najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2020-09-15 09:50 100%

Nasza Czytelniczka: to skandal z lekarzami pierwszego kontaktu. Interwencja władz Elbląga

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Nasza Czytelniczka jest zbulwersowana trudnościami z dostępem do lekarza pierwszego kontaktu: „lekarze specjaliści mogą przyjmować pacjentów, a oni nie”. Podobne informacje docierają do władz Elbląga. Janusz Nowak pełniący obowiązki prezydenta wystosował interwencyjne pismo do dyrektora Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Leczenie na odległość to żadne leczenie – alarmuje nas pani Anna z Elbląga i dodaje, że nie chce diagnozy na podstawie wykonanego przez siebie zdjęcia nogi. 

To nie jest odosobniony przypadek. Oto informacja z Urzędu Miejskiego

W związku z coraz częstszymi sygnałami od mieszkańców o trudnościach z dostępem  do bezpośredniego kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu, Pan Janusz Nowak pełniący obowiązki Prezydenta Miasta wystosował pismo do Dyrektora Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Zwrócił się w nim z prośbą o podjęcie stosownych działań, mających na celu poprawę organizacji pracy przychodni w naszym województwie oraz zapewnienie swobodnego dostępu obywateli do lekarza pierwszego kontaktu w sytuacjach, które tego wymagają.

Pełniący obowiązki prezydenta zaznaczył, że zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia pacjent ma prawo zgłoszenia woli osobistego kontaktu z właściwym personelem medycznym oraz możliwość skorzystania ze świadczenia opieki zdrowotnej udzielonego w bezpośrednim kontakcie, w przypadku gdy z uwagi na stan zdrowia pacjenta świadczenie to nie jest możliwe do zrealizowania w formie teleporady.
- Niestety z docierających do mnie sygnałów od mieszkańców wynika, że pojawiają się trudności z dostępem do bezpośredniego kontaktu z lekarzem, nawet w przypadku występowania powyższej przesłanki. Dodatkowym problemem jest  samo uzyskanie telefonicznego połączenia z przychodnią . Oczywiście nie dotyczy to wszystkich przychodni, jednakże takie działanie poszczególnych kierowników i pracowników przychodni rzutuje negatywnie na całe środowisko lekarzy rodzinnych – podkreśla w piśmie.

 Pełna treść pisma:  

 

oceń wątek 7 0 zgłoś do moderacji
2020-09-15 14:01 83%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Wiktor

Dobrze ,że nareszcie ktoś poruszył ten problem . Teleporada jest dobrym pomysłem w przypadku przedłużania leków ale osłuchać pacjenta , zbadać brzuch , nerki czy sprawdzić krążenie nie da się przez telefon.. Poradnie specjalistyczne pracują i przyjmują pacjentów a POZ nie...Może się mylę ale to POROZUMIENIE ZIELONOGÓRSKIE decyduje o systemie pracy lekarzy , chyba większość lekarzy rodzinnych należy do tego związku lekarskiego ? . Chyba lekarz rodzinny ma podpisaną umowę Per Capita - czyli od każdego pacjenta zapisanego.. ale tych pacjentów nie przyjmuje od marca w poradni ?.A przysięga Hipokratesa ...??
odpowiedz oceń post 5 1 zgłoś do moderacji
2020-09-19 12:08 86%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez NWP
Jacy tu wszyscy mądrzy. Dobry lekarz, któremu się chce zawsze wzywa pacjenta u którego nie ma jasności co do diagnozy a taki któremu się nie chce to i w gabinecie nie bada tylko pisze notatkę i receptę. Ta zaraza po prostu pokazała jakość naszej służby zdrowia a nie zmieni się to nigdy, bo lekarzy brakuje. Brak konkurencji do pracy w państwowej służbie zdrowia powoduje właśnie takie podejście do wykonywania obowiązków. I co im zrobisz ???
oceń post 6 1 zgłoś do moderacji
2022-06-23 12:00 0%
3
odpowiedziano 11 dni temu przez Arx
NWP - jak to co im zrobisz? Ja bym takich na zbity pysk wywalił i bez znaczenia ilu ich jest, bo konowały wypisujace tylko recepty NIE LECZA pacjentów. Do wypisywania recept i wróżenia ze zdjęć pacjentów i ich tonu głosu to nie rzeba skończyć żadnych studiów. Zostaliby tylko tacy, którzy faktycznie chca leczyć i w dodatku te konowały nie przeszkadzali by tym dobrym w pracy (co sie nie raz zdaza)! Ale do tego musimy mieć rzad polski dla polaków, a nie polin czy unijny...
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2020-09-15 22:33 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez slawuś
lepiej przyjąć prywatnie za kasę.
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2020-10-14 15:11 80%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Ja
Chora 3 tygodnie dzwonisz teleporada antybiotyk nie pomaga dzwonisz teleporada i kolejny antybiotyk zero poprawy znów teleporada tak ciągle no masakra jakaś bez osłuchania bez niczego skierowania na badania nawet prześwietlenia płuc czy coś na podobie nic tylko teleporady teleporady a człowiek dalej bez sił rozumiem mamy stan jaki mamy ale też są inne choroby!!!!!!!!!! Które trzeba leczyc
odpowiedz oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2020-11-16 18:28 33%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Anna L.
Nie mogę dodzwonić się do lekarza rodzinnego. Przychodnia na Tysiąclecia zamknięta.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2020-11-18 10:20 50%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez ew5wy
Przychodnia na Tysiąclecia jest non stop otwarta,prosze sprawdzić swój telefon.
oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2020-11-18 10:20 40%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ew5wy
Zgłaszajcie pretensje do rządu pissss, wszak on tak wspaniale zarządza od 5 lat.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2021-02-13 15:48 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez tyrew
Zaszczepieni nie boją.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-06-27 13:39 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Agnieszka
Proponuję zmienić przychodnię. W mojej nie było i nie ma żadnych problemów z dostępem do lekarza. Fakt, że czasem na wizytę osobistą trzeba poczekać dwa dni lecz w nagłych przypadkach to się nie zdarza. Jak przychodnie zaczną tracić pacjentów to zrozumieją kto tu jest dla kogo.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2021-10-07 05:32 33%
11

odpowiedziano 9 miesięcy temu przez pacjentoss
Myliusa to dopiero jest dramat.zamkneli się i.domofonik założyli na początku pandemi i do tej pory tak cisną.dziadostwo.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2021-11-12 20:53 0%
12

odpowiedziano 7 miesięcy temu przez Anna
Czas zmienić przychodnie. Na Bazyńskiego przyjmują normalnie ,nawet wolałam teleporade a kazali przyjechać żeby osluchac
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2021-12-07 18:22 0%
13

odpowiedziano 6 miesięcy temu przez Janos
Jestem w LifeClinica naprzeciw Carrefoura. Żadnych problemów. Ale niektórzy jak widać lubią problemy.
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.