najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2014-10-28 12:59 42%

Oświadczenie Edmunda Szweda dotyczące publikacji w gazecie portEl.pl

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

W ubiegłą sobotę w siedzibie firmy Pujan przy ul. Fabrycznej odbyła się konferencja Edmunda Szweda, kandydata na Urząd Prezydenta Miasta Elbląg wraz z jego zagranicznymi gośćmi, którymi okazali się niemieccy inwestorzy, chcący budować w naszym mieście aquapark. Rafał Gruchalski, redaktor naczelny gazety internetowej portEl.pl w swoim artykule zawarł informacje, których nie sprawdził, które uderzały w godność niemieckich gości. W związku z zaistniałą sytuacją Edmund Szwed wydaje w tej sprawie oświadczenie.

„Oświadczenie Edmunda Szweda dotyczące publikacji w gazecie portEl.pl”

„Po sobotniej konferencji Pan redaktor naczelny, gazety internetowej portEl.pl Rafał Gruchalski napisał paszkwil, mający na celu powstrzymać inwestorów z Niemiec przed angażowaniem się w rozwój gospodarczy Elbląga. Pan redaktor wykazał wyjątkową nierzetelność. Zastanawiam się jakim powodami, pisząc ten artykuł, kierował się redaktor portEl.pl – Rafał Gruchalski?

Czy strach przed zmianą, która dzięki mieszkańcom Elbląga może dokonać się 16 listopada 2014 roku powoduje, że wiele osób, związanych z poprzednią władzą robi wszystko by wykpić, zniszczyć i obrzucić błotem wizerunek, dzisiaj jedynego kandydata na Prezydenta Elbląga nie związanego z dotychczas zarządzającymi miastem, od przeszło 20 lat przedstawicieli różnych partii politycznych.

Przypomnieć należy, że pan redaktor Gruchalski był Dyrektorem Departamentu Komunikacji Społecznej, za czasów odwołanego w referendum prezydenta Grzegorza Nowaczyka. Praca tego departamentu, była jedną z głównych przyczyn skutecznego referendum, w którym odwołano władze miasta i Radę Miejską w Elblągu.

Dlaczego artykuł portEL.pl to paszkwil?

Otóż, redaktor portEl.pl stawia pytania: „Co to za firmy? Próbowaliśmy sprawdzić, kim są niemieccy inwestorzy. Na stronach internetowych Zech Bau i Zech Group nie znaleźliśmy żadnej informacji o tym, jakie stanowiska w koncernie lub firmach z nimi powiązanych zajmują Marcel Harms, Richard Rogers i Norbert Segieth. Zapytaliśmy o to mailowo biuro prasowe koncernu, czekamy na odpowiedź.” - pisze Rafał Gruchalski.

Podsumowując zamieszcza Pan redaktor Gruchalski informację: - W 2002 roku działalność firmy badała komisja śledcza powołana przez parlament Bremy. Chodziło o aferę korupcyjną dotyczącą budowy w latach 90. stadionu i innych obiektów publicznych bez ogłaszania przetargów. Wszystkie postępowania przeciwko Kurtowi Zech, szefowi firmy, zostały umorzone.

Pan Redaktor portEl.pl Rafał Gruchalski, nie mając pełnych informacji o koncernie i jego przedstawicielach, którzy jako goście brali udział w konferencji zorganizowanej w dniu 25.10.2014 przeze mnie jako kandydata na prezydenta Elbląga i Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Elbląg pisze tak tekst i konstruuje, aby wywołał lawinę komentarzy.

Czy tak skonstruowany tekst można uznać za rzetelny przekaz dziennikarski?

Jest to typowy paszkwil ze względu na konstrukcję, treść artykułu oraz czas w którym został wyemitowany. Zamieszczony w trakcie kampanii wyborczej, ma nie tylko za zadanie podważyć wiarygodność i zdyskredytować występujących na konferencji, zaproszonych przeze mnie gości z Niemiec, ale przede wszystkim mnie samego, jako kandydata na Prezydenta Miasta Elbląg.

Jest to klasyczny paszkwil zbudowany na autorskiej tezie Pana Redaktora – portEl.pl, który ma wywołać negatywne komentarze.

Pragnę zacytować jeden z wielu, typowych komentarzy, które zostały zamieszczone po wyemitowaniu artykułu „no właśnie, trochę dziwni Ci inwestorzy, którzy chcieli zainwestować " w ciemno" tyle kasy bez szans na zwrot z inwestycji. Chyba że to takie sprytne przejmowanie nieruchomości przez osoby, które mają "sentyment" do naszych ziem.”

Ja, jako kandydat Edmund Szwed na urząd Prezydenta oświadczam, że na przekór takim próbom, uruchomię Mieszkaniowy Program Budownictwa Komunalnego i zbuduję w Elblągu stadion - wielofunkcyjny we współpracy z firmą Zech Bau.

Pan redaktor portEl Rafał Gruchalski od pewnego momentu, w trwającej kampanii wyborczej, z upodobaniem akceptuje negatywne komentarze, oszczerstwa i pomówienia pod adresem mojej osoby.

Nie posiłkując się dalszymi tego rodzaju cytatami, jednoznacznie chcę zaznaczyć, iż zamierzony artykułem cel, to podważenie mojej wiarygodności, uczciwości, jako Edmunda Szweda. Być może do części czytelników przemawia osobiście, mam jednak świadomość, że mojej godności nikt nie jest w stanie mi odebrać, jedynie ja sam mogę to uczynić!

Jakie kroki w stosunku do gazety internetowej portEl.pl podejmą zaproszeni przeze mnie goście, jeszcze nie wiem. Zostali oni opisani przez Pana Redaktora jako podejrzane indywidua. Wiem jednak, że nie pozostawią oni tego bez ustosunkowania się do tej wręcz haniebnej postawy redaktora Rafała Gruchalskiego.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż treść artykułu godzi nie tylko w niemieckich inwestorów, ale przede wszystkim w moje dobre imię, jako kandydata na prezydenta i KWW Obywatelski Elbląg, od portEl.pl, zażądamy w najbliższym czasie zamieszczenia artykułu, w którym zawarte zostanie sprostowanie oraz przeprosiny skierowane bezpośrednio do osób, których nazwiska pojawiły się w treści artykuły oraz innych form satysfakcji.

W przypadku niedopełnienia przez gazetę internetową portEl.pl naszego żądania złożymy do Sądu pozew w trybie wyborczym”.

Edmund Szwed Kandydat na Urząd Prezydenta Miasta Elbląg

 

Materiał płatny, sfinansowany przez KWW Obywatelski Elbląg

oceń wątek 18 25 zgłoś do moderacji
2014-10-28 13:42 92%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez johnny
Buhahahahaha pan Szwed ma super poczucie humoru.Rozbawil mnie do lez.Zamiast startowac na krzeslo prezydenta miasta powinien zostac zawodowym kabareciarzem. :)
odpowiedz oceń post 55 5 zgłoś do moderacji
2014-10-28 14:00 90%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Steve
Masz rację John ten facet nie tylko wygaduje pierduły dla ciemnego ludu on nawet ubiera się jak kabareciaż!;) Nie mogę się doczekać procesu sądowego, gdzie pan Gruchalski zdemaskuje resztę tego międzynarodowego zespołu kabaretovego!;)
odpowiedz oceń post 45 5 zgłoś do moderacji
2014-10-28 14:33 93%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez kar
film któy sami dołożyli pogrąża go. znowu nie radzi sobie w mówieniu na żywo, czyta z kartki, przekręca nazwy i imiona. no śmieszny i małostkowy człowieczek.
odpowiedz oceń post 40 3 zgłoś do moderacji
2014-10-28 14:42 94%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Naczelny krytyk
"Być może do części czytelników przemawia osobiście, mam jednak świadomość, że mojej godności nikt nie jest w stanie mi odebrać, jedynie ja sam mogę to uczynić!" Człowieku bredzisz jak potłuczony. Jaką godność Ty sam sobie możesz odebrać jak Ty żadnej godności nie masz bo już dawno sam ją sobie odebrałeś wygadując takie niedorzeczności !!! Czekamy na sprawę sądową wytoczoną przez Ciebie gazecie internetowej portEl. Będzie w Elblągu darmowy cyrk z kandydatem na prezydenta w roli głównej. Ubierz tylko garnitur w kratkę gdyż takowe najczęściej ubierają clowny.
odpowiedz oceń post 33 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 14:42 92%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez kmicic
Pan Szwed chyba gdzieś w innej rzeczywistości jest. Może w swojej bajce razem z Lewandowskim?
odpowiedz oceń post 33 3 zgłoś do moderacji
2014-10-28 14:45 94%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Marek
Najbardziej mi się podoba, że jest to MATERIAŁ PŁATNY - czyli zwykła reklama kandydata. Cel uświęca środki? :-)
odpowiedz oceń post 32 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 14:46 94%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez kasaki
Uuu, czyżby szykował się pozew dziennikarza? Tak bym chyba zrobiła na miejscu RG. Ten tekst jak dla mnie rozbija bank i zdobywa tytuł "mistrzostwo tygodnia w strzelaniu kartoflem we własne kolana", a mamy dopiero wtorek.
odpowiedz oceń post 30 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 14:49 91%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Marek
Rolą dziennikarza jest zadawać pytania. Pan Gruchalski takie pytania zadaje - ja uważam, że to plus dla portel. Czekamy wszyscy na odpowiedź firmy z Niemiec- jakie funkcje pełnią w niej ci panowie - i wszystko będzie super! Przecież Panu kandydatowi też powinno zależeć na tym, aby wszystko było przejrzyste i prawdziwe a nie kamuflowane. Prawda?
odpowiedz oceń post 31 3 zgłoś do moderacji
2014-10-28 14:55 91%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Naczelny krytyk
Po obejrzeniu zamieszczonego tu filmu stwierdzam, że do Elbląga przyjechał cyrk i przedstawiciel tegoż cyrku przeczytał jego reklamę zachęcając nas do odwiedzenia go.
odpowiedz oceń post 32 3 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:03 91%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Naczelny krytyk
P.S. Widząc takiego kandydata na prezydenta już mnie nawet nie zdziwi jak dowiem się, że gdzieś na prezydenta jakiegoś miasta startuje słynne coś zwące się "Rafalala"
odpowiedz oceń post 30 3 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:04 90%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez obserwator
Ciekawe kto mu to napisał. Nawet nie potrafi dobrze tego przeczytać. Gdyby rozwiał wszelkie wątpliwości podczas konferencji - dał dojść do głosu dziennikarzom i rzeczowo odpowiadał na pytania - nikt nie musiałby snuć żadnych domysłów. Niestety również emitowany materiał pokazuje, że p. Szwed stworzony jest raczej do mówienia, a nie słuchania. Jeżeli nie chce wysłuchać argumentów swojego rozmówcy, to jak on biedny ma słuchać elblążan.
odpowiedz oceń post 27 3 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:41 92%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez Oberv
A kto powiedział, że będzie ich słuchał?! To Elblążanie mają słuchać jego - wszak wie wszystko i najlepiej. A kto nie z nami, temu... hop hop hop ;-)
oceń post 22 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:11 93%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Naczelny krytyk
Bym zapomniał. Wie ktoś może co się dzieje z naszym profesorem od wszystkiego niejakim Lewym vel Lewatywa ? Ostatnio nigdzie się nie udziela. Może nie żyje albo pogorszyło się mu zdrowie a my nic o tym nie wiemy i nie składamy w komentarzach wyrazów współczucia.
odpowiedz oceń post 28 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 20:37 88%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez TAJEMNICZY DYWAN
Martwisz się? Lewy pozwy pisze na nas, wszak ma pełne wszystkie nasze dane Elblążan z listów referentalnych. Tonie w papierach i co jakiś czas głowę wynurzy spod sterty papierów, zachłyśnie się powietrzem i znów daje nura w stery papieru , dawaj , z zacięciem pozwy pisać :)
oceń post 14 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 20:46 85%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Bicykler
Nikt za nim nie tęskni. Nawet nikt po nim nie zapłacze :)
oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:17 88%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez LCL
Łapy precz o Rafała. To bardzo ok człowieka!!
odpowiedz oceń post 30 4 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:17 94%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez nick
Kto to pisał? Kandydat? Literówka literówkę pogania...
odpowiedz oceń post 31 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:21 87%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Yahoo
Co to jest za gazeta ten e-portal, którą kilka kilka razy wymienia Pan Szwed?
odpowiedz oceń post 34 5 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:34 94%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez d.arck
i Ryszard Gruchalski :-) Przecież to nie może chodzić o portel.pl i pana Rafała Gruchalskiego. W razie pozwu okaże się, że kandydat pomylił redakcje ;-)
oceń post 29 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:21 89%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez zniesmaczony wyborca
Artykuł i jakiś komentarz do niego, wyluzowany czytelnik przeczyta, pomyśli i da sobie spokój, ale kiedy polityk, jako adwersarz, grozi sądem i odwala kabaretowe nagranie w postaci oświadczenia, to traci dużo w oczach wyborców. Tym razem, to nie tylko jazda d..pą, przez kandydata na prezydenta, po bandzie (zresztą nie pierwszego), ale już po brzytwie. Pewnie będą spore rany.
odpowiedz oceń post 34 4 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:26 94%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez na logikę
Czekamy zatem naprzedstawienie innej firmy, aby udowodnić że wybór niemieckiego wykonawcy nie jest ustawiony
odpowiedz oceń post 29 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:28 89%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez D.Marck
Podziwiam Pana Rafała, że wytrzymał i nie tarzał się ze śmiechu :-) Przychodzi "kandydat" odczytać swoje stanowisko i... czytać nie potrafi :-) Weź tu człowieku poważnie traktuj to miasto... :-(
odpowiedz oceń post 40 5 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:46 92%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez heheszki
A gdzie reszta nagrania? :P
odpowiedz oceń post 23 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 16:15 88%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez darek74
"Ja, jako kandydat Edmund Szwed..." Dobre! Gość na filmie robi wrażenie niesympatycznego i nieogarniętego. Ma problemy nawet z przeczytaniem tekstu, który ponoć sam napisał. Nie dopuszcza nikogo do głosu. Nie wzbudza zaufania. Nie chciałbym, żeby został prezydentem.
odpowiedz oceń post 36 5 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.