najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Walędzik
2013-07-08 14:35 63%

Nowy prezydent obiecuje wykonanie każdego punktu programu wyborczego

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Walędzik

Dziś odbyła się pierwsza oficjalna konferencja prasowa prezydenta elekta, Jerzego Wilka. Opowiadał on o możliwej współpracy w Radzie Miejskiej, „taśmach prawdy” i pierwszych decyzji, które zamierza podjąć jako prezydent Elbląga.

- Dziękuję za zaufanie, które otrzymałem od elblążan i prawie 17300 głosów, które na mnie oddano. Dziękuję także osobom, które zagłosowały na moją kontrkandydatkę Elżbietę Gelert. Uważam, że frekwencja blisko 35 % w II turze wyborów to duży wynik, także w skali kraju. Chciałem podkreślić, że otrzymałem już gratulacje od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Po moim ślubowaniu przyjedzie on do Elbląga i będzie mi bardzo miło go gościć w naszym mieście - zaczął swoje wystąpienie Jerzy Wilk.

Nowo wybrany prezydent miasta odpowiadał na szereg pytań dziennikarzy. Najpierw został zapytany o postawę mediów w trakcie ciszy wyborczej, także tych lokalnych. 

Jestem zaskoczony postawą niektórych mediów. Ja nie złamałem prawa, w przeciwieństwie do innych. Niech Państwowa Komisja Wyborcza oceni kto zachowywał się nie fair. Dziwi mnie, że niektóre media ogólnopolskie podawały jakieś niesprawdzone sondaże, że w niektórych mediach łamano ciszę wyborczą. Wiem, że rozdawano też ulotki agitujące za niektórymi kandydatami. Przed I turą wyborów także w szkołach niektórzy kandydaci się ogłaszali. Mimo tych przeciwności wygrałem wybory i to jest dla mnie najważniejsze - powiedział Wilk.

Jerzy Wilk został również zapytany czy będzie przez PiS złożona skarga na jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych w związku z sondażem, który wczoraj późnym wieczorem pojawił się na jej antenie (TVP Info – przyp. red.).

- Nie chcę się na tym skupiać, tym się zajmują prawnicy. Ja się skupiam na swojej pracy. Ja patrzę na siebie. Nie łamałem prawa, a to że inni to robili, to im to nie pomogło w kampanii wyborczej - odpowiedział Wilk.

Pojawił się także temat przyszłych wiceprezydentów i pierwszych decyzji prezydenta. 

W trakcie mojej kampanii deklarowałem chęć dokonania zmian. Jedną z nich jest dwóch wiceprezydentów, a nie trzech jak u Grzegorza Nowaczyka. Być może powołam sekretarza miasta, bo od wielu kadencji takiej osoby w Urzędzie Miejskim nie było. Rozmowy są prowadzone, ale konkretów jeszcze nie mogę podać. Najpierw zlecę skarbnikowi przeprowadzenie audytu stanu finansów miasta, a jego wyniki upublicznię dla mieszkańców - podkreślił prezydent.

Kolejnym działaniem, które na początku swojej pracy jako włodarz miasta zamierza podjąć Jerzy Wilk jest temat ustawy śmieciowej.

- Od początku moich spotkań z mieszkańcami w trakcie kampanii wyborczej ludzie prosili mnie bym zrobił coś ze śmieciami w mieście. Nie może być tak, że na każdej dzielnicy są miejsca gdzie leży pełno śmieci. Trzeba coś z tym zrobić, bo jest wielki bałagan - zaznaczył.

Prezydent poruszył również temat większości koalicyjnej w Radzie Miasta. Może współpracować z każdym ugrupowaniem, które taką chęć zadeklaruje. 

Ja nie mówiłem o koalicji tylko o współpracy. Mogę współpracować z każdym, nawet z Platformą. Jeśli chodzi o sprawy miasta to głosujemy zawsze wspólnie, jako wszystkie partie. Owszem są różnice w programach partii, ale staramy się działać razem. Zapewniam jednocześnie, że większość w radzie będzie. Nie ma nacisków i wskazówek od prezesa Kaczyńskiego w tej sprawie. Rozmawiać będziemy z każdym ugrupowaniem w mieście - podkreślił prezydent. 

Trochę inaczej w tym temacie wypowiada się jednak rzecznik SLD Dariusz Joński, który zdecydowanie wykluczył koalicję SLD z PiS w Elblągu. Twierdzi on, że nowemu prezydentowi będzie ciężko uzyskać większość w Radzie, mimo że brakuje ku temu tylko trzech głosów. Wilk zapytany czy jest możliwe, że większości w Radzie Miasta jednak nie będzie odpowiada twierdząco: „Będziemy mieli”. 

Wilk zapewnia, że nie zamierza zwalniać z pracy w Urzędzie Miejskim nikogo tylko z tego powodu, że pracował on z poprzednią ekipą rządzącą miastem.

Od kilku dni nieodłącznym elementem rozmów z Jerzym Wilkiem są „taśmy prawdy”, które pojawiły się w mediach. Prezydent jest w tym temacie konsekwentny, ponieważ od samego początku mówi, że on ich nawet nie ogląda. Jak sam podkreśla „miały mu one zaszkodzić, a jak to się skończyło wszyscy widzimy. Zostałem prezydentem Elbląga. Jednocześnie proszę PO o zaprzestanie takich brudnych działań.” W związku z tymi taśmami jutro Maria Kosecka z PO zamierza złożyć pozew do sądu.

Po pierwsze Pani Kosecka niech wyjaśni kto nagrał te prywatne rozmowy. Wszystkim zdarza się w prywatnych rozmowach wypowiadać różne słowa. Jeśli Kosecka uważa się obrażona, to ja za wulgaryzmy mogę przeprosić. Podkreślę raz jeszcze, to były kilkukrotne rozmowy kilku mężczyzn, które zostały pocięte i złożone - odniósł się do zamiarów Marii Koseckiej Jerzy Wilk. 

Wilka zapytano również o to czy wynik uzyskany przez PiS w Elblągu może się przełożyć na wynik i poparcie dla tej partii w przekroju całego kraju. Prezydent uważa, że jest to bardzo możliwe.

Skoro Jarosław Kaczyński i Donald Tusk trzy razy przyjeżdżali do Elbląga w trakcie kampanii, to oznacza, że nasze miasto jest dla nich ważne i może to mieć wpływ na rozwój tendencji w Polsce. Mam satysfakcję, że mogę się temu przyczynić - podsumował Wilk.

Prezydent kilkukrotne podkreślił, że nie zamierza się wycofać z żadnego punktu swojego programu wyborczego. Chcę go konsekwentnie realizować. „Tak jak obiecałem, tak będę robił. Wszystkie te punkty będę realizować. I nie przestraszą mnie żadne taśmy i gówniarze, którzy je wypuścili.

Tej obietnicy z pewnością będą pilnować elblążanie, którzy mają już dość złożonych pięknie słów i obietnic. Mieszkańcy oczekują konkretnych działań i rządów prezydenta. Oczekują przede wszystkim zmian na lepsze. Czy wyniki wczorajszych wyborów to zapewnią?

oceń wątek 20 12 zgłoś do moderacji
2013-07-08 15:09 64%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez baku
czekamy na baseny na kazdej dzielnicy, w takim razie!
odpowiedz oceń post 16 9 zgłoś do moderacji
2013-07-08 15:50 50%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez swc
Zrzućmy się na tę łopatę, bo przekop trza już od jutra robić,żeby się zmieścić w tej kadencji...
oceń post 10 10 zgłoś do moderacji
2013-07-08 15:14 55%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Zniewolony Elblag
Od odwołania wystarczy tylko 10500 podpisów.
odpowiedz oceń post 12 10 zgłoś do moderacji
2013-07-08 15:15 59%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez kat na frajerów
No cóż najpierw słyszeliśmy o "...gnidach i wszach..." dzisiaj o "...gówniarze, którzy je wypuścili...." łebski i swojski jest "nasz" ten prezydent! Zapomniał zapewne o powiedzonku "kto z kim przystaje takim się staje" Wszystko jasne?
odpowiedz oceń post 17 12 zgłoś do moderacji
2013-07-08 18:43 29%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez kat na katów na frajerów
hehe śmieszny jesteś człowieczku - piszesz o sobie "kat na frajerów", a jesteś tu chyba największym frajerem na tym portalu :P
oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-07-08 18:43 29%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez kat na katów na frajerów
hehe śmieszny jesteś człowieczku - piszesz o sobie "kat na frajerów", a jesteś tu chyba największym frajerem na tym portalu :P
oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-07-08 18:43 33%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez kat na katów na frajerów
hehe śmieszny jesteś człowieczku - piszesz o sobie "kat na frajerów", a jesteś tu chyba największym frajerem na tym portalu :P
oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2013-07-08 15:24 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez elblazanin
Teraz rozpocznie tworzyć koalicje z SLD ;) a co na taśmy Pan Nowak? Mam nadzieje, ze pojdzie do sądu
odpowiedz oceń post 6 12 zgłoś do moderacji
2013-07-08 15:31 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez obserwator
Na spełnienie obietnic chyba nie każe nam czekac do wyborów. Bo już słysze że potrzebuje na to całej kadencji czego nie mówił wcześniej Nowaczyk. Na wszelki wypadek wydrukowałem te obietnice i za pół roku ewentualne referendum jeszcze przed wyborami do PE..
odpowiedz oceń post 8 8 zgłoś do moderacji
2013-07-08 15:34 59%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez buhahaha
Panie Wilk, ale kogoś przecież Pan musi wy..lić! To po co na Pana głosowałem? :P
odpowiedz oceń post 10 7 zgłoś do moderacji
2013-07-08 17:20 71%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Jackwar
Jak tak uważasz to napisz tu kogo twoim zdaniem ma wywalić ! Nie będę się zniżał do twojego słownictwa , nawet wykropkowanego . Może to ty montujesz te filmiki na youtube ?
oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2013-07-08 18:40 69%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez wywali nierobów
W artykule nie podano jego całych słów. Powiedział, że nie będzie wywalał ze względu na przynależnośćpartyjną, ale wywali po prostu złych pracowników/nierobów.
oceń post 11 5 zgłoś do moderacji
2013-07-08 16:07 41%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez dobrze że TYLKO na rok!
HIPOKRYTA WILK! w dzień referendum BEZPRAWNIE kolportował materiały związane z kampania referendalną!!! takie prawo i sprawiedliwość jak nowy prezydent - swojskie, prostackie, miałkie, sfrustrowane z kompleksami - dlatego się na debata nie pokazuje... dobrze że tylko na rok!!!
odpowiedz oceń post 11 16 zgłoś do moderacji
2013-07-08 20:38 0%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Vista
Ten dekolt i odkryte ramiona Pań to niestosowny strój na konferencji prasowej. To nie bankiet czy koktajl w ogrodzie.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-07-08 20:48 17%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
Przecież panie Wilk, panu myli się sztuka z kulturą.
odpowiedz oceń post 2 10 zgłoś do moderacji
2013-07-08 20:55 67%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez carramba
Pani prowadząca konferencje i kampanię nie nadaje się do niczego. Jest jak dyktator, krzyczy, rozkazuje, rozstawia - widziałem na filmikach. Myślę, że gdyby nie ta Pani Wilk uzyskałby lepszy wynik. Ta pani to jakaś członkini PIS? Nigdy przedtem jej nie widziałem nigdzie. Teraz też kiecka na jak bal koktajlowy. Żenada.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-07-08 22:54 25%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez kobra
Chyba trzeba stad spierda.............ć
odpowiedz oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2013-07-08 22:58 71%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Jackwar
Widocznie masz coś na sumieniu skoro tak twierdzisz . Język też podobny do Drzewieckiego więc jedź razem z jego żoną futra wynosić ze sklepu kapitalistom .
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-07-09 07:00 18%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez ter
Kiedy możemy zrobić referendum aby odwołać tego Wilka, Jamnika, czy jednak zwykłego Kundla ?
odpowiedz oceń post 2 9 zgłoś do moderacji
2013-07-09 08:18 57%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez jackwar
Odważny z ciebie gość i tak po IP można dojść jaki z ciebie kundel i POpapraniec
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-07-09 09:15 43%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez NIE JACKWAR
Jackwar :) straszysz???? JAKA MASAKRA SIĘ ZACZYNA!!! :D
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-07-09 15:39 50%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Jackwar
Gdzie straszę ? Nie , a boisz się ? Czego ? Zrobiłeś coś złego ?
To za rządów Tuska fala samobójstwa .
PiS rządził 1,5 roku a zrobił więcej niż ci przez 6 lat . Zamieszczałem listę czego dokonali , lecz ludzie szybko zapominali .
Zamieściłem też listę obietnic Tuska a co zrobiono ? Bieda ruska .
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-07-09 13:45 0%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez hahah
Obietnice ulegną tylko lekkim korektom:
np. zerowe bezrobocie - Tak, ale tylko wśród działaczy PIS i ich rodzin
;))))
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
Gifas
2013-07-09 20:33 0%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
a takie pytanko... czy zmieni pensje prezydenta adekwatnie do wielkosci miasta? ta kwestia byla juz poruszana i ponoc o wiele za duzo zarabial poprzedni prezydent Grigori N. w porownaniu do innych miast o podobnych rozmiarach (zarobki porownywalne do HGW: P)
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.