najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-06-24 06:31 43%

PiS wygrywa I turę wyborów prezydenckich w Elblągu. Jednak przegra w drugiej

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Niedzielne wybory w Elblągu przyciągają uwagę wszystkich najważniejszych polskich polityków. Tak nie było od dawna. – To będzie pierwszy poważny test wyborczy dla wszystkich partii od ponad dwóch lat – wyjaśnia Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. – Każda partia chce tam coś ugrać dla siebie.

Wybory mogą się okazać kolejnym poważnym ciosem dla rządzącej PO, która traci poparcie. Z sondażu Homo Homini, przeprowadzonego dla „Rz" 19 czerwca na 1100-osobowej grupie mieszkańców tego miasta, wynika, że PiS cieszy się tam największym poparciem. Choć zawsze był to okręg z przeważającymi sympatiami centrolewicowymi. Z sondażu wynika, że PO na pewno straci sporo głosów w radzie miasta. Dodatkowo kandydat PiS Jerzy Wilk może liczyć na 26 proc. głosów. Wynik kandydatki PO Elżbiety Gelert, drugiej w sondażu, jest o blisko 10 punktów procentowych gorszy.

Radość PiS może jedynie mącić fakt, że gdyby doszło do drugiej tury wyborów, to polityk tego ugrupowania może przegrać z PO, a nawet SLD. – W drugiej turze powstanie koalicja wszyscy przeciwko PiS – komentuje Biskup.

Eksperci wskazują, że możliwa klęska w Elblągu będzie dla Donalda Tuska, lidera PO, kolejnym fatalnym sygnałem. Ostatnio partia rządząca na trwałe spadła w rankingach na drugie miejsce, za PiS. – Sondaże są takie sobie. Nie ma powodu do radości – przyznał kilka dni temu premier. To eufemizm. Ostatnie notowania premiera i rządu są wręcz katastrofalne.

Wedle TNS, aż 79 proc. badanych źle ocenia pracę rządu. Dobrze – 15 proc. ankietowanych, przy czym zdecydowanie pozytywnie tylko co setny Polak. Tak złych wyników ani ten, ani poprzedni rząd Donalda Tuska nie miał jeszcze nigdy. Wczorajszy sondaż CBOS pokazał jeszcze jedno: 68 proc. Polaków uważa, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku.

Do tej pory najlepszym lekarstwem na spadające notowania rządu i na słabe oceny poszczególnych jego ministrów były wysokie i stabilne oceny premiera. Na tej fali społecznego zaufania do siebie wygrał on drugą kadencję. Dziś widać, że kryzys zaufania dotarł i do tych strategicznych rezerwuarów. W tej chwili wedle TNS premier ma aż 
71 proc. przeciwników i tylko 23 proc. zwolenników. To notowania gorsze od wyników Jarosława Kaczyńskiego, gdy jesienią 2007 r. oddawał władzę. I porównywalne z wynikami premiera Jerzego Buzka tuż przed wyborami 2001 r., które zmiotły jego partię AWS ze sceny politycznej.

źródło: Rzeczpospolita

oceń wątek 10 13 zgłoś do moderacji
2013-06-24 06:35 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez spoza
Przykre, że PO na to pozwoliło. :( nie mieszkam już w Egu, ale tu mam rodzinę i przyjaciół i...żal mi, bo ciasne umysły wygrywają. Nie jestem za PO, ale jestem zdecydowanie przeciwko PIS i powrotowi do średniowiecza. Oby druga tura była bardziej udana.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-24 06:37 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez eee
Dlaczego źródłem lokalnych informacji w lokalnym portalu jest Rzepa???
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-24 06:46 69%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Zazula
Jeżeli zagłosujemy na zasadzie podanej powyżej - wszyscy przeciwko PIS - to po co te wybory ???? Tylko wydana niepotrzebnie kasa :(
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2013-06-24 07:14 48%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez wiopa
Przecież to było wiadomo od początku. Jakaś grupka frustratów wymyśliła całą akcję.Kto za to zapąłcił?Ps Brawo, Elbląg-nie daliśmy się omamić do końca.
oceń post 10 11 zgłoś do moderacji
inventic
2013-06-24 08:38 33%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez rly?
Wygrana PiS jest tak samo 'dobra' jak wygrana PO, nie ma powodów do radochy. Zwłaszcza z tak niską frekwencją.
oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2013-06-24 09:34 43%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez rozmaryn
nie kasa wydana, a pieniądze. Jeśli już dyskutujemy, używajmy bardziej poprawnego języka.
oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-06-24 07:03 50%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez aja
BRAWO MOHERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2013-06-24 07:28 67%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ~jasio
Żal mi jedynie tego, ze frekwencja była tak mała. Ci, którzy uczestniczyli w referendum pod groźbą kary powinni być zobligowani do uczestniczenia w wyborach. Trzydzieści kilka procent ... Lenie i obiboki! Skandal!
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-06-24 08:25 67%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez frajerzy
Marcin! Opublikujcie wywiad z Maszką, Kraśniańskim, Penkalskim ciekaw jestem ich opini
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-06-24 09:18 75%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez krzysiek
co za ludzie zebrali się i odwołali PO bo było źle i się pytam w takim razie kto głosował znowu na nich!! z drugiej strony PiS wcale nie jest to wyjście. w tym przypadku nawet nie ma mniejszego zła jedni i drudzy są siebie warci. ale ta frekwencja :( popis na najwyższym poziomie kur...wa MOBILIZACJA LUDZIE.
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2013-06-24 09:50 50%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez gość
W Elblągu widać przejaw DEBILIZMU!!! Już dawno powiedziałem Kumoterstwo,kolesiostwo ukłądu układziki są były i będą,Bo jak by wygrali Bezpartyjni było by inaczej!!!
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-06-24 10:20 33%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Coś mi się widzi, że musimy na poważniej podejść do sprawy i już teraz zadecydować, co robimy za 1,5 roku kiedy skończy się kadencja wybranego w tych wyborach prezydenta i członków rady miasta. Elbląg był przez chwilę miastem, gdzie żyła nadzieja na lepszy nowy start.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-06-24 09:18 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Lopez
Mariusz Lewandowski zażądał debaty przed II turą ze swoim udziałem #AszDziennik
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-24 09:34 50%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez zombi
07.07.2013 wszyscy z PO będą na wakacjach, żelazny elektorat będzie w kościele, po którym zagłosuje. Ponadto z 10 osób mówiło mi że na II turę nie idą
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-06-24 09:41 63%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
Elblazanie!! wstydzcie sie!! mieliscie do wybory 8 innych kandydatow!! liczylem ze w drugiej turze spotka sie Balbuza z Wroblewskim. Niestety , elblazanie to tepa holota sugerujaca sie plakatami i ulotkami. Znowu doprowadzili do tego ze tzreba wybrac miedzy Pisem a PO. Na PO glosowali chachmeciarze,zlodzieje,chamy i zule. Na PIS bacie i dziadki oraz swietojebliwi. I teraz znowu mamy to co mamyW tym miescie nigdy nie bedzie dobrze dopoki w radzie miasta i fotelu prezydenta nie zaczna zasiadac ludzie bezpartyjni,ktorzy nie beda sterowani przez rtych oszolomow typu tusk,kaczynski i reszta wsiokow. Teraz wybierajcie meidzy kaszalotem ze szpitala a starym komunista .Szok! nie moge uwierzyc ze jestescie az tak glupi
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2013-06-24 09:49 40%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez gość
Dobrze piszesz Kolego,ja jak i wielu młodych Elblążan popiera rządy Bezpartyjnych a tu proszę Dziadki babcie itd. poszli na tych samych odwołąnych ludzi głosować.No normalnie Szczyt debilizmu.A kaczyński zaciera ręce(on was wszystkich prześwietli,ja już bym wyjeżdżał z Kraju)
oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2013-06-24 10:22 43%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Już jest po wyborach i po ciszy wyborczej więc mogę z dumą powiedzieć, że głosowałem na EKO czyli na Balbuzę. Chciałem dać szansę bezpartyjnym.
oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
Gifas
2013-06-24 10:29 60%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
lipton :/ media ogolnopolskie zrobily reklame 2 kandydatom byly wymieniane tylko 2 nazwiska Gelert i Wilk... troche nierowny dostep do mediow publicznych mieli wszyscy kandydaci w tych wyborach :X wiadomo, zeby reklame w tvn czy w czyms innym zrobic to kupe forsy trzeba miec, a tutaj darmowa reklama przez warszawsiokow i chuj cala akcje strzelil :d

naszczescie to ostatni rok Gifasa w Elblagu:D
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-06-24 09:53 38%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez gość
Ludzie w tej sprawie trzeba tylko jednego,POWTÓRZYĆ WYBORY i wtedy zobaczymy jak jest,jeśli znów PiS wygra to szacun,a jak nie to zześniej jakiś przekręt!
odpowiedz oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2013-06-24 09:54 69%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez gaga
Wstyd mi że mieszkam w Elblągu ,zastanawiam się nad wyjazdem z tego grajdoła ,nie chcę żeby cała Polska śmiała się ze mnie
odpowiedz oceń post 18 8 zgłoś do moderacji
2013-06-24 12:58 25%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez ewam
Pociąg do Malborka 13,40 jeszcze zdążysz:)
oceń post 4 12 zgłoś do moderacji
2013-06-24 10:16 60%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez ursus
Odwolana sitwa powinna byc zaznaczona na czerwono w karcie do glosowania, zeby ludzie wiedzieli ze te osoby juz byly i zostaly odwolane!!! wiele starszych osob nie wiedzialo ktore pacholki to sitwa!!!
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-06-24 11:24 20%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez rosaria
ursus, zachowujesz się jak stalinowiec. Czyżby,,,? A może coś jest na rzeczy? Czyim jesteś pachołkiem?
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-06-24 11:09 0%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez EBramis
Ciężko jest walczyć z partyjniakami i ich populizmem lub nieróbstwem. Szkoda że żaden zdrowo myślący kandydat nie dostał się do drugiej tury myślę tu o Balbuzie i Wróblewskim. Rada miasta niemal ta sama więc nic na dobre się nie zmieni jak będzie rządzić PiS to ruszy budownictwo ale parafialne a gdy PO z panią Gelert na czele to miasto nadal będzie się chylić w kierunku prowincji
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-24 11:20 33%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez R.M.
Zlikwidował ELSIN zwolnił pracowników, nie wypłacał pensji i odpraw, a teraz do urzędu rozwalić to co zostało do rozwalenia.
odpowiedz oceń post 4 8 zgłoś do moderacji
2013-06-24 11:52 40%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez nie pisowiec
...nie tak emocjonalnie, wart przemyśleć swoją wypowiedź.
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-06-24 12:22 56%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez NIKT
BO PLATFUSY NIE DAJĄ I BLOKUJA WSZYSTKO CIEMNA MASO
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-06-24 12:48 0%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez agadorota
Czytam te wszystkie komentarze i znow nikt nie glosowal na PO i PIS a jednak te dwie partie sa w drugiej turze. Ja także miałam nadzieje ze Balbuza wygra, bo tak glosowalam i cala moja rodzina oraz znajomi. Cos mi tu "smierdzi"
odpowiedz oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
2013-06-24 13:11 67%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Może nie wiedzieli do końca czym jest EKO. Przez kilka dni toczyła się walka medialna o wyborców, w tv, radiu, w gazecie czy też ulotki i plakaty na ulicach. Większość była sponsorowana przez partie polityczne ruchu palikota, PO, PiS i inne, które mają możliwość dotrzeć do nas poprzez media. Niestety EKO to nie partia a zrzeszenie ludzi, którzy nie mieli możliwości na medialną nagonkę. Oni postawili na rzetelność, nie teatr telewizyjny. Ale jak widać wygrał medialny szum.
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-06-24 20:16 50%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez E---G
NO LEMINGI GŁOSUJCIE NA GELERTOWĄ ,TO RUDY ZAŚMIEJE SIĘ WAM W TWARZ.
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2013-06-24 21:29 67%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez Kundziela
A co się stało z dyżurnym agitatorem WE nijakim Mariuszem Lewandowski. Przycichł jakoś po wyborach. Był on głownym sprawcą porażki WE w wyborach, wszyscy mu mówili żeby się oddalił, nie słuchał, no i zniechęcił tylu wyborców. Mariusz na kazdy temat miałes milion opinii. Prosimy wypowiedz się o własnej porażce!
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-06-24 22:15 44%
32

odpowiedziano ponad rok temu przez H3d
Zadajcie sobie pytanie : Czy nienawiść do Kaczyńskiego warta jest powrotu w Elblągu rządów tych samych ludzi ?
odpowiedz oceń post 4 5 zgłoś do moderacji
2013-06-24 22:44 50%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez Kundziela
Czy to że jest z PiSu wystarczy żeby mu zaufać? Czy to że jest uczciwy sprawi, że tobie bedzie lepiej się żyło w tym miescie? Czy to, że głosował za uchwałami za rządów PO, które teraz chce zmieniać czynią go prawdomównym i uczciwym?
Czy mając swoją własną firmę zatrudniłbyś menedżera który;
1. Uzyskał licencjat w Szkole Wyższej u Jańskiego (czym się nie chwali) z wyróznieniem,
2. Nigdy nie zhańbił się uczciwą pracą, pracując całe życie na państwowym wikcie za publiczne pieniądze.
3. Prowadzona przez niego firma utrzymywana ze środków państwowych, instytucja NON PROFIT (nie nastawiona na zysk) upada - trzeba być mistrzem świata żeby taką firmę doprowadzić do upadłości mimo stałych państwowych dotacji,
4. Jest uczciwy i rozumie problemy społeczne? Jego byli pracownicy sądzą inaczej niż sponsorowane przez PiS artykuły pisane na zamówienie - przedstawiają go jako człowieka niegodnego zaufania i dwulicowego.
5. Dośw. zawodowe : a.Kapral - dowódca działa b.Magazynier-technolog, c.Dyr. ELSIN
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2013-06-24 23:04 40%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Kaczyński nie jest zły choć czasem jego polityka i prowadzenie działań wydaje się trochę dziwne to lepszy taki rydz niż nic.
oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
Gifas
2013-06-25 12:25 0%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez Gifas
Wilk=Gelert(Gesler) xD
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.