najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-06-01 08:10 92%

Nasza sonda. Kto na prezydenta miasta? Poprzyj swojego kandydata!

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Znamy już wszystkich kandydatów, którzy będą ubiegali się o urząd prezydenta miasta. Kogo wybrać? W tym na pewno pomogą nam programy kandydatów, spotkania z wyborcami i nasze sympatie i preferencje. My chcemy poznać, kogo nasi czytelnicy obdarzyli swoim zaufaniem.

W przyspieszonych wyborach samorządowych będziemy wybierali prezydenta miasta Elbląga na skróconą kadencję. Nieco ponad rok będzie miał nowy włodarz miasta na wprowadzenie swojego programu. Kogo powinniśmy obdarzyć naszym zaufaniem? Na kogo oddać swój głos? Zachęcamy Was do udziału w naszym internetowym sondażu. U nas możecie wyrazić swoje poparcie dla konkretnego kandydata na prezydenta miasta.

Zapraszamy do głosowania.

oceń wątek 285 24 zgłoś do moderacji
2013-06-09 19:44 70%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Bania
oddałam głos na P Wróblewskiego
odpowiedz oceń post 23 10 zgłoś do moderacji
2013-06-10 10:14 88%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Julek
Panie Krasnianski. Czy wspolpracowal pan z SB?

http://lustracja.net/index.php/rozne-listy/89-1706?showall=&start=3

Pozycja 732
odpowiedz oceń post 29 4 zgłoś do moderacji
2013-06-13 20:38 14%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
KRAŚNIAŃSKI Lech, lat 55, wykształcenie wyższe, zam. Elbląg
zgłoszony przez KWW WOLNY ELBLĄG
nie należy do partii politycznej
http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/28124
Umiesz czytać czy tylko pisać bzdury ?
oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
AmoneXar
2013-06-19 11:54 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez AmoneXar
Czy może Pan/Pani podać kto jest twórcą i właścicielem tego portalu??
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-06-10 17:43 88%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez mafia
Sprawdziłam pozycja 732 WSPÓŁPRACOWNIK To jak to mozliwe żeby tacy ludzie ubiegali sie o mandat zaufania publicznego - TO nie dopomyslenia
odpowiedz oceń post 30 4 zgłoś do moderacji
AmoneXar
2013-06-19 12:01 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez AmoneXar
Strona, właśnie sprawdziłem, należy do pana Leszka Bubla, człowieka niewiarygodnego, rasowy oszust i kłamca. Proszę poszukać informacji w internecie - wiele jest o nim złego. Przykład: "28 października 2005 Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi uznał go za winnego znieważenia polskiego parlamentu" - polska Wikipedia.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-10 19:41 88%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez adrian
eSBeki won!
odpowiedz oceń post 29 4 zgłoś do moderacji
2013-06-11 09:28 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez edzia
p.s. Kliknij w link, wypełnij i WYŚLIJ - wystarczy skopiować to co wyżej.
Były prezydent Nowaczyk w swoim gabinecie miał nowo wyremontowana łazieneczkę. Nowy prezydent zmieni wszystkie MEBLE

http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/wniosek

... tylko mieszkańcy Elbląga i okolic. Jak go wypełnić:

1. numer okregu wyborczego zadania: 3 ul. Bolesława Chrobrego 3
2. Nazwa zadania: Remont Domu Dziecka w Elblagu
3. Miejsce realizacji zadania: Dom dziecka w Elblagu ul. Bolesława Chrobrego 4
4. Opis zadania: - przebudowa nieużywanych pomieszczeń na pokoje mieszkalne
- odświeżenie tynków na ścianach i sufitach;
- Ocieplenie budynku;
- wykonanie okładzin ściennych na stołówce i korytarzu;
- remont łazienek;
- przebudowa pokoju dziennego;
- częściowa wymiana drzwi i okien;
- poszerzenie otworów drzwiowych;
- wymiana instalacji elektrycznej i sanitarnej w części remontowanych pomieszczeń;
- przebudowa pomieszczeń na siłownię i pracownie specjalistyczne
5-10. Dane wnioskodawcy

p.s. Taki dom dziecka to wstyd nie tylko dla władzy ale i dla samych mieszkańców.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-06-11 16:40 82%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez marian
Akurat widzalem wypowiedz Krasnianskiego na ELBLAG.TV. Favet ma tupet. Nie udzielal sie politycznie. Pol roku temy wystapil z RP, 2007 kandydowal na posla z Samoobrony. W telwizji twierdzi, ze nie bal w samoobronie. Tu kominikat PKW.
http://pkw.gov.pl/uzupelniajace-senat-2006-okreg-nr-33/obwieszczenie-panstwowej-komisji-wyborczej-z-dnia-29-stycznia-2007-r-o-wynikach-wyborow-uzupelniajacych-do-senatu-rzeczypospolitej-polskiej-przeprowadzonych-w-dniu-28-stycznia-2007-r-.html
Wtedy bal lustrowany. Wyniki sami znacie. Chamstwo
odpowiedz oceń post 14 3 zgłoś do moderacji
2013-06-13 20:36 18%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
KRAŚNIAŃSKI Lech, lat 55, wykształcenie wyższe, zam. Elbląg
zgłoszony przez KWW WOLNY ELBLĄG
nie należy do partii politycznej
To jest wycinek z Obwieszczenia Miejskiej Komisji Wybiorczej . Widzisz tam gdzieś informację z IPN iż złożył oświadczenie o współpracy z SB ?
oceń post 2 9 zgłoś do moderacji
2013-06-11 16:54 82%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez marian
W elblag.tv jest wypowiedz Krasnianskiego. Biedak, nie byl u Palikoat i nie mial nic wspolnego z Samoobrona. Tylko komisja wyborcz chba sie pomylila.

http://pkw.gov.pl/uzupelniajace-senat-2006-okreg-nr-33/obwieszczenie-panstwowej-komisji-wyborczej-z-dnia-29-stycznia-2007-r-o-wynikach-wyborow-uzupelniajacych-do-senatu-rzeczypospolitej-polskiej-przeprowadzonych-w-dniu-28-stycznia-2007-r-.html

O lustracji jest ju nizej. Chamstwo
odpowiedz oceń post 18 4 zgłoś do moderacji
2013-06-13 20:30 13%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Kolego w jakim ty języku czytasz ? Migowym ? Parę godzin z Leszkiem spędziłem i nigdy nie twierdził że nie był w Ruchy Palikota. Tyle że z tego wyrósł jak dziecko ze świnki. Partie polityczne w społeczeństwie informatycznym to po prostu anachronizm... Tylko jeszcze nie wszyscy to dostrzegają...
oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2013-06-14 12:32 73%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez POlitolog
Elblazanie, tylko nie PO i komuniści z SLD. Ta koalicja doprowadzila Elblag do takiej sytuacji. Miller (wcześniej SAMOOBRONA) już przebiera nóżki aby być przystawką POpapranców
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2013-06-14 13:40 50%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Adam
Dobre

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jXD_nvU13XE
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-06-18 22:25 63%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez ELB84
Proszę Państwa,

Przeczytałem wszystkie Państwa komentarze i dziwie się ,że tak wygląda merytoryczna dyskusja na temat tego kto zasiądzie na fotelu prezydenta miasta Elbląg.
Po pierwsze debata która się odbyła nie dała kandydatom możliwości otwartego przedstawienia swoich kandydatur na te stanowisko.
Po drugie widzę ,że łatwiej jest kogoś osmarować obrazić i posądzać o różne rzeczy jak merytorycznie przedstawić swój wybór i go wyartykułować.
Patrząc na wszystkich kandydatów należy brać pod uwagę dlaczego tak naprawdę w chwili obecnej trwa ta dyskusja.
Przechodząc do meritum sprawy uważam ,że jeśli ostatnie rządy SLD_PO w Elblągu się nie sprawdziły a miasto z roku na rok kurczy się pod względem rynku pracy oraz pod względem demograficznym z powodu rządów tych partii nie należy stawiać na kandydatów tych partii. spytacie państwo dlaczego moja odpowiedz jest prosta ponieważ partie reprezentują pewne grupy interesów i powiązań jeśli spojrzy się na to w ten sposób to obietnice =0
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2013-06-18 22:37 50%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez ELB84
Zdziwi Państwa moja wypowiedz ale podając analizie wyborcze obietnice pozostałych partii poza wymienionym PO i SLD tylko Pis przedstawia jakiś rozwój w dalszej perspektywie ze względu na to ,iż na nasze życie ma wpływ polityka we władzach centralnych a jedynie ta partia jako oponent Po , może powalczyć o zmianę w naszym regionie. Przechodząc dalej ta partia ma raczej jasny i przejrzysty program ,który może zrealizować w 18-miesięcy.
Pozostałe partie jak Solidarna Polska i Ruch Palikota to wytwory naszej sceny politycznej, które próbują ludzi nabrać na populistyczne hasła jak bilety za darmo itd... a dzięki temu inwestycje. Komitety bez partyjne nie do końca są bezpartyjne i nie będą miały szans na przebicie jeśli chodzi o zmianę w regionie bo rząd i tak wyda swoje dyrektywy. Proponuje pomyśleć i poczytac programy wyborcze kandydatów na ich stronach a potem się wypowiadać.
Moje głos uzyska Pan Jerzy Wilk z prostych przyczyn bo stoi za nim opozycja ,która oferuje zmianę w regionie.
odpowiedz oceń post 6 6 zgłoś do moderacji
AmoneXar
2013-06-19 12:21 20%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez AmoneXar
Kolego/koleżanko, sam sobie przeczysz: "partie reprezentują pewne grupy interesów i powiązań jeśli spojrzy się na to w ten sposób to obietnice" tak piszesz, a chwilę potem "odając analizie wyborcze obietnice pozostałych partii poza wymienionym PO i SLD tylko Pis przedstawia jakiś rozwój" - jaki rozwój? Z Panem z problemami alkoholowymi, niepotrafiącym zarządzać niewielkim przedsiębiorstwem, dziś likwidowanej przez niego, na stołek prezydenta miasta? Brawo - idziemy na dno!
oceń post 2 8 zgłoś do moderacji
2013-06-19 13:02 50%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez ELB84
AmoneXAR nie uważam ,żebym przeczył sam sobie mówiąc o Po i SLd mówie o pewnych układach w UM i innych instytucjach które się w naszym mieście wytworzyły przez ostatnie 10 jak nie 15 lat.
Co do mojej drugiej wypowiedzi jestem realista i wiem ,że komitet bez zaplecza partyjnego w sejmie nie odmienni sytuacji Elbląga a tylko Pis wypowiada się realnie na temat zmiany administracyjnej podziału województw ponadto lokalnie PiS zapowiada referendum w tej sprawie.
Żyjemy w państwie demokratycznym ale tylko wybrane przez nasz rządy mogą wprowadzać zmiany. Elbląg i okolice nigdy nie należał do elektoratu Pis-u.
Ta partia jako jedyna ma realne szanse na objęcie władzy w Polsce dlatego uważam ,że reszta partyjnych kandydatów leje wodę. Na debacie Pan Wilk próbował przedstawił wynik głosowania na rozpoczęcie przekopu Mierzei.
Myślę ,że powinniśmy obrać inny kierunek jako elektorat skoro poprzednicy zabrali możliwość rozwoju a wybrani posłowie z tych partii nie działają na korzyść Elbląga.
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-06-19 13:18 40%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez ELB84
AmoneXAR nie przeczę sam sobie choć tak to odbierasz. W pierwszej wypowiedzi maiłem na myśli pewne grupy interesów , które lokalnie wobec tych "włodarzy" Elbląga się wytworzyły przez ostatnie 10-15 lat.
Co mamy w efekcie podniesione koszty utrzymania dla najuboższych w mieście, upadek średnich i małych przedsiębiorstw, zmniejszenie rynku pracy, przetargi na rzecz firm z Olsztyna i innych miast, zadłużenie budżetu miasta, emigracje młodych itd mogę wymieniać jeszcze wiele...
Patrze na to realnie i wiem ,że jednak tylko kandydat i radni z danej partii mogą coś zmienić a PiS w chwili obecnej prowadzi w sondażach w całej Polsce. I jako jedyny oferuje korzystne efekty w przyszłości dla Elbląga a ich program lokalny nie jest oderwany od rzeczywistości.
Uważam ,że my już dawno jesteśmy na dnie i Czas coś zmienić!
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-06-19 16:33 27%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez zniesmaczona
Wsłuchuję się od jakiegoś czasu w to, co wygaduje Wilk i zastanawiam się, co ten człowiek robił w Radzie i jak mu nie wstyd kandydować po raz kolejny?! On niczego tu nie zmieni, bo nie ma do tego kompetencji! Nie potrafi nawet zdania poprawnie sklecić... o czym my mówimy... Bezczelnie uśmiecha się do nas z tych swoich plakatów i liczy na frajerów, którzy zapewnią mu ciepłą posadkę.
odpowiedz oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2013-06-19 17:19 75%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez ELB84
Nie wiem skąd się wzięła nagonka na PIS:) Zarzucamy im co tak dokładnie a jak radny w postaci Pana Wilka może coś zmienić jeśli rada składa się z 25 osób to ja się pytam: Jak jedna osoba będąca w mniejszości może sama zmienić coś w mieście. Zmiany wprowadza się większością głosów. Proponuje obejrzeć debatę prezydencką Tusk kontra Kaczyński z ostatnich wyborów tam padło wiele obietnic ze strony Tuska efekt znamy wszyscy. Nie chcę polemizować i stawać się obrońcą Pis-u ale tak to już z nami polakami jest łatwiej jest nam narzekać na kogoś niż komuś zaufać Po straszy Pis-em tak było od zawsze. Myślę ,że powinniśmy wybrać kogoś kto będzie miał wsparcie z władz centralnych lokalnie nic się nie zmieni. Po miało swoja szanse sam byłem ich wyborcom a teraz daje szanse PiS jeśli sięgną po władze i zainwestuje w ten region Elbląg może się odbić od dna. Ja im daje kredyt zaufania bo patrzę na to w ten sposób.
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-06-19 17:25 75%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez ELB84
Dziwi mnie fakt ,że ludzie wierzą w lokalnych działaczy ci w większości i tak mają przeszłość polityczną. Elbląg to nie Wrocław lub Poznań gdzie miasta nie mają konkurentów w regionie liczba mieszkańców jest kilkukrotnie wyższa. Po drugie to miasta akademickie gdzie liczba studentów generuje wpływ do budżetu miasta . Po trzecie są tam inwestorzy zagraniczni ze swoimi siedzibami ze względu na dostęp do wykształconej kadry.
W takich miastach lokalny działacz może zarządzać miastem.
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-06-19 17:33 75%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez ELB84
Sytuacja Elbląga jest diametralnie odmienną i bez interwencji z góry (sejm -partii która będzie mogła złożyć odpowiednie ustawy) , Elbląg jak stoi w miejscu będzie stał. SLD - już było poza inwestycjami ze srodków UE nic wielkiego nie uczyniło dla rozwoju regionu.
PO- zostało odwołane , uderzyło w najbiedniejszych, zadłużyło miasto itd wszyscy wiemy.
PiS - nigdy tu nie rządził wiec ocena ich radnych i kandydatów ciężko ocenić poza subiektywnymi odczuciami ale mają poparcie z góry.
Ruch Palikota - darmowe bilety mówią ,że to możliwe ale ZKM oświadczył co innego. Darmowe bilety=Inwestorzy=Zart :D:D:D:D
Solidarna Polska - małpuje PiS
Komitety Bezpartyjne- zbyt słabe aby powalczyć o zmianę.
Tak to widzę.
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-06-19 18:35 18%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez zatroskana
Jeśli będziemy tak myśleć o Elblągu jak zwolennicy PISu, to nigdy nic się tu nie zmieni!!! Właśnie dlatego NIE dla Wilka !!!
odpowiedz oceń post 2 9 zgłoś do moderacji
2013-06-19 19:31 60%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez ELB84
Pani Zatroskana..
Ja myślę przyszłościowo dlatego PiS:)
Wskaże mi Pani inna partię która chce ludzi odciążyć np. obniżenie czynszy o 25%, szukać cięć w UM np. odwołanie 3 Vc-prezydenta, likwidacja Strąży Miejskiej to zasili budżet a może zająć się tym policja, wykluczenie niepotrzebnych delegacji zagranicznych Urzędników UM kolejny +, rezygnacja z AuqaParku całkowicie nie rentowne, referendum w sprawie odłączenia od Gdańska, plany na budowę portu jaki on by nie był sprowadzi inwestorów i rozwinie handel= miejsca pracy i realne wsparcie z Warszawy jeśli sondaże się sprawdza a zrobią to co mówią tutaj wreszcie się coś ruszy.
Przepraszam ale ja nie ulegam Pani troskom bo Pani opinia poza narzekaniem nie wnosi żadnych konkretnych argumentów.
Pozdrawiam
odpowiedz oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2013-06-19 19:43 50%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez ELB84
Elbląg może funkcjonować lepiej ale do tego potrzebne są inwestycje stąd ten port skoro była ustawa każdy może sprawdzić jak głosowali posłowie na stronie sejmu to są dane do wglądu to znaczy ,że to nie tylko kiełbasa wyborcza ale plan który jest blokowany przez inne partie. Jeśli będzie tu praca przez tą inwestycje to czego wy się mamy obawiać?
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.