najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Nerwowa atmosfera podczas debaty ekologicznej. Dwóch działaczy elbląskiej Lewicy opuściło dyskusję
2019-09-24 01:07 100%

Nerwowa atmosfera podczas debaty ekologicznej. Dwóch działaczy elbląskiej Lewicy opuściło dyskusję

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Gorąca atmosfera miała miejsce podczas debaty ekologicznej, która odbyła się 23 września w Bibliotece Elbląskiej. Powodem ostrej wymiany zdań było to, że wśród sześciu dyskutantów, którzy zasiedli przy stole, znalazło się aż czterech działaczy lewicowych, w tym trzech członków KW Lewica. W konsekwencji, po ostrej wymianie zdań, panel dyskusyjny opuścili Andrzej Zielonka (SLD, KW Lewica) oraz Robert Koliński (Partia Razem, KW Lewica).

Przypomnijmy, że Fundacja WWF Polska, we współpracy ze Stowarzyszeniem Ekologicznym EKO-UNIA, zorganizowała otwartą przedwyborczą debatę pt. „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?", w czasie której mieszkańcy mieli możliwość osobiście zapytać kandydatów i kandydatki do parlamentu o ich plany i pomysły na walkę z kryzysem ekologicznym – w skali lokalnej i krajowej. Zaproszenie do udziału w spotkaniu otrzymały wszystkie komitety wyborcze. 

Na około 60 minut przed końcem dyskusji doszło do ostrej wymiany zdań, której przyczyną była nadreprezentacja działaczy lewicowych w panelu dyskusyjnym. W debacie wzięło udział aż czterech działaczy z lewej strony politycznej, w tym trzech z jednego komitetu wyborczego: Andrzej Zielonka, Monika Falej oraz Robert Koliński (kandydaci z listy Lewicy) oraz Angelika Domańska (kandydatka z listy Koalicji Obywatelskiej),. Oprócz nich w dyskusji uczestniczyli także Zbigniew Ziejewski (PSL) oraz Andrzej Wyrębek (Konfederacja). 

Doprowadziliście do nadreprezentacji SLD. Ja bym prosił, aby w tym momencie to uporządkować i proponuję, żeby na sali pozostała jedna osoba (z Lewicy – przyp. red.), która tę sprawę będzie prowadziła. Ze względów porządkowych chciałbym, aby na sali pozostał jeden reprezentant tego komitetu

– argumentował z widowni lokalny dziennikarz Mariusz Lewandowski (Elblog.pl).

Wtórował mu Wojciech Ławrynowicz. Chwilę później głos zabrał przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego Zbigniew Ziejewski:

Zgadzam się z panami z publiczności. Jeżeli jest debata polityczna, to możemy rozmawiać o ekologii, o innych rzeczach, ale powinniśmy rozmawiać z tymi partiami, które wystartowały do Sejmu. Powinniśmy mieć po jednym przedstawicielu z każdego komitetu, a tutaj państwo złamaliście dziś zasady, bo mamy cztery osoby z jednego komitetu ("trzy"  zwrócił uwagę Andrzej Zielonka). Jutro w radiu będą jedynki lub przedstawiciele poszczególnych partii, które startują do Sejmu i każdy będzie miał swój czas antenowy  po dwie, trzy minuty  jak prelegent pozwoli i tak będziemy dyskutować. Ja się zgadzam z tym, co państwo powiedzieli. Powinniśmy zmienić ton dyskusji. Na następne pytania powinniśmy wypowiadać się w czwórkę  bo pani jest z innego komitetu (słowa kierowane do Angeliki Domańskiej, działaczki lewicowej startującej z listy Koalicji Obywatelskiej)

Atmosfera zaczęła się zagęszczać

W Elblągu od wielu lat stosujemy zasadę równego dostępu do wszelkich debat, do wszelkich rozmów. Taka sytuacja, w której państwo akceptujecie nadreprezentację jednego z komitetów jest dla nas żenująca

– argumentował z sali Mariusz Lewandowski. 

Po tej wypowiedzi politycy z Komitetu Wyborczego Lewica zadecydowali, że w dalszej części debaty będzie brał udział tylko jeden z nich. Przy stole pozostała jedynie Monika Falej. Andrzej Zielonka i Robert Koliński opuścili panel dyskusyjny.

Konwencja była taka, że wszyscy dostali zaproszenie i nie powiedziano, że ma być tylko jedna osoba, ale szanuję, co państwo mówią i ja z kolegą opuszczam salę

–  podsumował Andrzej Zielonka.

Nie to zdarzenie było jednak najważniejsze, a sama dyskusja i poruszane tematy.

Obejrzyj całą debatę.

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2019-09-24 05:48 33%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Uhhh
Lewacka debata lewacka biblioteka
odpowiedz oceń post 13 26 zgłoś do moderacji
2019-09-24 06:36 31%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Fosforany z Kumieli doprowadziły do zakwitu sinic i likwidacji basenu na spacerowej Gdyby nie debilne zachowanie nadtowarzysza kolińkiego zapewne dałoby się o to zapytać . Nikt poza kandydatem PSL nie wspomniał o wypalaniu lasów Amazonii i Syberii a to zagrożenie globalne i cokolwiek tu zrobimy przy tym to pikuś. Wolny rynek /Andrzej Wyrębek/ sam dzielnie walczył o interesy podatników - szkoda że stał na przeciwko "Bandy Sześciorga" sam Jerzego Wilka zabrakło - dziwne.....
odpowiedz oceń post 10 22 zgłoś do moderacji
2019-09-24 07:39 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Robert Koliński
Żenujące i zwyczajnie chamskie zachowanie podchmielonych zwolenników jednej z kandydatek podczas tej debaty doprowadziło do sytuacji, w której rzeczowa dyskusja stała się niemożliwa. Wielka szkoda, że organizatorzy nie mogli doprosić się o interwencję ochrony w bibliotece oraz ostatecznie nie zdecydowali się na wezwanie Policji, bo tych dwóch awanturników z publiczności należało co najmniej przebadać alkomatem. Poziom debaty publicznej w Elblągu sięgnął dna. Tylko wstyd przed gośćmi i organizatorami spotkania, którzy zapewne nie spodziewali się (bo kto mógł?), że agresywne chamstwo znane z elbląskiego troll-netu wypełznie na publiczne salony.
odpowiedz oceń post 19 19 zgłoś do moderacji
2019-09-24 08:50 37%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez ggggg
Koliński wyjedź za granicę na stałe. Dzięki i nara
oceń post 13 22 zgłoś do moderacji
2019-09-24 20:38 7%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez cac
Oooo... Czyżby prohibicja była kolejnym postulatem Lewicy?
oceń post 1 13 zgłoś do moderacji
2019-09-24 07:52 26%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Basenji
Noska przytarli czerwono-zielono-tęczowym?
Jeżeli wygrają, to na szczęście takie demokratyczne wybryki publiki zostaną szybko zakończone. Wreszcie będzie jak za PRL-u.
odpowiedz oceń post 7 20 zgłoś do moderacji
2019-09-24 08:51 37%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Nadtowarzysz koliński spamuje widać że jest ćwierćinteligentem z odzysku i tylko siana trochę w głowie ma za dużo... Chamskie było zajęcie przez lewaka czasu ponad miarę przeznaczoną dla lewicy ale jak widać jej przedstawiciele muszą działać w stadzie jak hieny warto dodać bo zachowanie nadtowarzysza świadczy że ma w sobie iście zwierzęce zamiłowanie do słuchania własnych niedorobionych wypowiedzi i zero zrozumienia pojęcia równych praw uczestników debaty . Proponuję otworzenie kanału na Yutube z pokazami strzyżenia brody ala Zondberg. To jedyne co kopiście kolińskiemu wychodzi ...
odpowiedz oceń post 14 24 zgłoś do moderacji
2019-09-24 13:07 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Miłośnik
Znów swoje chamstwo w całej okazałości pokazał najmądrzejszy człowiek i lewak tow. kolinski. To jest bydło, a pomyślcie Państwo takie coś jak Kolinski wpuścić do sejmu, to by dopiero był śmiech na sali. Chłopcze każdy z Ciebie drwi idź do normalnej pracy a nie startuj bo nic nie wiesz o życiu.
odpowiedz oceń post 8 16 zgłoś do moderacji
2019-09-24 13:19 75%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez zainteresowany
A debata? Ktoś z was był słuchał? Co z węglem? Będziemy importować całą energię? Kolejny rozbiór gospodarczy?
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2019-09-24 15:33 56%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Jarosław 1
Logika nakazuje wyprosić wszystkich jak nie było przedstawiciela prawicy. Poza tym czy to była debata o ekologii czy manifesty polityczne Lewandowskiego i Ławrynowicza. Bo chyba to oni mają problem by zamiast merytorycznych dyskusji liczyć uczestników . No i prowadząca nie poradziła sobie z imprezą
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2019-09-24 15:36 13%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Wystarczyło przyjść i zapytać....
odpowiedz oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2019-09-24 17:46 57%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Znick
Jeśli zaproszenie otrzymały wszystkie komitety, to pretensje powinny być do tych, którzy nie przyszli na debatę, nie do tych, co byli. Panowie Koliński i Zielonka raczej nie nadają się do sejmu, skoro zwykłe, elbląskie buractwo ich wystraszyło i uciekli. Tych dwóch idiotów z widowni organizator powinien wyprosić. Jak chcą sobie organizować debaty po swojemu, to proszę bardzo. Szkoda tylko debaty. Nie można wykluczyć, że ktoś mógłby powiedzieć coś sensownego.
odpowiedz oceń post 8 6 zgłoś do moderacji
2019-09-24 17:47 29%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Jarku zadałeś sobie trup posłuchać owej debaty czy tak sobie pierniczysz aby pierniczyć ? Logika nakazuje sprawdzić jak było i o co chodziło ale jak widac dla ciebie to zbyt trudne, Więc jak dla debili - chodziło o sprawy organizacyjne to jest czas poświęcony komitetowi na odpowiedzi a nie ilość uczestników Merytoryka beaty to właśnie równy podział czasu między listy a czas przydzielony liście kandydaci mogą sobie przeznaczyć na walkę o mikrofon tyle że po jego upływie głos ma już ktoś inny. Jeszcze coś ty merytoryku z Bożej niełaski ?
odpowiedz oceń post 7 17 zgłoś do moderacji
2019-09-25 18:21 33%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Anty lewak
Już na samym wejściu trzeba było wykopać lewaków.
odpowiedz oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.