najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Marcin Pszczółkowski
2013-07-04 10:19 60%

Oświadczenie wydawcy i redakcji elblag.net w sprawie materiału filmowego

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Film, który zamieściliśmy przy okazji artykułu: „Cała prawda o Jerzym Wilku? Sensacyjne nagranie w internecie” wywołał całą falę komentarzy – potępiających Jerzego Wilka oraz broniących kandydata PiS. Wielu komentujących zarzuca także naszej redakcji manipulację oraz zaangażowanie polityczne w kampanii wyborczej. Nie jest to jednak prawdą.

O istnieniu filmu, który został przez nas zamieszczony przy okazji artykuły: „Cała prawda o Jerzym Wilku? Sensacyjne nagranie w internecie” dowiedzieliśmy się z komentarzy pod naszymi tekstami. Użytkownik serwisu „Marek Ar” przesłał link do tego materiału. Po obejrzeniu materiału filmowego (kilkukrotnie to zrobiliśmy) doszliśmy do wniosku, że należy materiał upublicznić, ponieważ wyjaśnia on wiele spraw związanych także z udziałem Prawa i Sprawiedliwości w organizacji referendum w naszym mieście. Mieszkańcy Elbląga, przed drugą turą wyborów, mają bowiem prawo znać prawdę.

Jednocześnie oświadczamy, że nie jesteśmy autorami tego filmu. Pozyskaliśmy go z legalnego źródła, czyli w serwisu youtube.pl. Ten obraz też nas zaskoczył. Słychać na nim wyraźnie głos Jerzego Wilka. Natomiast nie wiemy, kto jest drugim rozmówcą. Chcielibyśmy podkreślić, że w czasie kampanii wyborczej – zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze prezentowaliśmy wszystkich kandydatów, traktując ich tak samo. Przedstawialiśmy relacje z ich konferencji prasowych, publikowaliśmy oświadczenia, informacje prasowe, relacjonowaliśmy przygotowane wydarzenia.

Przeprowadziliśmy wywiady video praktycznie ze wszystkimi kandydatami na prezydenta miasta z pierwszej tury wyborów. Reagowaliśmy również na każdy głos naszych Czytelników, którzy chcieli się wypowiedzieć na temat kampanii wyborczej, polityki oraz kandydatów. Nikomu nie blokowaliśmy dostępu do naszych łamów, jeśli tylko wypowiedzi były merytoryczne, nie obraźliwe dla innych i zgodne z obowiązującym prawem.

Poprzez platformę „Daj znać” otrzymywaliśmy wiele kontrowersyjnych informacji w sprawie kampanii wyborczej, polityków i prowadzonych przez nich działań. Również w sprawie Platformy Obywatelskiej czy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Żadnej informacji nie zablokowaliśmy, nikomu nie odmówiliśmy publikacji.

oceń wątek 53 35 zgłoś do moderacji
2013-07-04 10:22 64%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez wici
Same klamstwa, całą dobę....
odpowiedz oceń post 21 12 zgłoś do moderacji
2013-07-04 10:28 55%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez op
Redakcja wcale nie jest pro PO. Żenada.
odpowiedz oceń post 17 14 zgłoś do moderacji
2013-07-04 10:33 30%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez ObywatEL
Zarówno Wilk jak i Gelert to tylko sezonowe polityczne „gwiazdy”. Ten sezon się skończy, będą inne „gwiazdy” a elblążanom pozostanie tylko niesmak z partyjnej gorliwości jaką pokazuje elblag.net. Portal, który sympatycznie zapowiadał się jako bezstronne i pozapartyjne okno na życie w Elblągu okazał się niestety zaśmiecającą gazetką partyjną z wszystkimi tego skutkami. M.in. myślę o wyborze tematów, nachalnej agitacji za swoim kandydatem, o żenującym komentarzu redakcyjnym do nagrania i o manipulowaniu komentarzami (nawet łapkę z kciukiem zmanipulowaliście jednostronnie). Szkoda nadziei wiązanych z tym portalem. (dop. redakcji: Nie było żadnej manipulacji z kciukiem. Mamy wybory. Otwieramy serwis dla wszystkich. Akceptujemy komentarze przychylne i nieprzychylne dla jednych i drugich - doszukiwanie się na siłę stronniczości jest niepoważne!)
oceń post 6 14 zgłoś do moderacji
inventic
2013-07-04 14:27 20%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez heh
ObywatEL, no popatrz kurcze, a ja tutaj komentuje od paru ładnych tygodni zarówno przeciwko PO jak i przeciwko PiS, moje komentarze mają się całkiem nieźle. Może po prostu trzeba potrafić napisać coś sensownego bez uwłaczania i oskarżania kogokolwiek? Osobiście gdybym miał tu dostęp do przycisku USUŃ wywalił bym Twój komentarz choćby za sam fakt przerzucania podejrzeń - jak to w przedszkolu zwykło się robić ;-)
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-07-04 10:33 62%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Wyborca
Panie Jerzy Wilk - proszę nie dać się wciągnąć w brudną grę PO. Pozdrawiam i życzę wygranej.
odpowiedz oceń post 29 18 zgłoś do moderacji
2013-07-04 10:34 39%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca
Ten film i tak zostałby upubliczniony- elblążanie mają prawo poznać prawdę o referendum i Wilku!!! Cała Polska powinna usłyszeć, jakimi metodami posługuje się PIS!
odpowiedz oceń post 15 23 zgłoś do moderacji
2013-07-04 10:48 14%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez tomek
to i tak wina Tuska
odpowiedz oceń post 3 18 zgłoś do moderacji
2013-07-04 10:49 41%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez LOLECK
ELBLAZANIE NIE WYBIERAJCIE PISOWSKICH OBIECUJACYCH POZORANTOW, MAJACYCH GEBE PELNA PATRIOTYCZNYCH FRAZESOW, IDEII OCZYSZCZANIA Z UKLADOW, AFERZYSTOW,DZIALANIA DLA DOBRA OBYWATELI MIASTA, ONI SAMI POZNIEJ JAK DOJDZA DO WLADZY TWORZA TEN UKLAD(VIDE IV RP). NIE DAJCIE SIE NABRAC NA OBIECUJACYCH POZORANTOW I KRZYKACZY.
odpowiedz oceń post 15 22 zgłoś do moderacji
2013-07-04 10:49 66%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez miodek
Zapewniam WAS, skutek filmu będzie całkowicie odwrotny niż zamiary niektórych osób. Ludzie staną w obronie Wilka, bo to jak żyje się w Elblągu wiemy i doświadczamy każdego dnia. Skutek filmu będzie podobny jak słynna kradzież prądu, która tylko przysporzyła sympatyków Grupie Referendalnej i tak też będzie w tym przypadku. Ludzie wezmą go w obronę - takie jest moje zdanie. A Wam Wilk za to tylko dziękować powinien. Wrócicie do moich słów po wyborach.
odpowiedz oceń post 21 11 zgłoś do moderacji
2013-07-04 18:38 33%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez czerwona krwinka
oczywiście, że tak! dzięki filmikowi decyzja jest o wiele łatwiejsza! tylko WILK!!!!!
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-07-04 10:58 76%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez THE END
Zadziwjajace jest jedno Redakcja tłumaczy sie itd to dlaczego nie upubliczniliscie tego przed pierwsza tura wyborów tylko teraz na koniec???
Tyle trwało zmontowanie tego materiału???
Nie wiem co o tym mysleć ale te nagranie ukazuje również machloje waszej Pani Dyrektor.Polityka to jest wojna na miecze trzeba wziąć wszystkie aspekty pod uwage Redakcja swięta także nie jest Pan Wilk i Pani gelert również.
Szczerze przyznam nie zagtłosuje na Pania Gelert trochę wiem na pewne tematy nie wiem czy w ogóle pójdę na wybory ale pomimo wszystko zwycięstwa życze Wilkowi. Stary układ zostanie rozbity i pozamiatany a za rok wybierze się kogos innego.
odpowiedz oceń post 25 8 zgłoś do moderacji
inventic
2013-07-04 14:24 50%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez heh
Tak ciężko znaleźć informacje n/t tego kiedy nagranie się pojawiło i gdzie trafiło? W 10 minut ustaliłem przynajmniej 4 inne miejsca w których link do Youtube się pojawił (m.in. facebook i kilka elbląskich fanpage'y oraz niejaki bogaty elbląg, dalej nie sprawdzałem), można? Można.
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-07-04 10:58 32%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca
Mam nadzieję jednak, że słowa " miodka" się nie sprawdzą, choć w tym mieście wszystko jest możliwe. Apeluję więc do wszystkich, którym na Elblągu zależy- idźmy na wybory 7 czerwca- wygrajmy bitwę o Elbląg. Pani Elżbieta Gelert ma duże szanse i motywację, by zrobić coś dobrego dla naszego miasta. Dajmy jej szanse!
odpowiedz oceń post 9 19 zgłoś do moderacji
2013-07-04 18:42 40%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez czerwona krwinka
mam nadzieję, że słowa "miodka" sie sprawdzą, nie dawajmy Jej szansy! - idźmy na wybory i wygrajmy bitwę o Elbląg - tylko WILK!
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-07-04 11:02 43%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez internauta
REKLAMY PISU I ELBLĄSKICH WYBORÓW NA YOUTUBE DOPROWADZAJĄ MNIE DZISIAJ DO SZALEŃSTWA ;/
odpowiedz oceń post 6 8 zgłoś do moderacji
2013-07-04 11:11 48%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Adam J.
" Użytkownik serwisu „Marek Ar” przesłał link do tego materiału."

Użytkownik serwisu przesłał link do jedynego filmu który sam umieścił na youtube, komu chcecie taki kit wcisnąć?

Marek Ar
Informacje
Jestem młodym człowiekiem, który był blisko referendum i dokładnie obserwowałem to co co działo się później. Wraz ze mną w najbliższym otoczeniu kandydatów na prezydenta wspólnie i porozumieniu działało 8 osób. O wszystkim informowałem na bieżąco dziennikarzy z jednego z portali, który ma odwagę pisać prawdę. Uważam, że warto aby ludzie dowiedzieli się, że NIE WARTO wybierać kandydata PiS. Stąd moja obecność tutaj, która dostarczy wszystkim zapewne wielu wrażeń. Zapraszam do kontaktu: armarek1990@gmail,com

Marek Ar przesłał(a) 1 film 16 godz. temu Przepraszam za PiS

http://www.youtube.com/channel/UCg87_45vP9p9_R2cofyY45w/feed?activity_view=3
odpowiedz oceń post 10 11 zgłoś do moderacji
2013-07-04 11:21 47%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez lsrian
Nie rozumiem o co pretensje do redakcji. Co mieli to przemilczec? Wtedy bylyby glosy że pomogli innej stronie cenzurujac wiadomosci. Media sa od tego aby patologie pokazywac bo taka jest droga do eliminowania tego typu zachowań polityków. Atak na redakcje ma na celu odwrocenie uwagi od problemu a jest nim niska moralnosc elity polityków, w tym przypadku PiS ale pewnie niemal wszyscy oni prywatnie sa tacy.
odpowiedz oceń post 7 8 zgłoś do moderacji
2013-07-04 21:54 0%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Redowy
Trafiles w sedno
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-07-04 11:22 61%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Zdziwiony_arbuz
To co ja zauważyłem to jesteście przeciwwaga elbląg24, E24 pro PIS, Wy pro PO i tu nie ma co ukrywać bo to widać. Eg24 to taki elbląski fakt i do tego sie przyzwyczailiśmy, ludzie lubia tam wchodzić by czytać różne rzeczy. Wy zrobiliście się też tabloidem przez szukanie sensacji na siłę i przeciwwagę Eg24. Niestety dwa tabloidy to na Elblag za dużo. Portel na tym korzysta, a Wy tracicie rozmach z których weszliście i przyszywacie sobie łatkę zwykłego tabloida. Jeżeli taki był Wasz zamiar to gratuluje osiągnęliście go.
odpowiedz oceń post 11 7 zgłoś do moderacji
2013-07-04 21:38 33%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez 2 tuby PO
częsciowo racja ale nie zauważyłeś najwyraźniej, że e24 zmienił jakiś czas temu front i jest jeszcze większą tubą propagandowa PO niż elblag.net - mamy teraz twa elbląskie tabloidy PrOpagandowe - ciekawe co kuchejdzie obiecała PO
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-07-04 11:32 27%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez Lech
Redakcjo i tak trzymać i nie poddawać się żadnym malkontentom coraz więcej elblążan zaczyna doceniać waszą stronę. Pozdrawiam
odpowiedz oceń post 8 22 zgłoś do moderacji
2013-07-04 11:34 77%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Wyborca
Redakcja stała się świadomie lub nie narzędziem manipulacji przygotowanej przez działaczy PO. MarekAr niezależny hahaha i taki film szkalujący niezależnie przygotował z napisami po Rusku sugerującymi Smoleńsk zupełnie przypadkiem i jeszcze wstęp przepraszam za PiS. Kompromitacja redakcji i tyle.
odpowiedz oceń post 23 7 zgłoś do moderacji
2013-07-04 11:39 67%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez zombi
A jakie znaczenie dla 25.000 osób ma kto organizował referendum, chyba sie jasno wypowiedzieli !
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
inventic
2013-07-04 14:17 71%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez heh
Obecność p. Gelert w drugiej turze świadczy o tym, że te 25k osób nie wie czego chce od życia i czego chce dla tego miasta, sorry... Gdzie oni byli podczas wyborów? Frekwencja marne 30 kilka procent, proszę przeliczyć ilu to daje mieszkańców, a głosy oddane zupełnie 'na pałę'.
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-07-04 11:45 69%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez jan
To jest smieszne i widac to ze material zmontowany nieudolnie i wyrwane wszystko z kontekstu I taki portal jak elblagnet bawi sie w to to dziwne ale widac ze ten portal nie jest bestronny i opublikowlby wszystko nawet dziecinnie zmontowany by zniszczyc WILKA Szkoda na ten portal czasu
odpowiedz oceń post 22 10 zgłoś do moderacji
2013-07-04 12:11 58%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez egon.von.roth
Taśmy Gelert
Wysłuchałem z uwagą „sensacyjnych” taśm, które mają odwrócić losy wyborów w Elblągu. Otóż sensacją jest to, ze w ogóle ona powstała. I o ile nie okaże się, że nagrał ją i upublicznił rozmówca Wilka, słyszany na niej, mamy do czynienia z poważnym ciosem w przeciwników Wilka w wyborczej walce. I w dodatku najpewniej z przestępstwem. I myślę, że w interesie i PO i Gelert jest jak najszybsze ujawnienie kto jest autorem nagrania i jakie były jego motywy oraz możliwości. Tylko tak bowiem może dowieść, że nie ma z nim nic wspólnego. Inaczej nie pozostanie nic innego, jak tylko przypominać łacińską mądrość - is fecit qui prodest. Ten uczynił komu przynosi to korzyść.
Do mieszkańców mam bardzo konkretne pytanie, na które powinni sobie odpowiedzieć gdy będą wrzucać do urny kartki. Czy wolicie usłyszeć z ust przyszłego Prezydenta jakieś soczyste słowo w rodzaju „qrwa” czy może raczej swoje prywatne wypowiedzi, puszczone w momencie, w którym za nic byście tego nie chcieli?
odpowiedz oceń post 11 8 zgłoś do moderacji
2013-07-04 12:16 62%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez nhy
teraz juz na pewno zagłosuję na Wilka.
odpowiedz oceń post 26 16 zgłoś do moderacji
2013-07-04 13:20 55%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez red
fakt, lepiej niż na zająca, - bo większe jaja z tego wilka sa niżby były z zającem
oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2013-07-04 13:41 13%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez witban
I tak chciałeś na niego głosować, po co wypisujeszte głupoty
oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2013-07-04 12:28 67%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez krzysztof
Tylko Wilk może zastopować gnicie naszego miasta,.
odpowiedz oceń post 30 15 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.