najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Bartłomiej Ryś
2013-05-10 18:30 59%

Niecodziennie sposoby zarabiania: Multi Level Marketing

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Jak ciężko o pracę w Elblągu wie każdy, kto jest bezrobotny. Zwolnienia, wyzysk pracowników, brak wypłat na czas – to tak naprawdę chleb powszedni w większości firm. Może spróbować czegoś innego, czegoś, w czym się sprawdzimy i zarobimy naprawdę godne pieniądze? Rozmawiamy z kilkoma osobami z Elbląga, które codziennie zajmują się MLM.

Zapraszam do pierwszej części serii artykułów pod tytułem „Niecodzienne sposoby zarabiania”. Dziś zajmiemy się popularnym systemem MLM, który stał się, dla wielu ludzi w różnym wieku, sposobem na życie. Udało nam się porozmawiać z liderami swoich grup: Karolem Bauerem, Rafałem Dyrowiczem, Krzysztofem Szyszem oraz Aleksandrem Zieniem. Większość z nich to ludzie, którzy na pracy w MLMie wzbogacili się o mieszkania, samochody służbowe, telefony. Dodatkowo, spora część tych osób, regularnie wyjeżdża na wycieczki sponsorowane przez firmę do najdalszych zakątków świata. Jak oni to robią w dobie szalejącego kryzysu?

Dziś nie jest alternatywą kupno nieruchomości czy granie na giełdzie, ponieważ są to normalne, profesjonalne zawody. Tak samo jest z MLMem. Kiedyś to faktycznie była praca dodatkowa, i dla wielu osób jest to nadal dodatek do pensji etatowej (często przekraczający ich dochód z „normalnej” pracy). Jednakże dziś jest spore grono osób, które MLMem zajmują się na co dzień i to właśnie stanowi główne źródło ich utrzymania.

Rozmawiamy z kilkoma osobami z Elbląga, które codziennie zajmują się MLM.

Więc czym tak naprawdę jest Multi Level Marketing?

Krótko: franczyzą internetową. Powiem na przykładzie: postanawiasz założyć restaurację McDonald, więc kupujesz gotowy „system”, który zagwarantuje Ci zyski. Wiadomo jednak, że zakładając tego typu restaurację nie wprowadzisz do sprzedaży pizzy, bo „tak Ci się podoba”. MLM to też gotowy system. 

Dlaczego nie chcą korzystać i dodatkowo wystawiają złe opinie na jego temat?

Często zdarza się tak, że ktoś „wciąga” do systemu osobę z przypadku. Nie daje mu wsparcia, wiedzy, nie tłumaczy „co, jak, gdzie”. To podstawy błąd w korzystaniu z tego typu zarobków. Aby sprawa była jaśniejsza znów posłużę się przykładem: oglądałeś doktora House’a? Tak? Czyli już umiesz wykonywać skomplikowane zabiegi chirurgiczne? Oczywiście, że nie. Właśnie brak odpowiedniego nauczyciela, który wprowadzi daną osobę, jest problemem. Jeżeli jesteś odpowiednio przygotowany, to tak naprawdę złego słowa na MLM nie powiesz.

MLM a popularna akwizycja – czym się różnią?

Możliwości. W akwizycji masz tylko jedną możliwą: sprzedaż bezpośrednią. W MLM prócz tego, możesz przede wszystkim oszczędzać na produktach, które kupujesz (30% rabatu na cały asortyment). Trzecia możliwość, najważniejsza, to budowa własnej sieci.

Budowa własnej sieci?

To proste. Pytanie łączy się z poprzednim, czyli różnicami pomiędzy MLM a akwizycją. Budowanie własnej sieci polega na zapraszaniu znajomych, a nie obcych ludzi (jak w przypadku akwizycji) do „sklepu”, w którym będą oni kupować te same produkty co zawsze, tylko że taniej. Nie dość, że oni oszczędzają, to my zarabiamy:
1) na sprzedaży swoich zakupionych produktów
2) na obrocie generowanym przez zaproszone przez nas osoby.

Jakie produkty macie w ofercie?

To są rzeczy, których używamy na co dzień. Mydła, szampony, kosmetyki, proszki do prania – to wszystko można u nas znaleźć i kupić taniej. Są to markowe rzeczy, produkowane przez firmę, która zajmuje się wytwarzaniem 70% produktów z branży kosmetycznej na całym świecie. Więc nie ma mowy o niższej jakości, w porównaniu do perfum kupowanych np. w drogeriach. Co ważne: nasza firma jest polska, więc wszelkie podatki płacimy do naszemu Państwu, a nie wynosimy za granicę tak jak zdarza się to w przypadku robienia zakupów w popularnych supermarketach.

W czym lepsza jest branża MLM od standardowego sposobu zarabiania pieniędzy, czyli 8 godzin dziennie w jakimś biurze od poniedziałku do piątku?

Daje olbrzymią możliwość rozwoju osobistego, finansowego i nabywania doświadczenia nie tylko w branży MLM. Umiejętności, które tu zdobywamy, możemy później wykorzystać w prowadzeniu tradycyjnego biznesu. Można się rozwijać nie tylko w sprzedaży, ale także jako trener, mówca. MLM rozwija nasze umiejętności personalne, ja np. nigdy nie czytałem książek. Od momentu, kiedy tu pracuję chłonę jak gąbka wszelkie publikacje dotyczące naszej branży, zarówno amerykańskie, jak i polskie.

Bardzo często można usłyszeć, że w MLMie, w porównaniu do standardowego zatrudnienia, nie można zarobić na emeryturę?

Znów krótko: dochód pasywny. Powiem na swoim przykładzie: mam 3 swoje mieszkania, które zakupiłem przez dochody w MLM. Wszystkie mieszkania na dzień dzisiejszy wynajmuję. Jeżeli skończę pracę w MLMie i przejdę na emeryturę, to tak naprawdę będę się utrzymywał z wynajmu mieszkań, mając zapewnioną większą emeryturę, niż po 40-50 latach pracy etatowej. Ja mam dziś 25 lat i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć: na dzień dzisiejszy mógłbym nie pracować do końca życia.

Są jakieś granice wiekowe dla osób, które chcą pracować w MLMie?

Każda grupa wiekowa jest dobra. Nieważne, czy masz 18, 35 czy 50 lat. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia, wszystkim na początku zajmuje się Twój trener, który uczy Cię, wprowadza do systemu. Jesteś dyrektorem, przedstawicielem handlowym, bezrobotnym, studentem? Nie ma żadnego problemu. W naszej grupie znajdują się takie osoby, jak np. były wojewoda pomorski, sportowcy, którzy zdobyli złote medale w różnych dziedzinach sportu w Polsce, prawnicy, lekarze i przedstawiciele tak naprawdę wielu innych profesji.

Pytanie najważniejsze: ile można na tym zarobić?

Nie ma sufitu finansowego. Ile chcesz, i w jakim stopniu się poświęcisz, to właśnie tyle zarobisz. Na początku można powiedzieć o kwotach od 2500 do 5000 złotych. Im więcej masz klientów, swoich dystrybutorów, tym więcej zarabiasz – proste. Działa to na takiej samej zasadzie, jak normalny sklep.

Jeździcie nowymi mercedesami, które dostaliście od firmy w ramach podziękowania za włożony wkład w rozwój firmy. Ile czasu trzeba poświęcić, aby – tak jak Wy – zarabiać całkiem ładne pieniądze i jeździć najnowszymi samochodami?

To jest bardzo krótki okres wbrew pozorom. Rok systematycznej pracy, po dwie godziny dziennie gwarantuje nowego mercedesa klasy A wartego 120 tys. złotych oraz zarobki na poziomie 3500 zł miesięcznie.

2 godziny dziennie? Tylko tyle?

Tylko tyle. Trzeba pamiętać tylko o tej systematyczności i zaangażowaniu w projekt.

A inne gratyfikacje? Słyszałem o wycieczkach za granicę?

Wycieczkę dostają tak naprawdę ludzie zaczynający dopiero przygodę z MLMem. Nie muszą być wielkimi liderami lub znawcami rynku. Przejście z progu 9 % na 15 % można osiągnąć bardzo łatwo, a właśnie to przejście gwarantuje wycieczki. Ja właśnie za miesiąc lecę na wyspę Rodos. Wycieczka jest oczywiście w pełni finansowana przez naszą firmę.

Często można usłyszeć zarzut pod adresem MLM, że to po prostu kolejna piramida finansowa…

W piramidzie finansowej jest obrót pieniężny. Nie ma produktów lub usług, działa to tylko na zasadzie przekazywania pieniędzy „gdzieś dalej”. Poza tym skoro MLM miałby być piramidą finansową, to czy w takim razie byłby opisywany przez magazyny, takie jak „Forbes”?

A jak wygląda sytuacja MLM w Elblągu?

Elbląska struktura bardzo prężnie się rozwija. W tej chwili w swoich szeregach gościmy około 400 osób, których lider wchodzi na bardzo wysoki próg (18 %). Co ważne - nasza struktura łączny wiele młodych, ambitnych osób, z którymi świetnie się współpracuje. Ciekawostka: struktura, która zaczęła się w Elblągu sięga w tym momencie już do m.in. Olsztyna, Morąga i Ostródy. Aktualnie na strukturze elbląskiej zarabiam na swoje utrzymanie na studiach, jestem w stanie się wyżywić, wynająć mieszkanie. W naszym mieście jest potencjał, mam nadzieję, że zostanie on w pełni wykorzystany.

Słowo na koniec podsumowujące naszą rozmowę?

Jeżeli w coś dzisiaj nie wierzysz, to dlatego, że tego nie sprawdziłeś. Jeżeli czegoś nie rozumiesz, to dlatego, że tego nie poznałeś. Poświęć czas i sprawdź czym jest Multi Level Marketing – to może odmienić Twoje życie o 180 stopni.

 

oceń wątek 44 30 zgłoś do moderacji
2013-05-10 19:20 82%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez emek
artykuł sponsorowany?
odpowiedz oceń post 23 5 zgłoś do moderacji
2013-05-10 19:26 48%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Redakcja
Nie sponsorowany. Chcemy pokazać, że elblążanie są zaradni i pracują na różne sposoby.
oceń post 22 24 zgłoś do moderacji
2013-05-10 20:35 15%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Morfi
Gratulacje !
Oby MLM w Elblągu stał się bardziej popularny :)
Najlepiej tak samo jak jazda na ruskich :)
odpowiedz oceń post 4 23 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:08 74%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Red
Nie ma złotych biznesów, kto tak twierdzi po prostu kłamie. Każdy biznes niesie ryzyko. MLM niesie większe ryzyko niz inne biznesy.
http://motywacja102.wordpress.com/2012/04/10/mlm-to-sciema/
Chciałbym zobaczyć PIT tego Pana z ostatnich 5 lat. Wówczas poznamy prawdę o zyskach z MLM.
odpowiedz oceń post 20 7 zgłoś do moderacji
2013-05-11 07:51 18%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez gal
Chcę dodać, że sam system MLM jest uczciwy. Odnosząc się do art. http://motywacja102.wordpress.com/2012/04/10/mlm-to-sciema, są tam opisane metody rekrutacji przez AMWAY, które należałoby dokładnie sprawdzić, a to już zupełnie inna sprawa. Nie łączmy tak ślepo systemu MLM z brakiem etyki. Co jest w Amway, niekoniecznie musi być gdzieś indziej. Najlepiej samemu myśleć niż ślepo wierzyć innym. Myślenie zawsze wychodzi na zdrowie;)
oceń post 4 18 zgłoś do moderacji
2013-05-11 07:40 32%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez gal
Bardzo interesująco opisany biznes MLM odnosząc się do artykułu na pod tym adresem: http://motywacja102.wordpress.com/2012/04/10/mlm-to-sciema Między jakimi bajkami leżał????? Znam ten rodzaj biznesu od prawie 20 lat, ale o takich nowych pierdach to jeszcze nie słyszałem. Opis skupiony na sprzedaży detalicznej. Nie trzeba być mózgiem, żeby wiedzieć, że na detalu się nie zarobi. Sens MLM jest inny. Artykuł mi śmierdzi fałszywką, zapewne kogoś z małym EGO i z dziecinną wymówką. To co wspomina art. "Niecodzienne sposoby zarabiania" nie jest żadnym przekłamaniem. Tylko ktoś nieudolny i nierozumiejący o co w tym tak naprawdę chodzi siebie wybieli a innych oczerni za swoje niepowodzenie. BRAWO chłopaki z FMGroup. TAK 3MAĆ!!
oceń post 8 17 zgłoś do moderacji
2013-05-12 00:00 10%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Pawel
chcesz pare faktow? to sobie zerknij na strone www.wynik.ns21.pl
to normalny biznes jesli ktos traktuje go jak biznes, ten gosc tak do niego podchodzi i fakty leza na stole
oceń post 1 9 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:19 67%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez mort
niby wszystko ladnie pieknie ale Ty zawsze bedziesz na samym dole tej piramidy i wlasne mieszkanie, mercedes czy tylefon to zobaczysz tylko na obrazku...
odpowiedz oceń post 22 11 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:54 23%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez kaś
takie rzeczy to w przypadku piramindy finansowej a nie MLM
oceń post 7 24 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:42 81%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez jan
tja, a świstak siedzi i zawija w sreberka, hehe
artykuł niesponsorowany a na głównym zdjęciu nazwa i adres
odpowiedz oceń post 22 5 zgłoś do moderacji
2013-05-10 21:55 69%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez ColaC
artykuł padaka, najlepsze jest to: nasza firma jest polska, więc wszelkie podatki płacimy do naszemu Państwu
i jeszcze te foty niczym lans z fejsbuka
rotfl
odpowiedz oceń post 20 9 zgłoś do moderacji
2013-05-10 22:27 43%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Anna Dominika Sikora
MLM jest po prostu METODĄ marketingu.
Trzeba pracować tak jak w każdym innym biznesie, aby to działało. I trzeba kierować się umiejętnościami, które, na szczęście, można zdobyć, jeśli ktoś ma zamiar i chce się uczyć. Ja postawiłam na MLM kilka lat temu, i jestem zadowolona. co nie znaczy że manna sama kapie z nieba, ale wolność to słowo, które opisuje mój styl życia. polecam każdemu, kto chce poznać, co to znaczy, robić to, na co ma się ochotę, wtedy, kiedy się ma ochotę i z tymi, z którymi się chce.

więcej o mnie w książce wydanej w empiku, "26 historii sukcesu + 1".
jeśli masz chęć coś zmienić, i chcesz się nauczyć jak to robić dobrze, zapraszam na darmowe szkolenia i treningi.
odpowiedz oceń post 15 20 zgłoś do moderacji
2013-05-10 22:49 46%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Nina
3mieszkania za pieniadze z MLM? Powiedz prawde, to mam Ci je kupiła. Tyle w temacie
odpowiedz oceń post 18 21 zgłoś do moderacji
2013-05-10 23:46 34%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez bla
widać że jesteś biedna bo piszesz takie komentarze
oceń post 11 21 zgłoś do moderacji
2013-05-12 15:08 38%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez ike
I pewnie twoim zdaniem mercedesy sa z kartonu co ?a jak nie wierzysz ze można tak zarabiać to sprubój się zająć mlm a wtedy się wypowiadaj.
oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2013-05-12 17:17 57%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez anin
niektórym zamiast tych mercedesów powinni rozdawać słowniki ortograficzne ;P
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-05-11 11:15 33%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysiek
Redakcja wykonała bardzo dobrą robotę :) W końcu dlaczego wstydzić się POLSKIEGO przedsiębiorstwa, które dało szansę TYSIĄCOM ludzi na edukację i niezależność finansową. Przedsiębiorczość jest czymś dobrym zarówno dla jednostek jak i dla społeczności. Widzisz różnicę? Przypadek 1: W Elblągu powstaje zakład pracy na 50 osób, zapieprzają po 8 godzin dziennie za najniższą krajową i płakać, że nie mają czasu dla dzieci ani pieniędzy na wakacje. Oczywiście będą narzekać na kierowników, szefów, rząd i rzeczywistość. Zakład podlega normalnym prawom konkurencji i ma szansę na upadłość w ciągu pierwszych 5 lat. Przypadek 2: W Elblągu powstanie struktura, w której 50 osób zarabia tyle co minimalna, poświęcając na to 2 godziny dziennie :) Nauczą się zarządzać swoimi finansami, nauczą się sprzedaży i komunikacji i wielu innych rzeczy. Co więcej biznes, który budują jest dziedziczony, a więc mają możliwość w ten sposób zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci.
Twoje miasto, Twoje życie, Twój wybór.
odpowiedz oceń post 13 26 zgłoś do moderacji
2013-05-11 11:39 77%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Anna Dominika Sikora
może lepiej wyglądałby artykuł nie promujący jednej konkretnej firmy droga redakcjo :-) tylko faktycznie inne sposoby i ludzi.
mam nadzieję na cały cykl reportaży
odpowiedz oceń post 17 5 zgłoś do moderacji
2013-05-11 19:35 83%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Ekspert
2 godziny dziennie?:) Tak się mówi wszystkim na spotkaniach rekrutacyjnych, ale żeby zrobić w 2 lata dobry wynik, to trzeba to potraktować jak poważny biznes. Bo jakby mówić wszystkim, że trzeba dodatkowo zasuwać po 4-6 godzin dziennie, to mało osób by podpisywało umowy dystrybutorskie.
odpowiedz oceń post 20 4 zgłoś do moderacji
2013-05-11 21:15 58%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez bizarre
przestańcie mydlić oczy tym biednym ludziom z Elbląga, a Wy biedni ludzie poszukajcie normalnej i uczciwej pracy, bo to co jest tu opisane to jakiś mit, artykuł trafia na podatny grunt stwarzając niestety złudne nadzieje
odpowiedz oceń post 15 11 zgłoś do moderacji
2013-05-11 22:33 38%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez Nick
Czemu Ty "wielce oświecony" mydlisz ludziom oczy takimi tekstami sugerując, że jakoby MLM był nieuczciwy?? Żeby na jakiś temat się wypowiadać, to trzeba chociaż trochę posiadać wiedzy na jakiś temat, a nie kierować się tym co się komuś wydaje i co mówią masy. Żyjąc w tym kraju można się łatwo przekonać, że Polacy są specjalistami od wszystkiego, nie posiadając przy tym wiedzy i doświadczenia. Krytykować łatwo będąc anonimowym. Ciekaw jestem ile osób wypowiadając się negatywnie w komentarzach pracowało chociaż miesiąc w MLM???? Gdyż, żeby wypowiedzieć się na jakiś temat, to trzeba go najpierw zrozumieć i doświadczyć. Pozdro
oceń post 10 16 zgłoś do moderacji
2013-05-12 12:17 45%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez bizarre
Nie dość że artykuł sponsorowany co widać po głównym zdjęciu to jeszcze bohaterowie tego tekstu pełnią dyżury przy kompie i wciskają ten sam kit w komentarzach co widać w odpowiedzi na mój, znam ludzi którzy byli w Avon i Oriflame, którzy zaangażowali się w to na poważne z powodu grubego bezrobocia, po jakimś czasie każdy to zostawił stwierdzając że nakład czasu był nieproporcjonalny do przychodów i lepiej poszukać etatu, jeżeli to jest taki cudowny biznes jak opisujecie to ludzie dawno by walili do MLM drzwiami i oknami słuchając opowiadań zadowolonych znajomych i rodziny, wybaczcie ale ja i większość mieszkańców tego miasta nie kupuje tej waszej bajeczki o wycieczkach, mercedesach i mieszkaniach. Prawda obroni się sama, cudownych sposobów na zarabianie nie trzeba reklamować i nikogo namawiać, to się samo rozchodzi po ludziach. To jak widać się nie rozchodzi samo. Pozdro dla myślących
oceń post 10 12 zgłoś do moderacji
2013-05-12 20:33 56%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez Nick
Nie do każdego biznesu się każdy nadaje. Nawet pracując na etacie, nie każdy się nadaje na dane stanowisko. Ale jakoś nikt nie mówi, że dane stanowisko to ściema, oszustwo, wyzysk itp. Ale jeżeli jest biznes, który nie pasuje do konwekcjonalnego jak MLM, to podlega tak bezmyślnej krytyce. Ale cieszę się bardzo, że są ludzie, którzy go nie rozumieją, bo jak każdy by go rozumiał, to już niewielu by na tym zarobiło. Tylko szkoda, że rozlewają kwas na inne podatne umysły, które nie potrafią samodzielnie myśleć. A myślenie to najtrudniejsza rzecz pod słońcem...
oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-05-12 20:38 20%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez chaos
Właściwie to sam pełnisz dyżur przy kompie, bo wciskasz swój kit w komentarzach, narzucając innym swoje zdanie...
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-05-12 20:44 25%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez eMJot
A tak na marginesie, to właściwie MLM się rozchodzi po ludziach i się nie reklamuje;)) Zacytuję bizarre: "Pozdro dla myślących."
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-05-12 01:27 44%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Polizek
Kolejna Piramidka? Wciągasz 10 kolegów oni pracują na ciebie, ty na kogoś kto cie wciągną itd. stare jak świat ;] tylko ładnie nazwane i opisane ;]
odpowiedz oceń post 11 14 zgłoś do moderacji
2013-05-12 08:34 48%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez Nick
Widać brak wiedzy. Nawet odrobiny pojęcia w temacie. Nic tak nie męczy jak wypowiedzi ludzi nie mające potwierdzenia w rzeczywistości. Nawet brak odrobiny wolnej woli, żeby poszperać i zebrać fakty o danym temacie.
oceń post 10 11 zgłoś do moderacji
2013-05-12 13:21 59%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez Anna Dominika Sikora
chyba każdy chciałby zarabiać więcej, i chce sam decydować o sobie.
drodzy komentatorzy, to śmieszne, że wyśmiewacie się z ludzi, którzy w Polsce stanowią większą grupę niż górnicy ( ludzi zajmujących się marketingiem jest u nas ok. 800 tysięcy osób) i generujemy ponad 2 miliardy dochodu.
nie każdy zarabia, bo system pozwala i/lub zarabiać/ oszczędzać/ kupować taniej. wiele osób, którym nie wyszło, nie wyszło albo dlatego że związali się z firmą, której plan pracy i wynagrodzeń jest prehistoryczny i nie jest dobry dla ludzi którzy chcą to potraktować jako coś dodatkowego.
Innym powodem jest produkt, zarząd, szkolenia, liderzy i ludzie którzy za tym stoją. biznes plan musi być rozpatrywany całościowo.
Skąd się biorą te wasze niedowierzania i oszczerstwa?
staram się zrozumieć, że ludzie którzy są zasypani negatywnymi informacjami, nie mają pracy, nigdy sami o niczym nie decydowali, są po prostu stłamszeni, i nie mają siły wierzyć, że coś może im pomóc.
odpowiedz oceń post 10 7 zgłoś do moderacji
adksikora
2013-05-12 13:47 58%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez adksikora
jeśli taką nienawiścią pałacie do MLM jako METODY do pozyskiwania klientów, to przestańcie kupować Colgate, Coca-Colę, i nie oglądajcie filmów z wytwórni Disneya, wyrzućcie komputery i drukarki HP. Dlaczego? Bo oni też używają tej METODY aby pozyskiwać klientów. Hańba im i potępienie!!!
oceń post 11 8 zgłoś do moderacji
2013-05-12 21:48 25%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez Polizek
Firmy takie jak Coca-cola, Colgate, Disney i HP prowadzą sprzedaż swojego produkty metodą MLM jak Pani twierdzi ok, ale jest to towar Markowy i zapewne by zabezpieczyć się przed podróbkami niskiego gatunku, ów metodę prawdopodobnie wybrały aczkolwiek Co do Coca-coli bo z tą firmą miałem jedynie do czynienia nie do końca nazwał bym to Metodą MLM, ale to już temat na inny raz.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-05-12 16:28 58%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez Polizek
Po pierwsze, nie ma nic za darmo w tym świecie, po drugie jeśli ktoś wychodzi z danym produktem do nas to już jest podejrzane bo po dobry produkt trzeba się nastać i sowicie napracować, po drugie jak by nie patrzeć MLM ta swojego rodzaju piramida finansowa... Okradacie i wciskacie ludziom buble... To samo było już z brokerami, odkurzaczami i wieloma innymi dziadostwami które szaremu kowalskiemu miały przynosić złote góry i nieoczekiwane profity ;] Kilka słówek kluczy i szara masa się napali a potem będzie płakać w poduszkę. Nikt normalny nie zdradzi swojego złotego sposobu na zarabianie bo to się równa z konkurencja i mniejszymi profitami dla danej osoby.
odpowiedz oceń post 11 8 zgłoś do moderacji
2013-05-12 20:20 38%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Nick
Nie mam siły na tempotę... Złociutki lub złociutka, całe życie Ci się zdarza.... Wątpię czy powyższe zdanie zroumiesz.
oceń post 6 10 zgłoś do moderacji
2013-05-12 21:26 25%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez Polizek
No jeśli wypowiedzenie swojego zdania na forum ogólnym to objaw tępoty to milczenie i przytakiwanie bajką to szczyt intelektu to chyba żyję w jakiejś pokręconej czas-przestrzeni, Wole tego zdania złociutka/złociutki nie zrozumieć bo zapewne bym musiał się zniżyć do twojego poziomu.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-05-13 04:04 55%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez tyrol
polizek, sam probowałem swoich sił w mlm i mi nie wyszlo, teraz utrzymuje sie z wlasnego biznesu ktory dobrze prosperuje...tytulem wstepu.
mimo iz nie dzialam i nie wyszlo, uwazam ze mlm jest uczciwym i dobrym sposobem zarabiania pieniedzy. Istnieja firmy z gorszy, ale rowniesz i z lepszym produktem.
Wiele ludzi robiacych spotkania rekrutacyjne uzywa stwierdzenia zapros x osob one zaprosza x osob itd wtedy masz pasyw.
Dla mnie MLM jest tylko i wylacznie ZMIANA SKLEPU i polecaniem jesli PRODUKT JEST DOBRY. Bo rekrutacja na sile i twierdzenie"kup tylko tyle produktu ile potrzeba zebys otrzymal hajs" to nie jest mlm .. i to trzeba zrozumiec.

bez śęą przecinkow .?! ale zrozumiec mozna
oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2013-05-13 11:55 56%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez Justyna
jestes biednym człowiekiem, bo biednie myslisz. system nauczył cie zapier... fizycznie na innych by miec za co jesc i gdzie mieszkac i to dla ciebie jest normalne ale nieprzecietni ludzie szukaja czegos wiecej by korzystac ze wszystkiego co nas otacza a nie patrzec sie na to. i tacy jak ty robia zle opinie bo nigdy nie poznali jak naprawde dziala ten system MLM. Ludzie sukcesu nigdy nie placza w poduszke tylko ludzie biedni ;)
oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-05-13 21:29 36%
36
odpowiedziano ponad rok temu przez Polizek
Mam prawie 30 lat, w wieku 17 lat ostani raz pracowałem fizycznie... Zarabiam dużo, pracuję kiedy chce... ale nie ma się czym chwalić... Widzisz nieprzeciętni ludzie z miejsca widzą próby naciągania innych niestety szara masa to 95% społeczeństwa i łykają kolejne to odmiany i co raz to doskonalsze sposoby oszukiwania ich... Coś o artykule co ja widzę :Chłopaki maja Mercedesa na firmę super Okulary Ray Ban super! 47 lajkow na FB i Rok stażu na runku polskim pod sztandarem FMWorld... Nie wspominając o stronie z masa informacji z których nic nie wynika, podają Adres filij w Albanii a wszystko wiedzące Google nawet o tym miejscu nie słyszało;] Dla Ciekawskich polecam lekturę na Wikipedii odnośnie MLM z której wynika że od piramidy finansowej jest jej bardzo ale to bardzo blisko ;]
oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2013-05-14 16:43 17%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez podejrzliwy
Coś mocno się Polizek zaangażował w dyskusję. Podejrzanie emocjonalnie do tego podchodzi. Czyżby wszystkim chciał narzucić własne zdanie...???? A może mu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy?? hmmm...
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-05-14 17:01 33%
38
odpowiedziano ponad rok temu przez podejrzliwy
A co do wikipedii, to brałbym do niej dystans, bo każdy może ją edytować. Zresztą czytałęm o MLM na niej, i wiem od lat, że oszuści wykorzystali MLM i stworzyli piramidę finansową, A charakteryzuje się ona tym, że nie ma w niej produktu, ani usługi jednoznacznie określonej, tylko są pieniądze przekazywane z dołu do góry i nie ma żadnego systemu premiowego. Więc zarabiają tylko Ci, którzy zaczęli pierwsi, i w dodatku jest to baaardzo małe grono osób. Pieniądz do piramidy finansowej musi napływać lawinowo i to wszystko wpływa na to, że żywotność piramidy finansowej jest baaardzo krótka. Jeżeli MLM byłby taką piramidą, to każda firma działająca w MLM zakończyła by swoją życie w pierwszym roku działalności, i miałaby poważne kłopoty. Polecam także poczytać o piramidzie finansowej i zobaczyć różnice w związku z MLM.
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-05-15 17:14 57%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez Komentator
Dziwne, że ludzie tacy jak Donald Trump, Robert Kiyosaki, czy reszta rzeszy ludzi NAPRAWDĘ bogatych nie uważa MLMu za złodziejstwo... ba! Nawet wręcz przeciwnie - polecają go! Pewnie dlatego, że nie byli jeszcze na Twoim szkoleniu... bo przecież tyle wiesz o byciu bogatym.
Nikt nikogo nie namawia do współpracy, sam artykuł zdaje się mieć charakter informacyjny... mimo wszystko zawsze znajdzie się ktoś, lub nawet kilku ktosiów, kto musi pogadać. Pozdrawiam :)
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-05-17 00:25 60%
40
odpowiedziano ponad rok temu przez tyrol
@Komentator
a propos Donalda Trumpa: w znanym tv show prowadzący zapytał go co by zrobił gdyby zbankrutował, Trump odpowiedział ze zajął by się mlm-em. Publiczność w śmiech, ale szybka riposta Donka ich uciszyła, powiedział coś w stylu "To dlatego Ja jestem TUTAJ a WY wciąż siedzicie TAM"
//jeżeli pracujesz na etacie to też pracujesz w piramidzie:)
\\ ludzie wchodzą, zamawiają i zajmują się ml-em gdy są do tego przekonani i im się to podoba, jakoś nigdy nie słyszałem, żeby ludzi na spotkaniu torturowali żeby podjął współprace na siłe:D

POZDRAWIAM ZNAWCÓW Życia,
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2016-01-08 00:04 0%
41
odpowiedziano ponad rok temu przez Żukson
Polizek... słaby jesteś i słabo doinformowany... Wbrew temu co tam klepiesz ... akurat znam tych gości ze zdjęcia i miałem przyjemność z nimi trochę popracować, ja osobiście ostatnio mało działam w temacie MLM ( ale wyłącznie z mojego lenistwa) Gdybyś zerknął na ich wyciągi z konta to podejrzewam że przymknąłbyś troszkę buźkę :) filmik dla Ciebie : https://www.youtube.com/watch?v=nhO7AuFBc48 Pozdrawiam ozięble ;)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-13 22:06 29%
42

odpowiedziano ponad rok temu przez fizolof
natura polaków jest dzielić się na "naszych" i na "innych", zwolennicy MLM próbują udowodnić niedowiarkom że czarne jest białe, a niedowiarki że czarne jest czarne o czym zwolennicy MLM doskonale wiedzą, ale twardo przekonują że ich czarne jest bardziej białe niż czarne niedowiarków, niedowiarki natomiast nie dopuszczają myśli że czarne może być białe a tak na prawdę wszystko jest szare o czym obydwie strony doskonale wiedzą
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-05-13 22:14 40%
43

odpowiedziano ponad rok temu przez Muchumor
ogólnie MLM jest ok ale jakoś nie przekonują mnie te noname-owe produkty, to tak jak produkty w hipermarketach sygnowane własną marką sklepu, niby produkowane przez duże firmy produkujące markowe towary ale nie kojarzy mi się to z wysoką jakością, trudno byłoby mi wciskać ludziom towar do którego samemu nie ma się przekonania, niemniej gratuluję sukcesów i wytrwałości
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-05-14 08:30 0%
44
odpowiedziano ponad rok temu przez Polizek
Taki mały offtop.Co ciekawe ostatnimi czasu zagościłem w Kauflandzie i zdziwiło mnie wielce jakość produktów sygnowanych ta marką, dla przykładu nie dość że w dżem posiadał największa procentową dawkę owoców (~25%) ze wszystkich na półkach to i ilość konserwantów i barwników zastosowanych w produkcie była w porównaniu z konkurencja najmniejsza, to samo tyczy się przecieru pomidorowego i kilku pomniejszych produktów. Koniec offtopa ;]
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-28 20:34 0%
45
odpowiedziano ponad rok temu przez dfsfd
dlatego przekonaj się o jakości....hipokryzją w takim razie byłoby kupowanie znanych marek(może raczej, reklamowanych marek), tylko dlatego, że są znane, a nie dlatego, że już się przekonało o ich jakości...
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-14 08:44 13%
46

odpowiedziano ponad rok temu przez rosomack
nie ma to jak lans na starym mieście z torebką z mercedesem i napojem pod pachą, byznesmeny hehe, rotfl
odpowiedz oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2013-05-15 07:28 0%
47

odpowiedziano ponad rok temu przez jonnoj
Normalna piramida. To, że skrobnęli o tym w Forbesie nic nie znaczy. Amwayem i innymi też się zachwycano.
odpowiedz oceń post 0 12 zgłoś do moderacji
2013-05-15 22:21 78%
48

odpowiedziano ponad rok temu przez Jedna z trio :)
Ludzie, którzy choć trochę orientują się w temacie, wiedzą że z piramidą to nie ma nic wspólnego. Błagam.. nie wypowiadajcie się, zanim nie uzyskacie wiedzy na ten temat... Skrytykować innych - lepiej niż samemu wziąć się za robotę, hm?
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.