najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2021-04-28 16:06 100%

Obwodnica Wschodnia zniszczy Bażantarnię? Mieszkańcy protestują

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Miasto Elbląg pozyskało środki na budowę tzw. Obwodnicy Wschodniej, realizowanej w dwóch etapach i mającej odciążyć z ruchu kołowego ul. Bema. Tymczasem grupa mieszkańców Elbląga protestują przeciwko tej inwestycji, wskazując, że budowa trasy w tym miejscu zniszczy elbląską Bażantarnię.

Ponad 7,2 mln złotych dofinansowania otrzymał elbląski samorząd z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację zadania pn. „Budowa odcinka drogi powiatowej ulicy Wschodniej w Elblągu - etap I: ul. Wschodnia bis”.

- To bardzo dobra informacja. Budowa ulicy Wschodniej ma bardzo duże znaczenie w układzie komunikacyjnym miasta i odciążeniu ulicy Bema. To pierwszy krok w tym kierunku – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Tymczasem z tej inwestycji nie jest zadowolonych część elblążan. W parku pojawiają się banery wyrażające hasła przeciwko budowie obwodnicy. Natomiast w internecie można podpisać petycję przeciwko temu projektowi. Protestujący zarzucają władzom samorządowym Elbląga brak konsultacji w tej sprawie z mieszkańcami.

- Rozumiemy konieczność rozwiązania istniejącego problemu, nie zgadzamy się jednak z proponowanym jedynym rozwiązaniem, które nową drogę prowadzi na terenach rekreacyjnych, będących dla elblążan miejscem odpoczynku i uprawiania sportu - parku Bażantarni i okolicach Góry Chrobrego, jednocześnie oczekując od miasta wypracowania w drodze konsultacji społecznych alternatywnego wariantu trasy – informują autorzy petycji. - Uważamy, że proponowana trasa częściowo rozwiąże problem korków na ul. Bema, przenosząc je jedynie w inne miejsce miasta, bezpowrotnie niszcząc z kolei miejsce cenne przyrodniczo i społecznie. Obwodnica przebiegać będzie w otulinie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, przecinając popularne szlaki turystyczne i nordic walking, w pobliżu polany, na której elblążanie tłumnie spędzają czas wolny. Sama budowa trasy będzie sporym utrudnieniem oraz de facto zmieni charakter tego miejsca - wszak spędzanie wolnego czasu wśród ryku koparek i kurzu, a później przy hałasie komunikacyjnym, mija się z celem.

Jak wskazują, dodatkowy sprzeciw budzi fakt, że przebieg trasy nie był poddany żadnym konsultacjom społecznym.

- Oczekujemy od władz miasta przede wszystkim zorganizowania konsultacji społecznych i opracowania wariantów trasy, który w mniejszym stopniu ingerowałyby w tak cenne tereny zielone Elbląga, nie zgadzając się definitywnie na ustanowiony przebieg Obwodnicy Wschodniej – dodają autorzy petycji.

Petycję można podpisać przez internetu tu: PETYCJA

oceń wątek 3 0 zgłoś do moderacji
2021-04-29 07:28 43%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Nie chcemy samochodów w lesie
To nie jest żaden park, tylko Las Bażantarnia!
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2021-05-03 11:42 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Joanna,
Mądra inwestycja.Popieram.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2021-05-04 15:30 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Joanna,
Popieram inicjatywę obwodnicy.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2021-05-05 09:32 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Mirosław,
Dobry pomysł.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2021-05-11 05:34 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Oto prawdziwy stan Bażantarni dziś https://www.youtube.com/watch?v=jZS5yezhgEk
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.