najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Bartłomiej Ryś
2015-08-24 13:53 68%

Nosarzewski: Wróblewski wkrótce otrzyma ode mnie budzik. Wróblewski: nie deklarowałem likwidacji Straży Miejskiej

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Kilka dni temu na portalu bogatyelblag.pl pojawił się wywiad z Łukaszem Nosarzewskim, członkiem elbląskiego oddziału partii KORWiN. Mowa w nim jest przede wszystkim o referendum dotyczącym odwołania zarówno Straży Miejskiej, jak i Prezydenta Wróblewskiego. Skąd takie plany? Nosarzewski tłumaczy, że prezydent wykazuje się „skrajną ignorancją i butą” w kierunku tych, którzy zadają niewygodne pytania.

O jakie pytania chodzi? Oczywiście o Straż Miejską. Łukasz Nosarzewski od kilkunastu miesięcy z powodzeniem prowadzi profil na Facebook'u „Zlikwidujmy Straż Miejską w Elblągu”, który ma już kilka tysięcy „polubień”. To właśnie tam poinformował, że na ręce prezydenta złożył oficjalne pismo, w którym pytał o to co dalej ze Strażą Miejską w naszym mieście. Po 60 dniach od tego momentu nadal, jak sam twierdzi, nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Stąd decyzja o „obudzeniu” Wróblewskiego.

Na czym ma ono polegać? Nosarzewski we wspomnianym wywiadzie zaznacza, że w okolicach listopada bądź grudnia otworzy procedurę referendalną. Będzie ona dotyczyć zlikwidowania Straży Miejskiej w Elblągu (podobnie zrobił oddział KORWiN w Braniewie). Nosarzewski „nadal się zastanawia czy dołączyć do tego wniosek o odwołanie prezydenta”.

Człowiek, dla którego ważniejsze jest zachowanie układu niż kondycja finansowa miasta, człowiek, który olewa wszelkie inicjatywy mieszkańców nie powinien być prezydentem. Będę tą sprawę jeszcze konsultował.

Przedstawiciel elbląskiego KORWiN tłumaczy, że Wróblewski nie chce zlikwidować SM z prostej przyczyny – chodzi o personalny „układ”.

Jedynym powodem braku likwidacji są znajomości prezydenta z komendantem Straży Miejskiej w Elblągu. Straż Miejską powołał Henryk Słonina, którego zastępcą był obecny prezydent Witold Wróblewski. Do tego dochodzą powiązania rodzinne. Bratem komendanta jest dyrektor Browaru. To nie jest przypadek.

Skontaktowaliśmy się z Prezydentem Witoldem Wróblewskim. Poprosiliśmy o jego komentarz nie tylko w sprawie Straży Miejskiej, ale i również w sprawie referendum, które, teoretycznie, ma go odwołać ze stanowiska.

Nie zgadzam się z zarzutami Pana Łukasza Nosarzewskiego, jakobym temat Straży Miejskiej zamiatał pod dywan – tłumaczy nasz rozmówca.

Wielokrotnie już podkreślałem, że decyzje dotyczące utrzymania bądź likwidacji Straży Miejskiej nie leżą w kompetencji Prezydenta, a Rady Miejskiej. Pragnę również zaznaczyć, że ja w swoim programie wyborczym nie deklarowałem likwidacji Straży Miejskiej.

Co więcej – Prezydent Wróblewski w wywiadach wielokrotnie podkreślał, że jest przeciwny likwidowaniu SM. Tłumaczy, że zależy mu przede wszystkim na bezpieczeństwu mieszkańców.

Dla mnie jedną z najważniejszych jest sprawa bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i uważam że właśnie do takich celów powinna być wykorzystywana ta formacja. Tak, jak informowaliśmy podczas ubiegłotygodniowej wizyty wojewody przy ul. Orzeszkowej chcemy stworzyć Miejskie Centrum Bezpieczeństwa, planujemy dalszą rozbudowę monitoringu miejskiego i właśnie do takich zadań Straż Miejska będzie wykorzystywana. Aktualnie pracujemy nad docelowym modelem tej służby, o efektach tych prac na pewno zostaną Państwo wkrótce poinformowani.

Czy taka deklaracja prezydenta będzie wystarczająca, aby Nosarzewski nie otworzył procedury referendalnej? Nie wiadomo. Warto się jednak zastanowić nad tym, czy takie miasto jak Elbląg stać na kolejne referendum. 

oceń wątek 113 54 zgłoś do moderacji
2015-08-24 14:18 75%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez ursus
przeciez od poczatku wiadomo ze wroblewski to jest taki bezpiecznik wsadzony na stanowisko w celu podtrzymania mafijnych lokalnych ukladow. wroblewski zapewnia bezpieczenstwo lokalnym aparatczykom piastujacych stolki w elblaskich spolkach miejskich typu epec,PUP, szpital wojewodzki. to takze gwarancja bezpieczenstwa i spokoju lokalnych pseudoprzedsiebiorcow wyzyskiwaczy. to takze bezpieczenstwo olsztyna dla ktorego elblag jest dziwka. ale banda kretynow poszla odwolac wilka. a to co wyprawia wroblewski jest tak ochydne tak zalosne ze az sie zygac chce. buta,chipokryzja,cwaniactwo i partyjniactwo tak to w skrocie mozna nazwac. za takim prezydentem miasto idzie na dno
odpowiedz oceń post 98 32 zgłoś do moderacji
2015-08-24 17:29 69%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Maciuś88
Zlikwidować SM oraz prezydenta to naczynia połączone! Brawo Nosarzewski!
odpowiedz oceń post 95 43 zgłoś do moderacji
2015-08-24 21:34 26%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez KGB
Sam sobie komentarze piszesz Nosarzewski? Nie ośmieszaj się.
oceń post 30 86 zgłoś do moderacji
2015-08-24 19:59 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
a wy nie macie co robic tylko co chwile kogos odwolywac-szkoda mi was najpierw wybieracje a potem odwolujecie
odpowiedz oceń post 40 81 zgłoś do moderacji
2015-08-24 21:24 25%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblazanin
Czy Pan Nosarzewski ma zamiar lamac prawo i parkowac w miejscach niedozwolonych? A moze Panie Nosarzewski policje tez zlikwidujmy? Pokaz mi Pan Panie nosarzewski ponad stutysiecznik w ktorym zlikwidowano SM?
odpowiedz oceń post 29 87 zgłoś do moderacji
2015-08-24 21:35 24%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez KGB
Czy bezrobotny Nosarzewski podpisał w tym miesiącu listę na pośredniaku?
odpowiedz oceń post 28 90 zgłoś do moderacji
2015-08-25 00:12 94%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Maciuś88
nie musi, bo ma swoją firmę, za to Meger na pewno był i zasiłek pobrał
oceń post 62 4 zgłoś do moderacji
2015-08-24 23:54 90%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez kiwi
Czyżby Adrianek znowu wykazywał się niesłychaną aktywnością polityczną, klikając w klawiaturę??? Uważaj kolego, bo się za bardzo przemęczysz
odpowiedz oceń post 62 7 zgłoś do moderacji
2015-08-25 00:10 93%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Macius88
Meger w natarciu, już cie z empika wywalili? xD
odpowiedz oceń post 63 5 zgłoś do moderacji
2015-08-25 00:15 92%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Maciuś88
Może Pan Meger uratuje SM i sam do niej wstąpi, z tego co wiem to chciał się tam załapać ale go nie chcieli...
odpowiedz oceń post 65 6 zgłoś do moderacji
2015-08-25 07:18 17%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Kat Na Idiotów
A kim jest jakiś nosarzewski? Tylko konkretnie wykształcenie, doświadczenie?
odpowiedz oceń post 14 67 zgłoś do moderacji
2015-08-25 21:13 36%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez op
Wykształcenie: wywalony ze studió w PWSZ. Doświadczenie: nie przepracował ani jedngo dnai w legalnej pracy. Cel: dorwać się do koryta (dotacji)po przekroczenieu 3% przez partię
oceń post 5 9 zgłoś do moderacji
2015-08-26 13:33 55%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Maciuś88
Do po - Meger weź schudnij potem pogadamy
oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2015-08-25 20:43 67%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez krzychu88
,,Pragnę również zaznaczyć, że ja w swoim programie wyborczym nie deklarowałem likwidacji Straży Miejskiej" Ale ku**a były deklarowane inne sprawy,ktore o ile mi się wydaje, to nie ruszyły z miejsca
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
2015-08-30 18:06 25%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
Pan prezydent Duda podpisał ustawę, już przy radarach nic nie będzie mogła Straż Miejska, to co teraz będzie robiła? Teraz mają chyba wakacje tak jak w szkołach, bo nigdzie Ich nie widać, psy gryzą nie można spokojne chodzić ulicami, a Straży nie widać.
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.