najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-05-02 06:38 69%

Paweł Nieczuja Ostrowski: Referendum zahamowało wiele cennych inicjatyw

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

System typu otwartego (czyli demokracja) różni się od systemów typu zamkniętego (niedemokratycznych) tym, że toleruje istnienie i ujawnianie konfliktów społecznych jednocześnie zawierając instytucjonalne formy ich regulacji i rozwiązywania*. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w Elblągu, gdzie do rozwiązywania konfliktu zastosowano mechanizm referendum lokalnego, w wyniku czego odwołane zostały władze miasta.

Teraz, gdy emocje jakie wyzwoliła inicjatywa referendalna już nieco opadły, a życie lokalne weszło w etap przedwyborczy, pozwolę sobie na „trzy słowa” odniesienia.

Po pierwsze wzorem radnego Roberta Turleja chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy w okresie pełnienia przeze mnie funkcji publicznej radnego służyli pomocą i byli otwarci na współpracę, ale i też z troski o losy miasta, czy zwykłej życzliwości, wyrażali krytyczne uwagi. Słowa te kieruję nie tylko do przyjaciół, współpracowników, mieszkańców i pracowników Urzędu Miejskiego, ale i niektórych radnych z innych ugrupowań, zwłaszcza Zdzisława Olszewskiego, Henryka Horbaczewskiego i Haliny Sałaty. Zachowali oni w mojej ocenie wysoką kulturę pracy w radzie przez cały okres jej funkcjonowania. Są to ludzie, z którymi można budować wspólne dobro.

Po drugie chciałbym przeprosić, tych których rozczarowałem i zawiodłem, gdyż znacznej części zamierzeń, postulatów i potrzeb, zarówno własnych jak i innych osób, nie udało mi się zrealizować. Z czego to wynikało? Jak zaznaczałem już w listopadzie zeszłego roku, po części z powolności pewnych procesów, ograniczeń legislacyjnych i budżetowych, a po części z różnic priorytetów, interesów i wizji miasta. No i wreszcie z przerwanej w pół kroku kadencji.

Po trzecie wyrażam obawę co do przyszłości niektórych podjętych inicjatyw i zahamowania procesu pozytywnych zmian. Referendum lokalne jest takim mechanizmem, który powoduje przerwanie ciągłości władzy i w miejsce demokratycznie wyłonionych przedstawicielskich władz wprowadza na dość znaczny okres zarządzanie urzędnicze. Tego nie ma podczas normalnej procedury rozliczania władz w wyborach. Nie ma więc ciągłości, nie ma decyzji, nie ma przedstawiciela, nie ma odpowiedzialnego za współmieszkańców elblążanina.

Referendum zahamowało wiele inicjatyw

Między innymi zostały przerwane prace nad szeroko konsultowaną Strategią Rozwoju Elbląga 2020+, która jest niezwykle ważnym narzędziem dla efektywnego pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych w nowej perspektywie. Czy teraz poprzez kilkumiesięczne zapóźnienie będzie powstała na chybcika? Zawieszone zostały m.in. działania w Ministerstwie Rolnictwa o pomyślne rozwiązanie kwestii odpraw fitosanitarnych w Elblągu. Po półtora roku rozwoju kontaktów z nowym miastem partnerskim Laibin w Chinach, w której pokładano nadzieję na pozyskanie chińskich inwestorów w Elblągu, przed kilkoma dniami doszło do wizyty znaczącej delegacji chińskich władz miejskich i regionalnych. Konsumpcji wysiłków jednak nie było, bo zabrakło władz miasta. Ani podczas I Forum Regionów Polska-Chiny w Gdańsku, ani podczas wizyty w Elblągu. Została m.in. przerwana praca nad zmianą starej uchwały zabraniającej mieszkańcom jednego z budynków komunalnych przy ul. Traugutta dokonywania nawet zamian (Uchwała Zarządu Miasta nr 737/180/98 z dn. 2.06.1998). To tylko niektóre kwestie.

Dziś tę obawę wyrażam nie tylko ja. Odsyłam m.in. do tekstu Cezarego Balbuzy. Nie ma pewności co do kontynuacji innych inicjatyw? Co z historyczną osadą edukacyjną Truso-Ilfing? Od zeszłego roku dzięki projektowi rekonstrukcji historycznej łodzi, przy współpracy władz miasta ruszyły prace odnośnie realizacji osady. Teraz bez dalszej pomocy władz miasta nie uda się wejść w projekt unijny, czasu zostało niewiele. Co będzie z realizacją projektu inicjatywy lokalnej, umożliwiającej mieszkańcom przy pomocy środków miejskich kreowania najbliższego otoczenia? Czy będzie podjęta inicjatywa zastosowania w Elblągu narzędzia NaprawmyTo.pl, będącego platformą internetową umożliwiającą każdemu mieszkańcowi zasygnalizowanie poprzez zaznaczenie na mapie problemu, który trzeba naprawić (np. dziura w drodze, złe oznakowanie, dzikie wysypisko śmieci, itp.)?

Zwolennicy referendum wezmą odpowiedzialność za miasto?

Obecnie odpowiedzialność za losy miasta rękami mieszkańców podjęli liderzy akcji referendalnej, a więc Grupa Referendalna, Ruch Palikota, PiS, PJN, jak i niektórzy przedstawiciele mediów. Czy podjęli się oni już ruszenia i rozwiązania tych kwestii? Czy to planują? Czy np. będzie delegacja Ruchu Palikota i PiS do Ministerstwa Rolnictwa by ruszyć kwestię odpraw fitosanitarnych, które przyczynią się do rozwoju elbląskiego portu? Referendum było liderom obu partii po drodze, a odprawy fitosanitarne już nie? Czy może swoje już załatwili i teraz będą zajmować się tematami zastępczymi, jak nierealne przeniesienie Elbląga do Pomorza? Czy media będą na podobnie jak władze miasta rozliczać zwycięzców referendum z odpowiedzialności za miasto i mieszkańców? I wreszcie, po czwarte, zamierzam tutaj wstrzymać się od analizy referendum. Swoją opinię już wyrażałem.

Warto jednak czasem odnieść się do literatury fachowej i zerknąć na wydarzenia z perspektywy teorii. Polecam np. Konflikty społeczne w procesie transformacji systemowej, red. K. Piątek, Toruń 1996. I znajdujemy wówczas obraz referendum elbląskiego nie jako fenomen, ale jako zjawisko znane i rozpoznane. W właściwościach konfliktu społecznego zwraca uwagę: spontaniczność towarzysząca przebiegowi procesu konfliktowego, manichejski obraz świata jego uczestników, tj. przekonanie, iż słuszność, prawda i dobro są właściwe tylko jednej stronie konfliktu, drugiej zaś cechy przeciwne, przekonanie organizatorów i uczestników o danej im przez historię jedynej, niepowtarzalnej szansie przeprowadzenia zmian w strukturze świata społecznego, lekceważenie zdolności przywódczych i kompetencji grupy dotychczas sprawującej władzę, ujawnianie kompromitujących ją informacji i w związku z tym odmawianie jej legitymizacji do sprawowania władzy, częste przekonanie, niekiedy mylące, o wyczerpaniu się możliwości militarnych przeciwników, kreowanie nowych postaci historycznych jako przywódców ruchu społecznego, którzy stają się jego symbolem i ośrodkiem charyzmatycznego oddziaływania na uczestników konfliktu, zaangażowanie w konflikt zwykle więcej niż dwóch stron. Obok dwóch głównych uczestników konfliktu, stojących po dwóch jego biegunach, zazwyczaj pojawiają się jeszcze inni, wewnętrzni bądź zewnętrzni, którzy mogą zaangażować się pośrednio lub bezpośrednio. Mogą oni określić się jako mediatorzy, zainteresowani jak najszybszym zakończeniem konfliktu przy jak najmniejszych stratach jego bezpośrednich uczestników, bądź jako sojusznicy jednej ze stron. Zwykle wygrywa ten, który znajdzie więcej i silniejszych sojuszników.

W celu zapobiegania konfliktom i rozwiązywania ich u podstaw aktualnie powszechnie podejmuje się modernizacji sposobów i mechanizmów rządzenia. Już na początku stycznia pisałem, iż „Idee nowoczesnego sprawowania władzy realizują się w systemie good governance („dobre rządzenie”), który powinien być przejrzysty, odpowiedzialny, oparty na uczestnictwie wszystkich zainteresowanych oraz reagujący na ich potrzeby (…). Historia doskonale obrazuje, czym kończą się systemy i rządy budowane na oderwaniu rządzących od interesów i potrzeb rządzonych”. Dalej wszak pisałem tak: „Aby jednak współzarządzanie mogło się odbywać, potrzebny jest dialog i obustronne otwarcie na ten dialog. Także mieszkańców, gdyż są oni w tym systemie zarządzania równie odpowiedzialni. Jak pisze K. Szczerski, „włączenie obywateli do zarządzania sprawami publicznymi oraz wykonywania usług publicznych jest dziś jednym z najważniejszych trendów w funkcjonowaniu administracji publicznej w krajach europejskich” (za M. Sakowicz, Perspektywy rozwoju samorządu terytorialnego w warunkach modernizacji, "Studia i Prace" z. 10, 2006, s. 23).

Destrukcja zamiast współpracy

I właśnie jako prawdziwy problem jawi się fakt małej zdolności elbląskiej społeczności do współpracy, do kompromisów i realizacji wspólnego dobra. W ugrupowaniach politycznych, wśród ich liderów, w mediach, grupach społecznych wciąż wygrywa interes partykularny. Z tego powodu publicznie rozbrzmiały peany na temat zdolności elblążan do mobilizacji… w burzeniu! Dlaczego wybrano taką drogę zamiast referendum za obniżeniem stawek czynszów czy innych opłat, jest w tym kontekście pytaniem retorycznym. Dziś powinno elblążan troskliwych o swoje miasto zastanowić, czy rzeczywiście nadają się na prawdziwych przywódców i „lekarzy” miasta liderzy epatujący dumą ze swych destrukcyjnych działań? Najważniejszym wyzwaniem społecznym staje się więc zbudowanie w Elblągu prawdziwej wspólnoty, zdolnej współpracować ponad podziałami dla dobra miasta.

*(Por. L. Sobkowiak, Konflikt polityczny – analiza pojęcia, (w:) Studia z teorii polityki, cz. 1., red. A. Jabłoński, L. Sobkowiak, Wrocław 1998, s. 129.)

Paweł Nieczuja Ostrowski
 

Tekst został zamieszczony na blogu http://nieczuja.blog.interia.pl/ 

oceń wątek 25 11 zgłoś do moderacji
2013-05-02 06:55 41%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez bebe
Bardzo mądry tekst i wiele w nim prawdy. Gratuluję Panie Pawle. Ciekawi mnie tylko ile osób go przeczyta ze zrozumieniem a ile napisze komentarz tylko po to, aby po prostu dowalić.
odpowiedz oceń post 9 13 zgłoś do moderacji
2013-05-02 07:04 44%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Komentarz niezgodny z regulaminem
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2013-05-02 07:21 55%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Mirosław Floryński (Alojzy)
Zachamowało, ale.... Elblążan przez Was, byli już bez-radni.Co panie Neczuja?...........Tródno przyjąć na klatę porażkę?
Prawda jest taka,że za wczasu Was odsunęliśmy od władzy, bo za dwa lata, by nie było co zbierać z Elbląga. Czemu pan Pater, skarbnik miejski, nie podaje info,jaki jest stan faktyczny kasy miasta?Bo pewny jestem,że kasa miasta jest pusta. ..........................
odpowiedz oceń post 11 9 zgłoś do moderacji
2013-05-02 07:29 39%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez bebe
Floryński nie Ty tylko Ruch Palikota odsunął od władzy. Ty pierdziałeś o tym na forach a Palikot to zrobił, Ponadto naucz się ortografii i stylistyki pisania po polsku, bo aż drżę o to, że Takie coś jak Ty mogłoby wejść do Rady Miasta.
oceń post 7 11 zgłoś do moderacji
2013-05-02 08:27 27%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A ty bebe nie znasz się na kalendarzu ? Mirek był pierwszy co rzucił pomysł odwołania Nowaczyka a Wolny Elbląg ten pomysł zrealizował wraz z 24 000 000 Elblążan. Ruch Palikota pomagał od początku ale nie jako partia tylko jako ludzie - Elblążanie. Bo pierw miasto potem partia i nie odwrotnie. A co do Rady Miasta to lepszy Mirek jak Nieczuja-Ostrowski bo Mirek coś robi a Nieczuja tylko opowiada co by chciał zrobić . A jak mógł robić to spał.....
oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2013-05-02 07:32 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez jacek zbrzeźny
Sympatyczny, były radny, zdobywca dwóch Asów w BARze, stawia pytania. Podobnie zresztą jak na sławnej już konferencji prasowej zadaje pytania, lecz nie udziela na nie odpowiedzi. Czy to my, elblążanie musimy na nie sami odpowiedzieć uderzając się w piersi … moja wina?
Pisze Pan, że w marcu z wiceprzewodniczącym RM Jerzym Wcisłą odwiedził był Pan miasto Trowbridge, gdzie zgłębialiście problematykę śródlądowych dróg wodnych. Myślałem, że to przedstawiciele tego miasta partnerskiego przyjadą do Elbląga po naukę. Pan Wcisła, jako wielki autorytet w dziedzinie restauracji szlaków żeglugowych powinien być ich nauczycielem. Szkoda tylko, że nie zdążył Pan pojechać do Baoji czy do Coquimbo.
Cieszy mnie bardzo Pana postawa patriotyczno – historyczna: spotkanie z Polonią tamże, a w Elblągu uczestnictwo w obchodach święta Żołnierzy Wyklętych. Dziwi mnie tylko Pana konformizm , bo przecież pomnik na cześć Janka Krasickiego stoi nadal. I tylko Radni mogli mocą uchwały ten stan rzeczy zmienić. Ale po co?
Utyskiwał Pan nad niezrealizowanymi, a zamierzonymi projektami współfinansowanymi przez elblążan. Cóż, tak jak już pisałem, pomysły takie powinny być finansowane z prywatnych funduszy, podobnie jak, wspomniana przez Pana, atrakcja w Szymbarku (parowóz także). Prawdę mówiąc nie wiem jaka jest sytuacja finansowa miasta (o to należy się zapytać wybitnego znawcę p. Strzelca), ale zachodzę w głowę czyż projekty nie przyczyniają się do większego zadłużanie miasta? Ja tez zaproponuję lekturę: "Ekonomia w jednej lekcji" Henrego Hazlitta.
Zarówno Pan jak i p. Wcisła pokładacie nadzieję na pozyskanie chińskiego inwestora. Z łaski swojej proszę spojrzeć na gospodarkę nowosądecką i tyską. W Nowym Sączu postawiono na rozwój firm rodzinnych a w Tychach na inwestycje korporacyjne. Proszę zgadnąć które firmy „zwinęły” interes w kryzysie?
Trochę matematyki. Sprawność każdej złożonej maszyny możemy obliczyć ze wzoru:
P=n*a*∂
n - ilość, a - jakość, ∂ - wydajność
Wzór odniesieniu do elbląskiej gospodarki przybiera postać:
P = liczba potencjalnych pracowników * ich wykształcenie * wydajność w pracy
Wzór bardzo prosty (ILOCZYN), więc nawet gimnazjaliści powinni potrafić obliczyć sprawność elbląskiej gospodarki. Jak Pan myśli, jak zmieniła się obliczona w ten sposób sprawność lokalnej gospodarki ? „Chińczyki trzymają się mocno” proszę to sprawdzić zgodnie ze ww. wzorem. Jak zmieniła się sprawność gospodarki elbląskiej w ostatnich latach?
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
2013-05-02 07:59 42%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Mirosław floryński (Alojzy)
Jacku, bardzo mądra wypowiedż Twoja. Myśłę,że byli radni, jednak nie do końca ojęli, jaką funkcję i jaką odpowiedzialność mieli powierzoną im przez Elblązan w 5 grudnia 2013r w wyborach samorządowych. Oni zachłysnęli się władzą i hasłem PO:"RODZINA NA SWOIM", więc "ustawiali" ...................... I pewnie gdyby teraz Urząd Skarbowy przyjżał się wielkości ich posiadania, w tym ............................... i innych, których nie wymienię tu z nazwiska, z powodu ograniczonej ilości czcionek, to na pewno US stwierdziłby,że Ci Państwo nie mają NIC,żadnej własności. Pytanie więc zasadnicze:jak rozliczyć byłych włodarzy miasta Elbląg skutecznie,za błędne decyzje?
oceń post 5 7 zgłoś do moderacji
2013-05-02 07:38 45%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Elg.
Ma pan tupet panie Nieczuja ! Po dostaniu kopa od społeczeństwa jeszcze tak szczekać,zaraz jaszcze zacznie się pan ubiegać o odszkodowanie od Grupy Referendalnej za straty moralne czy raczej materialne!Trzeba było pracować dla dobra naszego miasta a nie dbać tylko o dobro kolegów i być maszynką do głosowania wtedy dalej by pan przytulał co miesiąc 2,5 koła a tak został tylko wstyd.Tylko że do pana i pańskich kolegów dalej jak widać nie dociera że dostaliście dyscyplinarkę.
odpowiedz oceń post 9 11 zgłoś do moderacji
2013-05-02 07:52 33%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez bebe
Elg - Co, prawda boli i reagujemy agresją?
oceń post 5 10 zgłoś do moderacji
2013-05-02 08:29 17%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Jaka prawda ? Gdzie tam jedno słowo prawdy ? Ja wiedzę stek kłamstw i niedomówień. Zręczne ale dla mało rozgarniętych ,,,,
oceń post 2 10 zgłoś do moderacji
2013-05-02 07:51 52%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Nowa Prawica
towarzyszu Nieczuja czas juz zejsc ze sceny politycznej,.............................. co zrobiliscie z Elblagiem.
odpowiedz oceń post 12 11 zgłoś do moderacji
2013-05-02 08:16 38%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez widzik
Niech sie goni razem ze swoimi chorymi pomyslami i kolegami turlejami
odpowiedz oceń post 5 8 zgłoś do moderacji
2013-05-02 08:24 13%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez fm.
Pan Paweł Nieczuja -Ostrowski,były już bez-radny Elbląga, jast ......................, A oto blog..............:
http://nieczuja.blog.interia.pl/
oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2013-05-02 08:19 46%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Żegnamy!!!!
Nie którzy nie rozumieja że ich czas się skończył i trzeba na saperów się udać do P.U.P
To juz koniec kariery POwców w Elblągu niech Pan to zrozumie Good Bye!!!
odpowiedz oceń post 6 7 zgłoś do moderacji
2013-05-02 08:25 50%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez ~oko saurona
Część 1
"Referendum zahamowało wiele inicjatyw" To chyba jakiś żart. Trzeba było nie nawoływać do bojkotu referendum. Może byście rządzili nadal. Teraz swoje żale możecie wylać sobie za kołnierz.
A tak na marginesie Panie Nieczuja Ostrowski, co zrobiliście dla miasta? Ja, prosty obywatel miasta Elbląg oceniam Wasze rządy po tym co widzę. A od czasu kiedy przejęliście władzę po Panu Słoninie to nie zauważyłem żadnych zmian. Specjalna Strefa Ekonomiczna w parku Technologicznym nadal jest niemal niewykorzystana. Stoi piękny biurowiec ale gdzie jest przemysł. Tam, powinno stać kilka hal produkcyjnych. Nie ma nic. jeden z inwestorów kopał się z Wami od jakiegoś czasu i nie uzyskał nic. Czemu? Bo jakiś urzędas przez 2 lata nie zdołał przekwalifikować gruntu z terenów zielonych na budowlany. Gdzie sklepy, galerie handlowe? Jak wyglądało Centrum do czasu kiedy nie zamknęli Ogrody? Ziało pustką. Obok ponad dwudziestu banków były lumpeksy + Biedronki.. Skrajności.
odpowiedz oceń post 6 6 zgłoś do moderacji
2013-05-02 08:29 44%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez ~oko saurona
część 2
Rosjanie mijają misto bokiem. Gdzie galeria Siódemka? W obecnym stanie wyglada to tak, ze Elbląg nie ma zadnych szans. Oddaliście wszystko do Olsztyna. Grabia nas. Wy nic nie robicie.
Można o tym pisać wiele i wiele. Mosty, drogi. Totalny paraliż. "Referendum zahamowało wiele inicjatyw"? To chyba jakiś żart. Nie zauważyłem nic. Pochwalcie się co zrobiliście dla miasta. Wypunktujecie Wasze osiągnięcia. Mogłem cos przeoczyć ...
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2013-05-02 08:30 43%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez alho
Wreszcie ktoś zaczyna pisać prawdę.O tym,jak bardzo miasto popadnie w zastój,przekonamy się niedługo.Prosze nie czytać głupich komentarzy-nie wspomnę już o tym,że nieortograficznych,co daje pogląd na poziom piszących(vide-"zachamowało"-Alojzy.Faktycznie, "zachamowało").Obserwujmy i zobaczmy.Destrukcja się zaczęła.Brawo, 23 procent.
odpowiedz oceń post 6 8 zgłoś do moderacji
2013-05-02 08:32 29%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez joł
a przepraszam kim jest ta wyrocznia Cezary Balbuza
to ten sam którego znam ?
obawiam sie że pracowalismy razem tzn. ja pracowałem
nie znam nikogo kto może powiedzieć cos dobrego o pracy tego pana
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-05-02 08:40 26%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez kr
Obawiam się, że większość mieszkańców Elbląga nie jest w stanie zrozumieć treści tego tekstu, ponieważ nie dorasta do pięt takim osobom jak np. Paweł Nieczuja - Ostrowski - wykształconym, świadomym i kulturalnym.
odpowiedz oceń post 5 14 zgłoś do moderacji
2013-05-02 09:03 36%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Przepraszam masz racje - nie rozumiem jak można być takim obłudnikiem . Ale jak rozumiem Pan EX radny zdobył wykształcenia świadomość i kulturę po referendum ? Poprzednio nie wykazał żadnej z tych cech - ale może słabo widzę . Drogi kr - oświeć mnie proszę czy coś poza Papierkiem popiera twoje twierdzenia ?
oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2013-05-02 09:08 33%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez Mirosław Floryński (Alojzy)
Pytanie do redaktora naczelnego elblag.net. Czemu cenzurujecie wypowiedzi?Jeszczeście się nie nauczyli,nie zrozumieli,że Rozdział II, Konstytucji RP mówi wyraznie:"Art. 54.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.". Czemu więc redakcja notorycznie ŁAMIE PRAWO, cenzurując zarówno moje jak i innych Elblązan wypowiedzi?
odpowiedz oceń post 5 10 zgłoś do moderacji
2013-05-02 09:17 46%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez Redakcja
Konstytucja zapewnia Panu wolność słowa, ale proszę jej nie mylić z insynuacjami, podejrzeniami, obrażaniem i zniesławianiem. Wszelkie wypowiedzi obraźliwe, nie poparte dowodami będą moderowane.
oceń post 6 7 zgłoś do moderacji
redruM
2013-05-02 09:16 67%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez redruM
Przepraszam, ale Pan kojarzy mi się tylko z elblągburgerem i chęcią przetopienia pewnego pomnika, czy jeszcze o jakiejś inicjatywie zapomniałem?
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
2013-05-02 09:55 46%
24
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Był jeszcze asystent bezrobotnego... Rewelacja normalnie
oceń post 6 7 zgłoś do moderacji
2013-05-02 09:43 60%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez pytacz
pytanko a może redakcja zajmie się tematem dlaczego jeszcze nie ma komisarza a pokój w hotelu wynajęty? i kto za to płaci
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-05-02 09:51 22%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drodzy Redaktorzy - za pomówienia odpowiada ich autor nie redakcja . Skoro Mirek rzuca oskarżenia to sprawę oceni Sąd nie redakcja Redakcja ma prawo weryfikować teksty redakcyjne ale akurat wasz portal jest z tym na bakier bo dotąd nie widzę żadnego dowodu na moją przynależność do Ruchu Palikota a to wasza redakcja zaczęła takie insynuacje rozpowszechniać . Nadto nie pojawiły się moje odesłanie do filmików na Yutube to też forma cenzury ? Nie chcecie rozmawiać o roli mediów - nie można was do tego zmusić ale to tylko ucieczka od rzeczywistości . Matrix dziennikarski to dalej matrix . " Oj nie tak Panowie oj nie tak ,,, usialalalallllaaaa"
odpowiedz oceń post 2 7 zgłoś do moderacji
2013-05-02 10:03 45%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez Redakcja
Myli Pan pojęcia. Redakcja odpowiada za każdą treść, która pojawia się na portalu. Także w sekcji komentarze. Redakcja nie sugerowała, że należy Pan do Ruchu Palikota. Prosimy o dowody na potwierdzenie Pana zarzutu. Reklamować swoje filmiki może Pan na swojej stronie, lub na facebooku. Jeśli jednak nadal ma Pan zastrzeżenia do elblag.net, podpowiemy, że w Elblągu mamy jeszcze kilka innych portali - każdy może wybrać sobie taki, jaki mu najbardziej odpowiada.
Pozdrawiamy
oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2013-05-02 10:43 38%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Mirosław Floryński (Alojzy)
Mariuszu, ja nie rzucam oskarżeń. Można wyraznie wyłapać to w tym , co piszę . Ja tylko pytam, snując domysły. ile w tym prawdy?Osoba, której wpis dotyczy, powinna za tem , sprostować komentarz, a nie pozostawiać go "gołym", bo wtedy można rużnie rozumieć te domysły, uznając je może i za prawdę. Jeśli więc osoba, o której się pisze,ze być może zrobiła to czy tamto, nie sprostuje wypowiedzi komentującego, to w niepewnym świetle stawia to tę osobe, której problem bezpośrednio dotyczy. Przykład: ukarać sądownie mnie chciał pan poseł, a obecnie senator WGD, kiedy to napisałem na łamach Portelu, komentarz, w/s ZBK. I co ?POległ, zrezygnował .
oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2013-05-02 09:51 64%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez demingos
Pan Paweł Nieczuja Ostrowski jest zbyt mądry dla Elblążan. Proponuje się Panu wyprowadzić z Elbląga.
odpowiedz oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2013-05-02 10:02 25%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez Elblążanie
Tak więc teraz my Elblążanie czekamy na odpowiedź przez przedstawicieli tych co zrobili bałagan w mieście! Może panowie Falkiewicz, Maszka,Lewandowski,Krasniański, Rembelski,Pukin, Szwed przedstawią swój punkt widzenia i naprawy sytuacji? Czekamy na wasze wizje i odpowiedź na ten tekst!
odpowiedz oceń post 3 9 zgłoś do moderacji
2013-05-02 10:17 0%
31
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Może lepiej poczekajmy na efekty nie wizje... Ja tam wole pokazywać efekty działań nie ich plany . Jak Pan komisarz się zjawi może będzie już pierwszy z nich - na razie idzie ku dobremu. Pana Szweda sam z przyjemności przepytam o szczegóły bo jestem ciekaw jak diabli co tam wyliczył. Na propozycję Pana Pukina czekam i Pan Rembalski też chyba coś tam ma w odwodzie. Teraz jest czas słuchania i szukania ludzi i ich problemów ,,, potem będzie czas dyskusji a na końcu - działania. Problem w tym żeby czasu nie tracić na utarczki personalne ale na wspólny program gospodarczy . Ja od dawna wiem czego chce i jak to zrobić ale to miasto to nie sama Grupa referendalna i nie my będziemy decydować - my mamy tylko uważnie słuchać i szukać dobrych propozycji. Decyzja ma być w rekach mieszkańców.
oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
2013-05-02 10:03 50%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez papiol
ALe gorzkie żale :), lubie takie teksty ZOSTAŁO ZABLOKOWANE WIELE INICJATYW !!!. Od dwóch lat były same inicjatywy i zero konkretów. Mówienie ludziom że po półtora roku rozmów z chińczykami który szły w dobrym kierunku 3 miesiące zniweczy wszystko to wciskanie kitu. To oznaczałoby że były to po prostu wycieczki krajoznawcze. Prawda jest taka że te 3 miesiące nic się nie zmieni, a papiery przez 3 miesiące będzie podpisywał komisarz. Rozumie że sciska żal i wstyd na cały kraj, ale czasami trzeba odejść z szacunkiem.
odpowiedz oceń post 6 6 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.