najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

ogólna rozmowa

wszystkie ogólne tematy, główny kanał forum zakładaj nowe wątki, zaczynaj dyskusję...
Redakcja elblag.net
2013-02-23 08:53 88%

Piszą do nas. To była sesja Rady Miejskiej czy cyrk?

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Wtorkowa (19 lutego br.) sesja elbląskiej Rady Miasta przeszła do historii. Stwierdzenie to ukuły zresztą lokalne media, których obserwatorzy śledzili jej przebieg na żywo. Szkoda tylko, że do historii nie przeszła za sprawą przełomowych działań na rzecz miasta, a na skutek bezsensownego festiwalu kompromitacji.

Sesja rozpoczęła się właściwie kilka dni wcześniej, od zapowiedzi radnych Platformy Obywatelskiej odnośnie późniejszego wprowadzenia podwyżek za przejazdy komunikacją miejską. Trudno nie docenić wagi tego gestu w stronę obywateli w chwili, gdy bezrobocie w mieście jest coraz większe, a zarobki mieszkańców są dużo poniżej średniej krajowej.

Dzień przed sesją doszła do tego jeszcze konferencja radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy przedstawili swoje pomysły – odłożenie podwyżek za bilety do czasu zakończenia remontów, wprowadzenie zmian w Strefie Płatnego Parkowania i propozycję wstrzymania podwyżek czynszów w ZBK. Z chwilą rozpoczęcia sesji, którą miałem okazję śledzić na stronie internetowej TV Elbląskiej, przecierałem oczy ze zdumienia.

Prezydent Grzegorz Nowaczyk zgłosił propozycję zmian w Strefie Płatnego Parkowania, właściwie tożsamą z propozycją PiS, przedstawioną dzień wcześniej na konferencji. Zaprotestować zdążył radny Marek Pruszak (PiS), słusznie zauważając, że taką propozycję składali już przedstawiciele PiS-u. Z tego co pamiętam kilka miesięcy temu właśnie radny Pruszak (choć mogę się mylić) zgłaszał taki pomysł Radzie Miasta, ale ta głosami przede wszystkim Platformy, odrzuciła go. Za chwilę miałem okazję się przekonać, że to dopiero początek „cyrku” jaki radni urządzili mieszkańcom we wtorek. Oto Antoni Czyżyk (radny PO) zgłosił pomysł… wstrzymania się z podwyższaniem czynszów w ZBK dla osób, które zgłosiły wniosek o wykup mieszkania, ale ze względu na przedłużające się procedury muszą ponosić wyższe opłaty. Toż to pomysł, który dzień wcześniej PiS ogłosił na swojej konferencji! Kiedy radni opozycji zaczęli demonstrować swoje coraz większe oburzenie, przewodniczący Jerzy Wcisła ogłosił przerwę, podczas której naradzał się klub PO.

Tych przerw było jeszcze kilka, w czasie których Platforma widać usilnie szukała pomysłu na wybrnięcie z fatalnej dla siebie sytuacji. Oczywiście ostatecznie przeforsowano pomysły opozycji, które nam mieszkańcom chce się wcisnąć jako swoje. Jako emeryt mam jednak dość czasu, aby na bieżąco śledzić każdą sesję. Dziwię się jednak, że media nie potrafiły jasno wyartykułować tej kompromitacji ugrupowania rządzącego miastem, które właśnie prześciga się z opozycją w rozdawnictwie. Cóż, zapewne widmo zbliżającego się referendum sprawiło, że prezydent Grzegorz Nowaczyk i jego świta zbliżyli się do mieszkańców.

Szkoda, że tak późno Panowie, ale próżne Wasze starania o mój głos w wyborach. Patrząc jak miotacie się w walce o głosy elblążan, widzę że moje fatalne zdanie o polityce i politykach jest jak najbardziej uzasadnione. Więcej w tej polityce dbałości o własny interes, jak o mieszkańców. Brak w polityce uczciwości, a kupczenie cudzymi pomysłami jest zwykłym świństwem. Wstyd, że zasiadacie w ławach Rady naszego pięknego miasta! Chciałbym wierzyć, że więcej takiej kompromitacji lokalnej polityki nie uświadczę, ale coraz bardziej mam wrażenie, że polityczny rynsztok z Sejmu, ma coraz większe przełożenie na nasze podwórko.

Włodzimierz Myszkowski - emeryt LWP

oceń wątek 7 1 zgłoś do moderacji
2013-02-23 09:41 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Widzę że śmierć Gen. Petelickiego nic nie dała - są ludzie którzy nie padają na kolana i mają sztywny kark. Gratulację .
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-02-23 09:48 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez witecki
Slusznie - syf z sejmu dotarl do nas. Jak najbardziej trafny komentarz.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-02-23 11:38 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez miki
Info wystartowało z kampanią PiS-u. Poprzednie stawiali na Peło
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-02-24 10:02 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez nie dla Obłudy
Platforma nie potrafi rządzić i sama wymyśla pomysły które uderzają w mieszkańców czyli podwyżki, podwyżki i jeszcze raz podwyżki. Pomysły dla mieszkańców (pro obywatelskie) tylko potrafi POdkradać. Jak to czytałem na jakim portalu elbląskim POlityczni kasiarze .
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-02-24 13:00 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez prostek
Swieta racja Drogi Autorze - to co sie dzieje w ostatnich tygodnaich to jakas farsa. Nawal gebelsowskiej propagandy i dzialania majace na celu wmowic nam, ze wszystko w meiscie dobrze fukncjonuje, podczas gdy jest inaczej. Najgorsze jest to, ze paltformie chyba rzeczywiscie brakuje pomyslow i bez skrupolow siega po rozwiazania PISU. TO swiadczy tylko o braku wlasnych fachowcow. Czas wiec na zmiane u waldzy.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.