najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-02-23 11:50 83%

Piszą do nas. Powstaje Partia Elblążan?

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Rozpoczęła się walka o Wolny Elbląg. Po raz pierwszy można napisać, o co ta walka idzie i powiedzieć, dlaczego warto było ten bój rozpocząć. Elbląg od lat chyli się ku ruinie. Dlaczego – ponieważ co roku młodzi ludzie znikają z naszych ulic. To droga donikąd - pisze Mariusz Lewandowski.

Nikt z tym nie polemizuje – każdy to przyznaje, ale nikt nie robi nic, żeby to miasto zachęcało do zamieszkania właśnie tu. Moim zdaniem partie polityczne umierają. Czy ta idea pociągnie za sobą społeczeństwo? Odpowiedź na to pytanie da wynik głosowania, jakie odbędzie się 14 kwietnia 2013 r.

Wszyscy, którzy byli na Prezydenckich „połowinkach” słyszeli moje pytanie: „Do jakiej partii politycznej wg Rządzących należę?” Nie odpowiedział na to pytanie ani Pan Prezydent, ani Pan Jocz- ani na Sali Ratusza Staromiejskiego, ani na piśmie. Odpowiedział na to pytanie 19 lutego człowiek o to nie pytany – jeden z nielicznych dyskutantów w debacie, jaką „zorganizowałem” w tym dniu.

Jest taka partia, której jeszcze nie ma – Partia Elblążan. Do tej partii chcę należeć. Tylko, że ta partia jest jeszcze marzeniem. Jeszcze jej nie ma. Czy powstanie w ciągu tych siedmiu tygodni, jakie pozostały do głosowania referendalnego? Czy może dopiero wynik głosowania da na to odpowiedź?

Przez ostanie kilka miesięcy pokazywałem swoją twarz i swoje emocje – pokazywałem też swoje poglądy. Pytanie po co? Bo nie lubię Pana Nowaczyka? Nie – bo go lubię. Przepraszam, no może lubiłem do „ afery prądowej”. Ale jest mi go żal. Padł ofiarą swojej Partii. To ta Partia go zniszczyła. Pan Nowaczyk już nie zrobi kariery politycznej. Nie będzie ani euro-posłem ani posłem. Dlaczego? Bo partia ma jeden cel – zdobyć władzę, a dziś Platforma Obywatelska tę władzę traci. Nieważne przez kogo – odpowiedzialność spada na lidera. To jego kariera polityczna legła w gruzach i co gorsza, nikt nie chce podać mu dłoni. Jest spisany na straty. Zawiódł. Nie tylko mieszkańców. Na niego spadnie odium porażki. Czy to sprawiedliwe? Nie wiem – oceni go Bóg i zrobi to sprawiedliwie.

Pani Poseł Gelert udzieliła publicznie poparcia lokalnym strukturom Platformy – ale na tej konferencji Pana Nowaczyka nie było. Jemu Pani poseł nie udzieliła swego wsparcia. Jest spisany na straty we własnej formacji. Bo to formacja ludzi sukcesu – nie ma w niej miejsca dla nieudaczników. Co zatem pozostało „frakcji ” Nowaczyka? Widać to jak na dłoni – walczą o nieważność głosowania referendalnego. Jego „ aktywiści ” piszą jak najęci, że referendum się nie uda. Niedawno pisali, że „referendyści” fałszują listy z podpisami, że płacą za autografy i że nie zbierzemy tych dziesięciu tysięcy podpisów. Nie udało się. Jednak referendum będzie. Teraz jest zmiana – teraz jesteśmy zorganizowaną grupą dywersyjną posła Penkalskiego i zbieraniną fanów Ojca Dyrektora. Szykujemy skok na koryto w Ratuszu i z pewnością będziemy kraść więcej, niż ekipa Pana Nowaczyka. Jesteśmy złodziejami, nie płacimy podatków i tak dalej i tak dalej. Nawet ja jestem nieudacznikiem, bo na moje zaproszenia do Ratusza przyszła garstka mieszkańców.

Od dwóch dni moi oponenci wyśmiewają się z „frekwencji „ na tym spotkaniu. Jestem pokonany – nikt mnie nie kocha i nikt mnie nie chce słuchać... Nie mam nic do powiedzenia. Jestem skończony... Drodzy fani – naprawdę nie rozumiecie, po co było to spotkanie? Dostaliście policzek – wszyscy. Zaproszenia dostał i Pan Wcisła i Pan Puchalski i wszyscy moi internetowi adwersarze oraz szkoły licealne.... Była okazja pośmiać się z moich artykułów, z moich poglądów, ze składni, pisowni, stylistyki i z moich cytatów. Była okazja zrobić to, o co tak bardzo się staracie od paru miesięcy – pozbawić mnie determinacji i złamać mój upór.

Nie było nikogo ... Żadnych trudnych pytań. Żadnych opinii. Żadnych oponentów. Panowie „Po-litolodzy”, „Zoltarzy”, „Świadomi Wyborcy” i setki innych „ anonimków” – gdzie byliście na pierwszej z debat?

Zabrakło Wam odwagi by przyjść i pokazać jak małym, tępym i podłym jestem człowiekiem?

Śmiejecie się z własnego tchórzostwa? Bawi Was własna małość? Nie umiecie stanąć publicznie i powiedzieć, jak bardzo nie nadaję się do niczego i jak bardzo jestem Wam wstrętny? Można było nawet napluć mi w twarz. Tyle, że nie było komu bo tam na tej sali było paru ludzi dzięki którym może powstać to czego się boicie – Partia Elblążan.

Partia ludzi których nie sposób przestraszyć i dla których nie ma słowa niemożliwe. Partia ludzi, dla których najważniejsi są ich sąsiedzi i koledzy z pracy. Partii ludzi którzy nie ustępują, którzy nie uciekają przed przeciwnikiem i którzy nie muszą nikomu kraść pomysłów i walczyć o miejsca na partyjnych listach.

Partii ludzi, którzy nie sprzedają się za miskę ryżu czy awans i premię. Ta partia jest tym czego się boicie – i słusznie. Bo ta partia powstała. Będzie rosła. Kiedyś, mam nadzieję, będzie jedna Rada Miasta Elbląga wybrana z wolnej i dobrej woli Elblążan i dla nich wytężająca swoje talenty.

Wolni Radni Wolnego Elbląga, którzy zawsze będą bronić tego miasta jak Twierdzy, do ostatniego z nich i zawsze mając na myśli interes tych „ostatnich” (czyt. najbiedniejszych) z mieszkańców miasta.

Nie walczę o wasze „ koryto ”, nie są dla mnie ważne akcje, obligacje i prowizje, nie potrzebuję waszych działek i apartamentów. Mi wystarczy, że będzie komu ponieść moją trumnę gdy przyjdzie odejść. Bo odejść też trzeba umieć z klasą, nawet będąc pokonanym. Pan Nowaczyk jest już pokonany – bez względu na frekwencję. Czy ma klasę, by odejść? Obawiam się, że jednak nie. Pytanie tylko, ile jeszcze zdąży zepsuć i ilu ludzi przekonać, że nic się nie da zrobić i będzie jak jest ...

Mariusz Lewandowski

oceń wątek 5 1 zgłoś do moderacji
2013-02-23 12:11 46%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez ..................NA REFERENDUM
Lewandowski -żałosny jesteś . Czyż nie jest prawdą że siedziałeś parę razy w pierdlu? Czy nie jest prawdą że zalegasz z podatkami do US? Czyż nie jest prawdą że masz zaległości w ZUSie? Czyż nie jest prawdą że piszesz pod nickiem MariusSz44 ? Czy to twoja poezja: Mariusz Lewandowski 2 lata temu
Pierdolona era techno i pojebało was wszystkich każdy faszysta to mocny gość a każdy pedał to padlina i nie pomoże ci żadna glina jak cie dopadnę wpierdole w grunt tak się objawia prawdziwy bunt,.....Proste jak kurwy wędrowniczki i już MariuSSz44-redakcjo nie usuwaj tu słów wulgarnych -świadczą one o poziomie autora Mariusza Lewandowskiego

odpowiedz oceń post 6 7 zgłoś do moderacji
2013-02-23 12:15 45%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysiek W.
Trochę mało żeby odwołać prezydenta Nowaczyka
odpowiedz oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2013-02-23 12:38 42%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez .........................NA REFERENDUM
Lewandowski !!! Jedno Ci powiem -na miejscu Prezydenta Nowaczyka założyłbym Tobie sprawę w sądzie za obrazę -jest na to paragraf !!!! Odpowiedz proszę -za co nazywasz Prezydenta złodziejem ? Czy masz na to dowody? Napisz proszę -co ukradł ? Błagam -tylko nie pisz ogólnikami -podaj fakty-jeżeli masz takowe. Bądź chociaż raz poważny jeżeli chcesz być traktowany poważnie.
odpowiedz oceń post 5 7 zgłoś do moderacji
2013-02-23 14:33 55%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez lex
wchodząc w sferę publiczną pan Mariusz musiał mieć przekonanie, że jego poglądy na świat podziela chociaż 10 osób, o tym że jest tych osób jednak mniej przekonał się ostatnio w pustej sali Ratusza odbierając surową lekcję demokracji, mimo wszystko brnie dalej ocierając się o śmieszność i będzie już tylko wywoływał uśmiechy politowania, dziwne, że pozostali liderzy Grupy Referendalnej nie biorą Pana w obronę
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2013-02-23 14:57 31%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Drogi Homo - miałeś szanse spytać o to 19 lutego. Nie skorzystałeś - wybacz z tchórzami nie będę prowadził polemiki. Nie jesteś wart klawiszy bo szczekasz jak pies za ogrodzeniem. Szczekaj dalej.
odpowiedz oceń post 4 9 zgłoś do moderacji
2013-02-23 15:31 40%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez ..................... NA REFERENDUM
Lewandowski ! Nie dorosłeś do dyskusji -nie jesteś w stanie nawet na proste pytanie odpowiedzieć -Co Prezydent Nowaczyk ukradł ? Co do 19 lutego .....gwarantuję Ci że się spotkamy na 100 % -odszczekasz wszystkie swoje oszczerstwa -ale wiesz kiedy ? Po referendum !!!! Odpowiem ci dlaczego -aby nie zaszkodzić Prezydentowi gdyż szanuję Go i dałem swój głos na niego.Jestem z TM i znam Cię doskonale i Ty mnie też znasz. Daj mi tylko odpowiedź na powyższe pytanie....
odpowiedz oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2013-02-23 18:54 36%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
W niczym nikomu nie zaszkodzisz ale i nie pomożesz . Wstyd że po TM chowasz się za pseudonimami. Jak zachowasz się jak mężczyzna i absolwent TM to odpowiem ci na każde pytanie poza osobistymi tylko dwa warunki - twarzą w twarz i bez gróźb bo jak mnie znasz to wiesz że mnie nie wystraszysz a robić z siebie pętaka nie wypada ....
odpowiedz oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2013-02-23 20:48 20%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ..................NA REFERENDUM
Obraziłeś wiele osób,wielu starszych ludzi , przypinałeś i przypinasz im kłamliwe zarzuty-za to kiedyś trzeba zapłacić -nie straszę Cię i nie grożę ale niestety albo odszczekasz to publicznie albo porozmawiamy po męsku. Nie dorosłeś do miana absolwenta TM -nie takie zasady nam wpajano
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-02-23 20:54 20%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez ............. NA REFERENDUM
I coś jeszcze piszesz "......jak mnie znasz to wiesz że mnie nie wystraszysz ...." znam Cię i wiem że jesteś strasznie "miętki" i mazgaj....pamiętasz Astorię ?
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-02-24 01:28 43%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Słuchaj kolego i zapamiętaj to sobie na przyszłość jak chcesz się ze mną brać za bary to nie masz na co czekać - jestem i nigdzie nie uciekam. Nie chowam się pod pseudonimami i nie wygrażam uciekając. Skoro jestem taki miękki to dlaczego nie przyszedłeś 19 ? Nie wiedziałeś czy nie masz odwagi stanąć ze mną twarzą w twarz ? Niczego nie odszczekam bo to twoje ujadanie jest anonimowe i ty się boisz nie ja. Tobie chłopie widać pomylił się TM z Ekonomikiem i chyba za dużo czasu spędzasz w kobiecym towarzystwie skoro boisz się przyjść do takiego mazgaja jak ja ,,,,
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2013-02-24 14:39 33%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez szklana pogoda
Tak się przyglądam od pewnego czasu na te wojny na komentarze i nie rozumiem, naprawdę nie rozumiem jak tylu (nie mówię,że wszyscy) inteligentnych ludzi może się wdawać w polemikę z tą osobą. Nie rozumiem też dlaczego portale publikują te pseudo artykuły pełne obraźliwych słów, nie popartych dowodami oskarżeń. Obrażają one nie tylko rządzących miastem ale coraz częściej również nas- czytelników, mieszkańców Elbląga.
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-02-24 15:47 33%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez mku
Prawdą jest ze Prezydent juz przegrał.Jaki bedzie rezultat referendum jako polityk jest skończony.
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-02-24 17:14 20%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Mieszkaniec komunalnego
W najbliższy poniedziałek 25 lutego o godz. 17.30 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie otwarte dla mieszkańców dotyczące Programu Mieszkaniowego, w szczególności efektywnego korzystania z ulg. W spotkaniu weźmie udział Tomasz Lewandowski wiceprezydent Elbląga oraz przedstawiciele ZBK. Będziemy mogli my mieszkańcy Elbląga zadać pytania dotyczące gospodarki mieszkaniowej i czynszowej w Naszym Mieście Zapraszamy!!!.
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.