najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2014-05-01 17:06 39%

Opinie. Jak się premier z prezydentem w Elblągu nie spotkał

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Premier Donald Tusk i prezydent Jerzy Wilk, choć przebywali w tym samym miejscu i w tym samym czasie, nie spotkali się. Nie było debaty o Elblągu i przekopie przez Mierzeję Wiślaną. Prezydent Wilk nie został zaproszony na scenę, gdzie stali premier i marszałek województwa. Oburzamy się. Ale czy mamy powód?

Prezydent Jerzy Wilk kilka miesięcy temu wydał rozporządzenie, w którym wymaga, aby prezydenta miasta na ważne uroczystości czy spotkania zapraszano przynajmniej z 14 dniowym wyprzedzeniem. Służby prasowe Jerzego Wilka wyjaśniały, że chodzi o powagę urzędu prezydenta miasta. Jednak prezydent Wilk do innych już takiej samej miary nie przykłada.

Oto kilka dni temu, gdy wiadome było, że premier Donald Tusk jednak przyjedzie do Elbląga na piknik europejski, prezydent Wilk postanowił z premierem porozmawiać. Wysłał do kancelarii premiera zaproszenie, aby debatować na temat przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Jak powszechnie wiadomo, wizyty polityków tej rangi są planowane z dużym wyprzedzeniem pod względem przygotowania ich programu. Ciężko więc wymagać, aby dla pomysłu prezydenta Elbląga, kancelaria premiera zmieniała teraz, ustalony już przebieg wizyty Donalda Tuska. Być może gdyby prezydent Wilk wysłał to zaproszenie dwa tygodnie temu, sytuacja wyglądałaby dziś inaczej.

Prezydenta miasta zabrakło na scenie. Nie witał premiera, jako gospodarz pikniku. Nie witał, bo nim nie był. Imprezę organizował samorząd województwa, a gospodarzem był tu marszałek Jacek Protas. Miasto miało swoje stoisko promocyjne, jak każda inna instytucja oraz organizacja.

Kolejny zarzut. Premier Donald Tusk nie odwiedził stoiska miasta, gdzie podobno czekał na niego prezydent Wilk. Nie wiem, nie widziałem. Jednak słyszałem, że gdy premier przechodził obok namiotu miasta, prezydent Wilk był w środku, nie wyszedł do premiera.

Czy była więc szansa, aby spotkanie prezydent Wilk – premier Tusk doszło dziś do skutku? Była. Dlaczego więc się nie odbyło? O to trzeba zapytać prezydenta Jerzego Wilka. Jak nas poinformował Jerzy Wcisła, dyrektor biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie: - Organizatorem pikniku był marszałek województwa Jacek Protas. Podczas tej imprezy zaplanowane zostało spotkanie z premierem Tuskiem w Bibliotece Elbląskiej. Zaproszenie na spotkanie z premierem zostało doręczone również prezydentowi Jerzemu Wilkowi. Niestety w Bibliotece Elbląskiej zabrakło przedstawiciela Elbląga.

Jak więc widać, była okazja aby prezydent Wilk spotkał się z premierem Tuskiem. Do spotkania jednak nie doszło. Dlaczego? Trzeba o to już pytać prezydenta Elbląga.

oceń wątek 9 14 zgłoś do moderacji
2014-05-01 17:19 57%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez alibaba
wilk to tchurz. mogl wyjsc do Tuska a nie czekac w namiocie jak oferma
odpowiedz oceń post 21 16 zgłoś do moderacji
2014-05-01 21:07 27%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanin
Alibaba to analfabeta, tchórz to TUSK, że zrobił wszystko pod wyborczą publikę
oceń post 4 11 zgłoś do moderacji
2014-05-01 17:26 70%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
A dlaczego w Elblągu gospodarzem jest Marszałek?! Gospodarzem jest Miasto, czyli Elblążanie, czyli My - NAS REPREZENTUJE PREZYDENT MIASTA. Ci panowie byli na gościnnych występach partyjnych u nas, a nie gospodarzami.
odpowiedz oceń post 21 9 zgłoś do moderacji
2014-05-01 19:00 33%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez hetman
Jak więc Teatr zrobi imprezę plenerową dla mieszkańców Elbląga to gospodarzem imprezy też będzie prezydent czy może raczej dyrektor Teatru albo marszałek? Maria ogarnij się, bo ci PiS oczy i rozum zakleił.
oceń post 6 12 zgłoś do moderacji
2014-05-01 20:17 50%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
@Hetman - przykład kompletnie nieadekwatny - ale oczywiście impreza teatru będzie imprezą teatru, jeżeli Teatr jest w Elblągu to zawsze gospodarzem będą Elblążanie - a przedstawicielem Elblążan nie jest Dyrektor Teatru, a jest nim Prezydent Miasta. Z PiS to widzę, że wszyscy mają jakiś problem, wszędzie widzą PiS. Oświadczam, że nie interesuje mnie PiS, interesuje mnie moje Miasto. W Moim Mieście gospodarzem jestem Ja i ponad 120.000 bliskich mi mieszkańców. Ponieważ taką gromadkę ciężko zebrać u bram Miasta jak przychodzą goście, wybraliśmy naszego reprezentanta. Gość jednak nas olał ciepłym moczem i naszej reprezentacji nie przyjął. W czasach, kiedy to miasto szczyciło się kunsztem RYCERSKIM - taki policzek wyrażał tylko jedno... - ale to pozostawiam mądrym do wniosków.
oceń post 6 6 zgłoś do moderacji
2014-05-01 17:27 56%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez miszmasz
No bez zgody premiera to BOROWCY by nie dopuścili prezydenta, więc pierwszy krok należał do premiera, a takiej zgody nie było widać. Dla mnie to było takie coś jakby cyrk przyjechał do Elbląga. Mamy prezydenta, przyjechał premier więc należało pokazać choćby uścisk dłoni, tak dla nas dla mieszkańców , no tego nie było. A śmieją się z pana Kaczyńskiego , ale to jest wymierzone też przeciwko Nam Elblążanom.Takie obchody a nikt z Samorządu Elbląga nie uczestniczył.
odpowiedz oceń post 14 11 zgłoś do moderacji
2014-05-01 18:35 48%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez zazu
umiesz czytać? Wilk został zaproszony na spotkanie z premierem w bibliotece elbląskiej - NIE PRZYSZEDŁ! zrozumiałeś?
oceń post 11 12 zgłoś do moderacji
2014-05-01 17:32 52%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez maja
Taka prawda, Wilk oczekuje dwoch tygodni, a Premier ma byc na kazde jego skinienie. Kto by w ogole ×w taki dzien chcial sluchac jego debaty. To jest piknik rodziny, niech nasze dzieci sie bawia i ciesza, a nie ogladaja debaty i sluchaja tych klamstw i walk politycznych.
odpowiedz oceń post 15 14 zgłoś do moderacji
2014-05-01 17:42 61%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
Jednak piwko, i karkówka na grilla uszczęśliwia ludzi... niech się bawią - w d...pie Polska, w Du...pie Elbląg. Cyrk przyjechał, dzieci poskaczą na dmuchańcach na imprezie za 250.000 zł. i git. Smutne :-(
oceń post 11 7 zgłoś do moderacji
2014-05-01 22:58 40%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Jan_Moczydłowski
Marysiu przynajmniej coś mieszkańcy dostali od Premiera, bo od Prezydenta miasta trudno na coś liczyć!
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2014-05-02 08:04 25%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Obietnice bez pokrycia , trochę wyborczej kiełbasy lub bigosu a na koniec organizatoarzy napluli Elblągowi w twarz omijając stoisko Elbląga. Za taki koktail dziekuję . Kto się chamem urodził kanarkiem nie umrze ale POkazywac to tak wyrażnie to strzał we własną głowę w stylu Jerzego W. Snajper Samobójca to specjalność coraz powszechniejsza.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-05-01 17:44 52%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez borowik
Wilk chce by koło niego skakano a ranga to tu premier był wyżej on był zwykłym szarakiem...czekać tylko jak zacznie biadolić w mediach jaki to premier zły że nie chciał się z nim spotkać w miejscu co on wyznaczył - bo przecież nie będzie nikt Wilkowi kto inny mówił gdzie ma być...
odpowiedz oceń post 13 12 zgłoś do moderacji
2014-05-01 17:49 54%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez hetman
Jak widać, marszałek zaprosił prezydenta na spotkanie z premierem Tuskiem. Wilk nie przyszedł. I wszystko jasne, Wilk chciał to rozegrać pod publiczkę, medialnie, nie wyszło. Tusk nie dał się wmanewrować w kampanię wyborczą Wilka.
odpowiedz oceń post 13 11 zgłoś do moderacji
2014-05-01 17:55 65%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Maria
Panie Redaktorze, jeżeli w Polsce, w Warszawie organizowany jest szczyt klimatyczny ONZ, to kto jest gospodarzem? ONZ? Czy Warszawa/ Polska?! Tworzy Pan jakieś precedensy zwyczajowe... To, że Marszałek zaprosił Premiera do Elbląga nie odbiera Elblągowi roli GOSPODARZA! A ten kto ignoruje gospodarza, jest zwyczajnym zerem.
odpowiedz oceń post 15 8 zgłoś do moderacji
2014-05-01 23:32 25%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Zygmunt Law
Ma Pani rację. Jeśli bym przyszedl do Pani domu, a Pani siedziałaby w pokoju i nie chciała się ze mną przywitać a nie wszedł bym do pokoju w którm Pani siedzi - oznaczało by to, że Panią zignorowałem a Pani obdarzyła mnie szacunkiem.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-05-02 08:01 25%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Panie Zygmuncie nie można "zignorować " gościa - albo się go zaprasza alboi wygania. Delagacja z Preazmierem kierowaniac przez Panów Czyżyka Wcisłę i Portasa omineła namiot Elbląga zaczynając od wizyta na sposku Kaczych Błot czy podobnie. Razumiem że może tam Pana nie było ale ja byłem i widziałem jak ominięta głowny trakt schodząc od razu na keje nabrzeża. Proszę nie żartowac....
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-05-01 18:09 78%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez WYBORCA
Panie redaktorze Pszczółkowski. Cytuję " Nie wiem , nie widziałem . Jednak słyszałem " - Ja bylem i widziałem , że Pan Premier nie przechodził koło namiotu miasta jak Pan sugeruje. O przyczyny braku spotkania należy spytać obu Panów , którzy dali dziś POPIS ............
odpowiedz oceń post 14 4 zgłoś do moderacji
2014-05-01 18:19 77%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez savoir vivre
Zasada savoir vivre "Gospodarz pierwszy wyciąga rękę do swoich gości"...Prezydent jest gospodarzem Elbląga więc powinien sam przywitać się z Premierem (gościem)
odpowiedz oceń post 17 5 zgłoś do moderacji
2014-05-01 23:26 0%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez PISowiec
Proszę mowić po polsku a nie tylko pewnie jakieś nimieckie hasła "savoir vivre" - nie wiem co to znaczy -pewnie cos od Tuska Pan usłyszał, ale chciał Pan obrazić naszgo kochanego i najlepszego Prezydenta! Nieładnie.
oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2014-05-01 18:29 64%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez to śmieszne
Biedny ten Wilk, tak podobny do Prezesa. Ten też z nikim nie rozmawia, do Prezydenta Polski nie pójdzie. Ciągle w pretensjach. Wszyscy chcą go skrzywdzić. Kompleksy, kompleksy i jeszcze raz kompleksy. Na całym świecie jest przyjęte, że to prezydent miasta, wita premiera kraju. I do tego żadnych zaproszeń nie trzeba. Jest na swoim terenie. To Wilk próbował zlekceważyć Premiera i tylko się ośmieszył. A to chowanie się po kątach, czyli w namiocie? Toż to dziecinada. Tusk go miał tam szukać, czy co?
odpowiedz oceń post 16 9 zgłoś do moderacji
2014-05-01 18:31 38%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez inc
wolf myslal ze pr będzie budowal heheh/// po wyborach kiedy obiecywal przekop rano w Polsacie sam stwierdził ze nic nie może/// z drugiej strony nie potrafi strazy miejskiej odwolac klamca a się pcha w wielkie projekty
odpowiedz oceń post 6 10 zgłoś do moderacji
2014-05-01 18:52 22%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
...........Premier poszedł po skosie żeby ominąć stoisko Miasta a był prowadzony przez Pana Czyżyka, Chce Pan iść w zaparte ? Pan Prezydent Pana zdaniem miał oblatywać cały piknik żeby złapać Premiera czy Premier powinien rozpocząć zwiedzanie od stanowiska Miasta ? Skoro nie ma Pan pojęcia o grzeczności to proponuję po prostu nie kłamać....
odpowiedz oceń post 7 25 zgłoś do moderacji
2014-05-01 18:58 63%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez hetman
Mariusz, ty chyba z głową coś masz nie tak. Premier według ciebie miał biegać i szukać Wilka po pikniku, bo ten wlazł do namiotu? Ty się chłopie z kozą na rozum zamieniłeś!
oceń post 17 10 zgłoś do moderacji
2014-05-01 19:22 22%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Mam cię przeczołgać po trasie jaką szedł Premier żebyś zrozumiał że Premier minął namiot Miasta w odległości 30 metrów i wyszedł na Bulwar od jego tyłu ? Nie wyciągasz z tego wniosku ?
oceń post 5 18 zgłoś do moderacji
2014-05-01 19:49 70%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez powiec
Panie Mariuszu Lewandowski całymi dniami wstawia pan swoje komentarze na wszystkich forach bohatersko broniąc prezydenta Wilka i PIS, jest pan obecny praktycznie na wszystkich spotkaniach publicznych, znaczy się prawdopodobnie nigdzie pan nie pracuje. Delikatnie mówiąc nie wygląda pan na zabiedzonego bezrobotnego stąd moje grzecznie pytanie. Czy jest pan płatnym pisowskim hejterem?
odpowiedz oceń post 14 6 zgłoś do moderacji
2014-05-01 20:14 10%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Panie PO-wiec już na dwóch portalach się Pan powtarzasz - wróc na Portel i przeczytaj bo mi się nie chce kopiowąć i wklejać to takie nudne...Trochę inwencji proszę bo Jerzy W nie doliczy Panu do kasiutki za dublowanie wpisów i co będzie ?
oceń post 2 18 zgłoś do moderacji
2014-05-01 20:24 76%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez Iza
Protas i Czyżyk buli ORGANIZATORAMI tej imprezy a nie GOSPODARZAMI! Gospodarzem było Miasto Elbląg - konkretnie Bulwar Zygmunta Augusta. Kto sprawuje władzę w Elblągu - wiemy wszyscy. Po co dalsze brednie?
odpowiedz oceń post 13 4 zgłoś do moderacji
2014-05-01 20:35 40%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Pan Jerzy W płaci to się pisze ,,, życie gospodarcze w mikroskali.
oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2014-05-01 20:36 65%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez v1
Pan Wilk ośmieszył i sprawowany urząd i sam siebie. Ale co się dziwić gdy jest on przedłużonym ramieniem Pana Kaczyskiego. Z dobrymi obyczajami i kultura, to nie ma nic wspólnego. Szkoda pisac i mówić.
odpowiedz oceń post 17 9 zgłoś do moderacji
2014-05-01 20:50 18%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
No to wreszczie zromymiałem po co Pan Kaczyński ma ochronę - żeby jego ocroniarze PObili BOR i żeby mógł pokroić tort razem z Premierem.... Ale ze mnie rak zacofany.... Ale gdzie była Strąz Miejska ?
oceń post 2 9 zgłoś do moderacji
2014-05-01 21:11 64%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez v1
Panie Mariuszu...która partia bojkotuje Rade Gabinetową i róznego rodzaju komisje w sejmie? Która partia wypowiada sie bezosobowo o prezydencie i premierze RP? Kto ma zabiegac o spotkanie - premier rzadu czy prezydent miasta? Daj chłopcze spokój i nie wystawiaj sobie oceny niedostatecznej (nasze czasy) z wiedzy o społeczestwie i świecie współczesnym. Posłuchaj rady starszego i .......... Pozdrawiam.
odpowiedz oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
2014-05-02 07:23 0%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Spotkanie gościa i gospodarza ma organizowąc organizator . Taki z Pana Czyżyka organizator że jego zachowania inaczje jak chamskim okreslić się nie da. Pytanie czy to chamstwo własne czy przywiezione z Olsztyna ? Mam nadzieje że to jednak nie własny POmysł Pana Czyżyka bo jednak co by o nim nie gadąć to dotąd jak cham się nie zachował. Skąd zatem takie jego zachowanie wcozraj ?
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-05-01 21:16 71%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez gość
Wstyd za Wilka że się nie pojawił,Premier miał podejść do jego namiotu... hahaha,Wstyd żeby gość sam chodził do gospodarzy,nie ważne że Platforma to zorganizowała,pis powinien sam wyjść na przeciw a nie chować się,unosić się dumą i uważać że to jedna z Głów Państwa będzie do nich przychodzić.Wstyd za takiego Prezydenta za taką partię,Nie pokazali się z tej lepszej strony ale spokojnie jeszcze tylko do połowy Listopada i koniec rządów pis-u.Nie jestem zwolennikiem Platformy ale oni lepiej się pokazali i w tym roku i w zeszłym!!!
odpowiedz oceń post 15 6 zgłoś do moderacji
2014-05-01 21:23 78%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez Reksio
PiS - komando tak ma , że lubi się obrażać , kiedyś Jarosław też się obraził na TVN ale słupki mu poleciały to znowu się zakochał. Tak poza tym najgorsze w całej tej hucpie jest to , że pan Wilk przynajmniej na czas prezydentury nie zrzucił munduru partyjnego i nawet nie udaje , że jest samorządowcem.
odpowiedz oceń post 18 5 zgłoś do moderacji
2014-05-01 22:13 63%
35

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
Jeszcze 7 miesięcy tej nijakiej kadencji pana Wilka.
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2014-05-01 22:23 59%
36

odpowiedziano ponad rok temu przez noPiS
To jest cały PiS - wiecznie na wszystkich obrażeni.
odpowiedz oceń post 10 7 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.