by to samo o Elblążanach – z pogardą, nienawiścią oraz tym, że baby są głupie.

Zawiodłam się na Grzegorzu Nowaczyku, teraz na Jerzym Wilku. Pozostała mi Elżbieta Gelert bo obojętnie czy lubię jej partię czy nie to ona jedyna póki co wśród kandydatów się nie skompromitowała.

Rozumiem, że wielu Elblążan uważa, że nie ma sensu iść na wybory ale jak nie pójdziemy to żebyśmy nie żałowali znów tego, że w Urzędzie Miasta jest arogancja i buta.

Liczę, że wybierzemy Elżbietę Gelert – bo jako człowiek jeszcze nie zawiodła. Ale jeśli to zrobi to będę pierwsza by ją odwołać. A Pan Jerzy Wilk mam nadzieję dalej miło będzie podróżował komunikacją miejską bo na limuzynę Prezydenta moim zdaniem nie zasłużył.

Marta
(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

oceń wątek 20 12 zgłoś do moderacji
2013-07-05 15:19 59%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez ktośniezpis
Pani Marto - świetny artykuł!

http://www.youtube.com/watch?v=ft0p3P6kYPk - nie głosujcie na kłamców!
odpowiedz oceń post 16 11 zgłoś do moderacji
2013-07-05 15:23 52%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez po
to z tego co czytam to twój mąż kobieto musi być tybetańskim mnichem . to co powiedział Wilk to po prostu prawda i powiedział to w zrozumiałym języku ale to co napisałaś to dopiero żenada .
odpowiedz oceń post 12 11 zgłoś do moderacji
2013-07-05 15:26 40%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez To pewne
Pani Marto to już pewnie trafiła Pani na Czarną listę Pana Wilka! http://kwejk.pl/obrazek/1845761/jurek-z-elblaga.html
odpowiedz oceń post 6 9 zgłoś do moderacji
2013-07-05 15:27 42%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
Marto jestes tak glupia ze az nie moge uwierzyc w to ze takie tepe strzaly istenieja na tym swiecie. hahahah Nie mozesz spac bo posluchalas wycia wilka? To posluchaj sobie beczenie owiec hahah wyjedz z tego miasta!! To co powiedzial wilk mowi wiele elblazan na spotkaniach towarzyskich w gronie swoich znajomych. Nawet moj ojciec mowi o nowaczyku,tusku i odwolanych radnych takie rzeczy ze by ci oczy wyszly. Najchetniej to by moj ojciec nowaczyka za jaja powiesil a jego wszystkich towarzyszy utopil
odpowiedz oceń post 11 15 zgłoś do moderacji
2013-07-05 16:15 50%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez uwaga
PIS dzisiaj mowil o ubeckich metodach i to wlasnie Wilk je stosuje
z oczernianiem WSZYSTKICH , ktorych zna i swoja CZARNA
LISTA . Uwazac na takich to IV RP . Juz wie na kim sie zemsci
chociaz jeszcze nie objal stanowiska .
oceń post 8 8 zgłoś do moderacji
2013-07-05 16:16 43%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez niee!
Widac z jakiej rodziny pochodzisz, świadczą o tym słowa powiesić, utopic. Brak słów, PiS-owskie nasienie!
oceń post 6 8 zgłoś do moderacji
2013-07-05 16:17 0%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Zniesmaczony
Pana wypowiedz to doskonały przykład klasycznego PISlamu, poglądu opartego na katolicyzmie, a pełnego nienawiści i pogardy dla "nie swoich"
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-05 15:36 54%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez dygresant
Pani Marto, a co powie Pani swoim dzieciom o konkursach w UM za poprzedników?
odpowiedz oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
2013-07-05 15:50 40%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez niewierzący Pani Marcie
Skoro Pani Marta się boi, że trafi na czarną listę i nie może spać od środy, to pewnie ma powody. Może po prostu nie jest żadną Panią Martą, tylko kimś z kręgu PO, kto ma coś za pazurami.
odpowiedz oceń post 6 9 zgłoś do moderacji
2013-07-05 16:03 33%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Hanza
Tak naprawdę w mieście rządzi tzw. szary garnitur urzędniczy: dyrektorzy, kierownicy i inni czynownicy. Dla naprawy miasta nie wystarczy "wywalić" prezydenta, zło tkwi znacznie głębiej. OWSIKO LOGO Elbląga nadal rządzi...
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-07-05 16:10 50%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Hanza
Tak naprawdę w mieście rządzi tzw. szary garnitur urzędniczy: dyrektorzy, kierownicy i inni czynownicy. Dla naprawy miasta nie wystarczy "wywalić" prezydenta, zło tkwi znacznie głębiej. OWSIKO LOGO Elbląga nadal rządzi...
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
Kazimierz Falkiewicz
2013-07-05 16:10 46%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Kazimierz Falkiewicz
Rzeczywiście Jerzy Wilk niepotrzebnie użył kilku wulgaryzmów opisując sytuacje i osoby, które są odpowiedzialne za bałagan i degradację naszego miasta. Czy jednak to oznacza, że mamy wybaczyć i pozwolić ludziom, których odwołaliśmy w referendum znowu sprawować rządy w Elblągu. Uznać że nie było arogancji, lekceważenia mieszkańców, niepotrzebnych podwyżek?. Czy Elżbieta Gelert, za którą już dziś stoją ludzie z ekipy Grzegorza Nowaczyka będzie mogła i chciała kogokolwiek rozliczyć?
odpowiedz oceń post 13 15 zgłoś do moderacji
2013-07-05 16:14 0%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Wyborca SLD
Ale przecież Lech Kraśniański po pierwszej turze szczerze i spontanicznie poparł Elzbietę Gelert. Dla mnie nie liczy sie ze pózniej, po naradach i ofertach poparł Wilka.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-05 17:38 29%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez tt4ttt
"Wybaczac"-a co pan ma komu do wybaczania? Pan jest Jezusem czy coś? Niech pan sobie wybaczy to,jak pan chciał oszwabić elblążan.Dziewię się,że pan jeszcze zabiera gdziekolwiek głos-czy pan chce,żebyśmy pomyśleli,że słowa pana Wilka o panu, o was-są prawdziwe? "Użył kilku wulgaryzmów"-tania zagrywka.Nie odwrócicie uwagi od prawdziwej wymowy tej wypowiedzi-o kłąmstwach, i przestępstwach oraz pokątnym brataniu się z Palikotem,byle tylko zdobyć władzę.Hańba!Hańba,panie Falkiewicz!
oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-07-05 18:26 6%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez buhahaha :D
Falkiewicz a ty czasem nie jesteś wszą?
oceń post 2 34 zgłoś do moderacji
2013-07-05 18:49 33%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Fuj
Panie Kazimierzu, a czy to przypadkiem nie o Panu w szczerej rozmowie Jerzy Wilk powiedział, że jest Pan wszą i gnidą? Aż takie ma Pan parcie na szkło, że puścił to mimo chodem? ... czego się nie robi dla stołeczka....
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-07-05 16:29 73%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Gnidy i wszy. Coś w tym jest.
Panie Falkiewicz - Okazał się Pan być politykiem iście sołeckiego sznytu. Pokazali to wyborcy rozstrzeliwując przy urnach pańską Geheim-PiS & Geheim RP bojówkę. Mam Pan szczęście, że tych taśmowych rewelacji nie znano przed 23.6.2013 r. - bo mogło się zdarzyć, że ktoś rzeczywiście mógłby w obecności Pana przeładować KBK AK-48. Panie Falkiewicz - jeszcze jest Pan na prochach? Przeczyta Pan to co Pan napisał i zapłacze nad swoim losem // wybaczyć i pozwolić ludziom, których odwołaliśmy w referendum znowu sprawować rządu w Elblągu // - no rewelacja ! Czyli pańska super rozumna konstatacja nie dotyczy J. Wilka, J. Hajdukowskiego, H. Sałata, Z. Olszewskiego i innych ? I jako reasume pcha się na myśl ten słynny już bon mot J. Wilka o "gnidach i wszach". A Pan, jako siedzący niedawno obok niego - do których się zalicza ?
odpowiedz oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2013-07-05 16:43 42%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez J.Wilk, jestem za
Co jeszcze może zrobić redakcja, aby obrzydzić wyborcom Jerzego Wilka? Kogo jeszcze zacytuje? Obłudą jest udawanie, że podobne rozmowy nie odbywają się w domach nie mówiąc już o tym, co i jak o kimś myślimy. A co, Pani Ela od takich myśli jest zwolniona? Elbląg potrzebuje bardziej twardego Wilka niż kobietę bez charakteru. Tę stajnię Augiasza trzeba posprzątać i zrobi to Jerzy Wilk.
odpowiedz oceń post 13 18 zgłoś do moderacji
2013-07-05 17:00 46%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Srarta Marta
Pani Kosecka vel Marta (autor artykułu) zjedz Pani snickersa bo zaczynasz gwiazdorzyć
odpowiedz oceń post 11 13 zgłoś do moderacji
2013-07-05 17:12 50%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez KSUT
SZANOWNA CZYTELNICZKO ,JAKA TY JESTEŚ NIESZCZĘŚLIWA,O CO TOBIE BIEGA,ILE TOBIE ZAPŁACILI ZA TO O CZYM PISZESZ . ZEJDŹ KOBITKO ZE SCENY ,I IDŹ RÓB PIEROGI RUSKIE.SMACZNEGO.
odpowiedz oceń post 9 9 zgłoś do moderacji
2013-07-05 17:16 50%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez marta 83
Elblązanie chcą zmian to po pierwsze. Po drugie zwykła matematyka tylko PiS gwarantuje zawarcie koalicji w Radzie.Bez większości w radzie Prezydent nic nie zrobi . A po trzecie takie artykuły to porażka i kompromitacja. Głosuję ana WILKA.Elblązanie to ludzie mądrzy i dokonają właściwego wyboru i skończą z republiką kolesi.
odpowiedz oceń post 9 9 zgłoś do moderacji
2013-07-05 17:35 65%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Widzący
Pani Marto, proszę się nie obawiać o czarną listę, w końcu jest pani na różowej liście pełnopłatnych agitatorów. Czyli co, będzie 11-piętrowy sąd w mieście, autostrada na stadiony, a nawet praca w obwodzie przy elektrowni atomowej. Wszystko to za głos na POzostawienie tego UKŁADU co był. Obiecanki...
odpowiedz oceń post 11 6 zgłoś do moderacji
2013-07-05 17:39 42%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez ????
A co na to gnidy i wszy?
odpowiedz oceń post 5 7 zgłoś do moderacji
2013-07-05 17:57 0%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez Moi
Cos mi sie zdaje , ze pani marta jest wymyslona osoba ... To dzialaczpo
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-05 18:35 50%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez Czesio
a ja wam mówię, że jeszcze dzisiaj (do północy sporo czasu) ta gnida Kuchejda z konkurencyjnego elblag24 jeszcze puści jakiegoś bąka...
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2013-07-05 18:41 25%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Tami
Nie mieszkam w Elblągu, nie znam Waszych polityków, ale po przeczytaniu tego wszystkiego tak sobie myślę, że na Waszym miejscu w ogóle nie poszłabym na II turę. Nie ma na kogo głosować. Pani Gelert wydaje się rozsądna, ale ciągnie się za nią "ogon" działaczy PO, których dopiero co odwołaliście w referendum. Pan Wilk skompromitował się jako mściwy prostak. Lepiej przeżyć rok z komisarzem i w tym czasie poszukać lepszego kandydata. Pozdrawiam!
odpowiedz oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2013-07-05 19:15 50%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez Bareja
żenada!!!!! Łubudubu łbubudubu niech żyją nam POpaprani w każdej POstaci. TFU!!!!!!
odpowiedz oceń post 11 11 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.