najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Agnieszka Światkowska
2013-03-28 12:54 60%

"Nie byłem organizatorem kolonii" Marek Pruszak dementuje informacje PO

rozpoczęty ponad rok temu przez Agnieszka Światkowska

Po dzisiejszej publikacji na temat udziału radnego Prawa i Sprawiedliwości Marka Pruszaka i jego rodziny w wykonywaniu różnych płatnych zleceń na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 16 finansowanych z Departamentu Edukacji, otrzymaliśmy sprostowanie autorstwa Marka Pruszaka. Poniżej jego treść:

W związku z tym, że na konferencji prasowej radnych PO w dniu 27 III 2013 r. pojawiły się nieprawdziwe insynuacje pod adresem mojej osoby, wyjaśniam, że nie byłem organizatorem kolonii dla dzieci, a więc nie mogłem nikogo zatrudniać, wynajmować autobusu i zawierać jakichkolwiek umów. Byłem zatrudniony przez organizatora jako kierownik wypoczynku w czasie swojego urlopu. Faktem jest, że pomagałem społecznie organizatorowi w przygotowaniu kolonii opracowując program, proponując miejsce wypoczynku i zatrudnienie osób z odpowiednimi kwalifikacjami, oddanych pracy z dziećmi. Umowy zlecenia z wychowawcami i innymi opiekunami zostały podpisane przez organizatora kolonii, a nie przeze mnie. Rodzice uczestników kolonii byli informowani o tym, kto będzie kierownikiem, wychowawcami i opiekunem medycznym. Nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń.

Szkoda że niektórzy radni PO, ludzie na wysokim poziomie intelektualnym, nie sprawdzili tych informacji mając dostęp do protokołów z kontroli w Urzędzie Miejskim. Uważam, że takie pytania można było postawić na sesji, udzieliłbym wówczas odpowiedzi. Oskarżanie mnie o nepotyzm jest bezpodstawne i narusza moje dobre imię.

Szkoda, że debata w naszym Samorządzie tak bardzo obniża poziom. Rozmawiajmy o rozwiązywaniu kluczowych problemów Elbląga tj. szkolnictwo ponadgimnazjalne a praca dla młodych ludzi, polityka kadrowa w placówkach oświatowych, przyszłość Szpitala Miejskiego, niemożność wykupu mieszkań przez ponad 3000 rodzin po wysokiej podwyżce czynszów.


Z poważaniem
Marek Pruszak

oceń wątek 3 2 zgłoś do moderacji
2013-03-28 13:10 25%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez endek
"ludzie na wysokim poziomie intelektualnym" no to pan Pruszak pojechał
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-03-28 13:54 33%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez willy
I co? Obrzucili faceta blotem, a tu sie okazuje, ze niewinny. Swoja droga to ja bym na jego miejscu poszedl z tym do sadu.
odpowiedz oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2013-03-28 14:39 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez wiem
Panie Pruszak, zarzut jest konkretny. Czy w tych wycieczkach Pan był kierownikiem, na żona zastępca i uczestniczył w nich Pana syn? Proszę na to odpowiedzieć, bo to co Pan pisze to odpowiedź wymijająca.

odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-03-28 15:05 29%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Wiem - może spytaj jak wyglądało zadowolenie i bezpieczeństwo uczestników tej kolonii bo na tym polega wychowanie . Jak ktoś ma zgraną ekipę i dobrze sobie radzi to kto ma coś przeciwko pracy zespołowej ? Tylko debil nie zatrudni całej rodziny do obsługi jednej imprezy bo rodzina to zespół zgrany i zintegrowany . Może jakieś opinie od uczestników ? Komentarze nie -PO -radnych Radnych jakoś brzmią jak gaworzenie oseska a Mr Nieczyja-Ostrowski podobno pracuje jako nauczyciel ... Biedne dzieci co je uczyć usiłuje ....
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-03-28 15:54 36%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Marek Pruszak
Uprzejmie informuję, że byłem zatrudniony na koloniach jako kierownik, moja żona była wychowawcą, a syn - lekarzem. Zatrudnienia całej kadry dokonał organizator, a nie kierownik. Myślę, że dzieci lubią z nami jeździć, bo widzą rodzinę. Mają zapewnione bezpieczeństwo i ciekawy program. Razem z żoną i przyjaciółmi jeździmy na kolonie od kilkunastu lat i nadal tak planujemy. Praca na koloniach to nie tylko przyjemność, ale też całodobowa odpowiedzialność.
Pozdrawiam
odpowiedz oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2013-03-28 18:11 57%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez mel b
tak z pewnością dzieci jeżdzą z wami na kolonię bo widzą rodzinę...... bez komentarza
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-05-17 21:41 20%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanka
i kasa przede wszystkim, rodzinna tradycja- nachapać się!!!
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-03-28 16:17 50%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez wiem
I to jest właśnie nepotyzm w czystej formie szanowny Panie Pruszak. I jeszcze Pan się tym publicznie chwali i przyznaje, ze tak się działo od wielu lat? I będzie Pan to kontynuował?!!! Bez komentarza....
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-03-28 21:42 20%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez kolega
Brawo Marku!!! Platforma jeszcze przeprosi za te oszczerstwa
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-03-28 23:39 33%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez 123
czyli prawda całą gębą nepotyzm, dobrać sobie do współpracy żonę i syna, ale jazda i miasto za to płaciło, na pewno wygrali w kastingu przez rodzinny urok osobisty a nie układy
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-03-29 16:11 17%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez qaq
a będzie coś o liście która krąży po mieście gdzie ludzie z PiS wpisują urzędników do zwolenienia? może pan Janusz H. się wypowie o tych działaniach
odpowiedz oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-04-12 23:25 33%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanka
a syn Pana Pruszaka to w końcu pracownik WSZ czy SP NR 16???
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-04-21 13:51 33%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Rysiek
Ale dlaczego wszędzie, gdzie można dorobić, Pan się pcha??? Tylu nauczycieli i studentów AM jest chętnych do pracy na koloniach, czyżby Pan był najlepszy ???
Odczep się Pan w końcu od tego koryta i uczciwie pracuj w szkole,bo dzieci i rodzice zapomną jak Pan wygląda, bo najwięcej czasu spędza Pan w UM i udaje, że zna się na polityce....
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2014-07-12 23:17 33%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez rodzic
Jeżeli prowadzi się spotkania informacyjne dla rodziców dzieci zapisanych na kolonie, to nie jest się organizatorem??? ZAKŁAMANIE!!!
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2014-07-12 23:20 33%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez rodzic
A czy opiekunowie mają prawo zabierać prywatnego pieska na kolonie, jak to zrobiła pana rodzina będąc zatrudnionymi na kolonii?
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.