najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2022-01-27 20:22 100%

PiS przeciwko środkom finansowym dla Elbląga

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Posłowie PiS zagłosowali dzisiaj przeciwko dodatkowym pieniądzom na inwestycje dla Elbląga i regionu. Do wzięcia było 250 mln złotych, m.in. na przygotowanie elbląskiego portu do Przekopu Mierzei. Lecz posłowie partii rządzącej - również Ci wybrani przez elblążanki i elblążan - zdecydowali inaczej.

Elbląg oraz region miał szansę na dodatkowe pieniądze na inwestycje lokalne. Stało się to dzięki poprawkom Senatu do budżetu państwa na rok 2022.

- Kiedy w Senacie udało nam się wygospodarować dodatkowe pieniądze na inwestycje w naszym regionie, zaapelowałem do posłów, których wybrali mieszkańcy Elbląga i okolic, aby zagłosowali za dodatkowymi pieniędzmi na projekty lokalne - mówi senator Jerzy Wcisła. - Dodam, że posłowie są dzisiaj w komfortowej sytuacji. Wystarczyłoby, aby kilku posłów prawicy poparło te poprawki. Mogli zachować się tak, jak oczekują od nich wyborcy, a nie kierownictwo partyjne.

Przeciwko 250 mln złotych dla Elbląga i regionu, podczas posiedzenia Sejmu w dn. 27 stycznia zagłosowali posłowie: Zbigniew Babalski, Robert Gontarz, Leonard Krasulski oraz Adam Ołdakowski.

Wymienieni posłowie zagłosowali przeciwko pieniądzom na:

- 20 mln zł na zabezpieczenie przeciwpowodziowe Elbląga Przypomnę, że Elbląg miał już przyznaną kwotę 100 mln zł w ramach II etapu kompleksowego zabezpieczenia Żuław. Niestety, realizacja programu w części dotyczącej naszego regionu z nieznanych powodów została zatrzymana. Całość zadania o wartości 64 mln zł dotyczy zabezpieczenia lewego brzegu rzeki Elbląg na odcinku od ul. Mostowej do alei Tysiąclecia.

- 50 mln zł na realizację zadań z obszaru bezpieczeństwa powodziowego na Żuławach, w tym w powiecie nowodworskim, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa powodziowego subregionu elbląskiego.

- 20 mln zł na Przekop Mierzei To strategiczna inwestycja dla całego regionu jest dokończenie inwestycji budowy kanału przez Mierzeję. Niestety projekt rządowy nie obejmuje wszystkich koniecznych inwestycji w Porcie Morskim w Elblągu, dlatego na 2022 rok zabezpieczyliśmy kwotę 20 mln zł na to zadanie. Przypomnę, że chodzi m.in. o budowę obrotnicy i pogłębienie torów wodnych do nabrzeży portowych. Bez tych inwestycji nie zostanie wykorzystany potencjał portu – szacowany na 1,5 mln ton przeładunków rocznie – wygenerowany dzięki budowie kanału przez Mierzeję.

- 100 mln z na połączenie z Via Carpatią Dla wykorzystania możliwości portu w Elblągu, ale także Gdańska i Gdyni wielkie znaczenie będzie miało połączenie drogowe z Via Carpatią. Taką możliwość stwarza połączenie Via Carpatii z Via Balticą. Ta inwestycja realizowana będzie wprawdzie w województwie podlaskim, ale bez niej ruch towarowy we wschodniej Polsce będzie kierował się do portu w Kłajpedzie, a nie do naszych portów. W budżecie zabezpieczyliśmy 100 mln zł na to przedsięwzięcie.

- 40 mln zł na połączenie z A1 Innym ważnym połączeniem dla mieszkańców naszego regionu, ale także dla gospodarki – w tym także dla portu – jest udrażnianie połączenia z autostradą A1. Przypomnę, że po zbudowaniu tej autostrady, nastąpił bardzo szybki wzrost przeładunków w Porcie Gdańsk. W budżecie zamieściliśmy kwotę 40 mln zł m.in. na opracowanie i przygotowanie dokumentacji dla obwodnicy Malborka – to tzw. wąskie gardło na tej trasie. Dodam, że trwają prace nad projektem przebudowy S22 na odcinku Elbląg-Malbork.

- 20 mln złotych na program „Bądź zdrów na Warmii i Mazurach!” Senatorowie poparli też wniosek o wsparcie kwotą 20 mln zł program regionalnego „Bądź zdrów na Warmii i Mazurach!”. W ramach programu zostaną zrealizowane inwestycje o wartości ponad 500 mln zł w ponad dwudziestu szpitalach i innych placówkach w naszym województwie, m.in. w Elblągu, Iławie, Bartoszycach, Działdowie i Morągu.

Wyborcy ocenią, czy taka postawa „ich” przedstawicieli w Sejmie zasługuje na uznanie.

oceń wątek 3 0 zgłoś do moderacji
2022-01-28 09:41 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Spacerowicz
I co zwolennicy PiS jeszcze wam się oczy nie otworzyły , nadal zamierzacie głosować na tę partię ? Co jeszcze musi się wydarzyć abyście zrozumieli , że obecna koalicja rządząca prowadzi nasz kraj do nieuchronnej katastrofy .
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2022-01-28 11:45 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez elbong
Jakie miny mają wyborcy PiSu, którzy głosowali na tych z Elbląga ?
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2022-01-28 11:46 25%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez eb1
Babalski,Gontarz,Ołdakowski to obcy ale TY LEONARDZIE ????? !!!!!!
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2022-01-28 13:16 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez 62 lata,.
Bo to z SENATU to Wróg PIS.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2022-01-29 05:08 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Wstyd dla miasta...
...gdy posłem jest gość z niepełnym wykształceniem podstawowym. Łupirrzca.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2022-01-29 08:14 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez mir
ten pan tylko potrafi nic nie robic to jest leser
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2022-01-29 13:16 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
niech wam urząd marszalkowski da a nie wszystko wali na Olsztyn
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2022-01-29 14:24 40%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez jan marian rakieta
Imiona I NAZWISKA znane, teraz na tych przyzwoitych elblążan ktoś jeszcze będzie głosował , pogonić na taczkach wywieźć co za ludzie kalać własne miasto
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
esterka9
2022-04-20 15:11 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez esterka9

Najprawdziwsza prawda :/


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.