najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2020-03-01 20:34 0%

Nie żyje były prezydent Elbląga

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Zmarł Henryk Słonina,  wieloletni prezydent Elbląga. 25 marca skończyłby 81 lat. Uroczystości pogrzebowe byłego Prezydenta odbędą się w środę, 4 marca o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Stegnie z udziałem biskupa seniora Jana Styrny.

Henryk Słonina w  latach 1982–1990 i ponownie w okresie 1994–1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Elbląga.

Przez trzy kadencje sprawował funkcję prezydenta Elbląga. W 1998 został wybrany przez Radę Miejską na prezydenta miasta. W wyborach samorządowych w 2002, skutecznie ubiegał się o reelekcję, wygrywając w drugiej turze. W kolejnych wyborach został wybrany już w pierwszej turze. 

Oto co napisał na Facebooku  Witold Wróblewski,obecny włodarz miasta. 

Bardzo przykra wiadomość na koniec weekendu. Nie żyje Henryk Słonina – były wieloletni Prezydent Elbląga, niezwykle zasłużony dla rozwoju naszego miasta samorządowiec. Dla mnie to wielka osobista strata. Przez wiele lat miałem przyjemność współpracować z Henrykiem - przez dwie kadencje również jako Jego zastępca. Na zawsze pozostanie w mojej pamięci nie tylko jako dobry gospodarz miasta, wymagający szef, ale także jako starszy kolega, dzięki któremu poznawałem tajniki samorządu. Żonie i córkom składam wyrazy szczerego współczucia i żalu. 

Uroczystości pogrzebowe byłego Prezydenta odbędą się w środę, 4 marca o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Stegnie z udziałem biskupa seniora Jana Styrny.

We wtorek natomiast w Elblągu o godz. 18.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Bema odprawiona zostanie msza pożegnalna, którą odprawi ks. Andrzej Kilanowski, Proboszcz Parafii pw. Św. Jerzego, do której należał zmarły Prezydent.

Od jutra również od godz. 8.00 w holu Ratusza Staromiejskiego przy ul. Stary Rynek 25, wyłożona zostanie księga kondolencyjna ku pamięci Prezydenta Henryka Słoniny. Elblążanie będą mogli wpisywać się do niej do najbliższego piątku w godz. 8.00 – 18.00. Do księgi będzie można się także wpisać podczas jutrzejszej mszy pożegnalnej.

Następnie księga, będąca wyrazem pamięci i wdzięczności mieszkańców Elbląga, zostanie przekazana Rodzinie.

 

oceń wątek 0 0 zgłoszono do moderacji
2020-03-02 09:32 20%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Spacerowicz
Dobry prezydent i bardzo porządny człowiek , niestety czas robi swoje . Serdeczne wyrazy współczucia dla bliskich .
odpowiedz oceń post 5 20 zgłoś do moderacji
2020-03-02 10:22 19%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Czytelnik
To był dobry człowiek, wiele dobrego działo się w naszym mieście za Jego rządów. Dbał o mieszkańców i Elbląg. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
odpowiedz oceń post 5 22 zgłoś do moderacji
2020-03-02 18:01 94%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Eryk
Był fatalnym prezydentem i bardzo się przyczynił do upadku miasta, to w wyniku jego decyzji nie powstało tanie budownictwo dla młodych by ich zatrzymać w mieście i 0 inwestorów tworzących nowe miejsca pracy.
odpowiedz oceń post 16 1 zgłoś do moderacji
2020-03-02 21:09 94%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Eryk
Fatalny prezydent, przyczynił się do wyludnienia i ubożenia Elbląga
odpowiedz oceń post 15 1 zgłoś do moderacji
2020-03-03 17:07 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez STOP USTAWIE 447
Mauzoleum będzie?
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.